background preloader

Ciekawostki

Facebook Twitter

Masz pająki w domu? Zobacz, jak je zwalczyć - Strona 6. The World, Dubaj - Sztuczne wyspy, hotele, parki rozrywki. Oto najdroższe inwestycyjne klapy. Tak Chińczycy budują mosty! Niesamowita maszyna w akcji. Technologia i możliwości człowieka osiągnęły poziom, dzięki któremu jesteśmy w stanie wznieść niewyobrażane konstrukcje.

Tak Chińczycy budują mosty! Niesamowita maszyna w akcji

Wiele z nich cieszy nasze oko, staje się symbolem danego miasta, a nawet kraju, spełniają mnóstwo funkcji, także komunikacyjnych. Ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek, w jaki sposób te z pozoru „zwykłe” budowle powstają? Jakby zastanowić się nad całym procesem wznoszenia danego obiektu, wcale nie jest tak łatwo. Pojawia się wówczas pytanie – Ale jak to? No właśnie, zobaczcie, jak robią to Chińczycy. W sieci krążą słynne zdjęcia z ciężkiej czteroletniej budowy mostów Golden Gate (San Francisco) czy aż trzynastoletniej Brooklińskiego (Nowy Jork). Chinese TV / YT - Funny Amazing Planet Most sam się nie zbuduje. Proces nanoszenia komponentów wygląda następująco: każdy kolejny dźwigar nasuwany jest na poprzedniego, zamontowanego wcześniej. Australijscy naukowcy: wszechświat umiera szybko. Międzynarodowy zespół naukowców skupiony w australijskim Melbourne przeprowadził badania, których wyniki zdumiewają.

Australijscy naukowcy: wszechświat umiera szybko

Okazało się bowiem, że nasz wszechświat jest już "staruszkiem", który zbliża się do końca swoich dni. Jak to możliwe? Uczeni zmierzyli potencjał energetyczny dużej części kosmosu, z ogromną precyzją. Wniosek jest jasny: wspólna energia 200 tysięcy zbadanych galaktyk stanowi zaledwie połowę swojego odpowiednika sprzed 200 miliardów lat. Ów nieoczekiwany rezultat badań zszokował naukowców, ponieważ wykazał, że tempo, w jakim galaktyki tracą swoją energię jest znacznie większe niż ktokolwiek dotąd sądził. Słońce może przynieść Ziemi katastrofę - Strona 7. NASA ostrzega przed "Godzillą". Czekają nas zimowe anomalie - Strona 2.

Sprytne sprzątanie łazienki - poznaj triki dla porządku! - Strona 2. Ekspresowa budowa: dom z drukarki 3D. Drukowanie 3D to przebój ostatnich lat.

Ekspresowa budowa: dom z drukarki 3D

Polega ono na nakładaniu na siebie kolejnych warstw materiału w przestrzeni. Drukarka 3D pozwala na stworzenie praktycznie wszystkiego – od jedzenia po meble, samochód, a nawet dom. Budowa tego ostatniego odbywa się z niezwykłą precyzją, a końcowy efekt można podziwiać już po kilku godzinach. - Bogaci chłopcy i ich drogie zabawki, czyli 15 najdroższych łodzi świata. Liczba miliarderów rośnie.

- Bogaci chłopcy i ich drogie zabawki, czyli 15 najdroższych łodzi świata

Już teraz do 1 proc. najbogatszych ludzi należy prawie połowa światowych dóbr, tym samym bogactwo jest coraz bardziej skoncentrowane w rękach wąskiej elity. Elity, która dysponując nieograniczonymi możliwościami finansowymi, lubi sprawiać sobie kosztowne zabawki. W tym oczywiście luksusowe jachty. Ceny takich łodzi wahają się od 200 mln dol. do nawet 1,1 mld dol.! Dlatego są to gadżety tylko dla wielbicieli wodnych przygód z naprawdę grubym portfelem. Jak robić i wieszać pranie, by potem nie używać żelazka? Jak rozpoznać kłamcę? [Polimaty] - WP.tv. Mało znane fakty o Księżycu [Scifun] - WP.tv. Zgłoś Nie zgadzam się z opinią ~Leon 2015-07-10 (16:15) 1 godzinę i 7 minut temu Pierwsze lądowanie nie odbyło się na Księżycu, tylko w studio.Nawet sami Amerykanie zrobili film fabularny o tej ściemie.Później ci niby księżycowi astronauci pogubili się w życiu na Ziemi, chorowali na różne choroby psychiczne, niektórzy z nich wstąpili do różnych sekt. odpowiedz.

Mało znane fakty o Księżycu [Scifun] - WP.tv

Jedna z najgorszych transakcji w dziejach Rosji [Pixel] - WP.tv. Zgłoś Nie zgadzam się z opinią ~cos 2015-05-04 (10:32) 4 minuty temu Co za głupota, Rosja sprzedała Alaskę bo i tak nie mogła jej utrzymać więc mogła sprzedać lub straci.

Jedna z najgorszych transakcji w dziejach Rosji [Pixel] - WP.tv

1 mln zł za gram. Zobacz "rzeczy" cenniejsze niż złoto. Zabobony w życiu przestępców. "Łatwiej jest rozbić atom niż ludzkie przesądy" - stwierdził kiedyś Albert Einstein.

Zabobony w życiu przestępców

Nic dziwnego, że wciąż niepokoimy się, gdy trzynasty dzień miesiąca wypada w piątek albo widzimy przed sobą czarnego kota. Wiara w zabobony towarzyszyła również przedstawicielom świata przestępczego. Encyklopedyczna definicja przesądu wyjaśnia, że jest to "bezrefleksyjne przekonanie, pogląd przyjmowany stanowczo, lecz bez należytego uzasadnienia, sprzeczny z faktami i trudny do usunięcia za pomocą racjonalnej argumentacji". Jednak bywa on bardzo skuteczny, o czym świadczą wyniki badań naukowców z uniwersytetu w Kolonii, którzy zainteresowali się irracjonalnymi rytuałami sportowców. Jacht "A" - nieziemska łódź rosyjskiego milionera. Zgłoś do moderacji Nie zgadzam się z opinią ~Piotrek 2015-03-11 (16:31) 6 minut temu Rosyjski miliarder=rosyjski zlodziej przestepca..... odpowiedz.

Jacht "A" - nieziemska łódź rosyjskiego milionera

Czerkiesi – nieznany naród budzi się - strona 3 - blog Forum Rosja-Polska. Sztuczna Inteligencja od Google sama nauczyła się grać w gry. W ubiegłym roku Google zainwestowało 400 milionów dolarów w mało znaną spółkę DeepMind zajmującą się badaniami nad sztuczną inteligencją.

Sztuczna Inteligencja od Google sama nauczyła się grać w gry

Długo nie musieliśmy czekać na przełom. Oprogramowanie wynalezione przez DeepMind wykorzystuje dwie techniki - deep learning, czyli proces głębokiego uczenia maszynowego pozwalający na rozpoznawanie wzorów i obiektów dzięki analizie danych, oraz niestosowanej do tej pory techniki "wzmocnionego" uczenia będącej swego rodzaju systemem motywacyjnym. Sztuczna inteligencja nauczyła się grać Brzmi skomplikowanie, ale wystarczy rzucić okiem na poniższy przykład. Program zwany docelowo Agentem dostał do rozpracowania 49 gier z klasycznego komputera Atari, wśród nich zademonstrowaną powyżej wersję Breakouta. Naprawdę mały dom - jednoosobowy mikrus - Strona 5. Zgłoś do moderacji Nie zgadzam się z opinią ~fdgf 2015-02-24 (09:38) 6 godzin i 54 minuty temu Nie znam się, proszę wytknąć błędy w moim rozumowaniu.Gdyby to była po prostu kostka z dwuspadowym dachem, byłoby więcej miejsca i brak skosów nad głową + strych.

Naprawdę mały dom - jednoosobowy mikrus - Strona 5

A tak mamy "dizajn". odpowiedz pokaż 2 ukryte odpowiedzi. Tego nie wiedziałeś lecąc samolotem - sekrety pilotów i stewardes. Zgłoś do moderacji Nie zgadzam się z opinią ~Stewart 2015-02-18 (18:39) 17 minut temu W samolotowych toaletach wcale nie ma wody z odzysku !!! To absolutna bzdura !!! Na plycie lotniska w czasie postoju miedzy lotami tankuje sie do zbiornikow swierza wode pitna i ta jest tez do mycia rak !!! Firma spod Jeleniej Góry skonstruowała statek powietrzny - Fundusze Europejskie dla Ciebie. W Montrealu, w siedzibie Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego stoi mały samolot odrzutowy. To Flaris Lar 1 - dzieło firmy Metal-Master. To jedyny samolot na świecie, który może wystartować z trawnika posesji i bez międzylądowania dolecieć w dowolne miejsce w Europie.

Flaris Lar 1 jest na tyle nowatorski, że zapoczątkował nową kategorię statków powietrznych. Zatrudniająca 90 osób firma spod Jeleniej Góry skonstruowała statek powietrzny, który zmieści się w większym garażu. Skrzydła demontuje się w pięć minut, więc głównym problemem pozostaje długość – nieco ponad 8 m. Flaris Lar 1, bo tak nazywa się maszyna, stanowi połączenie odrzutowca z szybowcem. Kot to zwierzę pracowite - strona 2. PAP | 2015-02-17 (14:08) | 96 opinie East News Koty mieszkały w teatrach, dotrzymując towarzystwa aktorom, lecz ich kontakt ze sceną na tym się nie kończy. Biały kocur imieniem Arthur został prawdziwą gwiazdą telewizji na przełomie lat 60. i 70. Domowe zastosowania herbaty. Pogromca brudu i brzydkich zapachów. Herbata ekspresowa, produkowana w praktycznych torebkach, przydaje się nie tylko do picia.

Dzięki niej uporasz się między innymi z domowymi porządkami, pozwoli ci też zaoszczędzić na specyfikach do sprzątania. Zużyte torebki po wypitej herbacie nie powinny więcej lądować w koszu na odpadki. Choć wydają się zbędne, mogą jeszcze niejedno. Przydadzą się w trakcie sprzątania, odświeżania szafy oraz przy uszkodzeniach skóry. Należy je jedynie wysuszyć i składować z dala od wilgoci.

Torebki po herbacie: pogromca brudu Jeśli masz naczynia stołowe lub garnki, których nie można myć w zmywarce, czeka cię mozolne zmywanie ręczne. Torebki po herbacie: pochłaniacz zapachów Niechciane zapachy w szafce kuchennej lub garderobie usuną zawieszone torebki zużytej herbaty. Dobrze wysuszone torebki po wypitym naparze warto też umieścić w butach – po jednej do każdego.

Szokujący pomysł Amerykanów! Oto, co chcą zrobić z Ziemią. Zgłoś do moderacji Nie zgadzam się z opinią. Najniebezpieczniejsze alkohole świata. Wódka z zabójczym skorpionem, wino pędzone na myszach, zielone szaleństwo w płynie, czy napitek tak silny, że może wypalić dziurę w sercu. Przepuścili fortuny. Zobacz piłkarzy, którzy zostali bankrutami. Gdy są u szczytu sławy, ich życie jest jak z bajki. Mają wszystko: ogromne kwoty na koncie, luksusowe apartamenty, "wypasione" samochody. Żyją jak królowie. Dopóki mają świeży przypływ gotówki, niczym się nie martwią. Gdy jednak kasa już nie płynie tak szerokim strumieniem, zaczynają się kłopoty. Bo trudno prowadzić nagle skromniejsze życie. #dziejesiewmoto [18]: francuskie dopłaty, nowe Porsche i drogowe chamstwo. Ustaw moto.wp.pl jako stronę startową #dziejesiewmoto [18]: francuskie dopłaty, nowe Porsche i drogowe chamstwo 2015.02.06 12:47 WP 20 opinii. Rumunia - snowboardzista wywołał lawinę - Narty - WP.PL.

Najnowsze klipy - Sensacje - WP.TV. Tradycyjne domy z bali. Czy warto? - Dom - WP.PL. Zgłoś do moderacji. Najszybszy samolot pasażerski na świecie - Galeria. Płyta gazowa bez płomieni? Polski Solgaz poszedł dalej - Sprzęt RTV i AGD - WP.PL. Polskie AGD ma się coraz lepiej. Firma Solgaz, która jeszcze całkiem niedawno zasłynęła swoimi nietypowymi płytami gazowymi już wprowadza kolejne wyposażenie kuchenne. Tym razem są to inteligentny okap, który dzięki wbudowanym czujnikom sam się otworzy w momencie rozpoczęcia gotowania i włączy wentylację. Obok niego Solgaz zaprojektował płytę indukcyjną "bez granic", która zamiast wyznaczonych palników pozwala gotować w dowolnym ułożeniu i z różnymi rozmiarami garnków. Skąd na to wszystko pomysł? Na to pytanie odpowiada Mieczysław Kaczmarczyk - Prezes firmy Solgaz:"Wielu ludzi porównując nasze płyty gazowe do indukcji wytykało, że w niektórych blokach nie montuje się instalacji gazowych.

TOP 10: Wzloty i upadki. Burzliwe dzieje polskich superprodukcji - Galeria - Film - WP.PL. Ja już znalazłem odpowiedź, dlaczego polskie filmy nie zdobywają nagród? Chińczycy wydrukowali pierwszy blok mieszkalny. WinSun to chiński deweloper, który może pochwalić się tym, że potrafi drukować budynki. Strefa zamknięta zimą - relacja z wyprawy Krystiana Machnika. Zgłoś do moderacji. Najciekawsze próby przemytu w 2014 roku - Nasygnale.pl. 1/10 następne » Funkcjonariusze Straży Granicznej codziennie zatrzymują osoby, które próbują przewieźć do Polski nielegalny towar. Nakheel Tower, Dubaj - Miały sięgać chmur, skończyły się klapą. Oto wieżowce, które nigdy nie powstaną.

Najważniejsze wydarzenia 2014 roku w pogodzie - Strona 2. Składane siedzenia, przezroczysta podłoga i ekrany zamiast okien? Samoloty czeka rewolucja. Ogrzewanie domu energią słoneczną - nowe możliwości - Dom - WP.PL. Znany polski biznesmen będzie hodował... krokodyle. Nakarmi je resztkami po kurczakach dla fast foodów... Dwójka Polaków zmienia świat do spółki z Billem Gatesem. Za ciemno? Wydrukuj sobie światło. Paliwo z odpadków? Jedne z najpiękniejszych urządzeń AGD na świecie - Sprzęt RTV i AGD - WP.PL.

Zarabiaj ze smartfonem - 3 proste aplikacje pozwalające dorobić. Nowoczesne elewacje domów jednorodzinnych - galeria zdjęć - Dom - WP.PL. Rewolucyjne farmy wiatrowe z Polski. "Niespotykana efektywność" Świadomość może się utrzymywać po ustaniu pracy mózgu? - strona 2. Promienie ze "Star Treka" - naukowcy zrobili duży krok naprzód. Pachnący bioplastik ze szpinaku. Czeka nas rewolucja? 4 tys. fotografów, 43 tys. fotografii. Niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody - Strona 7. Jak być mądrzejszym? 8 sposobów na inteligencję. Styl minimalistyczny w aranżacji wnętrz - Strona 6 - Dom - WP.PL.

Polak potrafi... wyprodukować ropę ze słomy. Najemnik dla WP.PL: spotykałem wojennych turystów. Szaleni ludzie. Tajemnice rosyjskich oligarchów. Stalowe potwory - oto największe maszyny świata - Galeria. Venom Trickshots II- Episode III: Sexy Pool Trick Shots in Germany. Najciemniejszy materiał świata: czerń tak czarna, że jej nie widać. Wysyp obłoków srebrzystych. Badania: przez Bałtyk przeszło tsunami - przekazy kronikarzy potwierdzają się. Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? +++ Kafeteria.tv. Rower przyszłości od... mistrza Polski. Na projekt zbiera pół miliona funtów. Latające pałace. Tak podróżują najbogatsi. Przyszłość stała się teraźniejszością - zadziwiające technologie - Galeria. Rośnie temperatura na Ziemi - niepokojący film NASA - Pogoda - WP.PL.

Co się dzieje po kopnięciu w krocze? Słabnie pole magnetyczne Ziemi - Pogoda - WP.PL. Oceany pochodzą z wnętrza Ziemi. Zwiększone ryzyko wystąpienia klęsk żywiołowych jesienią - wszystko przez El Nino - Pogoda - WP.PL. Co oznaczają kropki na twarzach przestępców? Two thousand toxic mice dropped on Guam by parachute to kill snakes. 11 faktów, przez które podróż samolotem już nigdy nie będzie taka sama. Siekiera nowej generacji. Genialne wynalazki do domu - Sprzęt RTV i AGD - WP.PL. Tak latają polscy piloci myśliwców. Aż będziesz chciał wstąpić do lotnictwa.

Są kraje, które przyjęły euro bez negocjacji z UE. Polska też tak powinna? Święty Graal w Hiszpanii? Eksperci w to wątpią. Tak wygląda ruch lotniczy w Europie. Niesamowite wideo! Najbardziej zaawansowany jacht na świecie? Trimaran 210 z Gdańska. Kolejne polskie firmy przyjmują Bitcoin. Pierwsza firma na świecie przyjmuje płatności w PLNcoin. Zarządzalne drzwi garażowe - Sprzęt RTV i AGD - WP.PL.

Techniki wiązania butów sportowych – przewodnik. Czy zrozumiemy kiedyś kobiecą logikę? Nokia FIT: najprostszy i najwygodniejszy telefon świata. Nieziemski widok - mgławice i galaktyki na zdjęciach NASA - Strona 3. Najnowsze informacje ze świata nauki. Kto lepszy - AutoRadar, Coyote czy Yanosik? TEST - Strona 3. Przedmioty nagle zaczęły unosić się w powietrzu! Wstrząsające nagranie z kamery przemysłowej - Strona 2.

Mają dość ciemnych, zimowych dni. Zbudowali sobie słońce! Dobra orientacja przestrzenna u nastolatka może zwiastować kreatywność - Szkoła - WP.PL. Mali wynalazcy.