background preloader

Edukacja

Facebook Twitter

Mali programiści. Keep calm and carry on teaching: 'Tiger' Macmillana i moje subiektywne odczucia. Wiem, że posty opisujące podręczniki dla klas 1-3 miały być wszystkie w kwietniu.

keep calm and carry on teaching: 'Tiger' Macmillana i moje subiektywne odczucia

Pytacie w mailach, kiedy opiszę New English Adventure. Przykro mi, że tak zaniedbałam bloga. Mam mnóstwo pomysłów na nowe posty, również pełno materiałów, ale brakuje mi czasu, żeby wszystko ogarnąć. Dzisiaj piszę o Tigerze, a co do NEA, to powiedziałam sobie, że muszę zrobić to jeszcze przed moim wyjazdem. KIDS TALK - szkoła języka angielskiego dla dzieci, angielski dla dzieci łódź, nauka przez zabawę metodą Jolly Phonics, angielski dla dzieci w wieku przedszkolnym starszaków, uczymy mówienia, kursy dla nauczycieli - szkoła języka angielskiego w łodzi. Angielski dla dzieci, blog dla nauczycieli: Printables/Materiały do wydruku.

Hangielski: What's your name? How old are you? Ćwiczenie dialogów na kilka różnych sposobów. Unit Hello już za mną.

Hangielski: What's your name? How old are you? Ćwiczenie dialogów na kilka różnych sposobów

Kilka pierwszych lekcji z moimi pierwszakami poświęciłam na ćwiczenie liczenia, kolorów oraz zwrotów: What's your name? How old are you? How are you? What's the weather like today? Kids Songs and Nursery Rhymes with videos, free flashcards, and activity ideas! The Super Simple Songs CD 1 and 2 are superb!

Kids Songs and Nursery Rhymes with videos, free flashcards, and activity ideas!

I love them and I have used them with my students in Brazil. Their ages range from 3 to 6 year old. They really enjoy them and they have had a lot of fun acting out while they are singing. Thanks very much for such creativity! RisaBrazil I work with different age groups in France. My preschool class has about 20 kids, jumping all around at the end of the school day, and they get really excited about the English class. I purchased Super Simple Songs and Super Simple Songs 2 and I love them both. As a former ESL and 1st grade teacher, I found the songs and materials on Super Simple Songs to be extremely useful and entertaining! I just wanted to say that your Super Simple Songs are wonderful for our purposes at the Auditory Oral School for Deaf and Hard of Hearing Students. ScottieGo! - Moje Bambino. Jest rok 2030.

ScottieGo! - Moje Bambino

Pojazd Scottiego ulega awarii i przymusowo ląduje na naszej planecie. Matematyka Innego Wymiaru. Kostki na matmie. Etapy nauki czytania - ETAP I – od samogłosek prymarnych do sylaby otwartej Naukę czytania rozpoczyna się od poznania samogłosek ustnych – jest to powrót do prymarnych, niemowlęcych artykulacji.

Etapy nauki czytania -

Odczytywanie samogłosek angażuje głównie prawą półkulę mózgu, która w sposób symultaniczny, kompleksowy ujmuje obraz graficzny litery. Dzięki wykorzystaniu wizualizacji w umyśle dziecka integrują się obraz, ruch i dźwięk związany z artykulacją danej samogłoski, np. uniesienie rąk ku górze, naśladujące obraz litery Y, wydanie dźwięku. Integracja ruchu i dźwięku jest łatwa do zapamiętania, gdyż opiera się na schematach wzrokowo-słuchowych kształtowanych już w wieku niemowlęcym. Ćwiczenia na każdym z pięciu etapów nauki czytania realizowane są według reguły: powtarzanie – rozumienie – nazywanie. Czytanie sylabowe - Moje Dzieci Kreatywnie. Nauka czytania to jedno z większych wyzwań z jakim musi zmierzyć się dziecko na początku swojej drogi edukacyjnej.

Czytanie sylabowe - Moje Dzieci Kreatywnie

Opanowywanie płynnego czytania jest długotrwałym procesem, a umiejętność czytania ze zrozumieniem w dużym stopniu przekłada się na sukcesy szkolne dziecka. Większość z nas uczyła się czytać poznając na początku wszystkie litery, składając z nich sylaby potem wyrazy i zdania, zupełnie nie potrafiąc skupić się na zrozumieniu czytanego tekstu. Nauka nazw liter nie jest trudna dla dziecka, ale tak naprawdę jest zupełnie niepotrzebna. Dziecku sprawia potem trudność złożenie z poszczególnych liter wyrazów w całość. Dzieci analizując poszczególne litery, czytają powoli i z trudem rozumieją znaczenie wyrazu. MATEMATYKA Z LEGO - nauka cyfr i dodawania. Jak dobrze już wiesz absolutnie kochamy Lego :) Cały czas jeszcze ogarniam fotki do blogowego katalogu klockowych inspiracji, a dziś wykorzystałyśmy Lego do nauki cyfr i dodawania:) Li była zachwycona, bo ostatnio jest mega wkręcona w liczenie wszystkiego (a szczególnie tego ile miesięcy zostało jej do 4 urodzin ;).

MATEMATYKA Z LEGO - nauka cyfr i dodawania

Więc posadziłyśmy Di z tatą, a same wybrałyśmy odpowiednie klocki, kredki, rolkę papieru i zaczęłyśmy zabawę. Jeśli masz ochotę powtórzyć ją ze swoimi dziećmi – serdecznie polecam :) Zobacz jak się świetnie bawiłyśmy. Narysuj na kartce cyfry czy liczby, które będziecie ćwiczyć. Printoteka.pl. D-maps.com : free maps, free blank maps, free outline maps, free base maps. Nauka poprzez gry w Gdańsku. 2 wrz, 09:40 Foto: Shutterstock Nauka poprzez gry w Gdańsku "Lekcje Przedsiębiorczości" to program zajęć wykorzystujących w procesie nauczania znane z gier mechanizmy służące do angażowania i motywowania graczy.

Nauka poprzez gry w Gdańsku

W tym przypadku graczami są uczniowie wykonujący kolejne zadania i projekty. Program został opracowany we współpracy z ekspertkami od gamifikacji, które na co dzień wykorzystują tę metodę w pracy ze studentami uczelni wyższych. Do drugiej edycji programu do 6 gdańskich szkół, uczestniczących poprzednio w pilotażu dołączy 17 nowych (9 gimnazjów i 8 szkół ponadgimnazjalnych). Roczny cykl zajęć, obejmujących całość podstawy programowej, podzielony jest na kilka obszarów tematycznych. Uczniowie mogą też: wcielić się w rolę startupowców realizujących projekt dla inkubatora przedsiębiorczości, rekrutów walczących o przyjęcie do Tajnej Agencji Jeszcze Tajniejszego Wywiadu, której szefem jest wykładowca czy wziąć udział w międzygalaktycznej podróży) lub zostać Kadetami Wydziału ds.

Untitled. Jak motywować dzieci do nauki? – Edukowisko. Początek roku szkolnego odgrzebuje nowe-stare pytanie: jak skutecznie motywować dzieci do nauki?

Jak motywować dzieci do nauki? – Edukowisko

14 Vocabulary Apps for Kids. FREE & fabulous – World’s Worst Pet-Vocabulary, an educational app for kids in grades 4 – 8.

14 Vocabulary Apps for Kids

Blog Mi – logopedia na wesoło. Kolorowanki, karty pracy, ćwiczenia, gry i zabawy do wydrukowania. Żywa Planeta. Matific. Gry i pomoce dydaktyczne do wykonania. iLabCentral - The place to share remote online laboratories.