background preloader

ESL Conversation Questions - PRINT DISCUSS

ESL Conversation Questions - PRINT DISCUSS

http://printdiscuss.com/

Related:  English Conversation CafeCiekawe materiałyconversationELT general

Eksperymenty z jajem, czyli 7 pomysłów na doświadczenia z dziećmi! Co było pierwsze? Jajko czy kura? Podobno sam Arystoteles szukał odpowiedzi na to pytanie. Niestety raczej nie znalazł, skoro uczeni nadal się nad tym głowią. Dlatego zostawiliśmy szukanie odpowiedzi mądrym głowom, a sami skupiliśmy się na innych równie trudnych pytaniach dotyczących samego jajka. SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII Zakres materiału: Zjednoczone Królewstwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Jest to państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna. Wielka Brytania to jedno z głównych mocarstw obecnych czasów.

Funglish Przyszedł czas na odświeżenie i rozszerzenie przymiotników moich 8-9-letnich uczniów. Otworzyłam teczkę (każdy taki temat ma u mnie osobną) i wyjęłam materiały, z których korzystałam w ubiegłych latach i stwierdziłam, że trzeba by je nieco uzupełnić i odświeżyć. Zaczęły się wielkie przygotowania, poszukiwania i tworzenie. Przedstawię Wam kilka pomysłów na pracę z przymiotnikami, które, mam nadzieję, sprawią, że po zajęciach nie usłyszycie "Nuuuuda" :) Świetną zabawą, którą wykorzystuje nie na pierwszych, ale drugich, trzecich zajęciach z przymiotnikami, kiedy uczniowie są już z nimi nieco zaprzyjaźnieni jest zabawa "Find the pair". Na małych paskach papieru piszę przymiotnik.

FUNGLISH: Fruit Dobble Dzisiejszy wpis jest kontynuacją wczorajszego, owocowego, wpisu, z którego mogliście, i wciąż możecie, pobrać fruit flashcards i bingo. Przygotowałam też FRUIT DOBBLE. Słownictwo wykorzystane w kartach: Karty: Zasady grania w Dobble znajdziecie TU (w oryginalnej grze gra się jedną kartą Dobble, które zawiera same obrazki może być wykorzystywane w nauce wszystkich języków, ale nie tylko.

Polski Portal Edukacyjny Brak polecanych zasobów. Mitoza Mitoza to proces odpowiedzialny za namnażanie się komórek. Jest dość skomplikowany, ale na pewno go zrozumiesz po obejrzeniu animacji. Rodzaje gier do nauczania języków obcych - www.igraszki-jezykowe.pl Odkąd zaczęłam uczyć języków obcych, przyjemność jaką z tej nauki czerpali moi słuchacze, zarówno ci mali, jak i ci duzi, stała zawsze na pierwszym miejscu. A to dlatego, że kieruję się zasadą, że jeśli robisz coś, co sprawia Ci przyjemność, robisz to chętnie. A jeśli robisz coś chętnie, to nie masz zamiaru przestać. A jeśli nie przestajesz, tylko regularnie się uczysz, szybko widzisz efekty.

Jak się Polak nie może dogadać z Anglikiem Według badań dr. Jörga Zinkena z University of Portsmouth, mówiący po angielsku Polacy są w oczach Anglików niegrzeczni, gdy używają struktur gramatycznych zapożyczonych z języka polskiego. Przez dwa lata badacz nagrywał domowe rozmowy w polskich i polsko-angielskich rodzinach, aby przeanalizować, jak komunikują się członkowie rodziny. Wprawdzie podczas odprowadzania dziecka do szkoły zarówno angielskojęzyczni, jak i polskojęzyczni rodzice używali trybu rozkazującego – włóż buty, zapnij kurtkę – ale gdy cała rodzina siedziała przy stole i jadła śniadanie, prośba o podanie mleka formułowana była inaczej. Brytyjczyk prosił: can you pass the milk?, a Polak najczęściej mówił po prostu: podaj mleko.

Blog dla nauczycieli języka angielskiego: Fly swatter, czyli po co mi packa na muchy Dzisiaj o packach na muchy, bombie, papierowej kuli i piórkach. O wszystkich tych rzeczach już pisałam na blogu w różnych postach (najwierniejsi czytelnicy znają), ale do ponownego opisania ich (tym razem w jednym poście) zachęciły mnie pytania koleżanki z pracy, która widziała mnie z tymi wszystkimi szkolnymi pomocami. "Macie muchy w klasie?" - nie, nie mamy much, packa służy mi do różnego typu aktywności. Opisałam już kiedyś zadanie uzupełniające reading z packą, ale tym razem potrzebna mi była do gier z nowym słownictwem.

Konspekty Zaprezentowane konspekty lekcji zostały opracowane przez nauczycieli dyplomowanych lub zaczerpnięte z renomowanych międzynarodowych serwisów. Dodatkowo zawierają one materiały potrzebne do przygotowania lekcji. Publikacje można wykorzystać przy tworzeniu własnego konspektu. Przy wykorzystaniu ich prosimy podać Ÿródło tzn. www.jezykangielski.org Baza konspektów z Naszego forum dostępna bez logowania, kliknij aby wejsć

Jak uniknąć zabawnych błędów w angielskiej wymowie Czy zdarzyło Wam się powiedzieć coś, co ku Waszemu zdziwieniu rozśmieszyło rozmówce? To zapewne wynik zabawnych błędów w angielskiej wymowie. Wiele lat temu podczas pierwszych miesięcy spędzonych w Anglii spotykałam się ze zdziwieniem na twarzach swoich rozmówców, a niezapomnianą gafę popełniłam opisując fryzurę. Otóż nie znając angielskiego odpowiednika słowa “kok”, ochoczo gestykulując powiedziałam do znajomej: “I’m going to have a big KOK on the side of my head”. Możecie sobie wyobrazić jej zdziwienie…

SŁOWNICTWO AKCJAPoniżej zaprezentuję kilka jak najbardziej realnych i wykonalnych pomysłów, które cieszą się powodzeniem wśród uczniów, gdyż zachęcają ich nie tylko do nauki, ale przede wszystkim do samodzielnego projektowania własnych materiałów, przez co nauka jest o wiele bardziej przyjemna i efektywna. ***1. FISZKI i różne ich oblicza wprowadzenie Wybierz zakres słownictwa na jakim chcesz, aby uczniowie się skupili. Uprzedź ich o tym, że na następnej lekcji będą pracować ze słownictwem z czytanki X ze strony Y i żeby zaznaczyli dzisiaj słownictwo, jakie wykorzystasz w fiszkach.

Funglish: My daily routine - memory game Właśnie omawiam z 8-latkami dział "My daily routine". Poznajemy nazwy codziennych czynności, opowiadamy co robimy każdego dnia i uczymy się podawać czas. Przygotowałam karty do memory game. 10 SECONDS GAME - A VOCABULARY GAME (PRINTABLE) Niedawno grałam w grę "5 Sekund" wydawnictwa Trefl i postanowiłam ją zmodyfikować i dostosować na potrzeby językowe. Z uwagi na to, iż jest już po "Sprawdzianie Szóstoklasisty" oraz egzaminach gimnazjalnych, więc grę będzie można wykorzystać podczas lekcji powtórkowych. Plansza (board)

Related: