background preloader

Facebook

Facebook

http://www.facebook.com/

Related:  Ciekawe materiałyMatematykazabawy/gryprzyroda 4-6przyroda

Eksperymenty z jajem, czyli 7 pomysłów na doświadczenia z dziećmi! Co było pierwsze? Jajko czy kura? Podobno sam Arystoteles szukał odpowiedzi na to pytanie. Matematyka jest piękna - kreatywny projekt blogowy Projekt „Matematyka jest πękna” uważam za otwarty! Witam Wszystkich i zapraszam do wspólnej zabawy. Dlaczego startujemy właśnie 14 marca? Po pierwsze dlatego, że dziś obchodzimy Dzień liczby π, po drugie swoje urodziny obchodzi sam Albert Einstein i po trzecie… to właśnie 14 marca swój premierowy odcinek ma program popularno- naukowy Sonda 2. Niech Ludolfina będzie z Wami!

Pamiątki po epoce lodowej, czyli dwa miliardy lat historii w zasięgu ręki Dwadzieścia tysięcy lat temu cała północna Polska znajdowała się pod grubą pokrywą lodu. Na terytorium naszego kraju lądolód dotarł ze Skandynawii, przynosząc ze sobą liczące ponad miliard lat pamiątki dawnej historii. Pamiątkami tymi są fragmenty skał, w tym niekiedy olbrzymie głazy, nazywane głazami narzutowymi (narzutniakami lub eratykami).

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie Lekcje w muzeum Dlaczego samolot lata?Lekcja ma charakter pokazu połączonego z warsztatami. Pokój chłopaków - idą zmiany Witam Was ciepło Siostry:) Jest mi niezmiernie miło, że nowa odsłona pokoju Weroniki Wam się podoba. Odpowiadając na wszystkie pytania - to dryfujące kry Duluxa. Odcień niestety nie jest tym idealnym szarym, bo np. w przedpokoju, który też jest pomalowany na ten sam kolor, lekko wpada w fiolet. SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII Zakres materiału: Zjednoczone Królewstwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Jest to państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej.

Twierdzenie Pitagorasa Jeżeli trójkąt jest prostokątny, to suma kwadratów długości przyprostokątnych jest równa kwadratowi długości przeciwprostokątnej. a2 + b2 = c2 a, b - długości przyprostokątnych c - długość przeciwprostokątnej Kamień celtycki Ten ciekawy, pół-elipsoidalny przedmiot (podobno) odkryty przypadkowo przez archeologów i nazwany "kamieniem celtyckim" obraca się swobodnie tylko w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Rozkręćmy kamień w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara - obraca się swobodnie i długo. A teraz zakręćmy nim w drugą stronę - po kilku obrotach zwalnia, zaczyna się chybotać w pionie, po czym znów obraca się w swoim "ulubionym" kierunku. Kamień na pierwszy rzut oka wydaje się znakomicie symetryczny. Po dokładniejszym przyjrzeniu okazuje się, że jeden jego spodni bok jest nieco wklęsły.

Witaj, Marioreal. Aby ludzie na "jak" Twój Facebook stronę, trzeba będzie mieć stronę idą się link do swojego profilu na Facebooku. Trzeba nam iść do właśnie strony logowania. Czy to ty? by spzkaz Mar 17

Related:  neipyshumanistyka cyfrowawizualizacja danychlechradekkaka1megi93Krakówteksanskinaar2110kartiichigopawelek209blogiplugins2ocapimichalaniolCPM_linki z kursu