background preloader

Aktualności

Facebook Twitter

Chrześcijańska Europa Środkowa przeciw barbarzyństwu Rosji! Reklama Jaka powinna być chrześcijańska, katolicka polska geopolityka?

Chrześcijańska Europa Środkowa przeciw barbarzyństwu Rosji!

W czterdzieści lat po powstaniu Komitetu Obrony Robotników przypominamy spojrzenie redakcji "Głosu", pisma, który wyrosło na gruncie przygotowanym przez KOR. To dziś świetna lektura pokazująca, jak w czasach sowieckiej okupacji wykuwały się ideowe podwaliny pod dzisiejszą polską politykę! Chrześcijaństwo i geopolityka 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. Deutsche Bank jako klucz do historii. Dlaczego banki w Polsce (i nie tylko) wygenerowały tak olbrzymią masę kredytów we frankach?

Deutsche Bank jako klucz do historii

Dlaczego Angela Merkel zaprosiła do siebie imigrantów? Czemu władze reprezentujące dumny niegdyś naród polski, potulnie słuchają chamskich ataków eurokratów? Takie z pozoru odległe wydarzenia mogą wśród przyczyn mieć jeden wspólny i wielce istotny czynnik determinujący. To system finansowy, który posiada swoistą „broń masowego rażenia” i nie zawaha się jej użyć. Tą bronią są tak zwane derywaty – czyli instrumenty pochodne: sektor bankowy siedzi na stercie pozabilansowych kontraktów, których wartość nominalna przeszło siedmiokrotnie przekracza wartość wszystkich dóbr finalnych wytworzonych na Ziemi, w czasie pełnego obiegu naszej planety wokół Słońca. Przeciętny człowiek sądzi, że banki zajmują się głównie udzielaniem kredytów lub przechowywaniem depozytów. O Europie. Od Schultza do wojny domowej. Słowo o walorach osobowościowych prezesa Rzeplińskiego. Pan Samolocik i czarne skrzynki Maciej Lasek wsławił się licznymi wypowiedziami na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej,...

Słowo o walorach osobowościowych prezesa Rzeplińskiego

Przypadek profesora Sadurskiego - dewaluacja języka czy człowieka? Romantyczne zdjęcia mistrzów fotografii. Dlaczego zarejestrowanie fal grawitacyjnych jest przełomem w dziedzinie nauki? 14 miliardów lat temu nastąpił tzw.

Dlaczego zarejestrowanie fal grawitacyjnych jest przełomem w dziedzinie nauki?

Wielki Wybuch. Wszechświat, który był małym punktem, zaczął się gwałtownie rozszerzać - szybciej, niż wynosi prędkość światła. Ten moment nazywa się inflacją. 8 mld lat później uformowało się Słońce. Ziemia z kolei powstała po kolejnych 500 mln lat. Analityk: Rosja szykuje się na wielką wojnę. • Rosyjski analityk wojskowy Paweł Felgenhauer: Rosja szykuje się a wielką wojnę • Napięcie między Moskwą a Ankarą grozi wybuchem poważnego konfliktu Rosja szykuje się na wielką wojnę - ocenia znany rosyjski analityk wojskowy Paweł Felgenhauer.

Analityk: Rosja szykuje się na wielką wojnę

Jego zdaniem zaangażowanie Rosji w Syrii oraz napięcie między Moskwą a Ankarą grożą wybuchem poważnego konfliktu, a nawet ogólnoeuropejskiej wojny. W Syrii wojska prezydenta Baszara el-Asada, wpierane przez rosyjskie siły powietrzne, posuwają się konsekwentnie w kierunku granicy z Turcją. "Rzeczpospolita": Narcyzm i śmieszność Ryszarda Petru. Ryszard Petru bardzo chciałby być szermierzem, ale zamiast szpady uderza cepem.

"Rzeczpospolita": Narcyzm i śmieszność Ryszarda Petru

I to niecelnie. Mariusz Staniszewski: polski rząd nie musi dbać o Niemców. Martin Schulz mówi, że jeśli Polska potrzebuje wsparcia w sprawie konfliktu na Ukrainie, wzmocnienia wschodniej flanki NATO oraz przyznania funduszy, to Unia Europejska jest wobec nas solidarna.

Mariusz Staniszewski: polski rząd nie musi dbać o Niemców

Jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców, to Polacy odwracają się plecami. Wszystkie te opinie to bezczelne kłamstwo - pisze Mariusz Staniszewski, zastępca redaktora naczelnego "Wprost", w felietonie dla Wirtualnej Polski. W Niemczech już się zagotowało. Tesco - 10 marek, które niedługo znikną z rynku. Będziecie żałować? Big data i mity na jej temat. Jest się czego bać? [fot: alphaspirit/iStockphoto] Autor: Grzegorz Nowak.

Big data i mity na jej temat. Jest się czego bać?

Tomasz Wróblewski o szczycie maltańskim: Europa i jej lewicowe samobójstwo. W Polsce lewicowe media i odchodząca koalicja grzmi, że na tak ważnym szczycie zabraknie polskiego głosu.

Tomasz Wróblewski o szczycie maltańskim: Europa i jej lewicowe samobójstwo

A jakiż to był ten nasz głos w sprawie uchodźców? Dotychczas dyskusja sprowadzała się do technicznych ustaleń, kto i ilu przyjmie imigrantów. Teraz pojawił się pomysł płacenia łapówek państwom-gangom w Afryce i Turcji. 2 mld euro za pilnowanie imigrantów, żeby mniej ich wsiadało na łódki - pisze Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Wprost", w felietonie dla Wirtualnej Polski. - Skoro nie mamy nic do powiedzenia, to może i lepiej, żeby nikt tam nie jechał. W tym zbiorowym samobójstwie Europa świetnie sama sobie radzi - dodaje publicysta. W rozpalonej debacie nad maltańskim szczytem, powracają: czeski premier, kolizja kalendarzy, konstytucyjne intrygi i złośliwe memy. Oprogramowanie używane w armii USA napisali... Rosjanie. Jak podał serwis sekurak.pl, oprogramowanie amerykańskiej armii, odpowiedzialne za krytyczny z punktu widzenia obronności USA system łączności, zostało napisane przez Rosjan.

Oprogramowanie używane w armii USA napisali... Rosjanie

Złamano przy tym wymóg mówiący o tym, że tego typu oprogramowanie musi być wytwarzane wyłącznie przez obywateli amerykańskich, posiadających do tego stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Sprawa wyszła na jaw, kiedy inny kontrahent pracujący dla Pentagonu powiadomił wojsko o swoich podejrzeniach związanych z kodem programu. Oprogramowanie dostarczone dla armii USA zostało napisane przez firmy NetCracker oraz Computer Sciences Corporation. Friedman: Polska będzie potęgą w regionie. Reklama Dzięki reklamie oglądasz wszystko za darmo ZA CHWILĘ: Friedman: Polska będzie potęgą w regionie Dzięki reklamom możesz oglądać filmy za darmo!

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia odtworzenie filmu. Świat pod kontrolą Domu Rothschild - Wolna Polska. Większość wpływowych członków Domu Rothschild dziedziczy otrzymane od europejskiej monarchii tytuły lordów i baronów. Rothschildowie umiejętnie unikają rozgłosu, pozostając w cieniu światowej polityki, gdzie przez stulecia nadają kierunek globalnych przemian wysługując się marionetkowymi prezydentami i premierami poprzez międzynarodowym syjonizm, masonerię oraz pieniądze z przemysłowo-bankowego konsorcjum. Na zdjęciu: Lord Evelyn de Rothschild (Anglia), Baron Dawid Rene de Rothschild (Francja), w tle Baron Nathan Mayer, Freiherr von Rothschild (1753–1849, Niemcy) Więcej informacji w filmie dokumentalnym The Money Masters (film dokumentalny z PL napisami opisuje powstanie i funkcjonowanie banków centralnych, opiera się wyłącznie na udokumentowanych faktach historycznych i jest niezastąpionym źródłem wiedzy na temat bankowego imperium Domu Rothschild).

Polska poddostawcą Niemiec? Miażdżący raport o działalności korporacji w Polsce. "Polska wykazuje cechy zależnej gospodarki rynkowej, charakteryzującej się niskimi kosztami pracy i niską wartością dodaną w produkcji" - tak zaczyna się raport "Kapitał zagraniczny: Czy jesteśmy gospodarką poddostawcy? ", który opracowała Fundacja Kaleckiego przy wsparciu NBP. Jednym z dowodów na peryferyjny charakter polskiej gospodarki ma być fakt, że połowa zagranicznych korporacji działających w Polsce transferuje zyski za granicę, przez co w ogóle nie płaci podatku od firm. Powodem tego stanu rzeczy ma być "duża skala praktyk optymalizacji podatkowej i niska efektywność urzędów skarbowych" w ściąganiu podatku CIT od zagranicznych korporacji. "Obecne regulacje prawno-administracyjne wymagają gruntownej rewizji, gdyż w obecnej sytuacji zdają się faworyzować zagranicznych przedsiębiorców" - oceniają autorzy raportu.

Dariusz Gawin: Polska to słabe państwo w bogatym kraju. Polska - potencjalnie silny kraj - powtarza drogę I Rzeczypospolitej - mamy słabe państwo w bogatym kraju - mówi PAP filozof Dariusz Gawin. I dodaje, że stać nas na to, by mieć sprawne państwo, silną gospodarkę, armię, służby, bo duże narody to wszystko mają. PAP: Jak potoczy się pana zdaniem los Europy wobec kryzysu uchodźców? Dariusz Gawin, "Teologia Polityczna": Europa i całe jej otoczenie znajduje się w stanie rozchwiania. I nie mam na myśli tylko kryzysu związanego z uchodźcami. Cały czas tli się kryzys finansowy.

Kryzys - po wybuchu w 2008 roku - objął cały świat. PAP: Dlaczego? Banki przejmą nasze lokaty? Nowy mechanizm "bail-in" daje im prawo ratowania się na nasz koszt. Fot. E. Vidal/Isopress-Senepart Iskrzy na linii Bruksela-Polska. Komisja Europejska wniosła przeciwko nam sprawę do Trybunału Sprawiedliwości. Powód? Polska jest jednym z sześciu państw - obok Czech, Luksemburga, Holandii, Rumunii i Szwecji - które mimo ponagleń nie dostosowały przepisów do wymogów unijnych. Wybitny kardiochirurg ujawnia prawdę o chorobie serca - Wolna Polska. Ustawka w energetyce - przekazuję.

Andrzej Waligórski. Islam w Europie to dżihad.Czekamy na sygnał do rzezi!!! Koran prawie na wszystkich stronach mówi o żydach i chrześcijanach – niby nie ma żadnych związków, a tu taki zbieg okoliczności - mówi w niezwykłej rozmowie islamolog arabskiego pochodzenia Jean Alcader. KONIECZNIE ZOBACZ! Islam nie jest nową religią, jest... Świat pod kontrolą Domu Rothschild - Wolna Polska. "Do Rzeczy": Imigrancki klin. Łukasz Warzecha: żegnaj, żegnaj, baj baj! Z dedykacją dla córki pani premier. Na Wołyniu i Polesiu trwa wojna bursztynowa.

Setki uzbrojonych milicjantów i transportery opancerzone z jednej strony - tysiące zdesperowanych ludzi i bursztynowa mafia z drugiej. Na Wołyniu i ukraińskim Polesiu od kilku miesięcy trwa wojna o prawo wydobycia bursztynu. Dochody IS: podatki, ropa naftowa, narkotyki, handel organami ludzkimi. Na 2,2 miliarda dolarów oceniło fortunę Państwa Islamskiego (IS) Centrum Analiz Terroryzmu w Paryżu. Kreatywna księgowość w bankach? Rozwiązujemy tajemnicę MSR39. Wartość niespłacanych kredytów sięga już 30 mld zł. Mimo to zyski banków rosną. NASA ostrzega przed "Godzillą". Czekają nas zimowe anomalie - Strona 2. Jagielloński miraż Andrzeja Dudy, czyli prezydencka korekta polityki zagranicznej Polski. Moskwa z jednej strony wiąże nadzieje z prezydenturą Andrzeja Dudy, polityka nowego pokolenia, który pozostaje otwarty na pragmatyczny dialog. Z drugiej, nie kryje oczekiwań, że prezydencka polityka zagraniczna oznacza mniejszą spolegliwość Warszawy wobec Brukseli.

Słowem, Polska antyrosyjska i antyeuropejska to marzenie kremlowskich strategów. Brak spoistości UE i NATO, tym razem w wyniku naszych działań, stworzy bowiem przestrzeń dla nowych koncertów mocarstw z udziałem Rosji. Duda ogłosił korektę polskiej polityki zagranicznej, nawiązując wyraźnie do jagiellońskiego marzenia swojego mentora Lecha Kaczyńskiego. Jednak od lat 2008-2010 sytuacja wokół Europy i w samej UE zmienia się na tyle, że trzeba zadać pytanie o aktualność i adekwatność takiej wizji polityki, a szczególnie jej wschodniego wymiaru. Jagielloński miraż W polityce wschodniej znowu powiało jagiellońskim mirażem. Najbogatszy Polak, który schował się pod Połczynem-Zdrojem. Poznajcie historię Alexandra Jahra. Jak obronić się przed komornikiem? Uprawa winorośli. Europę czeka klimatyczny armagedon. Polska nową ziemią obiecaną. Islam nadciąga! Kilka faktów, o których milczy lewica. Czy zaślepiona Europa ma szanse przetrwać starcie cywilizacji?

Islamscy imigranci pobili chrześcijan. Nie spodobał im się krzyż. Globalny gigant - Jak Monsanto stało się Monsatanem, czyli co ma na sumieniu jedna z najbardziej znienawidzonych firm świata. Islamska wielka wojna z Zachodem w przepowiedniach - Strefa tajemnic. WYKOP UJAWNIA prawda o organizatorach akcji "TAK dla uchodźców" (w Polsce) na FB. Ojciec Klimuszko przepowiedział inwazję islamu? Widzenie Św. Jana Bosco, które aktualne jest właśnie DZIŚ! PRZECZYTAJ. Co powinniśmy wiedzieć o islamie? NAPRAWDĘ MOCNY FILM! Słynny egzorcysta o. Amorth: Państwo Islamskie to szatan! Jesteśmy w dniach ostatnich. Max Kolonko: Kto zatrzyma Islam? Zobacz video.

Polska to nadzieja wszystkich małych krajów. CCC - 10 potężnych marek i tajemniczy biznesmeni, którzy za nimi stoją - Strona 5. - Najbogatszy człowiek wszech czasów. Nie Rockefeller ani Bill Gates. Rafał Woś: jacy prekariusze? Zwykli nieudacznicy! #OniJeszczeNieWiedzą hitem Internetu. Polscy muzułmanie nie przyjmą uchodźców. "Nie mamy możliwości lokalowych" Polscy muzułmanie nie przyjmą uchodźców. "Nie mamy możliwości lokalowych"

"FAZ": Merkel i Hollande naciskali na władze Ukrainy w sprawie konstytucji. Prof. Marciniak: Bitwa Warszawska jest niewygodna dla rosyjskiej propagandy. Amerykanie spiskowali przeciw Rosji? Na taniej ropie sami ucierpią. "The Times": w Europie istnieje "klub pożytecznych idiotów Rosji" "Wprost": Głaskanie niemieckiego smoka. Nie tylko greckie wyspy, ale i hiszpańskie wsie są na sprzedaż. Tańsze niż mieszkania. Gen. Koziej: musimy być przygotowani na dywersję ze strony "zielonych ludzików" To będzie najbardziej pożądany pierwiastek. Lit wychodzi z cienia. Stratfor: Rosji grozi bunt ludności i gubernatorów. Andrei Soldatov: w tym tkwi największe niebezpieczeństwo związane z Putinem. Statistica. Polskie bogactwa naturalne. Sporo gazu i węgla, ale najwięcej mamy srebra [WIDEO] Paweł Lisicki: kieszonkowy zapateryzm w natarciu.

Zapomniana historia Polski: tajemniczy Cesarz Słowian i chrześcijańskie niewolnictwo. Teologia wyzwolenia została stworzona przez KGB? Nowa Rzeczpospolita. Miliarderzy z politycznego nadania psują gospodarkę? Władimir Putin - wersja uproszczona. Ukraina po strzelaninie w Mukaczewie - somalizacja czy przesilenie? Najbardziej zadłużone kraje świata. Oni wyprzedzają Grecję o miliardy. strona 2 z 12. Repatriacja Polaków ze Wschodu, czyli wstyd dla III RP. Rosja, Bliski Wschód, Państwo Islamskie i widmo rewolucji w Azji Środkowej. Rosja nokautuje USA w Arktyce. "Nie gramy nawet w tej same lidze, co oni" Grecka rozgrywka może pogrążyć Putina. Wygrać może Polska. Tajemnicza i niebezpieczna - warszawska Praga. Sekrety folii aluminiowej [Pixel] - WP.tv. Amerykańscy Żydzi chcą od Polski zwrotu 230 mld zł.

Rosyjskie związki europejskich partii. Europa w sieci powiązań. Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu [SciFun] - WP.tv. Tbilisi żąda od Moskwy 70 milionów euro za masowe deportacje Gruzinów. Absurdy greckiej gospodarki. Dodatki do pensji, w które trudno uwierzyć. Jan Sowa: w Polsce już dzisiaj jest gorzej niż w Grecji. Upadek Rosji - Polska potęgą, rozpad Rosji, czyli 10 zaskakujących prognoz Stratfor. Polska jednym z głównych celów rosyjskiej propagandy. Kreml nie szczędzi na nią środków. Chiny - sojusznik groźny dla Rosji. Wojna na Dzikich Polach? Czym grozi zaostrzenie sytuacji ws. blokady Naddniestrza. Garri Kasparow oskarża Zachód: Wasze sankcje są nic niewarte. Payback: Wiemy o konsumentach rzeczy, których nie wie Google czy bank. (P)oseł zawodowy, czyli kłopoty finansowe Ryśka nowoczesnego ekonomisty – Prawy.pl. ​Kłopot z islamską apokalipsą. Marcel van Herpen: Rosja może opanować kraje bałtyckie w 24 godziny. Nie Brexit jest groźny dla Unii, ale włoskie banki. Właściciel Pekao w kłopotach.

Bernard-Henri Lévy: Wybieranie stron na wojnie z islamem. "Wprost": Wielka czystka. Timothy Snyder: Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow. Interwencje zbrojne Moskwy. Kim są dziś pożyteczni idioci? Wszystkie zamachy na Lecha Wałęsę. Kto planował zamordowanie lidera "Solidarności"? Tomasz Wróblewski: Konfederacja plebsu wdziera się do narodowych parlamentów. "Do Rzeczy": Trzy minuty do końca świata.