background preloader

Scholaris

Scholaris

http://www.scholaris.pl/

Related:  ODWRÓCONA LEKCJAgosiaorkiszUżyteczne programy aplikacjeulcianarzedzia

Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Na przelomie 2013 i 2014 roku na Courserze (www.coursera.org) można było wziąć udział w wykładzie pod tytułem "High Quality Blended Learning". Kurs zrobił furorę i od razu zaczęliśmy myśleć jak udostępnić go w języku polskim. Problem się rozwiązał, gdy filmy pojawiły się na KhanAcademy, www.khanacademy.org jako "Partner content". Dzisiaj możemy więc przedstawić Państwu oryginalne filmy wideo, dokładnie te same, które oglądaliśmy w zimie, opatrzone polskimi napisami. Niezależnie od frapującego i aktualnego tematu jest to, jak sądzimy, ciekawy przykład "muka" prosto z jednej z najpopularniejszych na świecie platform edukacyjnych. Technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach - darmowa publikacja od CEO Redakcja portalu, 04 Sierpień 15 Drukuj Zachęcamy do lektury, udostępnionej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, darmowej publikacji pt. "Technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach. Przykładowe konspekty i polecane praktyki" autorstwa Małgorzaty Ostrowskiej i Danuty Sterny. Książka stanowi zachętę do stosowania TIK w szkole: twórczego, aktywizującego uczniów i nawiązującego do celów nauczania.

Lekcja odwrócona z perspektywy nauczyciela historii Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2015 00:00 Bartek Janicki Dlaczego zdecydowałem się odwrócić lekcje? Superbelfrzy polecają – Superbelfrzy RP Koniec roku jest zawsze okresem podsumowań. W przypadku nauczycieli koniec roku jest zawsze w czerwcu, gdy kończą się zajęcia z uczniami. Owszem, zaraz ktoś powie, że rok szkolny kończy się dopiero w sierpniu, ale tak naprawdę wszyscy czekają na koniec zajęć i na ostatni dzwonek w czerwcu. Podsumowania ?? Jakie podsumowania czekają nauczycieli w tym roku? Wielu pewnie myśli o reformie i o tym co będzie się działo od września. Odwrócone odbicie,czyli zabawa z lustrem. Uwielbiam zaskakiwać dzieci i to jest właśnie jedna z zabaw, w trakcie której uczniowie mają otwarte buzie ze zdziwienia i oczy jak pięć złotych ;) Gdy poprosiłam, by na kolejne zajęcia przyniosły małe lusterka, pojawiła się konsternacja –lusterka na lekcji? Co się będzie działo? Przygotowałam powtórzenie materiału w formie zabawy.

Szkoły świata: Steve Jobs Schools Szczegóły Opublikowano: niedziela, 12, lipiec 2015 00:00 Marcin Polak Można stworzyć w istniejącym systemie szkolnictwa placówki oświatowe, które choć publiczne, wcale nie są zorganizowane tak samo, jak większość szkół. Wszystko zależy od koncepcji szkoły, wizji i siły organizatorów, którzy swoją wizję wprowadzają w czyn. Potrzebujemy edukacji dla nowej epoki? Edukacja hybrydowa, czyli blended learning (1) Szczegóły Opublikowano: niedziela, 27, lipiec 2014 00:00 Marcin Polak Jakiej szkoły, jakiego uczenia się potrzebują dzisiejsi uczniowie, albo szerzej – osoby uczące się? Nad tym pytaniem głowi się wielu badaczy. Tymczasem, gdy oni się zastanawiają nad problemem, pojawił się już kilka lat temu bardzo silny nurt w edukacji – blended learning, zazwyczaj tłumaczone na polski jako edukacja / uczenie mieszane, hybrydowe albo zróżnicowane.

Skąd brać darmowe i legalne zdjęcia? – Superbelfrzy RP Czy zdarza się Wam uczestniczyć w konferencjach edukacyjnych, w których nawet niektórzy prelegenci w swoich prezentacjach używają zdjęć pobranych z sieci, bez oznaczenia źródła i autora, a nawet, o zgrozo, po prostu łamiąc prawa autorskie? A przecież nauczyciel, a tym bardziej prelegent, powinien być wzorem do naśladowania – czy dla uczniów, czy dla uczestników konferencji. Często zdarza się też, że nasi uczniowie pracują nad prezentacją, do której potrzebne są im zdjęcia, np. swojej miejscowości. Story Cubes, czyli jak wykorzystuję kostki z obrazkami na lekcji O Story Cubes pisałam już nie raz. Zapewne większość Nauczycieli zna już tę grę. Dzisiaj zaproponuję Wam inne pomysły na wykorzystanie Story Cubes (SC). (Osoby, które nie znają SC mogą zapoznać się z opisem gry na stronie dystrybutora - REBEL.PL) Zazwyczaj używałam SC na zajęciach dodatkowych, na które uczęszczało do 10 Uczniów.

Cyfrowa Szkoła > Poradnik > Poradnik narzędziowy - Często w naszych projektach wykorzystujemy aplikacje i narzędzia internetowe dostępne za darmo w sieci - piszą na swoim bogu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Spytaj się, z jakich rozwiązań korzystają Twoi uczniowie i przedstaw im wybrane przez nas propozycje narzędzi - pogrupowaliśmy je w zależności od sposobu ich wykorzystania. A jeśli znasz inne ciekawe propozycje, prześlij je do nas, a dodamy je do katalogu (na każdej stronie znajduje się formularz zgłoszenia narzędzia TIK - możesz go wypełnić). WAŻNE: aby móc wykorzystać niektóre z opisanych narzędzi wymagana jest rejestracja. Zaznaczaliśmy tą informację przy każdym opisie, bo często jest ona równoznaczna z akceptacją regulaminu - w nim zaś może znajdować się np. zapis: Użytkownikiem konta może zostać osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia może zostać Użytkownikiem konta za zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych.

AplikacjeTIK Program www.learningapps.org do tworzenia ćwiczeń interaktywnych do wykorzystania na każdym przedmiocie. Do wyboru: krzyżówki, mapy myśli, puzzle, memory, wykreślanka, dopasowanki słowne, gry, milionerzy, quizy i wiele wiele innych. W programie jest możliwość tworzenia własnych aplikacji od podstaw lub przekształcania i dostosowywania przykładowych aplikacji do swoich potrzeb. How are you Minions? Bingo cards and board game. Ostatnio stworzyłam flashcards z Minionkami , a dzisiaj doskonałe uzupełnienie lekcji,czyli gra Bingo. Wszystkie karty najlepiej zalaminować, dzięki czemu będą wam służyły latami. Poniżej znajdziecie 13 kart . Kolejnym pomysłem jest gra planszowa.Stworzyłam ją z myślą o klasie 2, takie powtórzenie wiadomości z roku poprzedniego:)

Inspiruj przyszłość edukacji Inspire the Future – dwudniowa konferencja, część zjazdu europejskich środowisk edukacji demokratycznej EUDEC. Byłam tam, przywiozłam tonę notatek, drugie tyle zdjęć, a przede wszystkim ogromną dawkę inspiracji. Moje dzieci nie chodzą do szkoły demokratycznej, nie uczę ich w domu, ani nie jesteśmy unschoolersami.

Related: