background preloader

Aktualne 2

Facebook Twitter

Chrześcijańska Europa Środkowa przeciw barbarzyństwu Rosji! Reklama Jaka powinna być chrześcijańska, katolicka polska geopolityka?

Chrześcijańska Europa Środkowa przeciw barbarzyństwu Rosji!

Deutsche Bank jako klucz do historii. O Europie. Od Schultza do wojny domowej. Słowo o walorach osobowościowych prezesa Rzeplińskiego. Pan Samolocik i czarne skrzynki Maciej Lasek wsławił się licznymi wypowiedziami na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej,...

Słowo o walorach osobowościowych prezesa Rzeplińskiego

Przypadek profesora Sadurskiego - dewaluacja języka czy człowieka? Romantyczne zdjęcia mistrzów fotografii. Dlaczego zarejestrowanie fal grawitacyjnych jest przełomem w dziedzinie nauki? 14 miliardów lat temu nastąpił tzw.

Dlaczego zarejestrowanie fal grawitacyjnych jest przełomem w dziedzinie nauki?

Wielki Wybuch. Wszechświat, który był małym punktem, zaczął się gwałtownie rozszerzać - szybciej, niż wynosi prędkość światła. Ten moment nazywa się inflacją. 8 mld lat później uformowało się Słońce. Ziemia z kolei powstała po kolejnych 500 mln lat. Aparatura naukowa nadal wykrywa ślady tych zdarzeń. Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, a dokładnie nieco ponad miliard lat temu, doszło do potężnego zderzenia dwóch czarnych dziur. Jest to o tyle ważne, że stanowi ostatni element "układanki" Einsteina. Czekaliśmy na to od 1916 roku, kiedy to Albert Einstein ogłosił teorię względności. Analityk: Rosja szykuje się na wielką wojnę. • Rosyjski analityk wojskowy Paweł Felgenhauer: Rosja szykuje się a wielką wojnę • Napięcie między Moskwą a Ankarą grozi wybuchem poważnego konfliktu Rosja szykuje się na wielką wojnę - ocenia znany rosyjski analityk wojskowy Paweł Felgenhauer.

Analityk: Rosja szykuje się na wielką wojnę

Jego zdaniem zaangażowanie Rosji w Syrii oraz napięcie między Moskwą a Ankarą grożą wybuchem poważnego konfliktu, a nawet ogólnoeuropejskiej wojny. W Syrii wojska prezydenta Baszara el-Asada, wpierane przez rosyjskie siły powietrzne, posuwają się konsekwentnie w kierunku granicy z Turcją. "Rzeczpospolita": Narcyzm i śmieszność Ryszarda Petru. Ryszard Petru bardzo chciałby być szermierzem, ale zamiast szpady uderza cepem.

"Rzeczpospolita": Narcyzm i śmieszność Ryszarda Petru

I to niecelnie. Lista wpadek tego polityka jest bardzo długa - pisze publicysta "Rzeczpospolitej" Konrad Kołodziejski. Mariusz Staniszewski: polski rząd nie musi dbać o Niemców. Martin Schulz mówi, że jeśli Polska potrzebuje wsparcia w sprawie konfliktu na Ukrainie, wzmocnienia wschodniej flanki NATO oraz przyznania funduszy, to Unia Europejska jest wobec nas solidarna.

Mariusz Staniszewski: polski rząd nie musi dbać o Niemców

Jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców, to Polacy odwracają się plecami. Tesco - 10 marek, które niedługo znikną z rynku. Będziecie żałować? Big data i mity na jej temat. Jest się czego bać? [fot: alphaspirit/iStockphoto] Autor: Grzegorz Nowak Big data to narzędzie do mnożenia gotówki w kieszeniach bankierów, powszechnej inwigilacji i wstęp do Orwellowskiego koszmaru?

Big data i mity na jej temat. Jest się czego bać?

Czy może raczej raj dla małych przedsiębiorstw, nowa gałąź gospodarki lub pomoc dla naukowców i lekarzy w walce z rakiem i Parkinsonem? Big data, czyli analiza wielkich zbiorów danych, czy słusznie budzi obawy? Tomasz Wróblewski o szczycie maltańskim: Europa i jej lewicowe samobójstwo. W Polsce lewicowe media i odchodząca koalicja grzmi, że na tak ważnym szczycie zabraknie polskiego głosu.

Tomasz Wróblewski o szczycie maltańskim: Europa i jej lewicowe samobójstwo

A jakiż to był ten nasz głos w sprawie uchodźców? Dotychczas dyskusja sprowadzała się do technicznych ustaleń, kto i ilu przyjmie imigrantów. Teraz pojawił się pomysł płacenia łapówek państwom-gangom w Afryce i Turcji. 2 mld euro za pilnowanie imigrantów, żeby mniej ich wsiadało na łódki - pisze Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Wprost", w felietonie dla Wirtualnej Polski. - Skoro nie mamy nic do powiedzenia, to może i lepiej, żeby nikt tam nie jechał. W tym zbiorowym samobójstwie Europa świetnie sama sobie radzi - dodaje publicysta. W rozpalonej debacie nad maltańskim szczytem, powracają: czeski premier, kolizja kalendarzy, konstytucyjne intrygi i złośliwe memy.

Miesiąc temu w Paryżu, premier Kopacz za dobrą monetę przyjęła zapewnienia kanclerz Merkel, że to tylko przejściowy kłopot i jak wszystkie kryzysy wcześniej, Niemcy zasypią także ten kryzys pieniędzmi. Oprogramowanie używane w armii USA napisali... Rosjanie. Jak podał serwis sekurak.pl, oprogramowanie amerykańskiej armii, odpowiedzialne za krytyczny z punktu widzenia obronności USA system łączności, zostało napisane przez Rosjan.

Oprogramowanie używane w armii USA napisali... Rosjanie

Złamano przy tym wymóg mówiący o tym, że tego typu oprogramowanie musi być wytwarzane wyłącznie przez obywateli amerykańskich, posiadających do tego stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Sprawa wyszła na jaw, kiedy inny kontrahent pracujący dla Pentagonu powiadomił wojsko o swoich podejrzeniach związanych z kodem programu. Oprogramowanie dostarczone dla armii USA zostało napisane przez firmy NetCracker oraz Computer Sciences Corporation. Friedman: Polska będzie potęgą w regionie.

Reklama Dzięki reklamie oglądasz wszystko za darmo ZA CHWILĘ: Friedman: Polska będzie potęgą w regionie.

Friedman: Polska będzie potęgą w regionie

Świat pod kontrolą Domu Rothschild - Wolna Polska. Większość wpływowych członków Domu Rothschild dziedziczy otrzymane od europejskiej monarchii tytuły lordów i baronów. Rothschildowie umiejętnie unikają rozgłosu, pozostając w cieniu światowej polityki, gdzie przez stulecia nadają kierunek globalnych przemian wysługując się marionetkowymi prezydentami i premierami poprzez międzynarodowym syjonizm, masonerię oraz pieniądze z przemysłowo-bankowego konsorcjum. Na zdjęciu: Lord Evelyn de Rothschild (Anglia), Baron Dawid Rene de Rothschild (Francja), w tle Baron Nathan Mayer, Freiherr von Rothschild (1753–1849, Niemcy) Więcej informacji w filmie dokumentalnym The Money Masters (film dokumentalny z PL napisami opisuje powstanie i funkcjonowanie banków centralnych, opiera się wyłącznie na udokumentowanych faktach historycznych i jest niezastąpionym źródłem wiedzy na temat bankowego imperium Domu Rothschild).

Angielska gałąź rodziny Rothschildów (Rotszyld) została założona przez Nathan Meyera, trzeciego syna Amshel’a. Apokalipsa 3.9 Apokalipsa 2.9. Polska poddostawcą Niemiec? Miażdżący raport o działalności korporacji w Polsce. "Polska wykazuje cechy zależnej gospodarki rynkowej, charakteryzującej się niskimi kosztami pracy i niską wartością dodaną w produkcji" - tak zaczyna się raport "Kapitał zagraniczny: Czy jesteśmy gospodarką poddostawcy? ", który opracowała Fundacja Kaleckiego przy wsparciu NBP. Jednym z dowodów na peryferyjny charakter polskiej gospodarki ma być fakt, że połowa zagranicznych korporacji działających w Polsce transferuje zyski za granicę, przez co w ogóle nie płaci podatku od firm. Powodem tego stanu rzeczy ma być "duża skala praktyk optymalizacji podatkowej i niska efektywność urzędów skarbowych" w ściąganiu podatku CIT od zagranicznych korporacji.

"Obecne regulacje prawno-administracyjne wymagają gruntownej rewizji, gdyż w obecnej sytuacji zdają się faworyzować zagranicznych przedsiębiorców" - oceniają autorzy raportu. Jak podkreślają, na początku transformacji wierzono, że otwarcie Polski na inwestycje zagraniczne zaowocuje transferem innowacji i stworzeniem wielu miejsc pracy.

Dariusz Gawin: Polska to słabe państwo w bogatym kraju. Polska - potencjalnie silny kraj - powtarza drogę I Rzeczypospolitej - mamy słabe państwo w bogatym kraju - mówi PAP filozof Dariusz Gawin. I dodaje, że stać nas na to, by mieć sprawne państwo, silną gospodarkę, armię, służby, bo duże narody to wszystko mają. PAP: Jak potoczy się pana zdaniem los Europy wobec kryzysu uchodźców? Dariusz Gawin, "Teologia Polityczna": Europa i całe jej otoczenie znajduje się w stanie rozchwiania. I nie mam na myśli tylko kryzysu związanego z uchodźcami. Cały czas tli się kryzys finansowy. Mariusz Staniszewski: cynicy znikają i pojawiają się znowu. Pożegnanie postkomunistów było jednym z przyjemniejszych akcentów ostatnich wyborów.

Wysłanie na śmietnik historii ludzi, którzy swoich mocodawców mieli na Kremlu, posiada walor nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim higieniczny - pisze Mariusz Staniszewski, zastępca redaktora naczelnego "Wprost", w felietonie dla Wirtualnej Polski. Zdaniem publicysty, dzień, w którym lewica zniknęła, należy uznać za święto.

Byłoby ono pełne, gdyby nie pojawienie się w Sejmie .Nowoczesnej. - Warto pamiętać, że Ryszard Petru, człowiek, który wiele mówił o naprawieniu Polski i zmianie był - jak przyznaje Radosław Sikorski - dogadany z PO. Merkel strzeliła sobie gola. Jeśli kanclerz Niemiec jest zaniepokojona wynikami wyborów z ostatniej niedzieli, powinna mieć pretensje do siebie. Budapeszt w Warszawie? Paweł Lisicki: konserwatywna rewolucja w imię godności. Banki przejmą nasze lokaty? Nowy mechanizm "bail-in" daje im prawo ratowania się na nasz koszt. Fot. Wybitny kardiochirurg ujawnia prawdę o chorobie serca - Wolna Polska. Słowo lekarza często traktuje się bardzo poważnie i trochę sceptycznie.

Ustawka w energetyce - przekazuję. Andrzej Waligórski. Mocny list ks. Węgrzyniaka do ... księży homoseksualistów! Mówicie jednak, że nie możecie siedzieć cicho, bo to jest waszym obowiązkiem i prawem. Islam w Europie to dżihad.Czekamy na sygnał do rzezi!!! Koran prawie na wszystkich stronach mówi o żydach i chrześcijanach – niby nie ma żadnych związków, a tu taki zbieg okoliczności - mówi w niezwykłej rozmowie islamolog arabskiego pochodzenia Jean Alcader. Jean Alcader jest pochodzenia arabskiego i dobrze zna język arabski. KONIECZNIE ZOBACZ! Islam nie jest nową religią, jest... Świat pod kontrolą Domu Rothschild - Wolna Polska. "Do Rzeczy": Imigrancki klin.

Łukasz Warzecha: żegnaj, żegnaj, baj baj! Z dedykacją dla córki pani premier. Na Wołyniu i Polesiu trwa wojna bursztynowa. Setki uzbrojonych milicjantów i transportery opancerzone z jednej strony - tysiące zdesperowanych ludzi i bursztynowa mafia z drugiej. Dochody IS: podatki, ropa naftowa, narkotyki, handel organami ludzkimi. Syryjska próba wytrzymałości Kremla. Wewnętrzne przyczyny interwencji Rosji na Bliskim Wschodzie. Antoni Macierewicz dla "Do Rzeczy": inwazja miernot w służbach. Kreatywna księgowość w bankach? Rozwiązujemy tajemnicę MSR39.

NASA ostrzega przed "Godzillą". Czekają nas zimowe anomalie - Strona 2. Jagielloński miraż Andrzeja Dudy, czyli prezydencka korekta polityki zagranicznej Polski. Najbogatszy Polak, który schował się pod Połczynem-Zdrojem. Poznajcie historię Alexandra Jahra. Jak obronić się przed komornikiem? Uprawa winorośli. Europę czeka klimatyczny armagedon. Polska nową ziemią obiecaną.

Islam nadciąga! Kilka faktów, o których milczy lewica. Czy zaślepiona Europa ma szanse przetrwać starcie cywilizacji? "Przypuszczą atak 13 maja 2017, dokładnie sto lat po ukazaniu się Fatimy". Czy zalew imigrantów ma związek z ostrzeżeniem Agcy? Islamscy imigranci pobili chrześcijan. Nie spodobał im się krzyż.

Globalny gigant - Jak Monsanto stało się Monsatanem, czyli co ma na sumieniu jedna z najbardziej znienawidzonych firm świata. Kryzys imigracyjny. Kanclerz Austrii chce sankcji dla Polski i innych krajów Europy Środkowej. Islamska wielka wojna z Zachodem w przepowiedniach - Strefa tajemnic. WYKOP UJAWNIA prawda o organizatorach akcji "TAK dla uchodźców" (w Polsce) na FB. Ojciec Klimuszko przepowiedział inwazję islamu? Widzenie Św. Jana Bosco, które aktualne jest właśnie DZIŚ! PRZECZYTAJ. Co powinniśmy wiedzieć o islamie? NAPRAWDĘ MOCNY FILM!

Słynny egzorcysta o. Amorth: Państwo Islamskie to szatan! Jesteśmy w dniach ostatnich. Max Kolonko: Kto zatrzyma Islam? Zobacz video. Polska to nadzieja wszystkich małych krajów. CCC - 10 potężnych marek i tajemniczy biznesmeni, którzy za nimi stoją - Strona 5. - Najbogatszy człowiek wszech czasów. Nie Rockefeller ani Bill Gates. Rafał Woś: jacy prekariusze? Zwykli nieudacznicy! #OniJeszczeNieWiedzą hitem Internetu. Polscy muzułmanie nie przyjmą uchodźców. "Nie mamy możliwości lokalowych" Nord Stream II. Co oznacza dla Polski rozbudowa gazociągu? Polscy muzułmanie nie przyjmą uchodźców. "Nie mamy możliwości lokalowych" Notowania ropy naftowej. "Gdy ostatni raz spadły tak bardzo ceny ropy, zawalił się ZSRR" "FAZ": Merkel i Hollande naciskali na władze Ukrainy w sprawie konstytucji. Prof. Marciniak: Bitwa Warszawska jest niewygodna dla rosyjskiej propagandy. Amerykanie spiskowali przeciw Rosji? Na taniej ropie sami ucierpią. "The Times": w Europie istnieje "klub pożytecznych idiotów Rosji"

"Wprost": Głaskanie niemieckiego smoka. Nie tylko greckie wyspy, ale i hiszpańskie wsie są na sprzedaż. Tańsze niż mieszkania. Gen. Koziej: musimy być przygotowani na dywersję ze strony "zielonych ludzików" To będzie najbardziej pożądany pierwiastek. Lit wychodzi z cienia. Stratfor: Rosji grozi bunt ludności i gubernatorów. Andrei Soldatov: w tym tkwi największe niebezpieczeństwo związane z Putinem. Statistica. Polskie bogactwa naturalne. Sporo gazu i węgla, ale najwięcej mamy srebra [WIDEO] Paweł Lisicki: kieszonkowy zapateryzm w natarciu. Zapomniana historia Polski: tajemniczy Cesarz Słowian i chrześcijańskie niewolnictwo. Teologia wyzwolenia została stworzona przez KGB? Nowa Rzeczpospolita. Miliarderzy z politycznego nadania psują gospodarkę? Władimir Putin - wersja uproszczona.

Ukraina po strzelaninie w Mukaczewie - somalizacja czy przesilenie? Najbardziej zadłużone kraje świata. Oni wyprzedzają Grecję o miliardy. strona 2 z 12. Repatriacja Polaków ze Wschodu, czyli wstyd dla III RP. Rosja, Bliski Wschód, Państwo Islamskie i widmo rewolucji w Azji Środkowej. Rosja nokautuje USA w Arktyce. "Nie gramy nawet w tej same lidze, co oni" Krzysztof Rybiński: Polska jest na ścieżce Grecji, dług szybko rośnie, a rząd stosuje sztuczki księgowe. Rosja chce nowego ładu finansowego świata. Wpadnie w ręce Chin. Grecka rozgrywka może pogrążyć Putina. Wygrać może Polska. Tajemnicza i niebezpieczna - warszawska Praga. Z giełdy w Chinach zniknęły trzy biliony dolarów. Idzie wielki krach? Sekrety folii aluminiowej [Pixel] - WP.tv. Amerykańscy Żydzi chcą od Polski zwrotu 230 mld zł. Rosyjskie związki europejskich partii. Europa w sieci powiązań. Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu [SciFun] - WP.tv.

Tbilisi żąda od Moskwy 70 milionów euro za masowe deportacje Gruzinów. Absurdy greckiej gospodarki. Dodatki do pensji, w które trudno uwierzyć. Raport CEPA o możliwych zagrożeniach ze strony Rosji. Polska jednym z "państw frontowych"Wiadomości. Jan Sowa: w Polsce już dzisiaj jest gorzej niż w Grecji. Upadek Rosji - Polska potęgą, rozpad Rosji, czyli 10 zaskakujących prognoz Stratfor. Polska jednym z głównych celów rosyjskiej propagandy. Kreml nie szczędzi na nią środków. Chiny - sojusznik groźny dla Rosji. Wojna na Dzikich Polach? Czym grozi zaostrzenie sytuacji ws. blokady Naddniestrza.