background preloader

Publikacje,eskills, proframowanie, gry, narzędzia

Facebook Twitter

Google Docs - 10 praktycznych porad i wskazówek. Strona 2. 6.

Google Docs - 10 praktycznych porad i wskazówek. Strona 2.

Wstawianie łącza Do tekstu możemy wstawić również łącza internetowe, ale uda się to tylko na pececie. Zaznaczamy frazę, którą chcemy zamienić na link. Mobilna wiedza. Człowiek uczy się całe życie.

Mobilna wiedza

Nie jest jednak wstanie zapamiętać wszystkich potrzebnych mu do pracy informacji. Dlatego przez wieki nauczył się korzystać z różnego rodzaju narzędzi wyręczających pamięć. Gliniane tabliczki, papirusy, książki, dyski optyczne czy magnetyczne to tylko wybrane przykłady „zbiorników na pamięć” znane z historii. Każdy z tych wynalazków miał swoje wady, które stopniowo były eliminowane przez jego następców. Obecnie w czasie kiedy w sieci zaczynają rządzić „chmury” i smartfony, a książka ma wymiar cyfrowy, dostęp do wiedzy jest już praktycznie na wyciągnięcie ręki. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma w swojej ofercie również szereg publikacji.

Pod koniec stycznia 2015 roku PARP udostępniła mobilną aplikację, która umożliwia korzystanie z Biblioteki Portalu Innowacji na smartfonie lub tablecie z systemami Android oraz iOS. Bezpośredni po uruchomieniu Biblioteki Portalu Innowacji, możemy od razu rozpocząć przeglądanie dostępnych publikacji. Student Brain Museum - Google Slides. DavidLeeEdTech. Web Browsers and Cookies Explained. Zabawnik. How to Build Flipped Lessons on eduCanon.

7. finał konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. We wtorek 30 czerwca 2015 roku, w sali widowiskowo-konferencyjnej Politechniki Łódzkiej odbył się siódmy finał konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych organizowany przez Instytut Informatyki wydziału Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej.

7. finał konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

Projekty gier wykonane przez studentów ocenili przedstawiciele wiodących w Polsce firm zajmujących się produkcją gier komputerowych oraz pracownicy ośrodków akademickich prowadzących kierunki i specjalności studiów związanych z grami komputerowymi. W tym roku konkurs po raz pierwszy miał charakter ogólnopolski. W dwóch ścieżkach wystartowało 18 zespołów sześcioosobowych. W ścieżce Game Development, polegającej na stworzeniu gry od podstaw, zaprezentowało się 8 zespołów, w ścieżce Game Design, w której zespoły korzystały z gotowego silnika gry – Unity3D, oglądaliśmy prezentację 10 zespołów. Pajp_vii_kreatywnosc. Europe Code Week 2015 - Europe Code Week.

All you need is code. Informacja europejska dla młodzieży. Europejska inicjatywa adresowana jest do wszystkich, którzy interesują się programowaniem, niezależnie od ich poziomu wiedzy i umiejętności.

Informacja europejska dla młodzieży

Autor zdjęcia lub licencja: fot. Rachel Johnson (CC BY-ND 2.0) Opis zdjęcia: Programowanie powinno stać się jedną z kluczowych kompetencji Celem kampanii jest promowanie kodowania poprzez uczestnictwo w różnych zajęciach organizowanych zarówno w Internecie, jak i poza nim, tak aby programowanie stało się jedną z kluczowych kompetencji w ramach każdego systemu edukacji w Europie. Stworzona w ramach projektu strona internetowa „All you need is {C<3DE}” jest zbiorem informacji w wielu językach. Europejska inicjatywa kodowania będzie odgrywać kluczową rolę w wielu europejskich kampaniach t.j. World Summit Youth Award dla projektu Erasmus+ Aleksandra Zemke – jako pierwsza Polka w historii - otrzymała prestiżową nagrodę World Summit Youth Award za innowacyjną grę edukacyjną SmileUrbo.

World Summit Youth Award dla projektu Erasmus+

Dzięki programowi Erasmus+ SmileUrbo będzie dostępne w języku polskim wraz z platformą dla nauczycieli. Wręczenie WSYA dla najlepszych projektów wykorzystujących internet i nowe technologie do wspierania wyznaczonych przez ONZ Milenijnych Celów Rozwoju odbyło się w Sao Paolo w Brazylii. SmileUrbo, która została nagrodzona w kategorii „Edukacja dla Wszystkich!” (Education for All!) , to interaktywna gra, której uczestnicy muszą wspólnie uratować podupadającą wioskę. Aleksandra Zemke z prestiżową nagrodą World Summit Youth Award - Fundacja Goodness. Aleksandra Zemke, jako pierwsza Polka w historii, zdobyła prestiżową nagrodę World Summit Youth Award (WSYA), przyznawaną najlepszym projektom wykorzystującym internet i nowe technologie do wspierania wyznaczonych przez ONZ Milenijnych Celów Rozwoju.

Aleksandra Zemke z prestiżową nagrodą World Summit Youth Award - Fundacja Goodness

Nagrodzony projekt Polki to innowacyjna gra edukacyjna SmileUrbo. W konkursie biorą udział projekty ze wszystkich krajów członkowskich ONZ. W tym roku spośród 1900 projektów nadesłanych ze 140 krajów wybrano 18 zwycięzców w sześciu kategoriach. Ceremonia przyznania nagród odbyła się w środę w Sao Paulo. World Summit Youth Award to najważniejsza na świecie nagroda dla młodych przedsiębiorców, którzy działają na rzecz rozwoju społeczności z wykorzystaniem nowych technologii. SmileUrbo, która została nagrodzona w kategorii „Edukacja dla Wszystkich!” Cel? Otrzymując nagrodę, Polka podkreśliła, że „systemy edukacyjne nie przygotowują nas zazwyczaj do tego, jak odnosić sukces grupowo czy w ramach danej społeczności. PARP HR eSkills Manager. Dwadzieścia rzeczy, które należy wiedzieć o przeglądarkach i internecie. IlustracjeChristoph Niemann Autorzy i redaktorzyMin Li Chan, Fritz Holznagel, Michael Krantz Opiekun projektuMin Li Chan & The Google Chrome Team Projekt graficznyFiPaul Truong OpracowanieFi.

Dwadzieścia rzeczy, które należy wiedzieć o przeglądarkach i internecie