background preloader

Annotate images and videos — ThingLink

https://www.thinglink.com/

Related:  Web-Tools & AppsDigital StorytellingPresentare idee - Presentation Tools - Digital Story TellingVisual aids and templatesDigital Interactives/Games

ThingLink ThingLink: ThingLink umożliwia tworzenie interaktywnych zdjęć. Możemy wzbogacić fotografie o linki do muzyki, zdjęć, stron internetowych, filmów i tworzyć bardzo efektowne prezentacje. ThingLink umożliwia tworzenie interaktywnych zdjęć. Możemy wzbogacić fotografie linkami do muzyki, zdjęć, stron internetowych, filmów i tworzyć bardzo efektowne prezentacje. Klik w link – Baamboozle. Darmowy bank oraz generator gier. – Creative Teacher Sylwia Grubiak Pędzę do Was z moim najnowszym odkryciem Baamboozle. Nie wiem, jak to się stało, że dopiero teraz odkryłam tę rewelacyjną stronę. Znajdziecie na niej gotowe, darmowe gry oraz stworzycie własne. Jeśli jej nie znacie, to koniecznie przeczytajcie ten wpis! Specjalni Przygotowując zajęcia dla dzieci, warto zaplanować je tak, aby stworzyć przestrzeń do twórczej aktywności i kreatywności. Sposobów jest wiele. Ostatnio trafiłyśmy na ciekawą stronę, którą można wykorzystać do utrwalania wiadomości z lekcji, poprzez tworzenie graficznych ,,remixów”.

TIK-tok with English - angielski z wykorzystaniem technologii · nauczą się korzystać z narzędzi TIK w nauce j. angielskiego, będą samodzielnie tworzyli prezentacje, gry, komiksy, opowiadania, książki itp. używając narzędzi poznanych na lekcjach informatyki i języka angielskiego; · będą udostępniali wyniki swojej pracy innym uczniom, np. gry, będą dzielili się ciekawymi linkami, stworzonymi mapami myśli, komiksami, książkami itp. · kreatywnie wykorzystają zaprezentowane na lekcjach narzędzia i będą samodzielnie poszukiwali nowych; · nauczą się bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych; · wykształcą w sobie poczucie sprawczości i odpowiedzialności w zdobywaniu wiedzy;

- Ucz się, eksploruj, eksperymentuj online! - niezwykłe, darmowe aplikacje Jest takie ciekawe miejsce w sieci, w którym znajdziemy ponad 1500 eksperymentów przeprowadzonych od 2009 roku przez osoby z całego świata. Część z nich powstała w ramach projektu Google Creative LAB, pozostałe udostępnili programiści i ludzie nauki nadsyłając swoje pomysły z różnych zakątków globu. Dzięki temu na jednym portalu pod nazwą Experiments with Google zamieszczone zostały setki darmowych narzędzi i aplikacji, które pokazują jak działa AI, VR, AR, przybliżają sztukę, a także uświadamiają jak wygląda nasza codzienność w cyfrowym świecie. Co ważne, jedną z głównych zasad, która przyświeca twórcom portalu jest zalecenie, aby oprogramowanie, które przesyłają twórcy miało status Open Source.

Bez Padleta ani rusz… – Rozwiąż język: obcy i ojczysty Padlet to jedno z moich ulubionych narzędzi, bez którego nie wyobrażam sobie nauczania zdalnego i chyba również mojej pracy w przyszłości . Używałam go przede wszystkim jako tablicy do gromadzenia informacji z lekcji, przekazywania uczniom materiału i komunikowania się z nimi. Każda klasa miała swój Padlet – link dostali ode mnie na e-dzienniku i/lub Messengerze. Każdy wpis na Padlecie zaczynał się u mnie datą, żeby uczniowie wiedzieli, które wpisy są nowe. We wpisach zamieszczałam informacje organizacyjne, notatki z lekcji, linki do prezentacji, filmików, właściwie było tam wszystko.

Wakelet - Inspirownia Edukacyjna Wakelet to wspaniałe narzędzie, które pozwala zapisywać, kolekcjonować i udostępniać materiały w postaci cyfrowej. Dzięki Wakelet możesz zapisać i ułożyć w dowolnej formie wszystkie interesujące napotkane w sieci linki, pdf, zdjęcia itp. Wakelet posiada też aplikacje na smartfona. Najpierw zobacz do czego to narzędzie może się Tobie przydać, a jeśli wpadniesz na kolejny pomysł to koniecznie podaj w komentarzu.

Related: