background preloader

Ciekawe materiały

Facebook Twitter

Google. Past simple (ir)regular. 50 000+ Free ESL, EFL worksheets made by teachers for teachers. Shaun The Sheep S01E01: The Cabbage Ball (Past Simple Negative) Krótki film na godzinie wychowawczej, czyli tym razem o … pomocy. Już poruszałam na godzinie wychowawczej sprawy uzależnienia od komputerów i komórek, jak również pisałam o życzliwości i o wierze w swoje siły.

Krótki film na godzinie wychowawczej, czyli tym razem o … pomocy

Tym razem chcę z Wami porozmawiać o pomocy innym. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach ludzie dużo i często pomagają. Działają wolontariaty, odbywają się różne imprezy charytatywne, zbierane są dary. Niby wszyscy wiedzą, że trzeba pomagać, ale dlaczego? Czy rozmawiamy o tym z naszymi dziećmi? Dzisiaj chciałabym zaproponować Wam dwa filmy, które pokazują drobne gesty pomocy, a z których wynikają wielkie rzeczy.

Zacznijmy nasze zajęcia od tego, żeby uczniowie napisali na kartce, co to jest pomoc. Dlaczego pomagamy? To będzie też dobra wizualizacja tego co robią inni, inaczej się na to spojrzy, niż gdybyśmy tylko o tym rozmawiali. I tu nadchodzi czas na pierwszy z filmów. 5. Po tych filmikach, nie zostało już nam dużo czasu do końca lekcji, ale chciałabym żeby nie zostawiać tego tematu w zawieszeniu. Worksheets and lesson plans based on TED Talks. Początki i zakończenia dla Busy Bees - Małgorzata Lewkowska.

Christmas / winter – GOTOWIEC DO DRUKU! Jak zwykle za darmo, wszystko w jednym miejscu, zróżnicowane ćwiczenia i zadania jeśli chodzi o formę i rodzaj.

Christmas / winter – GOTOWIEC DO DRUKU!

KLIKAJ I DRUKUJ gotowe karty pracy! Ogromny wybór najlepszych perełek wyszukanych w internecie. Nie marnuj czasu na poszukiwania: KLIKAJ I DRUKUJ!!!! Zaczynamy jak zwykle od nauczenia / wyciągniacięcia od Uczniów kluczowych słówek. English by Ann: Christmas Speaking. Pomysły przy tablicy. Kolejna porcja świątecznych materiałów to coś dla trochę starszych uczniów.

Pomysły przy tablicy

Przygotowałam grę Taboo wykorzystjącą słownictwo związane z Christmas. Continue reading „Taboo Christmas” Tym razem miałam nie publikować bożonarodzeniowego Double – głównie ze względu na to, że jedna wersja tej gry mojego wutorstwa ukazała w drugim numerze EnglishLand. Jednak okazało się, że w mojej rodzinie jest rezolutny 4 – latek, który bardzo lubi grać w Dobble, więc postanowiłam, że Mikołaj podaruje mu m.in. specjalną edycję tej gry – Christmas and toys.

Christmas Lesson With a Twist- Level B1 – C2 – Uczę Freelance. Mam nadzieję, że wszyscy są już w nastrojach świątecznych, nawet jeśli polega to tylko na odliczaniu dni do przerwy..

Christmas Lesson With a Twist- Level B1 – C2 – Uczę Freelance

Nie wiem jak wy, ale ja zawsze miałam problem ze znalezieniem ciekawych materiałów na lekcję świąteczną dla grup na poziomie od B1 wzwyż. Większość materiałów jest do poziomu A2 (i to w dodatku naciąganych trochę) i co roku jest to samo, czyli Boxing Day, reindeer, Jingle Bells i kończy się to zwykle na przysypiających uczniach. 75 Never Have I Ever Questions: bring on the crazy stories. “Never have I ever…” is a great game for getting to know people.

75 Never Have I Ever Questions: bring on the crazy stories

But it’s not just for getting to know people you’ve just met. It’s also great with friends you think you know well. You can really learn some embarrassing and interesting things about people you thought you knew well. Just make sure you pick your questions wisely, and don’t ask people you just met intensely personal questions. Masa porcelanowa prosty przepis - Moje Dzieci Kreatywnie. BEP 120 - Telephoning: Handling Enquiries. Classroom management, Classroom and Student. English is easy. Oto kilka najpopularniejszych technik nauczania: słuchanie i śpiewanie piosenek i wierszy, których rytm i rym pomagają dzieciom w zapamiętaniu kolejnych struktur językowych, słuchanie bajek, które poprzez analogię, do polskich bajek stają się bardzo atrakcyjnym narzędziem pracy w rękach nauczyciela, naukę i zabawę poprzez działanie: wspomniana już wcześniej technika mająca na celu połączenia ruchu, zabawy i nauki, dramę – odgrywanie ról, zabawę w teatr, stanowiące doskonałą formę zabawy uwielbianą przez dzieci w szkole podstawowej, pokaz i prezentację, czyli korzystanie z różnego rodzaju plakatów lub filmów, służących powtarzaniu znanych już form językowych niezwykle ważnych w procesie kształcenia dzieci.

English is easy

Christmas Karaoke - Christmas Songs - The Twelve Days of Christmas. Glogin?URI= Photo Updated: Sept. 18, 2015 Welcome back, students and teachers.

glogin?URI=

Irregular verbs — coś dla mówiących „Ja tego nigdy nie zapamiętam!” – czasowniki nieregularne – Be Brave. Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana — napisał, bardzo dawno temu, Heraklit z Efezu.

Irregular verbs — coś dla mówiących „Ja tego nigdy nie zapamiętam!” – czasowniki nieregularne – Be Brave

Jeśli śledzicie Spontaniczne Pytania, to wiecie, że uwielbiam cytaty i złote myśli. Języki są tworzone przez ludzi, którzy komunikując się, grają bardzo często w „głuchy telefon” i właśnie tak powstają wyjątki od reguły, czy zmiany w wymowie/pisowni Steven Pinker, który zajmuje się językami na Harvardzie, porównał powstanie czasowników nieregularnych właśnie do zabawy w „głuchy telefon” – ‘chinese whispers’ po angielsku! Czasowników nieregularnych w języku angielskim jest ponad 180! Certificate template - certificates for teachers to print.

The Seven Best Short Films for ELT Students - Kieran Donaghy. 50 Dollar Store Hacks for the Classroom. 11 Classroom Reading Nooks We Love. Storyline Online - Where Reading Is Fun! Welcome. Zamiast kserówki. Edukacyjne gry i zabawy dla dzieci. Tableszyt w okładce w motyle. 10 SECONDS GAME - A VOCABULARY GAME (PRINTABLE) Niedawno grałam w grę "5 Sekund" wydawnictwa Trefl i postanowiłam ją zmodyfikować i dostosować na potrzeby językowe.

10 SECONDS GAME - A VOCABULARY GAME (PRINTABLE)

Z uwagi na to, iż jest już po "Sprawdzianie Szóstoklasisty" oraz egzaminach gimnazjalnych, więc grę będzie można wykorzystać podczas lekcji powtórkowych. Plansza (board) Karty specjalne (special cards) Źródło: Klepsydra - Pixabay W pliku pdf znajduje się 10 stron. Toboo game cards a1 a2. WORD game. Jak uniknąć zabawnych błędów w angielskiej wymowie. Czy zdarzyło Wam się powiedzieć coś, co ku Waszemu zdziwieniu rozśmieszyło rozmówce?

Jak uniknąć zabawnych błędów w angielskiej wymowie

To zapewne wynik zabawnych błędów w angielskiej wymowie. Wiele lat temu podczas pierwszych miesięcy spędzonych w Anglii spotykałam się ze zdziwieniem na twarzach swoich rozmówców, a niezapomnianą gafę popełniłam opisując fryzurę. Lesson Plan 5: The History of the English Language. Login. Secret Code Freebie. Let's Play Blog - Using Board Games in Classroom. FUNGLISH: Fruit Dobble. Dzisiejszy wpis jest kontynuacją wczorajszego, owocowego, wpisu, z którego mogliście, i wciąż możecie, pobrać fruit flashcards i bingo. Przygotowałam też FRUIT DOBBLE. Słownictwo wykorzystane w kartach: Karty: Zasady grania w Dobble znajdziecie TU (w oryginalnej grze gra się jedną kartą Dobble, które zawiera same obrazki może być wykorzystywane w nauce wszystkich języków, ale nie tylko.

Anglokids - Shoes;-) Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - How men should dress for a job interview. Anglokids - Different bags. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Take a break. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo.

Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. Anglokids - Anglokids a ajouté une photo. The Coconut Song - (Da Coconut Nut) Global Issues and Threats. How to Teach English Conversation - ESL Speaking. Many foreign ESL teachers abroad, especially in places like South Korea, teach predominantly English conversation classes. Some teachers (and students too!) Have the perception that teaching English conversation involves just “talking” to the students. Free-talking does have a role in helping students learn English, but it shouldn’t be the only thing we do in our English conversation classes.

If you’re looking to level-up your ESL teaching game, you’ve come to the right place! I have plenty of tips, lesson plans, and activity ideas for how to teach English conversation the better way. ESL Conversation Questions - PRINT DISCUSS. 1 to 50. The first day of spring. The Vernal Equinox: Everything you need to know. Facebook. British Life and Culture in the UK - Woodlands Junior School. Security Check Required.

Free Teaching Resources Display Lettering Sets.  Free printable Alphabet Lettering Sets with flags of the world backgrounds,  brighen up your classroom with these free resources! Alphabet Flag Stock Photos Images Royalty Free Alphabet Flag Images and Pictures. Eksperymenty z jajem, czyli 7 pomysłów na doświadczenia z dziećmi! Co było pierwsze? Jajko czy kura? Podobno sam Arystoteles szukał odpowiedzi na to pytanie. Niestety raczej nie znalazł, skoro uczeni nadal się nad tym głowią. Dlatego zostawiliśmy szukanie odpowiedzi mądrym głowom, a sami skupiliśmy się na innych równie trudnych pytaniach dotyczących samego jajka. SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII.

Zakres materiału: Zjednoczone Królewstwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Jest to państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna. Filmy do nauki angielskiego z napisami. Technologia w edukacji - Blog. Rodzaje gier do nauczania języków obcych - www.igraszki-jezykowe.pl. Odkąd zaczęłam uczyć języków obcych, przyjemność jaką z tej nauki czerpali moi słuchacze, zarówno ci mali, jak i ci duzi, stała zawsze na pierwszym miejscu.

A to dlatego, że kieruję się zasadą, że jeśli robisz coś, co sprawia Ci przyjemność, robisz to chętnie. A jeśli robisz coś chętnie, to nie masz zamiaru przestać. A jeśli nie przestajesz, tylko regularnie się uczysz, szybko widzisz efekty. Bazując na tym przekonaniu, obserwowałam wnikliwie moich słuchaczy, aby dowiedzieć się, co najbardziej sprawia im przyjemność podczas moich zajęć.

Okazało się, że największy entuzjazm zauważyć można było wtedy, kiedy na stole pojawiała się gra. Dailyroutines1 cards. Teaching With YouTube: 197 Digital Channels For Learning. Classmill - Create classes with links, videos, images & files.

Reported Speech Soccer. SŁOWNICTWO. AKCJAPoniżej zaprezentuję kilka jak najbardziej realnych i wykonalnych pomysłów, które cieszą się powodzeniem wśród uczniów, gdyż zachęcają ich nie tylko do nauki, ale przede wszystkim do samodzielnego projektowania własnych materiałów, przez co nauka jest o wiele bardziej przyjemna i efektywna. ***1. FISZKI i różne ich oblicza wprowadzenie Wybierz zakres słownictwa na jakim chcesz, aby uczniowie się skupili. Uprzedź ich o tym, że na następnej lekcji będą pracować ze słownictwem z czytanki X ze strony Y i żeby zaznaczyli dzisiaj słownictwo, jakie wykorzystasz w fiszkach. Dealing with Difficult Clients. Świat Nauczyciela - Wykreślanki. Akinator, the Web Genius. Randall's ESL Cyber Listening Lab - For English as a Second Language.

A Breakthrough in Social and Emotional Learning. Learning resources gallery in English, page 1. Security Check Required. Six Styles of Classroom Video Projects - A Handout. Christmas Traditions, Christmas History, Christmas Around the World, The Christmas Story and Christmas Fun! YouTube. Mobile. 10 Ted Talks Every English Student Should Watch. Blog dla nauczycieli języka angielskiego: Plastic bottles, czyli jak wykorzystać plastikowe butelki na lekcji. PowToon - Brings Awesomeness to Your Presentations. Gmail – La messagerie avec espace de stockage gratuit de Google.

Learn Business English with Lessons, Quizzes, Podcasts and PDFs. Money Vocabulary - Free English Lesson ( ESL) Fce language practice.