background preloader

Baza Narzędzi Dydaktycznych - Eduentuzjaści - IBE

Baza Narzędzi Dydaktycznych - Eduentuzjaści - IBE
Related:  Narzędzia dydaktyczne

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie Nauczyciel na Facebooku Nauczyciele z Missouri otrzymali zakaz nawiązywania kontaktów z uczniami poprzez jakiekolwiek strony internetowe, które nie są monitorowane przez szkołę lub rodziców dziecka. Co ciekawe nauczyciele nie mogą kontaktować się również z byłymi uczniami. A wszystko to w ramach zapewniania zdrowych, tradycyjnych kontaktów szkoły z uczniami. Z kolei pewien nauczyciel z Manatee na Florydzie napisał na swoim profilu na Facebooku, że praca go męczy i ma wszystkiego serdecznie dość. - Moja koleżanka na poważnie zajęła się wykorzystywaniem Facebooka w pracy, gdy zauważyła, że uczniowie są bardziej aktywni w dyskusjach tego typu. Jakimi zasadami powinni kierować się nauczyciele, podczas korzystania z serwisów społecznościowych? Facebook: być tam czy nie być? Polscy nauczyciele nie są zgodni co do korzystania z Facebooka do komunikacji w uczniami. - Nie mam Facebooka i nie czuję, aby w czymś mógł mi pomóc. Bywają też tacy, którzy próbują nowe rozwiązania wykorzystać do jeszcze efektywniejszej pracy.

Biologia z blondynką ..::Interkl@sa :: Polski Portal Edukacyjny::.. Mitoza Mitoza to proces odpowiedzialny za namnażanie się komórek. Jest dość skomplikowany, ale na pewno go zrozumiesz po obejrzeniu animacji. Strefy czasowe Co to jest doba gwiazdowa i czym różni się ona od doby słonecznej? Budowa powłok elektronowych - wybrane zagadnienia Powłoki elektronowe, tworzenie się zhybrydyzowanych orbitali sp, sp2, sp3, budowa cząsteczek: metanu, etanu, etenu, acetylenu - to tematy, które sprawiają wielu osobom kłopot. Kazanie Skargi Ksiądz Piotr Skarga w rzeczywistości nie wygłosił swoich „Kazań sejmowych”, tylko je opublikował. Skróty łacińskie z tłumaczeniem na język polski Czy wiesz, dlaczego pod listem czasem dodajemy "PS"? Jak ochraniać dziecko przed groźbą narkotyków? Jedną z najważniejszych cech uodparniających dziecko na różnego rodzaju patologie jest wykształcenie u niego poczucia własnej wartości. Nasi partnerzy: Projekt Polski Portal Edukacyjny Interkl@sapowstał i był realizowany w latach 2000-2011 dzięki wsparciuPolsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Nowoczesne Nauczanie – Nowoczesne Nauczanie w domenie edu.pl Przewodnik po aplikacjach Web 2.0 stosowanych w edukacji Zbiór aplikacji opisanych w niniejszym przewodniku powstał w wyniku badań nad wykorzystaniem technologii Web 2.0 w kształceniu, nie tylko akademickim, prowadzonych przez zespół CREN SGH. Wykazały one, że technologie te, choć łatwo dostępne i często darmowe, nadal są stosunkowo rzadko stosowane - przez nauczycieli, a także przez uczniów i studentów. Jedną z najistotniejszych przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak wiedzy na temat dostępnych aplikacji i ich możliwości, jak również nieumiejętność korzystania z nich. W ramach prowadzonych badań przeprowadzono analizę kilkudziesięciu różnych programów działających samodzielnie lub jako dodatki do przeglądarki internetowej. Próbą wyjścia naprzeciw wspomnianym potrzebom jest niniejsze zestawienie, w którym omawiane aplikacje zostały uporządkowane według określonych kategorii. Narzędzia te zostały wyselekcjonowane ze względu na następujące cechy: Do każdego narzędzia w przewodniku dołączone zostały przykłady jego zastosowań w edukacji.

Weird Science Poniższy arty­kuł został opu­bli­ko­wany pier­wot­nie w cza­so­pi­śmie dla nau­czy­cieli Bio­lo­gia w Szkole (1/2019): Ples M., Kata­laza - tlen tru­ci­zną, Bio­lo­gia w Szkole, 1 (2019), Forum Media Pol­ska Sp. z o.o., str. 60-63 Zbiór wszyst­kich reak­cji che­micz­nych i związa­nych z nimi prze­mian ener­gii zacho­dzących w orga­ni­zmach żywych nazy­wamy meta­bo­li­zmem. Reak­cje meta­bo­liczne sze­re­guje się zwy­kle do dwóch głów­nych klas: kata­bo­licz­nych i ana­bo­licz­nych. Sto­pień skom­pli­ko­wa­nia reak­cji meta­bo­licz­nych jest bar­dzo wysoki i są one zor­ga­ni­zo­wane w tzw. szlaki meta­bo­liczne. Więk­szość enzy­mów to wiel­ko­cząstecz­kowe ciała białk­owe, jed­nak ist­nieją też enzymy nie­białk­owe, np. rybo­zymy zbu­do­wane z kwasu rybo­nu­kle­i­no­wego. Wśród wiel­kiej liczby ist­nie­jących enzy­mów wybra­łem dziś jeden, z którym prze­pro­wa­dzimy kilka cie­ka­wych doświad­czeń. Doświad­cze­nie Fot.1 – Bulwa ziem­niaka wyko­rzy­stana w doświad­cze­niu Fot.5 – Gotowy zestaw

Centrum Edukacji Obywatelskiej Superbelfrzy RP – Blog grupy Superbelfrzy RP – eduzmieniaczy Overview IB Program | BioNinja

Related: