background preloader

Evastefkova

Facebook Twitter

Elpis

Janie

Hudba. Knihy. Bydlení. Weby vzdelavani. Témata. Vzdělávání. Fér šoping. Umění, tvorba. Krajinarina. Vyrábění. Akce, místa. Zdraví. Jednotlivé inspirace. Práce. Zajímavé weby, spolky.

Podpůrné nástroje

Čtení při zásnubách - Manželství. Tento výběr biblických čtení je podle nového vydání Svatebních obřadů.

Čtení při zásnubách - Manželství

K jednotlivým čtením je uvedeno označení příslušné knihy Písma svatého (Bible), citace kapitoly a veršů a hlavní téma, v odkazu je pak uveden plný text. Granty. National Geographic Magazine. Within sight of downtown Seoul, capital of South Korea and a hub of stressful modern life, salesman Sungvin Hong rests after a hike in Bukhansan National Park.

National Geographic Magazine

The park attracts some five million visitors a year. Story by Florence Williams Photographs by Lucas Foglia Published December 8, 2015 When you head out to the desert, David Strayer is the kind of man you want behind the wheel. Extreme Research Shows Why Arctic Ice Is Dwindling London’s Big Dig Reveals Amazing Layers of History Strayer is in a unique position to understand what modern life does to us. On the third day of a camping trip in the wild canyons near Bluff, Utah, Strayer is mixing up an enormous iron kettle of chicken enchilada pie while explaining what he calls the “three-day effect” to 22 psychology students. Grandhotel Cosmopolis - tak trochu jiný uprchlický tábor - HateFree Culture.

Grandhotel Cosmopolis budí od prvního momentu údiv.

Grandhotel Cosmopolis - tak trochu jiný uprchlický tábor - HateFree Culture

„Skutečně jsem v uprchlickém táboře? “ proběhne člověku hlavou. Příjemná atmosféra, usměvaví lidé různých etnik, pohodová hudba hrající ze starého rádia v recyklovaném interiéru kavárny a současně recepce hotelu. Člověk má pocit, že zavítal do jiného světa. Šest videí, která prý ukazují činy migrantů. Ale je to trochu jinak. 25. února 2016 v 05:40 Od začátku roku se vyrojilo na sociálních sítích mnoho videí, která mají údajně dokládat, jak migranti terorizují Evropu.

Šest videí, která prý ukazují činy migrantů. Ale je to trochu jinak

Leckdy se ale jedná o záznam události, kterou někdo popíše jinak, než jak se stala. Další mystifikační technikou je využít starší video a dát k němu informaci, že se vše událo v současnosti. Jak se na takovou manipulaci přijde? Občas stačí kliknout na původní video, pokud je umístěné přímo třeba na YouTube, a podívat se na datum, kdy bylo vloženo. Abych znakovou řeč mnichů pochopila, žila jsem chvíli v klášteře, říká Radka Těšínská Lomičková. Znaková řeč, fenomén, který by si málokdo z nás spojil se středověkými kláštery.

Abych znakovou řeč mnichů pochopila, žila jsem chvíli v klášteře, říká Radka Těšínská Lomičková

Přesto u některých mnišských řádů tvořila nedílnou součást jejich každodenního života. Díky usilovné práci Radky Těšínské Lomičkové se s tímto ukrytým aspektem mnišství může nyní seznámit i širší veřejnost. Tato mladá vědkyně, v současné době působící v Ústavu českého jazyka a teorie komunikace na Filosofické fakultě UK v Praze, za svou disertační práci na toto téma získala prestižní Bolzanovu cenu, již Univerzita Karlova uděluje pouze těm nejlepším a nejobjevnějším vědeckým pracím. DEBATA- Nová xenofobie / Nenávist k muslimům a Židům v současné Evropě. Kdo je chvíli offline, jako by nebyl, varuje psycholožka. Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Migrace si cestu najde: Proud z Afriky sílí, nová libyjská vláda se snaží zakročit. Trasa přes Středozemní moře do Itálie je stále vytíženější.

Migrace si cestu najde: Proud z Afriky sílí, nová libyjská vláda se snaží zakročit

Pašeráci využívají zmatku v Libyi, kde proti sobě bojují nejrůznější milice už od pádu Kaddáfího režimu v roce 2011. Část země ovládají islamisté, donedávna navíc v Libyi úřadovaly hned dvě vlády – až před pár dny se ujal několika ministerstev kabinet národní jednoty. Všechny nelegální migranty nekompromisně vrací zpět. „Chystáme deportace 204 migrantů z různých afrických zemí včetně Mali, Nigeru, Gambie nebo Eritreje,“ podotkl mluvčí operace proti nelegální migraci Hosni Jumaa Ayyad. Jako ty - TakaTuka photo. Když mne Hanka oslovila, bylo to v období kdy jsem měl spoustu jiné práce a charita nebyla tím, o čem bych intenzivně přemýšlel.

Jako ty - TakaTuka photo

Její přímočarost s jakou mne oslovila, mne ale přeci jen zaujala. Má odpověď byla tak příkrá, že jsem si říkal, zda není spíše zátěžovým testem. Kladl jsem si podmínky hned od začátku. Přehled dílů — Jeden svět 2016. Generation What? – Velká anketa ve věkové kategorii 18–34 let v celé Evropě. Mladé lidi motivuje, když mohou ukázat, co v nich je.

"Nejsme v tísni," říkají mladí lidé z Bíliny.

Mladé lidi motivuje, když mohou ukázat, co v nich je

Foto: archiv ČvT První, co potřebujeme získat, je důvěra,“ říká Petr Mati, který působí v bílinské pobočce organizace Člověk v tísni již jedenáct let. Truefighters. Německý řetězec začal prodávat prošlé potraviny. Bojuje proti nadměrnému plýtvání. Výpěstky ze zahrádky sice nemají exkluzivní vzhled, zato jsou zdravějšíFoto: Jitka Slezáková Poškozené obaly nebo třeba jídlo s končící minimální dobou trvanlivosti.

Německý řetězec začal prodávat prošlé potraviny. Bojuje proti nadměrnému plýtvání

Obchod s takovými potravinami, které by skončily jako odpad, se začátkem února otevřel v německém Kolíně nad Rýnem. Je první svého druhu u našeho západního souseda a třetí v Evropské unii. Navíc potraviny nemají pevnou cenu a zákazníci tak platí podle svého rozmyslu. Den zamyšlení: Pojďme růst společně! - 3x program ke stažení - Křižovatka. Opět se blíží čas, kdy vzpomínáme narození našich zakladatelů, lorda Baden-Powella a jeho ženy Olave.

Den zamyšlení: Pojďme růst společně! - 3x program ke stažení - Křižovatka

Oslavy 22. února se letos nesou v duchu růstu, ve všech jeho možných podobách. Růst (Growth) společně se Spojením (Connect) a Vlivem (Impact) tvoří aktuální strategii WAGGGS. Spojení bylo tématem loňského balíčku ke Dni zamyšlení, není tedy těžké odhadnout, co nás bude čekat příští rok. Pokud chcete využít aktivit na téma Connect, podívejte se sem. Zapoj se do společného hledání příštího prezidenta. Nevypusť duši – Šíříme fakta, boříme mýty, vzděláváme, pomáháme! Hithit - Festival o těhotenství, porodu a rodičovství. Jak to začalo Světový týden respektu k porodu je osvětová akce (nejen) pro rodiče a odborníky z řad porodních asistentek a lékařů. V České republice, konkrétně v Praze se k němu už od roku 2006 připojuje naše organizace Hnutí za aktivní mateřství (HAM) a pořádá pravidelný informativní festival o těhotenství, porodu a rodičovství. Ten byl po několik prvních ročníků nazýván Umění porodit, nyní nese oficiální název Festival o těhotenství, porodu a rodičovství.

Hnutí za aktivní mateřství ho letos pořádá již podvanácté. Co je náš cíl? Žebříček českých neověřených článků: dezinformační texty mají nad pravdivými navrch. „Pokud je to pravda, nastane šok. Rozdělení ČSFR v roce 1992 je neplatné! “ Zpráva s tímto titulkem vyšla na internetu 4. března letošního roku a rychle si získala pozornost. Na Facebooku ji sdílely stránky Česká realita na tvrdo a bez cenzury nebo Svobodné Československo, odkud se začala šířit mezi desetitísice lidí. Na sociální síti se na různých místech, třeba ve skupinách jako Přátelé Ruska v České republice, průběžně objevovala několik dalších měsíců - a dnes je s 26 tisíci lajky, sdíleními a komentáři druhým nejoblíbenějším českým článkem na Facebooku za poslední rok. Nadace Partnerství - Nadace Partnerství. ROZHOVOR S HOSTEM ROZVOJOVÉHO VEČERA » ARPOK.

Radovan Dluhý-Smith vyučuje na katedře Rozvojových studií od jejího vzniku v roce 2007. Zde se zaměřuje na region Latinské Ameriky, avšak v rámci předmětu rozvojových teorií sleduje dopady rozvojových projektů na celý svět. Od roku 2015 se věnuje doktorskému studiu na Vídeňské univerzitě. Jeho disertační práce zkoumá souvislosti mezi terorismem a rozvojovou spoluprací.

Rozvojová spolupráce a terorismus je také tématem Rozvojového večera konajícího se v rámci Letní školy rozvojové spolupráce dne 7. září od 19. hodin v interaktivním muzeu vědy Pevnost poznání Olomouc. Událost můžete sledovat na našich FB stránkách ZDE. Konec blízkého člověka tě vhodí do života, umírat se dá i dobře. Jak se mladí vyrovnávají se smrtí? Jak se dá truchlit, jak loučit a proč je dobré o smrti mluvit? Foto: Jonáš Zbořil Lori letos na podzim náhle zemřel otec. Smutnou zprávu sdílela na Facebooku – trochu aby v truchlení nebyla sama, trochu aby nemusela dokola prožívat překvapení a smutek všech ostatních. Jakub se s maminkou po dlouhé nemoci rozloučil v hospicu, ve kterém nakonec začal pracovat. Ondřej o umírání vydal knihu, v níž se zkušeností novináře a pracovníka Cesty domů dává praktické rady, ale také vypráví příběhy. Festiwal Maj z Muzyką Dawną - Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Psychologie.cz.

Institut cirkulární ekonomiky.