background preloader

Jednotlivé inspirace

Facebook Twitter

Témata, která mě zajímají. Home - Global Acts of Unity. Čeněk Svoboda, sbormistr a zpěvák. Jak daleko je slunce - Ivan Klíma. Hroutí se vám svět? Vystupte z řady a čtěte Havla, radí historik Snyder. Jak milovat dítě - Korczak Janusz. Janusz Korczak: JAK MILOVAT DÍTĚ, nakladatelství MAKE detail "Buď sám sebou - hledej vlastní cestu.

Jak milovat dítě - Korczak Janusz

Poznej sám sebe dřív, než budeš chtít poznávat děti. Nejdřív si uvědom, čeho jsi schopen ty, než začneš dětem rýsovat rozsah jejich práv a povinností. Mezi nimi všemi jsi sám dítětem, které musíš poznat, vychovat a vzdělat především. Jednou z nejškodlivějších chyb je myslet si, že pedagogika je vědou o détěti, a ne - o člověku. " Fotogalerie: Geniální nápad do malých bytů. Stačí zatáhnout a celý byt zmizí. SANQUIS - Časopis o umění a zdravém životním stylu. PLANT SENSES - What A Plant Knows. If the World Were a Village: A Book about the World's People by David J. Smith.

Dobrá adresa. iRadio - audioarchiv a živé vysílání Českého rozhlasu. Severské listy – Druhá šance (En chance til) Dánsko, Švédsko, 2014 Režie: Susanne Bier Scénář: Anders Thomas Jensen Kamera: Michael Snyman Hudba: Johan Söderqvist Hrají: Nikolaj Coster-Waldau, Ulrich Thomsen, Nikolaj Lie Kaas, Maria Bonnevie, Thomas Bo Larsen, Peter Haber, May Andersen, Bodil Jørgensen, Molly Blixt Egelind, Charlotte Fich, Ewa Fröling, Mille Lehfeldt, Roland Møller, Sarah Juel Werner, Frederik Meldal Nørgaard, Ida Dwinger, Søs Egelind, Sune Nørgaard, Ole Dupont, Claus Riis Østergaard Detektivové Andreas a Simon žijí zcela rozdílné životy.

Severské listy – Druhá šance (En chance til)

Andreas je spořádaný manžel, zatímco čerstvě rozvedenému Simonovi se všechno hroutí pod rukama. Situace se náhle změní poté, co jsou přivoláni k brutální hádce mezi párem narkomanů. FILMOVÝ FESTIVAL SCANDI – Severská filmová lekce 13. až 19. ledna 2016 v Česku 20. až 24. ledna 2016 na Slovensku v Severských listech publikováno 18. prosince 2015.

Rozcestí mimo civilizaci aneb emigranti v divočině - literatura - recenze - NeKultura.cz - denně o kultuře a zdarma. Příroda je nevyzpytatelná.

Rozcestí mimo civilizaci aneb emigranti v divočině - literatura - recenze - NeKultura.cz - denně o kultuře a zdarma

Je možné ukrýt se v ní před vlastní minulostí? Nebo sám před sebou? Hrdinové povídek Viktora Labského se o to pokoušejí, mají pocit, že vlastní osud drží pevně ve svých rukách, ale pak se stane něco nečekaného, něco tajemného, něco, co změní běžný chod věcí, něco, co změní jejich život... Hodnocení: 85 % Divočina nikdy nebyla oblíbeným tématem českých spisovatelů, skýtala různá nebezpečí, člověk se tu mohl lehce ztratit.

Výchozí situace všech povídek je téměř stejná, rovněž hrdinové většiny povídek jsou zpravidla čeští emigranti. Koordinátor HateFree Culture: Uprchlíci chtějí žít ve světě, ve kterém se nemusí bát o život. Z jakých zemí jsou uprchlíci, se kterými se setkáváte v táboře a v jakých podmínkách žijí?

Koordinátor HateFree Culture: Uprchlíci chtějí žít ve světě, ve kterém se nemusí bát o život

Lidé, kteří zde momentálně žijí, jsou z různých zemí. Nejčastěji však ze Sýrie, Afghánistánu, Nigérie, Iráku, Konga, je tu ale i například rodina z Čečenska. Řekl bych, že rodin s dětmi je tu většina. Je to poměrně malý tábor, žije tu okolo sedmdesáti lidí a třetinu obyvatel tvoří děti. Jan Švejnar: Evropa jde správným směrem. Problém je, že pomalu. Evropa jde sice správným směrem, ale pomalu.

Jan Švejnar: Evropa jde správným směrem. Problém je, že pomalu

Důvodem neuskutečnila potřebných doprovodných opatření při vzniku měnové unie, říká ekonom Jan ŠvejnarFoto: Adam Kebrt Je současný ekonomický model západní civilizace už vyčerpaný? Urban Death Project. Podpořte "To si piš! A kresli taky" na Startovači - Projekty. Ahoj!

Podpořte "To si piš! A kresli taky" na Startovači - Projekty

Obnova kulturní krajiny česko-německého pohraničí. Aktualizováno 19. 5. 2015 V sobotu 16. května se v prostoru zaniklé obce Výškovice v bývalých Sudetech poprvé představily dva vítězné návrhy, které vzešly z mezinárodní krajinářské soutěže v rámci projektu Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015.

Obnova kulturní krajiny česko-německého pohraničí

Český tým odhalil vítězné land art dílo, německý představil výstavu, která vznikla na základě ankety mezi občany Plzně, Plané a Tachova, ve které se autoři ptali na názor lidí, jak naložit s podobně zaniklými obcemi v pohraničí. Vernisáž ve Výškovicích byla součástí mezinárodní konference Krajina pohraničí: LIDÉ-CÍTĚNÍ-KRAJINA-ŘEŠENÍ, která se uskutečnila 14. – 15. května v Plzni.

Do soutěže vyhlášené v roce 2014 se přihlásilo 15 týmů z celé Evropy. Z nich mezinárodní porota nejprve vybrala 5 postupujících a později, na základě společného workshopu ve Výškovicích, v září 2014, určila dva vítězné návrhy, český a německý. Poslechněte si hry a četby z Vltavy. On-line do pondělí 29. června 2015.

Poslechněte si hry a četby z Vltavy

Poslouchejte na Vltavě 23. června 2015 v 9:30. Po odvysílání se povídka objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstane tam až do pondělí 29. června 2015. Nakladatelství HOST. Titul lze objednat i jako e-knihu zde: Palmknihy nebo u našich partnerů: Kosmas | eReading | Martinus CZ | Wooky | Flexibooks a Google Play Působivé svědectví o boji za odpuštění a smíření.

Nakladatelství HOST

Palestinský lékař a mírový aktivista Izzeldin Abuelaish vzpomíná na své dcery, které zahynuly při bombovém útoku v Pásmu Gazy v roce 2009, a přitom vypráví příběh svého života, své rodiny i národa. Izzeldin Abuelaish prosazuje mírové řešení vztahů mezi Palestinou a Izraelem, prosté násilí a zaslepenosti. Sám jde příkladem a léčí jak palestinské, tak izraelské neplodné ženy. Z jeho vyprávění si lze udělat představu o dějinách izraelsko-palestinské oblasti po roce 1948, kdy vznikl samostatný izraelský stát a tisíce Palestinců byly nuceny odejít do stísněného uprchlického tábora v Pásmu Gazy.

Desatero dialogu. Základní pravidla pro dialog mezi náboženstvími nebo ideologiemi Dialog je rozhovor o společném tématu mezi dvěma nebo více osobami různých názorů, jehož prvotním účelem je, aby se každý účastník poučil od druhého, aby se mohl změnit a vyvíjet.

Desatero dialogu

Tato prostá definice dialogu ztělesňuje první přikázání dialogu. Angels in the Architecture by Sue Fitzmaurice. Generace 70: ekonom Tomáš Sedláček. Ekonom Tomáš SedláčekFoto: Archív Tomáše Sedláčka O dětství ve Finsku a dospívání v Dánsku, o "bližních" mobilech, bibli, o pracovním týdnu, v němž neděle není dnem odpočinku, o důchodu dne, o buldocích, maniodepresi ekonomie, Ekonomii dobra a zla, třech rozepsaných knihách i o spěšné generaci narozené v 70. letech.

Žijeme v zemi, kde není stud, kde nic není hanba. Ztratili jsme směr a stali se z nás Bludní Holanďané. 30. prosince 2014 v 18:30 Ztratili jsme směr a stali se z nás Bludní HolanďanéFoto: pixabay.com Všechny společnosti v dějinách, které se ocitly na prahu kolapsu, měly společné to, že se v nich vyšinuly mezilidské vztahy a přestaly fungovat na přirozených principech.

Hlavní otázka dnešního dílu tedy zní: Co dává tušit současný stav našich mezilidských vztahů o jejich vývoji do budoucna? Do jakých podob se bude vyvíjet naše rodina? Na morální díry dáváme technické záplaty a nechce se nám vrátit na místo, kde jsme zabloudili.

Víra

Pavel Čech - malíř. Jak to říct dětem / What to Tell the Kids. English below • Jak to začalo? Jak říct dětem, co se stalo 17. listopadu 1989? Jak jim zprostředkovat svůj vlastní prožitek a nenudit? Pro děti je to abstraktní událost splývající s dávnými válkami a revolucemi, pro nás součást osobní a někdy i rodinné historie. Na dvacáté výročí 17. listopadu 1989 jsme se s dalšími studenty - účastníky tehdejší demonstrace sešli u Mirka Trejtnara (loutkaře, animátora a pedagoga) nad mapou centra Prahy a vzpomínali jsme na své tehdejší zážitky. Tento jedinečný křehký okamžik sdílení vzpomínek minul bez zaznamenání. Naučte se malovat barvami Země. Publikováno 9. března 2013. Roztleskávač xenofobie je chucpe, reaguje na jednání prezidenta ekonom Tomáš Sedláček. „Nejvíc mě mrzí Bohuslav Sobotka“, reaguje Sedláček na otázku, kdo ze čtveřice podepsaných pod prohlášením ohledně tibetské návštěvy a českého strategického partnerství s Čínou ho nejvíce „mrzí“.Foto: Jan Bartoněk.

Filmový festival Jeden svět 2013. Jsou města pro auta, nebo pro lidi? Obrazy starého sveta (1972) P. Aleš Opatrný. Environmentální žal / Časopis Vesmír / 93, 238, 2014/4 / vesmir.cz. Názor biologů. The Naked Debate. Vliv vnímání budoucnosti na budoucnost. V jednom ze svých slavných citátů francouzský básník a esejista Paul Valéry (2000) s povzdechem konstatuje, že: „budoucnost už není co bývala.“ Upozorňuje tím na zajímavý fenomén negativní percepce budoucnosti. Dle průzkumu Eurobarometeru, který byl publikován v dubnu 2012, se 52 % Evropanů domnívá, že v roce 2030 bude život těžší než dnes. V souvislosti s tím 63 % lidí předpokládá, že dnešní děti čeká složitější život, než jaký vede současná generace[1] (viz Graf 1 a Graf 2).

Od roku 2009, kdy se odehrál výzkum s podobným tématem, tak dochází k posunu směrem k negativnějšímu vnímání budoucnosti. Otázkou, odkud se tento postoj bere, a co vede současnou společnost k negativnímu postoji k budoucnosti, se však v rámci tohoto článku zabývat nebudu. Zaměřím se na druhou dimenzi tohoto postoje. Abych lépe nastínil důležitost společenského vnímání budoucnosti, budu se v následující části věnovat vybraným teoretickým konceptům, které jsou pro tuto oblast dle mého názoru relevantní.

Velikonoce na Jesenicku mísily křesťanské tradice s lidovými zvyky. Tradice Velké noci byly i na Jesenicku, stejně jako jinde v českých zemích, směřovány do dvou rovin. Na jedné straně stály křesťanské tradice, které měly přísný rituál, na druhé pak tradice lidové, které navazovaly na dávné mýty pocházející ještě z pohanských dob. Pevný otisk Karla Jungvirtha. KJ: Jaké máte vzpomínky na dobu dětství? Hergot!: Až umřu, zasaďte na mně jabloň.

iRadio - audioarchiv a živé vysílání Českého rozhlasu. Český rozhlas Plus (archiv - Dobrá vůle Plus) prof. Librová. Minutové hry. Český rozhlas Vltava (archiv - Páteční večer) KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví. RECENZE: Komiks, který ukáže, proč obrazy nepotřebují názvy. Roman Sikora - Včera to spustili (2002) Oldřich Kutra: ...a stokrát třásti stromem /ukázka/ Lidová oděvní kultura: příspěvky k ikonografii, typologii a metodologii - Publication details. ... a stokrát třásti stromem - Publication details. Knihkupectví Karolinum. Asertivitou proti stresu - Praško Ján, Prašková Hana - Knihy od Grada Publishing, a.s. Kolem dědečkovy plešky kreslím fixou rovnoběžky - Portál české literatury. Život s krajtou - Émile Ajar. Ladislav Hanus: Kultúrnosť je vlastnosť osobná - Literárne informačné centrum.

Radikální odpuštění - Radikálne odpustenie - Knihy-CD. Hovory s ptákem - Gabriel Laub.