background preloader

Zdraví

Facebook Twitter

FÉR potravina. Jsme nezisková organizace a provozujeme projekt FÉR potravina, který hodnotí obsah a kvalitu potravin.

FÉR potravina

Označujeme potraviny bez zbytečných aditiv, se známým původem a s vysokým obsahem základních složek, z nichž by měly být vyrobeny. Dříve jsme se jmenovali Zdravá potravina a měli jsme jiné logo. Přečtěte si proč jsme rebrandovali! Provozujeme aplikaci FÉR potravina (bývalý Nutriatlas). Potraviny jsou zde řazené v kategoriích od těch, které nejvíce splňují naše kritéria (kvalitní, dle Éček = zelené) přes průměrné (oranžové) až po ty nevyhovující (záporné body = červené). O aplikaci FÉR potravina (dříve Nutriatlas) Naše aplikace je pro každého příznivce zdravého životního stylu! K rozšíření naší databáze můžete přispět i vy. Naše databáze obsahuje přes 11 000 potravin včetně fotografií, složení a nutričních hodnot. Aplikace obsahuje také seznam Éček. Kdo používá naši aplikaci.

Psychika

Vliv mobilních telefonů na lidské zdraví - odborná studie. V souvislosti s tím vypracovala společnost Energy Biotechnology, patřící do skupiny Energy Group, a. s., již v roce 2001 odbornou studii s cílem objektivně posoudit možné vlivy mobilů a vytvořit možnosti případné prevence.

Vliv mobilních telefonů na lidské zdraví - odborná studie

Používání mobilních telefonů je spojováno s různými poruchami souvisejícími s činností mozku (bolesti hlavy, poruchy spánku, soustředění apod.), genotoxickými efekty a dokonce s možností vzniku rakoviny.

Mateřství

....Úžasná himalájská sůl. Vaše sůl vás možná zabíjí Dr.

....Úžasná himalájská sůl

Průřezová témata a čtenářství - odborné materiály. Proč je jídlo z fastfoodu tak nezdravé? Avokádo - Základní popis - Exotické ovoce. Video - Základní informace o Avokádu Plod Avokádo má oválný až kulovitý tvar.

Avokádo - Základní popis - Exotické ovoce

Má silnou hladkou slupku s lesklou zelenou barvou. Barva dužiny je krémová a pohybuje se od světle zelené po nažloutlou, podobnou máslu. Uvnitř najdeme jediné značně velké jádro žluté barvy, pokryté hnědou dřevnatou vrstvou. Primář Erben: Farmaceutické firmy a lékaři vás vodí za nos, civilizačním chorobám se dá předejít. Nejčastější stravovací potíže dle TCM - Ze šuplíku TCM. Ve zdravém těle svěží duch Správně se stravovat je někdy opravdu umění.

Nejčastější stravovací potíže dle TCM - Ze šuplíku TCM

Není v tom však zase až tak moc složitého, jde jen o to uvědomit si, co našemu tělu prospívá a co mu škodí a změnit tak svoje zakořeněné návyky. To bývá nejtěžší, neboť člověk je od přírody pohodlný a hledá vždy tisíce důvodů k tomu, aby si ospravedlnil svoje prohřešky. Slezina, orgán určující kvalitu naší imunity, harmonii a délku života - ZDRAVI-VITAMINY-DOPLNKY - vitamínové doplňky a alternativní medicína. Slezina, orgán určující kvalitu naší imunity, harmonii a délku života.

Slezina, orgán určující kvalitu naší imunity, harmonii a délku života - ZDRAVI-VITAMINY-DOPLNKY - vitamínové doplňky a alternativní medicína

Slezina je orgán lidského těla, který za normálních okolností je nenahmatelný, tmavě fialový, prokrvený, ve velikosti zaťaté pěsti, uložený pod levým žeberním obloukem, hluboko při páteří. Tradiční čínská medicína Praha a Otrokovice - MUDr. Josef Maček. Joalis Abelia Optimalis 180 ml - Salveo přírodní lékárna. Výluh z kořene lopuchu s rozprašovačem - Nadeje-byliny.eu.

Líbí se Vám tento produkt?

Výluh z kořene lopuchu s rozprašovačem - Nadeje-byliny.eu

Sdílejte ho s přáteli Přípravek zlepšuje kvalitu vlasů a pokožku ve vlasech, posiluje a zabraňuje vypadávání vlasů, odstraňuje zevně nadměrné pocení podpaží. Do pokožky hlavy vtírat po umytí hlavy ve větším množství, nechat 15 minut působit a opláchnout nebo neoplachovat a vlasy upravit obvyklým způsobem. Lze vtírat i do suché pokožky hlavy v menším množství během dne dle potřeby. Chcete-li se o bylince či pupenu dozvědět více, poslouží vám jako zdroj informací „herbář“, kde se dozvíte vše o působení na lidský organismus. NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16.května 2012),které platí od 14.12 2012 nám neumožňuje popisovat účinky našich doplňků na lidský organismus. Související kontakty - Buďte zdraví - klasická homeopatie. Lékař radí - funkční dyspeptický syndrom. HPPH Homeopatie Zlín, Praha - Petr Hoffmann.

Homeopatie je celostní terapeutická metoda, která stimuluje vlastní obranné síly organismu za pomocí substancí, jež jsou specifickým způsobem naředěny do extrémně malých množství.

HPPH Homeopatie Zlín, Praha - Petr Hoffmann

Byla založena německým lékařem Samuelem Hahnemannem před přibližně 200 lety. Fáze měsíce- rady. V hodinách a dnech před novoluním se dá pozorovat zvláštní síla - kdo nyní jí pouze ovoce nebo se postí, předchází mnoha chorobám, protože v těchto dnech je tělo nejlépe schopno zbavovat se jedů.

Fáze měsíce- rady

Tato doba je nejpříznivější na držení půstu, protože tělo má tendenci se zbavovat všech škodlivin a jedů. Pokud se chcete odnaučit špatné návyky nebo se pustit do nějaké činnosti, pak je tento den nejvhodnějším startem. Země se nadechuje. Je to vhodná doba pro práci na svém zdraví a osobním růstu a pro realizaci plánů pro nadcházející měsíc. Antikoncepce může vést až k neplodnosti. A proti rakovině rozhodně nechrání, varuje Helena Máslová. Antikoncepce může v některých případech vést až k neplodnosti, varuje odborniceFoto: Fotobanka Stock.xchng Antikoncepční pilulka slaví 55. narozeniny.

Antikoncepce může vést až k neplodnosti. A proti rakovině rozhodně nechrání, varuje Helena Máslová

Na jednu stranu výrazně přispěla k osvobození žen, na stranu druhou s sebou nese obrovská rizika – mimo jiné i možnou neplodnost po vysazení. V rozhovoru se Zuzanou Burešovou to říká psychogynekoložka a psychosomatoložka Helena Máslová. Proč velmi pečlivě zvažovat každé použití kortikoidů? « MUDr. Nováková Dagmar. V tomto mém povídání se dnes zaměřím na používání kortikoidů lokálně, nejčastěji na kožní vyrážky nebo ekzémy. O používání kortikoidů celotělově někdy příště.

Považuji to za velmi důležité.Přestože si myslím, že o tomto tématu existuje spousta informací, vidím v ordinaci spoustu rodičů, kteří jsou překvapeni, když jim začnu vysvětlovat proč nenasazovat kortikoidovou mast na dětský ekzém. Cca před 10 lety, kdy pojem dermorespirační syndrom ještě nebyl všeobecně znám a zaveden, měla moje dcera – tehdy miminko- ekzém.

Já, tehdy klasický doktor z Fakultní nemocnice, jsem šla do lékárny vyzvednout mast na ekzém a paní ‚osvícená‘ magistra v lékárně jen prohodila: „Ale nemažte to moc často, ať z toho nemá astma.“ A tím to začalo. Poznámce jsem tehdy vůbec nerozuměla, ale začala jsem shánět informace a zjistila jsem, že souvislost mezi kůží, plícemi a tlustým střevem znají v Číně už několik tisíc let. VIDEO: Škola síly vás naučí, jak resetovat tělo a získat zpět pružnost. Resety jsou série cviků ze cvičebního systému Tima Andersona a Geoffa Neuperta Original Strength (OS), který vychází z vývojové kineziologie. Obnova pohyblivosti i rozvoj síly postupují přesně tak, jak jsme kdysi „cvičili“ všichni jako malé děti. Série cviků začíná od resetu dýchání, pokračuje přes reflexivní aktivaci středu těla pomocí pohybu hlavy a končetin, přetáčení, pohupování a lezení až k chůzi.

Správné brániční dýchání je základem síly, rovnováhy a klidu i základem pro specializované metody, jakou je například silové dýchání (power breathing), jemuž se budeme věnovat v dalších dílech. Kývání hlavou propojuje hlavu a zbytek těla. Přetáčení začíná utahovat přední a zadní X, tedy jádro (core), funguje jako příjemná masáž či foam rolling bez foam rolleru a zlepšuje polohocit. Kateřina Cajthamlová: Spánek je důležitý stejně jako pohyb. Co se děje s tělem, když spíte? Spánek je něco jako restart. Organismus člověka, který nespí, se zahltí a nepracuje správně. Během spánku probíhá celá řada procesů. Vaříme zdravě. Robin Williams's death: a reminder that suicide and depression are not selfish.

PRESHEA. Tetanie. Tetanie je syndrom vyvolaný obvykle extrémně sníženou hladinou hořčíku v krvi a projevující se nedobrovolnou kontrakcí svalů. Léčba spočívá v odstranění příčiny. Příznaky tetanie jsou např. mravenčení, svědění, pálení na jazyku, rtech, prstech, chodidlech, pocit nedostatku vzduchu, křeče, křečové záchvaty, neúmyslné trhavé pohyby (tiky), desorientace, podrážděnost, agresivita. Když nemocný reaguje zrychleným dýcháním, dochází k ještě většímu poklesu vápníku v krvi a tím i ke zhoršení stavu. Příčiny tetanie jsou psychického rázu. Svět Homeopatie: Jak se vyhnout trápení s výtoky? DEPRESE.COM. Denní stacionář pro dospělé - Psychiatrická klinika 1. LF UK a VFN. Psychiatrická klinika Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Svět Homeopatie: THUYA OCCIDENTALIS (Zerav západní) Rakovina je nastavené zrcadlo společnosti, tvrdí Jan Hnízdil - Aktuálně.cz. Metoda RUŠ. Takovému excesu nelze vždy předejít, říká psychiatr o útoku ve Žďáru. Joalis Příroda léčí-detoxikace organismu. Naše zdraví v září - Slezina – neznámá těla, přítelkyně duše - Světlo na cesty. Podrobnosti Vytvořeno 10. 9. 2010 1:00. Kde nás najdete www.jukl.cz. Knihy ke stažení. V roce transformačních změn v psychiatrické péči zahájila společnost Art Movement se svými tuzemskými a zahraničními partnery projekt Paralelní životy. Reforma péče o duševní zdraví. Reforma psychiatrie v Dohodě o partnerství Evropská komise 25. 8. 2014 schválila dokument „Dohoda o partnerství pro programové období 2014–2020 Česká republika“.

Dohoda je základním dokumentem, který umožní využívat prostředky strukturálních fondů v České republice. Za oblast zdravotnictví se podařilo do dokumentu prosadit následující témata (jde o stručný výčet): Realizace a zpřístupnění služeb zdravotní prevence a podpory zdraví zacílených na včasný [...] Centrum pro rozvoj péče a duševní zdraví. Péče o duševní zdraví. Reforma zamrzla, upozorňuje premiéra Platforma pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním. „Reforma zamrzla. Úvod. Občanské sdružení Práh.

Bolesti břicha. ZDN. Andrew Solomon: Depression, the secret we share. Problém s psychikou. Kalendář akcí. Vzdělávací institut. Komunita Mýto. Centrum pro rozvoj péče a duševní zdraví. Stopstigma - psychiatrické onemocnění. Cesta-labyrintem-psychiatrie.pdf. Sympathea - celonárodní organizace příbuzných duševně nemocných. Web pro postmoderní směry v terapii a poradenství. Zdravotně sociální portál, Mise pro duševní zdraví, Art Brut. VIDA aktivizuje a zapojuje lidi s duševním onemocněním do systému péče o duševně nemocné. Green Doors o.s. Fokus Mlad Boleslav. Untitled. Psychiatrická nemocnice v Kroměříži. Linka SOS Zlín. Krizové středisko Svatého Kryštofa Olomouc -Titulní stránka.

Linka psychopomoci - Česká asociace pro psychické zdraví. Psychiatrická ambulance. Česká asociace pro psychoterapii zaměřenou na tělo. Bodyterapie.cz - bioenergetická cvičení.

STM

Homeopatická lékárna - kezdravi.cz. Taneční terapie. Česká unie pro podporované zaměstnávání. Naše služby. Základní kurz Psychosociální rehabilitace I - Detail kurzu. Komunikace s člověkem s depresí. Slezina a její okruh - Příroda léčí. Dědek kořenář : Zánět sleziny. Slezina. Homeopatie Mudr. Eliška Bartlová.