background preloader

IT - blogi, opisy

Facebook Twitter

Tao guide pl. ZaTIKowani nauczyciele. Adapting games – Dobble. This post is looking at Dobble (or Spot It in America) and the application of its basic features as a teaching device, both for revising vocabulary and grammar.

Adapting games – Dobble

I’ll be showing you a simple, two page template so that you can adapt the game to your needs and syllabus. NEW : Since this original post I’ve made an update which includes three sets of cards to download and play with your students. Click here to read it. Dobble is made up of 55 cards. Each card has 8 images and there are over 50 images spread across the 55 cards. Each player (in our case student) is dealt a card and places it face up in front of them. I sometimes use it as a quick and fun way to start a lesson because it’s very easy to set up.

Looking at our three example cards the mix of vocabulary is severe for any lower level students. Dobble includes over 50 words. This is my first attempt at a Dobble clone. There are also further games we can play with the cards. Now instead of “apple” – “There is an apple.” Like this: Zróbmy sobie Dobble... - Liliowe Projekty. Jesteśmy już teraz na Bloglovin!

Zróbmy sobie Dobble... - Liliowe Projekty

Bardzo lubimy wszelkiego rodzaju gry planszowe i karciane, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że jesteśmy fanami gry Dobble. Kto nie zna, przedstawiam: na grę składa się 50 okrągłych kart, na których widnieje 8 symboli. Każda karta z dowolną inną ma zawsze i wyłącznie tylko jeden symbol wspólny. Symbole są większe i mniejsze, ale zawsze wyglądają tak samo.

Zamiast stosu segregatorów – Pearltrees. Pracujesz z projektem?

Zamiast stosu segregatorów – Pearltrees

Masz mnóstwo pomysłów, a jeszcze więcej prac gromadzących się z szybkością światła? Potrzebujesz dobrego narzędzia interaktywnego, które pomoże ogarnąć całość? Poznaj z nami aplikację Pearltress. Blebberize. METODA JIGSAW ( z ang. układanka ) - Orzysz.pl. METODA JIGSAW ( z ang. układanka ) Jest to jedna z metod nauczania we współpracy.

METODA JIGSAW ( z ang. układanka ) - Orzysz.pl

Ma charakter uniwersalny i może być stosowana na różnych przedmiotach. Actionbound – smartfonowa gra terenowa. Gry terenowe bywają znakomitą okazją na przeniesienie procesu nauczania poza szkolne mury.

Actionbound – smartfonowa gra terenowa

Uczniowie zyskują możliwość samodzielnego działania, penetrowania określonych lokacji, rozwijania umiejętności pracy w grupie, praktycznego zastosowania nabytej w szkole wiedzy. KABOOM! Liczysz, liczysz, liczysz aż tu nagle KABOOM!

KABOOM!

I oddajesz wszystkie patyczki :( Ale zabawa na tym się nie kończy. Bynajmniej! No ale do rzeczy. Do zabawy potrzebujemy około 50 patyczków. Czyli nowe technologie w szkołach specjalnych: Wirtualna tablica. Ruszyła kolejna edycja programu Aktywna tablica.

czyli nowe technologie w szkołach specjalnych: Wirtualna tablica

Sporo szkół zakupiło interaktywne tablice i monitory dotykowe. Wśród wielu programów, które można wykorzystać na tych urządzeniach, warto zwrócić uwagę na aplikację webową LiveBoard i na jej wersję mobilną dostępną na platformie Android i iOS. LiveBoard na urządzenia z systemem iOS pobierzesz TUTAJ LiveBoard na urządzenia z systemem Android pobierzesz TUTAJ. Praca w grupach – online. Nawet gdy członkowie nie mogą się spotkać osobiście, możliwa jest praca w grupach.

Praca w grupach – online

Wykorzystując technologię możemy usprawnić realizację projektów. Oto subiektywny przegląd kilku programów i aplikacji, które sprawdziły się w naszej grupie edukacyjnej. Facebook (facebook.com). Belferka w sieci: Przedegzaminacyjne Edmodo. Już za nieco ponad miesiąc uczniowie 3 klas gimnazjum zmierzą się z egzaminem.

Belferka w sieci: Przedegzaminacyjne Edmodo

Nie chcę w tym momencie polemizować z ideą egzaminów jako takich, ich sensownością, miarodajnością i dylematami, z którymi my - nauczyciele a także nasi uczniowie musimy się zmierzyć. Wiemy, że bezsensem jest uczyć "pod egzamin", ale problem tkwi w tym, jak zrównoważyć uczenie, aby mimo wszystko, nie zatracając się w egzaminacyjnym szale, przygotować naszych podopiecznych do pisania testów. Belferka w sieci: Jumble - nowy typ Kahoota. Kahoota już znają już prawie wszyscy.

Belferka w sieci: Jumble - nowy typ Kahoota

Niesłabnąca popularność powoduje, że strona oferuje coraz to nowe możliwości gier. Od niedawna możemy oprócz standardowego quizu, ankiety, czy dyskusji, wybrać opcję jumble. W tym typie gry zadaniem jest ułożenie elementów we właściwej kolejności. Kaboom!- czyli trzy pomysły na patyczkowe potyczki - Zakręcony belfer. Patyczki laryngologiczne to istny hit ostatniego czasu. Zwykłe, drewniane szpatułki kryją w sobie niewyczerpane pokłady inspiracji. Również na zajęcia z języka polskiego. Belferka w sieci: Układanka na polskim, czyli Trimino! Trimino to wariacja na temat układanki domino. Tym razem układamy trójkąty - każdy z boków musi pasować do boku innego trójkąta. Dzięki tej zabawie możemy powtarzać niemal wszystkie tematy, utrwalać ortografię, gramatykę, dopasowywać daty do wydarzeń, bohaterów do lektur itp. Oczywiście możemy taką układankę stworzyć "odręcznie", ale sprawę bardzo ułatwia generator trimino ze strony internetowej. Ponieważ generator jest po niemiecku, spróbuję przybliżyć jego działanie.

Belferka w sieci: Nowe możliwości Quizleta - wykresy i diagramy! Nowy rok szkolny i nowe możliwości jednej z moich ulubionych aplikacji, czyli Quizleta. Belferka w sieci: Quizlet - tym razem zespołowo. Z aplikacją Quizlet pracuję już od 3 lat. Najbardziej przydaje się do nauki słówek, ale z powodzeniem można ją wykorzystać na praktycznie każdym przedmiocie. Blendspace, czyli interaktywna, odwrócona lekcja. O potrzebie zmian edukacji we współczesnym świecie mówi się coraz więcej. Zmian, które nie będą tylko wymianą tabliczki na gmachu szkoły, politycznie uprawomocnioną zmianą listy lektur, czy choćby wymianą poszczególnych nauczycieli.

Prawdziwa potrzeba zmian tkwi dużo głębiej, o czym zdaje się zapomnieli twórczy reformy edukacji, która za kilka dni stanie się rzeczywistością. Na całym świecie próbuje się dostosować formy i metody pracy do zmieniającej się tak szybko rzeczywistości. Plickers - zaszyfrowane odpowiedzi. Od mojego ostatniego wpisu o aplikacji Plickers minęło kilka lat. Tackk - Strona internetowa edukacyjnytik! Webinaria - Program Rządowy Aktywna Tablica. Aktywna Tablica - sieć nauczycielska. Moje szkolenia, warsztaty i konferencje w roku szkolnym 2017/2018 - Monika Kapuśniak. Notatki na dowolnym obrazie - Avtek TouchScreen seria Pro. Notatki na dowolnym obrazie - Avtek TouchScreen seria Pro. Monitor Interaktywny Avtek PRO4K - MasterEdukacja.pl - Oprogramowanie Note3. Monitor Interaktywny Avtek PRO4K - MasterEdukacja.pl. Pawel Wimmer - W Excelu 2013 wprowadzono bardzo użyteczną... Specjalni czyli nowe technologie w szkołach specjalnych: Kubeczkowa gramatyka.

Edukator : Prezentacyjne. Pawel Wimmer - Banalna, wydawałoby się, czynność zamiany... Narzędzia i aplikacje internetowe: JigsawPlanet. Zaprojektuj swoją grafikę – omówienie narzędzia Canva cz. 1. □ 7 darmowych narzędzi do tworzenia infografik. Po Webinarium #2. Po Webinarium #4. Webinarium SuperbelfrzyNocą#18 Ach, to Edmodo, czyli oswajamy platformę! Interaktywne koło fortuny. Zamiast kserówki. Mentorowe inspiracje - Program Rządowy Aktywna Tablica. Aktywna Tablica - sieć nauczycielska. Aktywna Sieć. Aplikacje do quizów i ankiet na żywo — którą wybrać do szkoły i na warsztaty? Exact Instructions Challenge - THIS is why my kids want to kill me.

Belferka w sieci: Tajniacy na polskim. Zrób to w Canvie! - Przystanek Kłodzko. Padlet, czyli wirtualna tablica. Zamiast stosu segregatorów – Pearltrees. Edukator : Blendspace. Quizalize Hacks - Quizalize Blog. Narzędzia cyfrowe. Belferka w sieci: Quizalizowanie na polskim. December 19th, 2017 - Edunation. Importowanie treści do Quizlet. Quizlet to moodle. EduGadki Ekstra – odcinek 2. Remigiusz "Rock" Maciaszek, czyli streamingujemy i youtubujemy. Logo - zabawy z żółwiem. Python na OEiIZIK.