background preloader

Ciekawe

Facebook Twitter

Wychowanie i profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa. Pismo szkolne – wcale nie takie pożyteczne – Juniorowo. Mój dziewięcioletni syn zmienił niedawno charakter pisma.

Pismo szkolne – wcale nie takie pożyteczne – Juniorowo

W pierwszej, w drugiej a nawet jeszcze w trzeciej klasie pisał (lub przynajmniej starał się pisać) pismem szkolnym, czyli takim, w którym litery łączą się ze sobą, a którego nauczała jego „pani”. Tymczasem już pod koniec trzeciej klasy charakter pisma Stasia zaczął się zmieniać. Litery się pomniejszyły, przestały się ze sobą łączyć i stały się podobne do pisma drukowanego. Gdyby dziś porównać tamten z obecnym charakterem pisma mojego synka, można by dojść do wniosku, że to charaktery pisma dwóch różnych osób. Skąd ta zmiana? Okazało się, że mój synek wcale nie jest wyjątkiem, a podobne zmiany są raczej regułą niż wyjątkiem.

Ręczne pisanie – korzystne dla rozwoju mózgu. Pelna moc mozliwosci : Jacek Walkiewicz at TEDxWSB. E-learning designer I Storyline specialist. Prawnik kreatywnych. Tablet i telewizja dla dziecka? Nowe wytyczne! Autyzm, zespół Aspergera, opóźniony rozwój mowy, ADHD czy może za dużo telewizji?

Tablet i telewizja dla dziecka? Nowe wytyczne!

Szybkie fakty: 90% dzieci poniżej drugiego roku życia ogląda jakiś rodzaj mediów elektronicznychDzieci do 2 roku życia oglądają średnio 1-2 godziny telewizji dziennie.Jedna trzecia dzieci ma telewizor w sypialni w wieku 3 lat.39% rodziców małych dzieci potwierdza, że telewizor jest w ich domach włączony, przez co najmniej 6 godzin dziennie! Cyfrowa Demencja – analiza krytyczna. Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki – BUKA – Akademia Rozwoju Wyobraźni.

Autor: Danuta Wawiłow czytają: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Edyta Jungowska muzyka (kompozycja, aranżacja, realizacja): Maciej Mulawa projekt graficzny i ilustracje: Joanna Gwis CD + książeczka z ilustracjami i miejscem na własne rysunki czas trwania: 49:45 wiek: 3+ Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki to najpiękniejsze wiersze Danuty Wawiłow w genialnych interpretacjach mistrzów polskiej sceny - Jerzego i Macieja Stuhrów oraz Edyty Jungowskiej.

Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki – BUKA – Akademia Rozwoju Wyobraźni

Wędrówce w świat baśni towarzyszy wyjątkowa muzyka, która ilustruje nastrój wierszy i wspaniale podąża za aktorskimi interpretacjami. Kompozytor przedstawia dzieciom różnorodne style muzyczne począwszy od impresjonizmu (Trójkątna Bajka), poprzez ragtime (Babcia i Pudel), lekkie formy klasyczne (Kajtek Bez Majtek), blues (Daktyle), aż po muzykę elektro-akustyczną (Wiatr) i etniczną (Księżycowy Wierszyk).

Nagroda główna w VI edycji konkursu "Świat Przyjazny Dziecku", KOPD 2008 Nagroda główna w Konkursie Książka do Słuchania Roku, 2009. Kompetencje metodyka e-learning - E-learning - notatki projektanta. Jak zdefiniować kompetencje metodyka e-learning?

Kompetencje metodyka e-learning - E-learning - notatki projektanta

Co powinien wiedzieć metodyk i projektant e-learning? Jakimi tematami warto się zainteresować? Jakie umiejętności rozwijać? Bardzo często słyszę te pytania. NeuroLearning through NeuroTeaching. Kreatywne uczenie się i nauczanie języka obcego. Cukiernia PJay Cake. MEN opublikowało roboczą wersję projektu podstawy programowej dla przedszkoli - Edukacja i wychowanie. Jest ona dostępna na stronie internetowej resortu edukacji.

MEN opublikowało roboczą wersję projektu podstawy programowej dla przedszkoli - Edukacja i wychowanie

Jej publikacja "to odpowiedź na liczne pytania, szczególnie ze strony nauczycieli i rodziców" - tłumaczy ministerstwo w wydanym komunikacie, prosząc o zgłaszanie wszelkich uwag w zakresie projektowanych zmian za pomocą umieszczonego również na stronie specjalnego formularza elektronicznego. Uwagi można zgłaszać do 11 marca, do północy. Zamieszczenie do końca tego tygodnia treści projektu przed skierowaniem go do konsultacji i uzgodnień minister edukacji Anna Zalewska zapowiedziała w poniedziałek. Lepiej zakrywać niż odkrywać? Religijne blogerki na straży skromności. Młoda dziewczyna z brytyjskim akcentem pokazuje zawartość swojej szafy - specjalny kombinezon do jazdy na rowerze, efektowne szale na głowę, czarny kostium kąpielowy z długimi rękawami i nogawkami.

Lepiej zakrywać niż odkrywać? Religijne blogerki na straży skromności

To Dina Tokio - jedna z najbardziej wpływowych vlogerek mody muzułmańskiej w sieci. W sidłach kredytu. O frankowiczach, którzy ''chcieli żyć dobrze i żyć teraz'' Webinar - Planuj z głową -replay. ArtsCult.com’s albums. Kurs "Zorganizuj się w 21 dni" Przelewy internetowe – wideo ku przestrodze. Materiał ku przestrodze (UWAGA !!!

Przelewy internetowe – wideo ku przestrodze

Nie jestem autorem tego filmu ): Przy okazji wyjaśniam: wirus cały czas znajduje się na komputerze ofiary i w locie zmienia ciąg 26 znaków numeru konta już po operacji szyfrowania/rozszyfrowania. Na nie zainfekowanym komputerze ofiara zobaczyłaby numer konta oszusta. Program szkoly pytlak. Nowatorska. Makaron z cukinią i kurkami. Kreatorka 2016. How to Lead a Discussion. Quick Checklist Be Prepared Carefully consider your objectives for a discussion.

How to Lead a Discussion

Do you want students to apply newly learned skills, mull over new subject matter, learn to analyze arguments critically, practice synthesizing conflicting views, or relate material to their own lives? Ben Ambridge: Zdemaskowanie 10 mitów na temat psychologii. Ustawienia Systemowe : Kobieta słabego faceta, będzie gnębić do końca życia. I z doświadczenia wiem, że nic tu nie pomoże, dopóki facet nie stanie świadomie, i z pełną odpowiedzialnością przy tym co męskie.

Ustawienia Systemowe : Kobieta słabego faceta, będzie gnębić do końca życia.

Dopiero w ramionach ojca, przy ojcu, zazna spokoju, i błogosławieństwa bycia obdarowanym przez to co żeńskie, kobiece. Częstą radą, którą się słyszy, gdy w związku nie wiedzie się dobrze jest - zmień ją. Z doświadczenia wiem, że zmiana partnerki też nie pomoże uciec przed tym co nieuniknione - stanięciem w swojej męskiej sile. Jak się uczyć, nauka-online,... czyli Czytelnia Fiszkoteki. Mnemotechniki - twój własny łańcuch haków pamięciowych Imiona i nazwiska nowo poznanych osób, kody, hasła, listy zakupów, ale także ważne daty, słówka w nowym języku, którego dopiero co zacząłeś się uczyć, wzory fizyczne, nazwy własne wszystkich krajów Afryki, czy typów tkanek w ciele człowieka.

Jak się uczyć, nauka-online,... czyli Czytelnia Fiszkoteki

Ilość informacji, które musimy przyswoić w ciągu naszego życia jest oszałamiająca. Na szczęście istnieją techniki, które ułatwią ich zapamiętanie, a nawet sprawią, że nauka stanie się zabawą. Jak trwała jest twoja pamięć długotrwała? W pamięci długotrwałej zgromadzona jest cała nasza wiedza o świecie, a także wszystkie nasze wspomnienia i umiejętności. Po co nam zapominanie? Zapominanie - zmora każdego ucznia. A jaką płeć ma twój mózg? Rozmaite badania dowodzą, że mózgi kobiet i mężczyzn różnią się pod względem budowy i funkcjonowania. Satsang z Nityą Patrycją Pruchnik. Satsang z Nityą Patrycją Pruchnik Zapraszamy na satsang z Nityą Patrycją Pruchnik w Poznaniu Niczego nowego nie zamierzam Cię uczyć, mogę jedynie spróbować przypomnieć Ci to, co jest z Tobą zawsze – przykryte niekiedy kurzem błędnych wyobrażeń i pożyczonych tożsamości.Zapraszam Cię na spotkanie ze sobą, z medytacją, odpoczynkiem od umysłu, jego przekonań, pragnień, czy zmartwień – spotkanie w miejscu, w którym wszystko jest jak być powinno, niezależnie od okoliczności.

Chociaż nie mam żadnej misji, ani potrzeby zbawiania świata, dzielenie się z osobami, które pragną spojrzeć do wewnątrz oraz gotowe są zadać sobie pytanie: Czy jestem? 'Jedną ręką przytrzymuję koronę, a drugą szoruję kibel' - gorzko-śmieszne wrażenia Polki z życia w Islandii [WYWIAD] Ola Długołęcka, Kobieta.gazeta.pl: Jak to się stało, że znalazłaś się na Islandii? Aleksandra Musiał: - Kiełkowała we mnie, w nas, potrzeba wybicia się na zawodową niepodległość, ja i mój partner marzyliśmy o założeniu własnego wydawnictwa. Literaturą zajmowaliśmy się hobbystycznie, Arek pisał książkę, ja byłam jej redaktorką, snuliśmy plany wielkie i piękne, ale z korporacyjną w moim przypadku, i agencyjną (Arek był copywriterem w agencji reklamowej) pętlą na szyi trudno było poświęcić się ich realizacji w takim wymiarze, w jakim tego wymagały, w jakim byśmy chcieli.

Brakowało czasu i pieniędzy. 2 4 szczygiel cipora neuromity i psychomity w edukacji. Prezentacja dla naucz. i rodziców.pptx. Kortez - romantyczny blokers? 'Ten gość jest szczery w tym, co robi' - Czy kiedyś kogoś pobiłem? Pewnie, że tak. Może nie dotkliwie, ale po prostu przywaliłem. Ciężko czasem nie dać komuś w ryj - mówi Kortez. Alicja po drugiej stronie lustra, czyli edukacja cyfrowa w polskiej szkole. WARSZAWA – Wtorek, 7:15. Dzwoni budzik. 9-letnia Alicja leniwie otwiera oczy.

Wstaje i szykuje się do szkoły. Yoga for Peace - Nadi Shuddhi. Codzienność naszych dzieci została zdominowana przez szkołę. Fragment książki "Wolne dzieci" Petera Gray. Jesli zainteresował Cię ten artykuł kliknij "lajk". Fragment książki pod naszym patronatem “Wolne dzieci” Petera Gray, wydanej przez Wydawnictwo Mind. Wielki powrót opowieści. Nowy trend w światowych mediach. Ta historia mogłaby zacząć się tak: dawno, dawno temu były sobie wielkie grupy medialne. Dobrze im się wiodło, przez co z czasem przestały interesować się tym, do czego zostały powołane, czyli opowiadaniem o świecie.

Egoistka, nie ekshibicjonistka. ''Ludzie nie rozumieją, że w żałobie mogę cieszyć się życiem'' O tym, że ciągłe poświęcanie się jest bezcelowe. Droga Czytelniczko! Dziś opowiem Ci historię, która zdarza się często u kobiet. Bezpłatne konsultacje psychologiczne. NEWSOWI.pl - Codziennie nowe wiadomości z kraju i świata. Ryba się zepsuła. Jaka będzie przyszłość szkoły? Na te pytania odpowiadali paneliści oraz ponad 1200 uczestników podczas 3 Kongresu Polskiej Edukacji.Żeby wpisać się w to, w co wpisać się należało? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że program Kongresu został wypracowany w oparciu o efekty dyskusji społecznej na ogólnodostępnym portalu Nasza Edukacja.

Dlaczego radosne i szczęśliwe dzieci uczą się szybciej? Jak urządzić pokój dziecka według największych dziecięcych pedagogów - Montessori, Korczaka, Dunin-Wąsowicz? Nasze dzieci to pierdoły. Nie wiedzą, kim są i dokąd zmierzają - Wiadomości i informacje z kraju - wydarzenia, komentarze dziennik.pl. Fiński cud edukacyjny i inne mity bezstresowego kształcenia. Społeczeństwo » Młodzież, szkoła, studia Fiński cud edukacyjny i inne mity bezstresowego kształcenia [1] Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz Przez wiele lat uważano, że Finlandia stworzyła najlepszy na świecie system edukacji. File_download. Ryślenie, czyli myślenie symbolami - AUDE. Sześć codziennych nawyków szczęśliwych nauczycieli - Ciało Pedagogiczne.