background preloader

Podpůrné nástroje

Facebook Twitter

Samospráva internetem

INBORN - internetová konzultační a reklamní agentura. ManGoweb. Co děláme Stručně řečeno děláme weby a mobilní aplikace.

manGoweb

Ale rozeberme to trochu. Za posledních 5 let jsme toho na internetu udělali docela hodně. Vyburcovali jsme tisíce lidí k reálné práci při povodních, dva roky vedli největší webovou konferenci ve střední Evropě WebExpo, uspořádali několik ročníků soutěže pro mladé webaře Junior Internet, rozjeli samoudržitelný bikesharing Rekola atakdále. Mezitím jsme stále programovali, kódovali a designovali. Máme tedy zkušenost s reálným světem, s velkým náporem uživatelů, zkušenost s dobře i špatně udělaným designem. To všechno děláme tak nějak přirozeně nadšení, s takovým vnitřním pnutím dělat věci, které ovlivňují, pomáhají, jsou dobré a posouvají svět technologií kupředu. Jak designujeme Člověk. Vizuál je pak ta hezká třešnička, díky níž si naše weby a aplikace lidi pamatují. Jak vyvíjíme - kódování a programování Menší weby a aplikace umíme přivádět na svět poměrně rychle. Větší aplikace dnes žijí v ekosystémech. Rychlost Spouštění. 8 annoying Windows 10 problems and how to fix them.

Here are some of the biggest Windows 10 problems, and how to get around them.

8 annoying Windows 10 problems and how to fix them

Windows 10 has proven to be a fine upgrade over Windows 8.1 and Windows 7, but despite having been on the market since July there are still some issues that many people are encountering. Some of them are flaws, some are features, but all have had people scratching their heads. So, here are some of the most annoying Windows 10 problems, and how to fix them. YouTube konvertor. Public.tableau. Ako sťahovať videá z youtube. Nemusím predstavovať svetoznámu stránku www.youtube.com plnú videí od amatérov až po profesionálov.

Ako sťahovať videá z youtube

Každý z nás, kto potrebuje nejaké video, zavíta najskôr na túto adresu. Čo robiť v prípade ak sa vám video páči a chceli by ste si ho stiahnuť do počítača alebo telefónu? Existuje veľa freeware programov, ktoré to dokážu. Skúšal som napríklad Orbit downloader. Ale je to zbytočne náročné na čas a nie každému sa chce s tým pohrať, kým príde na systém sťahovania. Prečo sa nedajú voľne sťahovať videá priamo z youtube? Hlavný dôvod je ochrana autorských práv autorov. Preto som si pripravil pre vás návod: Ako sťahovať z youtube? Stáhněte si Průvodce místy, která nenajdete v průvodcích. Ahoj!

Stáhněte si Průvodce místy, která nenajdete v průvodcích

Jsem Michal Kašpárek. Novinář a požitkář. Možná neznáte vy mě, ale já vás ano. Chcete poznat Brno. Snažíte se zjistit, kam na slavnostní večeři nebo na dobré pivo. Ale nebojte. Skoro třicet let tu žiju a přes deset let pracuju. Kdy do Brna | Poprvé v Brně: otázky a odpovědi | 11 slavných Brňanů a skoro-Brňanů | Hodina v centru Brna | Brněnské kavárny | Nejlepší brněnské restaurace | Restaurace střední cenové | Levné restaurace a bistra | Etnické, orientální a cizokrajné restaurace a bistra | Vietnamská tržnice na Olomoucké: jedlíkův průvodce | Maid café | Do kterých hospod v Brně na pivo | Kde si zamlsat – a na čem | Nákupy | Hudební kluby.

Nenapsal jsem to od stolu. Nikdo mě neuplatil, nenakrmil, neošatil ani jinak nepodmázl za to, aby se o jeho podniku v průvodci psalo. Knížku si můžete stáhnout během několika sekund. Dostanete soubor HTML, který si můžete prohlížet na jakémkoliv počítači. Takhle pěkně vypadá průvodce na čtečce Nedělejte si hlavu a vyzkoušejte to: WordPress › Čeština pro WordPress. 2. Tvorba mapových výstupů v ArcMap. V této kapitole se podíváme na to, jak v ArcMap vytvořit kartograficky správný mapový výstup.

2. Tvorba mapových výstupů v ArcMap

V první řadě si musíme připravit tematickou mapu, kterou budeme zobrazovat - můžeme například vytvořit tematickou mapu počtu obyvatel okresů v (bývalém) Západočeském kraji. Jako vstupní data nám poslouží vrstva okresy. Obrázek 3.9. Klasifikace okresů podle počtu obyvatel Ve výběru stylu obarvování vybereme Quantities - Graduated colors.. Obrázek 3.10. Ujistíme se, zda máme nastavenou správnou souřadnicovou soustavu. Ještě změníme název vrstvy okresy na Počet obyvatel (nebo nějaký jiný vhodný název), tak, jak jsme měnili názvy jednotlivých vrstev v minulém cvičení.

Nyní by bylo ještě vhodné jednotlivé okresy pojmenovat. Menu nastavení popisu prvků dostaneme přes pravé tlačítko - Properties - záložka Labels. Obrázek 3.11. Pokud bychom chtěli dosáhnout zvýraznění názvů prvků (tmavý popis na tmavém podkladu může být špatně vidět), můžeme použít tzv. efekt masky Halo. Domů - Nástroje.knihovna.cz.