background preloader

GRY

Facebook Twitter

JĘZYKOWE

One-to-one: Alphabet fun! Problemy z literowaniem?

one-to-one: Alphabet fun!

Pędzę z porcją nowych pomocy do wprowadzenia, utrwalenia lub sprawdzenia jak tam sprawa ze spellingiem stoi :) Zapraszam do czytania i ściągnięcia materiałów (link na końcu). Bingo Nie wiem jak u Was, ale bingo to jedna z ulubionych gier na moich zajęciach. Jak zwykle dwie wersje: gotowa plus do samodzielnego wypełnienia. Alphabet game Z miłości do planszówek :) Stawiamy pionki na polu "START" i zaczynamy grę. Chowanego, gra w klasy, berek i skakanie w gumę po angielsku.

Gdybym miał nominować trzy zabawy, które zdominowały moje wczesne dzieciństwo, byłyby to gra w kapsle, gra w krawężniki i różne wariacje chowanego (np. z wykopaniem piłki).

Chowanego, gra w klasy, berek i skakanie w gumę po angielsku

Jakiś czas temu, podczas zabawy ze swoimi synami, z którymi komunikuję się po angielsku, zdałem sobie sprawę, że nie tylko nie znam nazw popularnych zabaw po angielsku, ale też nie spotkałem się nigdy z komendami typu „Uwaga, szukam!” Albo „Berek!”. Przy okazji sprawdzania tego typu rzeczy odkryłem jeszcze coś – w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie czy Australii jest sporo popularnych, podwórkowych zabaw, o których wcześniej nie słyszałem. Z drugiej strony, wygląda na to, że gra w kapsle czy w krawężniki to nie jest kanon gier dla dzieci w krajach anglojęzycznych. W tym artykule sprawdzam, jak mówi się po angielsku na popularne gry dla dzieci (np. chodzi lisek koło drogi czy skakanie w gumę) i jakie słownictwo może się przydać, żeby w nich uczestniczyć. 1.

Każdy wie, na czym polega zabawa w chowanego. Keep calm and carry on teaching: Gra bez nazwy, ale fajna. Ledwo zaczął się rok szkolny, a ja już z niczym nie wyrabiam.

keep calm and carry on teaching: Gra bez nazwy, ale fajna

Jestem kłębkiem nerwów i zgorzkniałą frustratką... Pożalę się Wam, wiem, że mogę liczyć na Wasze wsparcie. W skrócie chodzi o to, że odkąd wróciłam do roboty, to mojemu dziecku włączył się protest mode, który manifestuje na wszelkie możliwe sposoby. Oględnie mówiąc, angażuje całą uwagę, czas, a przede wszystkim cierpliwość rodzica. A tak właściwie to jestem samotną matką, jeśli popatrzeć na godziny pracy mojego męża. A już po tych dwóch dniach nauki mam dwa pomysły, którymi chciałam się z Wami podzielić. Dziś zapodam Wam jedną zabawę idealną na lekcję, kiedy właściwie nie wiadomo co zrobić - pierwszą lub drugą lekcję w nowym roku szkolnym. Maths Dice Maker. FREE ESL Games. FUNGLISH: Dobble.

Kilka dni temu, dzięki grupie Nauczyciele Angielskiego, poznałam grę Dobble.

FUNGLISH: Dobble

Wykorzystałam już wersję z czasownikami nieregularnymi stworzoną przez jedną z nauczycielek z grupy, a którą można znalezc i tu. Gra jest fantastyczna. Nie znałam jej wcześniej, a już wymyśliłam różne jej wersje i postanowiłam je stopniowo tworzyć. Na pierwszy rzut poszedł temat Autumn. Do zrobienia kart wykorzystałam te same obrazki, które możecie znalezc w moich flashcards. Oto karty Ponieważ mam zamiar grać w tę grę z podstawówką zrobiłam mix obrazków i słów, żeby było nieco trudniej. Jest mnóstwo wersji jak grać, ja wypróbowałam na razie jedną i zarówno mi jak i uczniom bardzo się spodobało. Pomysły Na Lekcje - materiały dla nauczycieli.

Domino - czasowniki nieregularne (Past Simple) Poziom elementary, ewentualnie słaby pre-intermediate Czas 5-10 min.

Pomysły Na Lekcje - materiały dla nauczycieli

Cel Automatyzacja form przeszłych czasowników nieregularnych. Przygotowanie. Angielski i zabawa – nadaj sens nauce języka. Dzieci często nie chcą się uczyć języków obcych, bo nie widzą w tym większego sensu.

Angielski i zabawa – nadaj sens nauce języka

Mało które dziecko zastanawia się nad tym, że język jest potrzebny do komunikacji za granicą czy w przyszłej pracy. Te pojęcia dla siedmio- czy nawet dziesięciolatka są jeszcze często bardzo abstrakcyjne. Jak zatem zachęcić takie dzieci do nauki? Co im pokazać? Odpowiedź jest dość prosta – dzieci. Dzieci interesują się innymi dziećmi. Back to school icebreakers.

JOB MEMO

Gry język. Peek-a-boo English. Od wczoraj i ja mam swoją wymarzoną grę „Colour Match” Orchard Toys :).

Peek-a-boo English

310 FREE ESL board game worksheets. English is Fun: Food - board games. Alphabet Monster Game. My boys (5 & 2) LOVED playing this fun ABC game--because the next best thing to feeding yourself is feeding an Alphabet Monster!

Alphabet Monster Game

First, you'll need to make a set of ABC circles: Trace circles on construction paper using a small cup (mine are about 2 1/2" big)Cut them outWrite all the Letters on the circles. (I made a set of Upper-case Letters, and a set of Lower-case Letters.) Second, you'll need to create a Monster: ESL-Kids - Flashcards, Worksheets, Games and Songs. English is Fun. TWORZENIE - KRZYŻÓWKI, GRY PLANSZOWE, KOSTKI. English is Fun: Summertime - game. Summertime Z okazji zbliżających się wakacji stworzyłam nową grę, coś à la "Pack your Bag".

English is Fun: Summertime - game

Gra z przeznaczeniem dla max 9 osób. Jeśli nasza klasa liczy więcej osób możemy podzielić ich na dwie lub więcej grup, ale wtedy trzeba przygotować więcej zestawów. No dobra, ale o co chodzi w grze. Każdy uczeń dostaje walizkę i listę rzeczy do spakowania. Są dwie wersje list: Gry planszowe - robienie. Tools for Educators offers to use as resources for lessons, lesson plans and printable materials for English classes .

Gry planszowe - robienie

More game board options listed below! The board game maker is a worksheet wizard that allows you to create boardgames on any theme with pictures. MY ALPHABET BINGO. Kostka do gry - robienie. Tools for Educators offers free printable worksheets, printables classroom materials, lesson plan resources, and a host of programs for teachers to use in their classes.

The. Gry językowe.