background preloader

Fronda

Facebook Twitter

Największe kratery uderzeniowe świata. Zgłoś do moderacji Nie zgadzam się z opinią ~Meteor 2016-02-13 (15:40) 2 dni 6 godzin i 55 minut temu ~chyba milionow lat temu 2016-02-12 (21:28) 3 dni 1 godzinę i 7 minut temu Ocenia się, że krater Manicouagan powstał w wyniku uderzenia około pięciokilometrowego bolidu ok. 214 mln lat temu i miał początkowo średnicę 85 km odpowiedz ~Dobre 2016-02-12 (18:11) 3 dni 4 godziny i 24 minuty temu Oko Quebecu ........ skutek uderzenia asteroidy sprzed ok. 212-215 lat odpowiedz ~Mario 2016-02-12 (15:31) 3 dni 7 godzin i 4 minuty temu WP...

Największe kratery uderzeniowe świata

Odpowiedz pokaż 1 ukrytą odpowiedź ~i tyle w temacie. 2016-02-12 (16:12) 3 dni 6 godzin i 23 minuty temu ~Ula 2016-02-12 (15:49) 3 dni 6 godzin i 46 minut temu. Święty Ojciec Pio Orędzie dla Świata (cały film) Przezabawne! Kijowski u Mazurka: Nie protestowałem pięć lat temu, bo nie wpadłem na taki pomysł. "To jak pytać, czemu nie piłem herbaty. (...) Najlepszym prezydentem był Komorowski" Na łamach weekendowego pisma „Plus Minus” odnotowujemy zabawną rozmowę Roberta Mazurka, który tym razem przeprowadził wywiad z Mateuszem Kijowskim, liderem Komitetu Obrony Demokracji.

Przezabawne! Kijowski u Mazurka: Nie protestowałem pięć lat temu, bo nie wpadłem na taki pomysł. "To jak pytać, czemu nie piłem herbaty. (...) Najlepszym prezydentem był Komorowski"

Kilka najciekawszych fragmentów. Pierwszy - afera taśmowa. Nawet prof. Grabowska punktuje Rzeplińskiego: Jego działania są na granicy prawa! "TK od dawna miał skłonność do rozszerzania swoich kompetencji, do rozpychania się w tej sferze..." Na gruncie prawnym ten spór jest nie do rozstrzygnięcia, bo będziemy się rozbijać o interpretację poszczególnych przepisów — stwierdziła prof.

Nawet prof. Grabowska punktuje Rzeplińskiego: Jego działania są na granicy prawa! "TK od dawna miał skłonność do rozszerzania swoich kompetencji, do rozpychania się w tej sferze..."

Genowefa Grabowska, konstytucjonalistka, związana z ruchem lewicowym w Polsce. Jak mówiła w rozmowie z tvn24, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego powinni zastosować się do przyjętej przez Sejm nowej ustawy o TK. TYLKO U NAS. Rzekomo zgnębiony Trybunał szykuje wielką fetę jubileuszową za 750 tys. zł! Luksusowy hotel, a w menu rosół z bażanta i perliczki z kołdunami… Określono nawet wymogi dotyczące wyglądu obsługi imprezy.

TYLKO U NAS. Rzekomo zgnębiony Trybunał szykuje wielką fetę jubileuszową za 750 tys. zł! Luksusowy hotel, a w menu rosół z bażanta i perliczki z kołdunami…

Pracownicy wykonujący bezpośrednio obsługę oraz pozostały personel (w tym obsługa sekretariatu) będą ubrani w jednakowe ubrania. Ubiór ten spełniać będzie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia — czytamy w dokumentach TK. Zadbano też o specjalny program dla tzw. osób towarzyszących gościom jubileuszu. Mają zwiedzać Warszawę, a posilą się m.in. na obiedzie w restauracji Muzeum Historii Żydów Polskich. Znamy "ekonomiczne" powody powyborczej paniki w Berlinie. Według Global Financial Integrity za granicę wycieka aż 5 procent polskiego PKB, a najwięcej kradną... niemieckie koncerny. W analizie Global Financial Integrity – międzynarodowej organizacji, prowadzącej badania na temat nielegalnych przepływów finansowych znajduje się odpowiedź skąd taka wściekłość niemieckich mediów i pogróżki pod adresem nowych władz.

Znamy "ekonomiczne" powody powyborczej paniki w Berlinie. Według Global Financial Integrity za granicę wycieka aż 5 procent polskiego PKB, a najwięcej kradną... niemieckie koncerny

Wstrząsająca lektura! Global Financial Integrity obliczył, że przez ostatnie lata koncerny naszego zachodniego sąsiada „wyssały” z naszego kraju 30 miliardów dolarów. Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie. Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy — czytamy na portalu „gf24.pl”, który powołuje się na szacunki Global Financial Integrity. Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja: Dobra zmiana, o której mówimy to również pozbawienie pewnych środowisk przywilejów. "Mamy bunt korporacji - to swojego rodzaju rokosz" Pytany o „odbicie sobie podatków na klientach”, Kaczyński stwierdził, że te podatki nie są duże, a konkurencja między bankami wykluczy możliwość przerzucenia kosztów na klientów.

Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja: Dobra zmiana, o której mówimy to również pozbawienie pewnych środowisk przywilejów. "Mamy bunt korporacji - to swojego rodzaju rokosz"

My ten sposób myślenia odrzucamy. Można opodatkować - skądinąd bardzo wysokie zyski i to nie ma niczego wspólnego z zagrożeniami. Zawsze znajdą się tacy, którzy powiedzą, że nie opłaca się. (…) Na tych rynkach jest potężna konkurencja, gdyby miało dochodzić do zmów, to są odpowiednie organy państwa, by na to reagować.

Szejnfeld próbuje ośmieszyć PiS fragmentem piosenki Tiltu. Lider zespołu: niech mnie pan więcej nie cytuje! Tomasz Lipiński, znany muzyk rockowy, współzałożyciel takich zespołów jak Brygada Kryzys czy Tilt, na swoim Facebooku napisał do posła Szejnfelda, by ten nie cytował więcej jego piosenek.

Szejnfeld próbuje ośmieszyć PiS fragmentem piosenki Tiltu. Lider zespołu: niech mnie pan więcej nie cytuje!

Chodzi o słowa użyte przez polityka Platformy skierowane przeciwko PiS. Za lata rządów tzw. "obrońców demokracji" Polacy będą spłacali długi przez pokolenia i nie wiadomo czy w ogóle je spłacą. Gdy Bozia chce kogoś pokarać to odbiera mu rozum, bo dzisiejsza opozycja i tzw.

Za lata rządów tzw. "obrońców demokracji" Polacy będą spłacali długi przez pokolenia i nie wiadomo czy w ogóle je spłacą

„obrońcy demokracji” nadmierną przyzwoitością nigdy nie grzeszyli. Kijowski i Nowacka w brytyjskim "The Guardian" błagają o pomoc zagraniczną. "To jest koniec demokracji w Polsce. Złamali kraj" To jest koniec demokracji w Polsce.

Kijowski i Nowacka w brytyjskim "The Guardian" błagają o pomoc zagraniczną. "To jest koniec demokracji w Polsce. Złamali kraj"

Złamali kraj — Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji zadebiutował w „The Guardian”. W komunizującym piśmie brytyjskim wezwał na pomoc zagranicę. Stany Zjednoczone i Unia Europejska musi to głośno i jasno potępić. W przeciwnym razie Polska odejdzie od demokracji — ostrzegł Kijowski, który faktycznie „poszedł na wojnę i zostawił kobietę oraz dziecko” - jak określił niepłacenie alimentów przez nowego bohatera lewicy Jacek Żakowski. Luksemburg, który krytykuje Polskę, do dziś stara się zbagatelizować zaangażowanie kraju w popieranie nazistowskich Niemiec. Sprawujący prezydencję w UE Luksemburg krytykuje Polskę za sposób sprawowania rządów.

Luksemburg, który krytykuje Polskę, do dziś stara się zbagatelizować zaangażowanie kraju w popieranie nazistowskich Niemiec

Twierdzi też, że jeśli polski rząd nie akceptuje krytyki, to znaczy, że „nie rozumie europejskich wartości ”. Władze Luksemburga zapominają, najwyraźniej, że one same jak temat tabu traktują drażliwe kwestie, które w fatalnym świetle stawiają ich kraj. Najpierw ostro skrytykował Polskę przewodniczący Komisji Europejskiej Jean — Claude Junker, zarzucając nam niechętny stosunek do przyjmowania uchodźców. Oburzyło go to szczególnie, gdyż — jak wypomniał — wielu Polaków wyemigrowało z kraju i mieszka zagranicą.

Lewicowy burmistrz Wadowic z okazji Bożego Narodzenia ogłosił: Jezus to terrorysta i sekciarz z Palestyny, którego część z nas pragnie uczynić Królem Polski. W czasie świąt Bożego Narodzenia lewicowy burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski postanowił obrazić mieszkańców miasta. Nazwał Jezusa… „terrorystą”. Po wywołaniu powszechnego oburzenia stwierdził, że został źle zrozumiany, a jego słowa były prowokacją. Najpierw na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Mateusz Klinowski życzył na święta: radosnego czasu odpoczynku! Później, już w dzień Bożego Narodzenia opublikował swoją refleksję związaną z Bożym Narodzeniem i obraził katolików pisząc:

Prof. Legutko we "wSieci": UE karmi się kryzysami. Każdy kryzys jest okazją do poszerzenia jej władzy i kontroli. Strategia Unii Europejskiej jest prosta: rządy narodowe mogą robić w swoich krajach, co chcą. Pod trzema warunkami: że będą rozszerzały prawa homoseksualistów i aborcję, będą pokornie przyjmowały dyrektywy i nie będą kontestowały polityki coraz większej integracji europejskiej. Jeżeli te warunki są spełnione, wolno robić wszystko — mówi w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Kulisy ataku TVP na rząd i prezydenta we „wSieci”: „Lojalni wobec poprzedniej władzy propagandyści wiedzą, że nie będzie dla nich miejsca w nowej telewizji” Lojalni wobec poprzedniej władzy propagandyści wiedzą, że nie będzie dla nich miejsca w nowej Telewizji Polskiej. To ostatni moment, kiedy mają w ręku potężne narzędzie – dostęp do anteny. Zarówno w „Wiadomościach” Piotra Kraśki, jak i w TVP Info walą na oślep, kłamią i manipulują na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego.

Celem jest zrewoltowanie kraju, swego rodzaju pucz medialny — piszą w tygodniku „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło. Polska wśród 20 najbardziej „okradanych” państw świata. 1. Według najnowszego raportu Global Financial Integrity (międzynarodowej organizacji zajmującej się nielegalnymi przepływami finansowymi) Polska należy do pierwszej 20-stki krajów (jest w tej grupie jedynym krajem należącym do UE), najbardziej wyzyskiwanych krajów przez zagraniczne korporacje. Raport GFI stwierdza, że z Polski zagraniczne firmy nielegalnie wyprowadzają corocznie około 90 mld zł czyli około 5% naszego PKB i dotyczy to głównie oszustw związanych z podatkami VAT i CIT oraz cłami. Dane GFI potwierdzają wcześniejsze ustalenia dotyczące naszego systemu podatkowego opracowane przez MFW oraz Komisję Europejską, w tych dokumentach także pisano o blisko 100 mld zł rocznie, które traci polski budżet na skutek oszustw podatkowych.

Prof. Andrzej Rzepliński znów łamie Konstytucję. Prezes musi włączyć 5-ciu nowych sędziów do składów orzekających, inaczej wyroki TK będą nieważne. Panu Prezesowi Rzeplińskiemu przypominam, że nowelizacja ustawy o TK JUŻ od wczoraj rano OBOWIĄZUJE i przysługuje jej domniemanie zgodności z Konstytucją. Do czasu, aż Trybunał orzeknie o jej ewentualnej sprzeczności z Ustawą Zasadniczą.

Trybunał MUSI więc orzekać już w składzie min. 13 sędziów, podejmować wyroki min. 9 głosami, sprawy mają czekać na rozpoznanie wg. kolejności wpływu. Pan Prezes Rzepliński MUSI więc obecnie włączyć 5-ciu nowych sędziów do składów orzekających, inaczej wyroki TK będą NIEWAŻNE. TK nie ma kompetencji do oceny uchwał Sejmu w sprawach indywidualnych, tj. uchwał stosujących prawo a nie tworzących go, bo Konstytucja tego NIE przewiduje w art. 188. Powiedzieli, o co naprawdę chodzi! Niemiecka prasa oburzona na Kaczyńskiego: "PiS chce, by Polska przestała być stołem warsztatowym Niemiec!" I wszystko jasne... "Stado miernot", "PiS-owski piesek", „parszywiec” czyli świat red. Lisa z obecnej TVP (wkrótce TVN). Ile jadu i nienawiści trzeba mieć do ludzi, aby tak poniżać i dzielić! Niemcy gotowe na zwiększenie wydatków militarnych. "Ostatecznie naszym celem powinna być wspólna europejska armia" Prezydent Duda w "Der Spiegel": Od Niemiec spodziewaliśmy się większej solidarności. [PEŁNA TREŚĆ WYWIADU]

Biedni uchodźcy to... islamscy aktorzy?! (WIDEO) Kania dla Frondy: Działania Macierewicza były uzgodnione z NATO. Stratfor: Polska będzie integrować region. "Do Rzeczy": Ideowa krucjata przeciw Polsce. Łazienka za 40 tys. zł w Ministerstwie Sprawiedliwości. Policz luksusy Platformy z tygodnikiem „ABC” Za remont łazienki w Ministerstwie Sprawiedliwości podatnicy zapłacili niemal 40 tys. zł. Zadłużona Grecja wyprzedaje majątek. Niemcy przejmują 14 regionalnych lotnisk. Grecja podpisała umowę z niemiecką firmą Fraport AG na prywatyzację 14 regionalnych lotnisk, w tym na wyspach Mykonos, Santorini, Korfu i Rodos. Sprzedaż przyniesie Grecji 1,23 mld euro. Porozumienie ma w pełni wejść w życie jesienią 2016 r.

Fraport AG zrządza lotniskami we Frankfurcie, tureckiej Antalyi oraz w Warnie i Burgas w Bułgarii. Do 2020 roku firma zobowiązała się zainwestować w infrastrukturę na greckich lotniskach 330 mln euro. Ateny zgodziły się na ambitny program prywatyzacji, opiewający na 50 mld euro, w ramach ustaleń z wierzycielami Grecji, które pozwoliły uruchomić kolejny pakiet pomocowy dla tego kraju. Następna ważna transakcja planowana przez rząd Grecji to sprzedaż portu Pireus; wszystkie oferty kupna mają zostać złożone do 21 grudnia. Program prywatyzacji to element lipcowego porozumienia Grecji z międzynarodowymi wierzycielami wartości 86 mld euro, zakładającego pomoc w zamian za surowe cięcia i oszczędności, reformy i prywatyzację państwowych firm. Minister Macierewicz: Bezpieczeństwo Ukrainy jest dla Polski zasadnicze. „Bezpieczeństwo i niepodległość Ukrainy są dla Polski sprawą „absolutnie zasadniczą” - oświadczył w poniedziałek w Kijowie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz po rozmowach ze swym ukraińskim odpowiednikiem Stepanem Połtorakiem.

Ukraina jest naszym strategicznym partnerem na wschodzie i bezpieczeństwo Ukrainy, niepodległość Ukrainy i jedność Ukrainy jest dla Polski sprawą absolutnie zasadniczą. Bezpieczna Ukraina to bezpieczna Polska i bezpieczna Europa. Waszczykowski w niemieckiej prasie: Niemcy bardziej troszczą się o interesy Rosji niż o bezpieczeństwo Europy Środkowowschodniej. Międzynarodowy prawnik o rewolucji w polskich sądach: „To zwykła hucpa, co nam zafundowano. Za rok, dwa, to wszystko padnie”. Ważny głos! List Dawida Wildsteina do Tomasza Lisa. "Pobiegnę, tak, pobiegnę prosto pod Twoje mieszkanie, broniąc Twojego obywatelskiego prawa, do bycia... sobą"

Petru wysypał się ws. manipulacji sondażami!? "To jedyny sposób, by zatrzymać Kaczyńskiego..." I żali się Olejnik: "Boję się, że on nam nie da spokojnie spędzić świąt!" Kornel Morawiecki o nagonce na rząd i prezydenta: "To próba obrony porządku pokomunistycznego, którego utrzymanie leży w interesie wielkiego kapitału" Nowoczesna Europa – prawo jazdy za seks. Na razie w postępowej Holandii, ale sprawa jest na pewno rozwojowa.

Tygodnik "Polityka" tak bardzo pragnie uderzyć w Macierewicza, że ośmiesza polską armię, eksponując jej żałosny stan po 8 latach rządów PO. W Niemczech tworzy się redakcja Michnika "na uchodźstwie". W "Die Zeit" powstała platforma dla redaktorów z Czerskiej "do informowania o autorytaryzmie w Polsce" ZOBACZ jak manipulują! Klatka po klatce, zdanie po zdaniu rozkładamy materiał Lewickiej z "Wiadomości" TVP. Ktoś będzie jej "dzieła" bronił? Atak na radiostację w Gliwicach! Herr Schulz, żądamy natychmiastowej interwencji! Oto prawda o komisji Ciemniewskiego. PRZECZYTAJ fragment wyjątkowej książki "Konfidenci" Czy rozwiązano Tajemnicę Całunu Turyńskiego? Dlaczego demony chcą w nas wywołać obżarstwo? Przeczytaj, jak 600 lat temu Paweł Włodkowic argumentował u papieża przeciw Krzyżakom! 8 grudnia 1980 - dzień, w którym Maryja uratowała Polskę.

Polka ze Szwecji: Szwecja skazana jest na zagładę! MOCNY WYWIAD! Brawo! Polska i Węgry zawetowały unijne rozporządzenia ws związków homoseksualnych! Posłanka PO Krzywonos pośmiewiskiem internautów! Nieznane dokumenty TW „Bolka” odtajnione. Abott: Kultury nie są równe! Zachód ma wyższość nad islamem. Żałosna kompromitacja szwedzkich lewaków! Wyślą do Polski imigrantów?! Orban ostrzega Polskę: Bruksela i Turcja mają dla nas niespodziankę!

NIESAMOWITE ŚWIADECTWO: Widziałam niebo i piekło! Oto wszystko co chcesz wiedzieć o Macierewiczu, a boisz się zapytać! Tygodnik Katolicki Niedziela - ISIS – nowy kalifat zagrożeniem dla świata. Chemtrails – były wojskowy meteorolog, Allan Buckmann, pisze jak jest. Sensacje dotyczące Jana Kulczyka! PRZECZYTAJ! Hirsi Ali: Islam, religia przemocy. Wildstein: "Niech skur...le wiedzą, że jeden zabity Europejczyk to kilka tysięcy ich pseudo bojowników do piachu" Albo jesteś wasalem Kremla, albo jego wrogiem. Untitled. 80 proc. muzułmanów żyje w Europie na zasiłkach! 14 rzeczy za które możesz zostać skazany na śmierć w islamie! POSŁUCHAJ! Swąd szatana na Synodzie. Mocne słowa abp Pety. GENIALNY FILM: Islamskie Niemcy 2016. ZOBACZ.

Rozmowa z egzorcystą na temat Halloween! WARTO POSŁUCHAĆ! Cenckiewicz: Jutro Okrągły Stół przejdzie do Historii. Gen. Skrzypczak dla Fronda.pl: Rosja to chora satrapia.Tym bardziej trzeba się zbroić! Kolejny atak na Polskę owocem Grossa, Tokarczuk i Michnika! Dziś Gruzja, jutro Ukraina, a pojutrze... KONIECZNIE ZOBACZ! Islam nie jest nową religią, jest... Islam w Europie to dżihad.Czekamy na sygnał do rzezi!!!

Zapomniany prorok i wizja dla Polski.