background preloader

Edukacja

Facebook Twitter

Mali programiści. Keep calm and carry on teaching: 'Tiger' Macmillana i moje subiektywne odczucia. Wiem, że posty opisujące podręczniki dla klas 1-3 miały być wszystkie w kwietniu.

keep calm and carry on teaching: 'Tiger' Macmillana i moje subiektywne odczucia

Pytacie w mailach, kiedy opiszę New English Adventure. Przykro mi, że tak zaniedbałam bloga. Mam mnóstwo pomysłów na nowe posty, również pełno materiałów, ale brakuje mi czasu, żeby wszystko ogarnąć. Dzisiaj piszę o Tigerze, a co do NEA, to powiedziałam sobie, że muszę zrobić to jeszcze przed moim wyjazdem. Mam nadzieję, że dopnę go do 16 maja! A po powrocie (03.06) zabiorę się znowu ostro za bloga! Dodatki dla ucznia: CD-ROMcrafts - teczka z materiałami do 'majsterkowania'. Dodatki dla nauczyciela. KIDS TALK - szkoła języka angielskiego dla dzieci, angielski dla dzieci łódź, nauka przez zabawę metodą Jolly Phonics, angielski dla dzieci w wieku przedszkolnym starszaków, uczymy mówienia, kursy dla nauczycieli - szkoła języka angielskiego w łodzi.

Angielski dla dzieci, blog dla nauczycieli: Printables/Materiały do wydruku. Hangielski: What's your name? How old are you? Ćwiczenie dialogów na kilka różnych sposobów. Unit Hello już za mną.

Hangielski: What's your name? How old are you? Ćwiczenie dialogów na kilka różnych sposobów

Kilka pierwszych lekcji z moimi pierwszakami poświęciłam na ćwiczenie liczenia, kolorów oraz zwrotów: What's your name? How old are you? How are you? What's the weather like today? Oprócz podawania piłki i zadawania sobie pytań, bawiliśmy się jeszcze na kilka innych sposobów. Kids Songs and Nursery Rhymes with videos, free flashcards, and activity ideas!

ScottieGo! - Moje Bambino. Jest rok 2030.

ScottieGo! - Moje Bambino

Pojazd Scottiego ulega awarii i przymusowo ląduje na naszej planecie. Pomóż Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu. Matematyka Innego Wymiaru. Kostki na matmie. Etapy nauki czytania - ETAP I – od samogłosek prymarnych do sylaby otwartej Naukę czytania rozpoczyna się od poznania samogłosek ustnych – jest to powrót do prymarnych, niemowlęcych artykulacji.

Etapy nauki czytania -

Odczytywanie samogłosek angażuje głównie prawą półkulę mózgu, która w sposób symultaniczny, kompleksowy ujmuje obraz graficzny litery. Dzięki wykorzystaniu wizualizacji w umyśle dziecka integrują się obraz, ruch i dźwięk związany z artykulacją danej samogłoski, np. uniesienie rąk ku górze, naśladujące obraz litery Y, wydanie dźwięku. Integracja ruchu i dźwięku jest łatwa do zapamiętania, gdyż opiera się na schematach wzrokowo-słuchowych kształtowanych już w wieku niemowlęcym.

Ćwiczenia na każdym z pięciu etapów nauki czytania realizowane są według reguły: powtarzanie – rozumienie – nazywanie. Na czym to polega? Czytanie sylabowe - Moje Dzieci Kreatywnie. Nauka czytania to jedno z większych wyzwań z jakim musi zmierzyć się dziecko na początku swojej drogi edukacyjnej.

Czytanie sylabowe - Moje Dzieci Kreatywnie

Opanowywanie płynnego czytania jest długotrwałym procesem, a umiejętność czytania ze zrozumieniem w dużym stopniu przekłada się na sukcesy szkolne dziecka. Większość z nas uczyła się czytać poznając na początku wszystkie litery, składając z nich sylaby potem wyrazy i zdania, zupełnie nie potrafiąc skupić się na zrozumieniu czytanego tekstu. Nauka nazw liter nie jest trudna dla dziecka, ale tak naprawdę jest zupełnie niepotrzebna. Dziecku sprawia potem trudność złożenie z poszczególnych liter wyrazów w całość. Dzieci analizując poszczególne litery, czytają powoli i z trudem rozumieją znaczenie wyrazu.

MATEMATYKA Z LEGO - nauka cyfr i dodawania. Jak dobrze już wiesz absolutnie kochamy Lego :) Cały czas jeszcze ogarniam fotki do blogowego katalogu klockowych inspiracji, a dziś wykorzystałyśmy Lego do nauki cyfr i dodawania:) Li była zachwycona, bo ostatnio jest mega wkręcona w liczenie wszystkiego (a szczególnie tego ile miesięcy zostało jej do 4 urodzin ;).

MATEMATYKA Z LEGO - nauka cyfr i dodawania

Więc posadziłyśmy Di z tatą, a same wybrałyśmy odpowiednie klocki, kredki, rolkę papieru i zaczęłyśmy zabawę. Jeśli masz ochotę powtórzyć ją ze swoimi dziećmi – serdecznie polecam :) Zobacz jak się świetnie bawiłyśmy. Narysuj na kartce cyfry czy liczby, które będziecie ćwiczyć. Obok możecie zawczasu przygotować odpowiednie wieżyczki z poszczególnymi wartościami lub pozostawić to dziecku podczas stawiania kolejnych wież już przy cyfrach. Printoteka.pl. D-maps.com : free maps, free blank maps, free outline maps, free base maps. Nauka poprzez gry w Gdańsku. 2 wrz, 09:40 Foto: Shutterstock Nauka poprzez gry w Gdańsku "Lekcje Przedsiębiorczości" to program zajęć wykorzystujących w procesie nauczania znane z gier mechanizmy służące do angażowania i motywowania graczy.

Nauka poprzez gry w Gdańsku

W tym przypadku graczami są uczniowie wykonujący kolejne zadania i projekty. Program został opracowany we współpracy z ekspertkami od gamifikacji, które na co dzień wykorzystują tę metodę w pracy ze studentami uczelni wyższych. Do drugiej edycji programu do 6 gdańskich szkół, uczestniczących poprzednio w pilotażu dołączy 17 nowych (9 gimnazjów i 8 szkół ponadgimnazjalnych). Roczny cykl zajęć, obejmujących całość podstawy programowej, podzielony jest na kilka obszarów tematycznych. Uczniowie mogą też: wcielić się w rolę startupowców realizujących projekt dla inkubatora przedsiębiorczości, rekrutów walczących o przyjęcie do Tajnej Agencji Jeszcze Tajniejszego Wywiadu, której szefem jest wykładowca czy wziąć udział w międzygalaktycznej podróży) lub zostać Kadetami Wydziału ds.

Untitled. Jak motywować dzieci do nauki? – Edukowisko. Początek roku szkolnego odgrzebuje nowe-stare pytanie: jak skutecznie motywować dzieci do nauki?

Jak motywować dzieci do nauki? – Edukowisko

Oto krótki poradnik pisany z myślą o rodzicach i nauczycielach: 1. Czym jest motywacja? Zacznijmy od tego, co rozumiemy poprzez pojęcie motywacji. 14 Vocabulary Apps for Kids. FREE & fabulous – World’s Worst Pet-Vocabulary, an educational app for kids in grades 4 – 8.

14 Vocabulary Apps for Kids

Blog Mi – logopedia na wesoło. Kolorowanki, karty pracy, ćwiczenia, gry i zabawy do wydrukowania. Żywa Planeta. Matific. Gry i pomoce dydaktyczne do wykonania. iLabCentral - The place to share remote online laboratories.