background preloader

Ciekawe materiały

Facebook Twitter

Coca-Cola Advert - Grandpa - Living a Healthy Lifestyle - Coca-Cola UK. Grandparents SONGS for kids - Karolina Lubas - English Teacher. Dzień Babci i Dziadka już niedługo więc pomyślałam sobie, że zrobię na tą okazję jutjubowy przegląd piosenek dla dzieci.

Grandparents SONGS for kids - Karolina Lubas - English Teacher

W tym wpisie znajdziesz 6 piosenek, które są dedykowane zarówno Babci i Dziadkowi. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie pozwoliła sobie także na dwie dodatkowe propozycje, które są znane chyba każdemu przedszkolakowi! To co? Zaczynamy! 1) Grandparents are special (Super Simple Songs) Na pierwszy ogień idzie piosenka, która mnie i moim uczniom przypadła do gustu najbardziej. Z resztą, sam zobacz: 2) Grandparents Day Song for Kids (The Kiboomers) Ostatnio bardzo lubię piosenki od The Kiboomers, więc nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu ich piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka. 3) Grandparents Day Song Ta piosenka jest chyba najtrudniejsza w moim zestawniu i raczej wykorzystałabym ją dla dzieci ze szkoły podstawowej, ewentualnie baaaaardzo zdolnych przedszkolaków. List of Words With 11 Silent Letters in English. Enjoy English Blog - Enjoy English. Worksheet-free Vocab Revision Activities – Clare's ELT Compendium. What do you do in those last 5 minutes of class when you’ve finished everything that was planned?

Worksheet-free Vocab Revision Activities – Clare's ELT Compendium

Englishtips.org: Learning English Together. Christmas. Superbelfrzy Nocą #50 – Kamil Śliwowski. Jak łatwo zrobić GIFa?

Superbelfrzy Nocą #50 – Kamil Śliwowski

Z komórki, z filmu, zdjęć. Ostatnie w tym roku, międzyświąteczne webinarium z Kamilem Śliwowskim o ruchomych obrazkach, które robią furorę w sieci. 28.12.2017 – czwartek, 21.00 Wejście: mistrzowiekodowania.clickmeeting.com/superbelfrzynoca-50 Kilka sekund niemej animacji to kolejny etap ewolucji nietylko internetowych memów, ale również statusów i prywatnych wiadomości. Kamil Śliwowski – trener i animator edukacji medialnej, specjalizuje się w wykorzystaniu otwartych zasobów edukacyjnych w szkole i organizacjach pozarządowych. Christmas balls speaking activity – Google Drive. Tłumaczenie tekstu Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone.

„Merry Christmas Everyone” jest niezwykle radosnym i energetycznym utworem Shakin’ Stevensa, który wszedł do kanonu świątecznych piosenek towarzyszących nam podczas każdych świąt.

Tłumaczenie tekstu Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone

Ten świąteczny kawałek idealnie oddaje błogi i pogodny nastrój Bożego Narodzenia. Utwór ten to czwarty numer jeden na liście UK Singles Shakin’ Stevensa, który dzięki swoim hitom dorobił się przydomka „książę Walii”. Piosenka początkowo miał być wydana w 1984, ale nastąpiło to rok później, aby nie nałożyło się to w czasie z wydaniem piosenki Band Aid „Do They Know It’s Christmas”. Utwór został zepchnięty ze szczytu UK Singles w 1985 przez piosenkę Pet Shop Boys „West End Girls”. W 2007 piosenka ponownie weszła na listę UK Singles i uplasowała się na 22 miejscu. Teledysk do piosenki nakręcono w Laponii. English by Ann: Christmas Speaking. Learn English Speaking and Improve your Spoken English with Free English Speaking Lessons Online!

Advice – Google Drive. QUESTION CARDS - konwersacyjne karty dla każdego - Karolina Lubas - English Teacher. Nowy rok szkolny już coraz bliżej i pewnie wiele z Was szuka inspiracji i pomysłów na jakieś fajne rozpoczęcie wrześniowych lekcji.

QUESTION CARDS - konwersacyjne karty dla każdego - Karolina Lubas - English Teacher

Jako, że uczę w szkole językowej, zazwyczaj nie wiem, na jakie osoby w grupie trafię zarówno pod względem umiejętności, ale także charakteru. Więc pierwsze zajęcia zazwyczaj poświęcam na krótkie sprawy organizacyjne, a resztę na rozpoznanie uczniów. Jakiś czas temu na pinteresćie natrafiłam na karty z pytaniami i pomyślałam, że będzie to świetne rozwiązanie na pierwsze zapoznawcze lekcje z uczniami. Jak pomyślałam, tak zrobiłam – najpierw je wydrukowałam, później wycięłam i zalaminowałam, dzięki czemu, zawsze mam pod ręką gotowe materiały, które są rewelacyjne, a kursanci bardzo je lubią.

Muszę przyznać, że pochłaniają trochę lekcji, ale są warte wykorzystania. Mam nadzieję, że uda mi się do nich przekonać także Ciebie Chyba nie ma się co dziwić, że jak już znalazłam jedną kartę, a później kolejną i kolejną, tak już wsiąkłam w poszukiwanie coraz to nowych. 12 Questions To Ask Your Students On The First Day Of School - 70 pytań o podróże na konwersacje z języka angielskiego. Środek lata, wakacje w pełni, wszyscy myślą tylko o odpoczywaniu, zwiedzaniu, opalaniu, surfowaniu… a nam przychodzi o takiej porze roku prowadzić konwersacje albo po prostu (nie)zwykłe lekcje.

70 pytań o podróże na konwersacje z języka angielskiego

Da się w ogóle w wakacje uniknąć pytań o podróże? Nie da się i nie ma się co buntować, bo podróże to świetny temat na konwersacje. The 15 Greatest Teachers in the World. All of us have a favorite teacher we remember from our school or university days, and almost everyone can conjure fond memories of a teacher who, in some way, inspired us, was passionate about his or her job and was interested in our needs.

The 15 Greatest Teachers in the World

Past simple (ir)regular. 50 000+ Free ESL, EFL worksheets made by teachers for teachers. Shaun The Sheep S01E01: The Cabbage Ball (Past Simple Negative) Krótki film na godzinie wychowawczej, czyli tym razem o … pomocy. Już poruszałam na godzinie wychowawczej sprawy uzależnienia od komputerów i komórek, jak również pisałam o życzliwości i o wierze w swoje siły.

Krótki film na godzinie wychowawczej, czyli tym razem o … pomocy

Tym razem chcę z Wami porozmawiać o pomocy innym. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach ludzie dużo i często pomagają. Działają wolontariaty, odbywają się różne imprezy charytatywne, zbierane są dary. Niby wszyscy wiedzą, że trzeba pomagać, ale dlaczego? Worksheets and lesson plans based on TED Talks. Początki i zakończenia dla Busy Bees - Małgorzata Lewkowska.

Christmas / winter – GOTOWIEC DO DRUKU! Jak zwykle za darmo, wszystko w jednym miejscu, zróżnicowane ćwiczenia i zadania jeśli chodzi o formę i rodzaj.

Christmas / winter – GOTOWIEC DO DRUKU!

KLIKAJ I DRUKUJ gotowe karty pracy! Ogromny wybór najlepszych perełek wyszukanych w internecie. Nie marnuj czasu na poszukiwania: KLIKAJ I DRUKUJ!!!! Zaczynamy jak zwykle od nauczenia / wyciągniacięcia od Uczniów kluczowych słówek. English by Ann: Christmas Speaking. Pomysły przy tablicy. Kolejna porcja świątecznych materiałów to coś dla trochę starszych uczniów.

Pomysły przy tablicy

Przygotowałam grę Taboo wykorzystjącą słownictwo związane z Christmas. Continue reading „Taboo Christmas” Tym razem miałam nie publikować bożonarodzeniowego Double – głównie ze względu na to, że jedna wersja tej gry mojego wutorstwa ukazała w drugim numerze EnglishLand. Jednak okazało się, że w mojej rodzinie jest rezolutny 4 – latek, który bardzo lubi grać w Dobble, więc postanowiłam, że Mikołaj podaruje mu m.in. specjalną edycję tej gry – Christmas and toys.

A kiedy gra już była gotowa to stwierdziłam, że podzielę się nią z Wami oraz z moimi uczniami. Christmas Lesson With a Twist- Level B1 – C2 – Uczę Freelance. Mam nadzieję, że wszyscy są już w nastrojach świątecznych, nawet jeśli polega to tylko na odliczaniu dni do przerwy.. Nie wiem jak wy, ale ja zawsze miałam problem ze znalezieniem ciekawych materiałów na lekcję świąteczną dla grup na poziomie od B1 wzwyż. Większość materiałów jest do poziomu A2 (i to w dodatku naciąganych trochę) i co roku jest to samo, czyli Boxing Day, reindeer, Jingle Bells i kończy się to zwykle na przysypiających uczniach. W wielu grupach po komunikacie typu: „następnym razem zrobimy sobie lekcję świąteczną” połowa uczniów decyduje się zostać w domu i w rezultacie zamiast grupy 7 osób mamy tylko 2 i to oczywiście te najmniej rozgadane. Oczywiście w połowie lekcji kończą nam się materiały… Szczerze powiem, że nawet się tym ucziom nie dziwię, bo komu by się chciało po raz 3 z rzędu słuchać Jingle Bells albo uczyć się tych samych słówek.

Dzisiaj mam dla was gotową lekcję, którą można przeprowadzić w grupach na poziomie od B1 do C2. 75 Never Have I Ever Questions: bring on the crazy stories. Masa porcelanowa prosty przepis - Moje Dzieci Kreatywnie. Masa porcelanowa to niezwykle efektowna i prosta w wykonaniu masa plastyczna do tworzenia rozmaitych dekoracji świątecznych. Nie trzeba jej wypiekać jak masy solnej, a barwą, delikatnością i przenikalnością światła przypomina prawdziwą porcelanę. Do wykonanie masy porcelanowej potrzebujecie: Jedną porcję kleju wikol, taką samą porcję mąki ziemniaczanej, dwie łyżki cytryny oraz dwie łyżki oliwki.

Ja użyłam jako miarki do kleju i mąki dwóch takich samych miseczek o pojemności 300 ml. Na końcu postu znajdziecie film z dokładną instrukcją i opisem jak krok po kroku powstała nasza masa porcelanowa oraz pierwsze dekoracje. Film znajdziecie również na moim kanale YouTube Ewa Wojtan. BEP 120 - Telephoning: Handling Enquiries. Classroom management, Classroom and Student. English is easy. Oto kilka najpopularniejszych technik nauczania: słuchanie i śpiewanie piosenek i wierszy, których rytm i rym pomagają dzieciom w zapamiętaniu kolejnych struktur językowych, słuchanie bajek, które poprzez analogię, do polskich bajek stają się bardzo atrakcyjnym narzędziem pracy w rękach nauczyciela, naukę i zabawę poprzez działanie: wspomniana już wcześniej technika mająca na celu połączenia ruchu, zabawy i nauki, dramę – odgrywanie ról, zabawę w teatr, stanowiące doskonałą formę zabawy uwielbianą przez dzieci w szkole podstawowej, pokaz i prezentację, czyli korzystanie z różnego rodzaju plakatów lub filmów, służących powtarzaniu znanych już form językowych niezwykle ważnych w procesie kształcenia dzieci.

Christmas Karaoke - Christmas Songs - The Twelve Days of Christmas. Glogin?URI= Photo Updated: Sept. 18, 2015 Welcome back, students and teachers. Irregular verbs — coś dla mówiących „Ja tego nigdy nie zapamiętam!” – czasowniki nieregularne – Be Brave. Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana — napisał, bardzo dawno temu, Heraklit z Efezu. Jeśli śledzicie Spontaniczne Pytania, to wiecie, że uwielbiam cytaty i złote myśli. Języki są tworzone przez ludzi, którzy komunikując się, grają bardzo często w „głuchy telefon” i właśnie tak powstają wyjątki od reguły, czy zmiany w wymowie/pisowni Steven Pinker, który zajmuje się językami na Harvardzie, porównał powstanie czasowników nieregularnych właśnie do zabawy w „głuchy telefon” – ‘chinese whispers’ po angielsku!

Czasowników nieregularnych w języku angielskim jest ponad 180! Certificate template - certificates for teachers to print. The Seven Best Short Films for ELT Students - Kieran Donaghy. 50 Dollar Store Hacks for the Classroom. 11 Classroom Reading Nooks We Love. Storyline Online - Where Reading Is Fun! Welcome. Zamiast kserówki. Edukacyjne gry i zabawy dla dzieci. Tableszyt w okładce w motyle. 10 SECONDS GAME - A VOCABULARY GAME (PRINTABLE)

Niedawno grałam w grę "5 Sekund" wydawnictwa Trefl i postanowiłam ją zmodyfikować i dostosować na potrzeby językowe. Z uwagi na to, iż jest już po "Sprawdzianie Szóstoklasisty" oraz egzaminach gimnazjalnych, więc grę będzie można wykorzystać podczas lekcji powtórkowych. Plansza (board) Karty specjalne (special cards) Źródło: Klepsydra - Pixabay W pliku pdf znajduje się 10 stron. Toboo game cards a1 a2. WORD game. Jak uniknąć zabawnych błędów w angielskiej wymowie. Czy zdarzyło Wam się powiedzieć coś, co ku Waszemu zdziwieniu rozśmieszyło rozmówce? To zapewne wynik zabawnych błędów w angielskiej wymowie. Wiele lat temu podczas pierwszych miesięcy spędzonych w Anglii spotykałam się ze zdziwieniem na twarzach swoich rozmówców, a niezapomnianą gafę popełniłam opisując fryzurę. Lesson Plan 5: The History of the English Language. Login. Secret Code Freebie.

Let's Play Blog - Using Board Games in Classroom. FUNGLISH: Fruit Dobble. Anglokids - Shoes;-) Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - How men should dress for a job interview. Anglokids - Different bags. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Take a break. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. The Coconut Song - (Da Coconut Nut) Global Issues and Threats. How to Teach English Conversation - ESL Speaking. ESL Conversation Questions - PRINT DISCUSS.

1 to 50. The first day of spring. The Vernal Equinox: Everything you need to know. Facebook. British Life and Culture in the UK - Woodlands Junior School. Security Check Required. Free Teaching Resources Display Lettering Sets.  Free printable Alphabet Lettering Sets with flags of the world backgrounds,  brighen up your classroom with these free resources! Alphabet Flag Stock Photos Images Royalty Free Alphabet Flag Images and Pictures. Eksperymenty z jajem, czyli 7 pomysłów na doświadczenia z dziećmi! SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII. Filmy do nauki angielskiego z napisami. Technologia w edukacji - Blog. Rodzaje gier do nauczania języków obcych - www.igraszki-jezykowe.pl.

Dailyroutines1 cards. Teaching With YouTube: 197 Digital Channels For Learning. Classmill - Create classes with links, videos, images & files. Reported Speech Soccer. SŁOWNICTWO. Dealing with Difficult Clients. Świat Nauczyciela - Wykreślanki. Akinator, the Web Genius. Randall's ESL Cyber Listening Lab - For English as a Second Language. A Breakthrough in Social and Emotional Learning. Learning resources gallery in English, page 1.

Security Check Required. Six Styles of Classroom Video Projects - A Handout. Christmas Traditions, Christmas History, Christmas Around the World, The Christmas Story and Christmas Fun! YouTube. Mobile. 10 Ted Talks Every English Student Should Watch.