background preloader

Gry

Facebook Twitter

The Waste Land by T.S. Eliot as hypertext. Mark Bernstein. Grywalizacja w edukacji. W praktyce. by Mikolaj Sobocinski on Prezi. Kryzys zaangażowania - Paweł Tkaczyk. Jest impreza.

Kryzys zaangażowania - Paweł Tkaczyk

Bardziej cocktail party, niż dyskoteka – panie w wieczorowych sukniach, panowie pod krawatem. Mężczyzna zobaczył piękną kobietę, ona patrzy zalotnie w jego kierunku, od razu wiadomo, że coś z tego będzie. Zaczynają rozmowę, wędrują razem pośród tłumu, ale impreza ma się ku końcowi. Mężczyzna pyta, czy odwieźć kobietę do domu. „Ale ja daleko mieszkam…” próbuje oponować ona, ale jemu to oczywiście nie przeszkadza. Wsiadają do jego nowego Renaulta i jadą, nadal rzucając sobie figlarne spojrzenia.

Odsłona e-podręcznika. Grywalizacja. Gra eksperyment „BILIOTEKA - TWÓJ CZAS, TWOJE MIEJSCE” Sieciaki na wakacjach. „Grasz w Internet? – Gram!” Gaming Strategies to Improve the Library Experience (Elementary) by Sandra Bebbington on Prezi. Badges for Learning. In the spring of 2012 YALSA was awarded funding to develop a virtual badge program that helps library staff gain skills related to the Competencies for Serving Youth in Libraries.

Badges for Learning

Project funding is provided by HASTAC, the Mozilla Foundation, and the MacArthur Foundation. The idea is that any library staff member can take part in web-based activities to gain skills in the areas covered in YALSA’s Competencies. For example badge earners will be able to: Learn how to use Twitter to connect with teens and other community members and earn a badge in the area of Marketing, Outreach, and Communication. Metadata Games. Terms and Privacy Policy Summary Metadata Games is a free and open source software (FOSS) online game system for augmenting access to archival records.

Metadata Games

Type Attack - Crowdsourcing OCR Correction With a Human Computation Game. Poets house: Report and recommendations - Gamification_SarahMcCarthy1.pdf. Wizyta za jeden uśmiech w Olsztynie pt. „Grasz w Bibliotece? – Gram. Projektowo” GRA dla uczestników wizyty za jeden uśmiech w Olsztynie pt.

Wizyta za jeden uśmiech w Olsztynie pt. „Grasz w Bibliotece? – Gram. Projektowo”

„Grasz w bibliotece? - Gram” Gra trwa przed wizytą za jeden uśmiech i w trakcie tej wizyty w Olsztynie. Ogłoszenie grywalizacji nastąpi: razem z ogłoszeniem naboru – zaproszenia na wizytę studyjną (zapowiedź zabawy dla uczestników + link do strony z opisem tej grywalizacji), w mailach do uczestników zakwalifikowanych do wizyty – przypomnienie, link, ewentualnie jakieś dodatkowe wskazówki. Zapraszamy do zabawy – gry, która zaczyna się w dniu ogłoszenia. I Ty możesz zostać Trenerem Questingu! Fundacja Questingu rozpoczyna nabór uczestników do Akademii Questingu którzy po ukończeniu bezpłatnych szkoleń w listopadzie 2016 roku, zostaną Certyfikowanymi Trenerami Questingu.

I Ty możesz zostać Trenerem Questingu!

Poszukujemy 32 osób z całego kraju (2 osoby z każdego województwa). Michał Komar: A może powinny powstać orliki biblioteczne? [ROZMOWA] Według ostatnio opublikowanych statystyk aż 10 mln Polaków nie ma w domu ani jednej książki.

Michał Komar: A może powinny powstać orliki biblioteczne? [ROZMOWA]

Jak Pan sądzi, skąd tak niechlubny wynik? Niektórzy twierdzą, że to wina internetu albo ogromnej liczby kanałów telewizyjnych, które zajmują nam czas i nie pozwalają na czytanie. Inni uważają, że jest to kwestia ceny książek, które rzekomo są bardzo drogie. A ja mam nieco inny punkt widzenia. Mianowicie - w połowie lat 90. przeprowadzono w całej Europie badania dotyczące analfabetyzmu funkcjonalnego. Dolnośląska Digital Library - Grywalizacja – wykorzystanie elementów gier do modyfikowania zachowań ludzi. Nauki Społeczne = Social Sciences, 2013, Nr 2 (8), s. 139-155. Grywalizacja w praktyce: reguły, problemy, zalety i technologia. Wstępna analiza rocznych kursów przeprowadzonych na UKW. Grywalizacja_BJaskowska. WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Gdańsku.

The New York Public Library Partners With foursquare To Unveil A New “Badge” MARCH, 30, 2011 – From now on, when New Yorkers check out books at The New York Public Library, they can check in on foursquare.

The New York Public Library Partners With foursquare To Unveil A New “Badge”

Today, The New York Public Library is unveiling its new “Find The Future Centennial Badge,” the result of a historic partnership between the Library and geo-location pioneer foursquare. Tydzień Bibliotek 2011 - sprawozdanie z gry w BUW - Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Ogólnopolski portal bibliotekarski. Data dodania: 27.06.2011 SPRAWOZDANIE z Gry Bibliotecznej „Rozpoznaj/Poznaj swojego bibliotekarza” zorganizowanej przez Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie w ramach Dnia Bibliotekarza 2011 Gra Biblioteczna „Rozpoznaj/Poznaj swojego bibliotekarza” odbyła się 9 maja 2011 w godz. 12:00-14:00 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Tydzień Bibliotek 2011 - sprawozdanie z gry w BUW - Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Ogólnopolski portal bibliotekarski

Gra polegała na zrealizowaniu ciągu 16 zadań przez 2- lub 3-osobowe zespoły uczestników. Zadania miały sprawdzić i pogłębić umiejętności uczestników korzystania z usług i poruszania się po budynku BUW. Za zrealizowane zadania uczestnicy otrzymywali elementy układanki składające się na zdjęcie bibliotekarza, od którego dostawali nagrodę. Inspiracja: Gra "Biblioteka - Twój czas, Twoje miejsce" Pomysł na działanie Na czym polegało przedsięwzięcie?

Inspiracja: Gra "Biblioteka - Twój czas, Twoje miejsce"

Grywalizacja biblioteczna.Staramy się zapewnić frajdę graczom.Chcemy, by ich przyjemność mogłą się przyczynić do ich większego zaangażowania w tworzenie oferty bibliotecznej. EKO-grywalizacja, czyli ferie 2015 w Filii nr 4. O tym, że o sprawach ważnych i poważnych można mówić swobodnie, ciekawie, bawiąc się jednocześnie, przekonało się 172 dzieci, które w czasie tegorocznych ferii zimowych przychodziły do Filii nr 4.

EKO-grywalizacja, czyli ferie 2015 w Filii nr 4

Przez dziesięć dni uczestniczyły one w blokach zabaw i konkursów opracowanych na podstawie literatury popularnonaukowej dla najmłodszych, poruszającej zagadnienia związane z ekologią i ochroną środowiska. Grywalizacja_BJaskowska.pdf. Grywalizacja w Bibliotece... Opublikowano: czwartek, 13, listopada 2014 08:20 Przez: Bogusława Pluta Grywalizacja w Bibliotece... Szczęśliwy dzień 7 listopada w ostroszowickiej bibliotece upłynął pod znakiem grywalizacji. Znakomitą okazją do wspólzawodnictwa, zdobywania punktów oraz dobrej zabawy było utrwalenie lektury Janiny Porazińskiej Szewczyk Dratewka. Biblioteczne aspekty grywalizacji. Young Digital Planet. Learn about the recent trends in education,better understand them thanks to the case studies presented in the report,find out about benefits and threats they may present,gain knowledge on how to be effective in both teaching and learning.

Gamification of Education. Home of everything Gamification Education -- research, community, case studies and more -- as part of the Gamification.org family of wikis. Want to help us create this website? Grywalizacja książka - Gamfi. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć na temat tego coraz popularniejszego mechanizmu biznesowego i zrozumieć dokładnie, czym jest oraz do czego służy grywalizacja książka polecona przez nas z pewnością Ci w tym pomoże. 1. Rajat Paharia, "Lojalność 3.0" Paharia jest założycielem firmy Bunchball z USA, niekwestionowanego światowego lidera w dziedzinie gamifikacji. Kiedy więc pojawia się słowo grywalizacja książka tego autora jest wręcz lekturą obowiązkową.

„Lojalność 3.0” traktuje głównie o konkurencyjności – autor zwraca uwagę, że programy lojalnościowe, do niedawna niemal obowiązkowy element każdej kampanii marketingowej, obecnie przestały spełniać swoją rolę. Paharia zwraca uwagę czytelnika na dwa obszary – big data oraz grywalizację. Książkę można kupić na stronie wydawnictwa. Zostań Mistrzem Gry! Grywalizacja w edukacji - Kursy - Kursy Internetowe Operon. Kurs Zostań Mistrzem Gry! Grywalizacja w edukacji to propozycja dla nauczycieli, którym zależy na skutecznym motywowaniu swoich uczniów do nauki, a także tych, którzy szukają nowatorskich i sprawdzonych metod na podwyższanie jakości nauczania. To kurs dla osób przekonanych, że zdobywanie wiedzy i umiejętności nie musi być ciężką i monotonną pracą, a nauka i zabawa nie muszą być ze sobą sprzeczne.

O grze. O grze.