background preloader

Tablice

Facebook Twitter

Auta z zagranicy a urząd celny - Grupa Wirtualna Polska. Sobota, 21 listopada 2015, źródło:WP Większość Polaków stać jedynie na zakup samochodu używanego.

Auta z zagranicy a urząd celny - Grupa Wirtualna Polska

Niestety polski rynek wtórny pełen jest „okazji” w postaci wyremontowanych pojazdów powypadkowych z zatajoną przeszłością oraz aut z cofniętym licznikiem. Niektórzy decydują się więc na zakup samochodu za granicą, gdzie - jak się powszechnie uważa - o auta własne cztery kółka dba się bardziej, a występujące na rynku egzemplarze są dodatkowo lepiej wyposażone. Dodatkowo kierowcy często uważają, że pojazdy sprowadzone z zagranicy są bardziej zadbane. Potrącenia z wynagrodzenia. Kto i ile może Ci zabrać? Zgłoś do moderacji Nie zgadzam się z opinią ~wierzyciel 2015-11-11 (15:51) 16 minut temu Spokój długole!!

Potrącenia z wynagrodzenia. Kto i ile może Ci zabrać?

Pieniądze oddawać a nie kombinować, jazda do roboty bo życia wam nie starczy. odpowiedz ~viviviviviv 2015-11-11 (15:47) 20 minut temu Nigdy nie brałem żadnych kredytów, płacę swoje rachunki regularnie i na oczy nie widziałem komornika. Dofinansowanie innowacyjnych projektów dla firm. Do wzięcia jest 422 mln euro. [fot: Shutterstock/Lisa S. ] 422 mln euro trafi na dofinansowanie innowacyjnych projektów dla małych i średnich firm.

Dofinansowanie innowacyjnych projektów dla firm. Do wzięcia jest 422 mln euro

Od 7 grudnia br. do 20 stycznia 2016 r. przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o specjalny kredyt na innowacje technologiczne, który będzie częściowo spłacany przez BGK. W tej sprawie we wtorek Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłosił konkurs i podpisał umowy z 17 bankami, które będą udzielały kredyty na innowacje technologiczne. Chodzi o banki: Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, BPH, BPS i zrzeszone banki spółdzielcze, Bank Handlowy w Warszawie, Millenium, Pekao, Zachodni WBK, Deutsche Bank Polska, BOŚ, Idea Bank, ING Bank Śląski, Krakowski Bank Spółdzielczy, mBank, PKO BP, Raiffeisen Polbank, SGB-Bank i zrzeszone banki spółdzielcze.

Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie. Nowe przepisy o komornikach i egzekucji uderzą w największe kancelarie. Upadłość likwidacyjna, układowa. Ochrona majątku, refinansowanie, oddłużanie, restrukturyzacja. Pojazd sprowadzony z zagranicy - Rzeczoznawcy samochodowi i maszynowi. Procedura rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicyWykonaj tłumaczenia dokumentów Wszystkie dokumenty dołączone do wniosku o rejestrację oraz deklaracji do akcyzy sporządzone w języku obcym powinny być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego.

Pojazd sprowadzony z zagranicy - Rzeczoznawcy samochodowi i maszynowi

Koszt takiego tłumaczenia waha się między 70 a 100 złotych. Oryginały dokumentów i ich tłumaczenia powinieneś skserować (uważaj - niektóre urzędy żądają na takim dokumencie pieczątki tłumacza przysięgłego). Opłać akcyzę w Urzędzie Celnym W urzędzie celnym (właściwym dla miejsca zamieszkania) musisz uzyskać zaświadczenie o opłaceniu akcyzy.

Akcyza wynosi 3,1 proc. od wartości samochodu w przypadku aut z silnikami o pojemności poniżej 2000 ccm i 18,6 proc. dla aut z większymi silnikami. Uwaga!!! Jeżeli pojazd jest uszkodzony, to jego wartość celna jest znacznie niższa od wartości katalogowej. Podatek akcyzowy po zakupie auta. Kiedy i ile trzeba zapłacić? Kiedy kupujemy auto za granicą, bez znaczenia, czy jest ono nowe, czy też używane, mamy obowiązek zapłaty podatku akcyzowego.

Podatek akcyzowy po zakupie auta. Kiedy i ile trzeba zapłacić?

Po sprowadzeniu pojazdu do Polski mamy 14 dni na złożenie deklaracji uproszczonej (AKC-U), przy czym trzeba to zrobić zanim samochód zostanie zarejestrowany. W ciągu 30 dni od dnia sprowadzenia auta trzeba zapłacić akcyzę na konto właściwej izby celnej, w tytule przelewu wpisując "akcyza od samochodu osobowego" oraz podając markę i nr nadwozia pojazdu. Istotne jest, że zapłacie akcyzy nabywca auta powinien pomyśleć sam, bez wezwania organu podatkowego. Rejestracja Pojazdu Warszawa - Akcyza Samochód. Samochód sprowadzony z Hiszpanii - Akcyza Samochód Warszawa. Rejestracja samochodów osobowych w Polsce i w Hiszpanii. Zgłaszając do rejestracji w Polsce auto sprowadzone z zagranicy, jego właściciel musi przedstawić w urzędzie miasta lub gminy następujące dokumenty: Dowód własności pojazdu (dowodem własności jest w szczególności jeden z następujących dokumentów: umowa sprzedaży, umowa zamiany, umowa darowizny, umowa dożywocia, faktura VAT, prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności).

Rejestracja samochodów osobowych w Polsce i w Hiszpanii

Ubezpieczenie auta na zagranicznych numerach rejestracyjnych - Mfind. Opublikowano: 04.04.2014aktualizacja: 26.06.2015 12 Komentarzy Za zachodnią granicą czeka na transport do Polski Twoje świeżo zakupione Audi A4 B5.

Ubezpieczenie auta na zagranicznych numerach rejestracyjnych - Mfind

Starannie policzyłeś oszczędności, z należytą dokładności i ostrożnością wybrałeś model auta, postanowiłeś dokonać zakupu w Niemczech i sprowadzić auto do kraju. Jeśli nie zostanie Ci ono dostarczone do garażu na lawecie, musisz pamiętać o obowiązku wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Auto z Francji. Można jeździć na tablicach francuskich? czy nie? Powroty - Formalności po powrocie - Przerejestrowanie pojazdu z zagranicy.

Strona główna > Dział Powroty>Powrotnik>Formalności po powrocie>Samochód > Przerejestrowanie pojazdu z zagranicy Aby legalnie poruszać się po polskich drogach pojazdem sprowadzonym z zagranicy, należy dokonać jego ponownej rejestracji w urzędzie komunikacji.

Powroty - Formalności po powrocie - Przerejestrowanie pojazdu z zagranicy

Powroty - Formalności po powrocie - Dopuszczenie do ruchu pojazdu z zagranicy. Strona główna > Dział Powroty>Powrotnik>Formalności po powrocie>Samochód > Dopuszczenie do ruchu pojazdu z zagranicy Tagi: Samochód Informacje zgodne ze stanem prawnym na dzień: 2015-06-22 W Polsce można jeździć samochodem z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi pod warunkiem spełnienia wymogów określonych w przepisach celnych, podatkowych oraz w prawie o ruchu drogowym.

Powroty - Formalności po powrocie - Dopuszczenie do ruchu pojazdu z zagranicy

Dokumenty, które powinien mieć przy sobie kierowca: Dodatkowe dokumenty muszą mieć przy sobie kierowcy wykonujący usługę przewozu. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom technicznym i jest zaopatrzony w stosowne tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich, a kierujący posiada dokument stwierdzający dokonanie rejestracji. Samochód powinien być oznaczony znakiem określającym państwo, w którym jest zarejestrowany. Warto wiedzieć. Powroty - FAQ - Czy w Polsce można jeździć samochodem z zagranicznymi numerami? Strona główna > Dział Powroty>Pytania i odpowiedzi>Formalności po powrocie > Czy w Polsce można jeździć samochodem z zagranicznymi numerami?

Powroty - FAQ - Czy w Polsce można jeździć samochodem z zagranicznymi numerami?

W Polsce można jeździć samochodem z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi pod warunkiem spełnienia wymogów określonych w przepisach celnych, podatkowych oraz w prawie o ruchu drogowym. Samochód zarejestrowany za granicą musi odpowiadać wymaganym warunkom technicznym, a także mieć tablice z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich. Ponadto samochód taki powinien być oznaczony znakiem określającym państwo, w którym jest zarejestrowany.

Ostatni wymóg uznaje się za spełniony również wtedy, kiedy znak ten umieszczony jest na tablicy rejestracyjnej. Na obcych tablicach - Auto Świat. Po naszych drogach jeździ w ostatnim czasie wiele aut z obcymi znakami rejestracyjnymi. Bardzo często dzieje się to w niezgodzie z przepisami, z czego zresztą niejeden kierowca doskonale zdaje sobie sprawę. Nie oszukujmy się - w większości chodzi o samochody sprowadzone przez mniej lub bardziej profesjonalnych handlowców, którzy zwlekają z zarejestrowaniem ich do chwili znalezienia kupującego, oczywiście po to, by zaoszczędzić na opłatach.Polisa nie wystarczy, trzeba zarejestrować Do tego stanu rzeczy przyczyniają się też towarzystwa ubezpieczeniowe, które bardzo chętnie sprzedają polisy OC, nie wnikając, czy auto ma ważny dowód rejestracyjny.

Wielu kierowców nabiera przekonania, że skoro mają tablice (obce), dowód zakupui polisę, to mogą legalnie wyjechać na drogę. Jest jednak inaczej. Jak długo można jeździć na obcych tablicach rejestracyjnych? Wszystko o przerejestrowaniu auta - Auto Świat. Wiele zależy od tego, czy auto było zarejestrowane w Polsce, czy za granicą. W każdym z tych przypadków formalności wyglądają inaczej Zgodnie z prawem kupiony w Polsce używany samochód trzeba przerejestrować w ciągu 30 dni.

W tym czasie, o ile na auto wykupiono polisę OC, można nim legalnie jeździć z tablicami poprzednika. Tyle teorii. W praktyce polskich blach poprzednika można używać bez konsekwencji prawnych znacznie dłużej, a w zasadzie – bez ograniczeń. Co prawda, ustawodawca wprowadził 30-dniowy okres na załatwienie formalności, ale nie przewidział kar za niedotrzymanie tego obowiązku.

Dla wielu nabywców aut taka sytuacja jest bardzo wygodna, ale to powinno dać do myślenia osobom, które pozbywają się swoich samochodów.