background preloader

Zabawy

Facebook Twitter

17 pomysłów w co się bawić z rocznym dzieckiem. Ostatnio często mnie pytacie w co się bawić z rocznym dzieckiem.

17 pomysłów w co się bawić z rocznym dzieckiem

Pamiętam, że sama miałam 2 lata temu tę zagwozdkę ;) No bo niby tak już czekaliśmy, żeby maluch zaczął chodzić i przekroczył tę magiczną cezurę pierwszych urodzinek, ale nagle okazuje się, że jest tak podekscytowany nowymi umiejętnościami ruchowymi, że totalnie nie chce usiedzieć w miejscu, a dotychczasowe zabawki obdarza co najwyżej sekundowym spojrzeniem. Rzućcie więc okiem na poniższą kolekcję pomysłów na zabawy z rocznym maluchem, może coś się przyda i zyskacie chwilę spokoju ;) 1. Sensoryczne tablice Do płyty osb, łóżeczka czy czegokolwiek co macie na podorędziu podoczepiajcie różności i zabawa gotowa:) A tu przykład woreczka z glutowymi skarbami :) Do woreczka wciskamy żel do włosów, wrzucamy malutkie różności, przyklejamy dokładnie i zabawa gotowa :) 2. Chyba każdy ma w domu jakieś niepotrzebne czy zniszczone już ubrania. 3. 4. 5. 6. 7.

Banalnie proste, ale frajda gwarantowana :) 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. Zabawy dla roczniaka cz. I. Jakiś czas temu Ilona z bloga Kreatywnym okiem rzuciła zapytanie o zabawy dla roczniaka, w tym przede wszystkim te związane z nauką globalnego czytania.

Zabawy dla roczniaka cz. I

Pomyślałam wtedy, że na IGraniu jest trochę propozycji zabaw dla maluchów, ale są dość rozsiane i kilku naszych hitów jeszcze brakuje. Postanowiłam zatem napisać post, w którym zawrze się spora garść pomysłów na zabawy zaczerpniętych z Internetu, a także moich prywatnych, z tzw. własnej szuflady. KLOCKI-PUZZLE UKŁADANKA DREWNIANA KSZTAŁTY KOLORY (5822112144) Podgląd strony do wydruku Niniejszy komunikat nie zostanie wydrukowany.

KLOCKI-PUZZLE UKŁADANKA DREWNIANA KSZTAŁTY KOLORY (5822112144)

Wydrukuj 6 osób kupiło 6 sztuk do wyczerpania przedmiotów Jak kupować? Tylko dla zakupów przez koszyk o wartości od 300 zł do 20 000 zł Koszty dostawy dla przedmiotów Allegro Polecony InPost 3,94 zł. Czyli jak kreatywnie i mądrze spędzić czas z maluchem, podczas wspólnej zabawy! LoogoMOWA – Domowe farby do malowania palcami. Dzieciaki uwielbiają się brudzić i manipulować rączkami, dlatego wszelkiego rodzaju zabawy masą solną, ciastoliną czy farbami są dla nich niezwykle ciakawą alternatywą codziennych zajęć.

LoogoMOWA – Domowe farby do malowania palcami

Na rynku możemy kupić gotowe produkty lub zrobić je niewielkim kosztem samemu w domu, mają pewność, że są bezpieczne i nietoksyczne dla małych rączek. Farby do malowania palcami I – pół szklanki skrobi kukurydzianej – 1 szklanka gorącej wody – pół szklanki zimnej wody – barwniki spożywcze – torebka żelatyny Skrobię mieszamy w połowie zimnej wody do uzyskania gładkiej pasty, w pozostałej części wody rozpuszczamy żalatynę.

Wlewamy do pasty skrobiowej gorącą wodę, ciągle mieszając. Gotujemy przez chwilę na małym goniu i dodajemy żelatynę. Studzimy, dodajemy dowolny barwnik. Farby do malowania palcami II – 3 łyżki cukru – pół łyżeczki soli – pół szklanki mąki kukurydzianej – 2 szklanki wody – barwniki spożywcze Cukier, sól i mąkę zalać wodą i dokładnie wymieszać. Farby do malowania ciała II. Humahuppa majstruje: Coś z niczego, a i tak jest zabawa! Przybywamy z relacją z kolejnego etapu Samosiowego projektu.

humahuppa majstruje: Coś z niczego, a i tak jest zabawa!

Tym razem temat brzmiał:'Coś z niczego, a zabawa na całego.' Tak to więc u nas wyglądało: 1. Patyczki lekarskie: najpierw zapoznanie i rozsypywanie, przekładanie, układanie: 2. 3. 4. 16 POMYSŁÓW NA ZABAWY CO ZROBIĆ Z KARTONU. Zawsze żałowałam wyrzucania pustych kartonów.

16 POMYSŁÓW NA ZABAWY CO ZROBIĆ Z KARTONU

Arek mnie za to gonił strasznie i się wkurzał, że zagracam szafy i lepszy koniec żywota będą miały w kominku lub w skupie makulatury, ale ja zawsze staram się wymyślić dla nich drugie życie (a bynajmniej tak to tłumaczę). Szczególnie, że teraz dzieci patrząc na karton widzą super zabawę :) Głównie korcą je takie czyste, niczym nieoklejone pudła, z których można cuda robić, albo po prostu pomalować czy zapakować młodszą siostrę i bawić się w ciuchcię po mieszkaniu czy sklepik.

Ostatnio wznieśliśmy nasze kartonowe przeróbki na wyższy poziom i zaczęliśmy na szybko coś z nich wymyślać. Mamiblock - Lerntipps für Kleinkinder. Ciastolina domowej roboty. Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest rozwijanie motoryki małej naszych dzieci.

Ciastolina domowej roboty

Motoryka mała zasadniczo odnosi się do czynności przy użyciu palców i dłoni. Niezwykle pożytecznym zajęciem, dbającym właśnie o ten aspekt rozwoju, jest lepienie z ciastoliny. Wszystkie przedstawione poniżej zabawy, są przydatne nie tylko dla rozwoju małej motoryki, ale i dla rozwoju wyobraźni, myślenia, wytrwałości bobasa. Często rodzice zadają sobie pytanie: „Co lepiej wybrać ciastolinę czy plastelinę„? Zainspiruj malucha. 17 pomysłów w co się bawić z rocznym dzieckiem. Ponad 15 pomysłów w co się bawić z półrocznym dzieckiem. Wakacje i See Bloggers już za nami, więc czas wrócić do spokojnej codzienności :) I o ile jak zawsze w podróży Di miała mnóstwo wrażeń i nowych ciekawostek do zabawy, więc nie musiałam się mocno gimnastykować czym ją zająć, ale w domu to co innego.

Ponad 15 pomysłów w co się bawić z półrocznym dzieckiem

Bielemorele - dobrą mamą być... Przygotowałam dla Jasia zestaw odkrywczych butelek.

bielemorele - dobrą mamą być...

Małe plastikowe buteleczki wypełniłam substancjami i przedmiotami o różnych właściwościach, tak żeby w każdej mój maluszek mógł odkryć coś nowego. Planowałam coś podobnego stworzyć już dawno temu, jak Jaś miał ok 6 miesięcy… trochę mi się przeciągnęło Należy pamiętać, żeby zakleić zakrętki klejem i pozostawić do wyschnięcia zanim dacie maluchom, a i tak najlepiej kontrolować tego typu zabawy i nie zostawiać dziecka samego z takimi butelkami. Zawartość butelek: 1. Oliwka z wodą nigdy się nie połączą… tzn połączą po wielu wstrząsach na krótką chwilę, po czym powrócą do swojego pierwotnego stanu.

Moje Dzieci Kreatywnie - Nauka przez zabawę, twórczość artystyczna i wspieranie rozwoju dziecka.

Montessori