background preloader

ENGLISH

Facebook Twitter

Authentic Teaching TalkingCards. Egzamin ósmoklasisty. Funkcje językowe. Tyle się mówi i pisze o egzaminie ósmoklasisty ostatnio, że i ja, choć dotąd spokojna, zaczęłam się stresować.

Egzamin ósmoklasisty. Funkcje językowe.

W mojej szkole mam grupkę uczniów z siódmej klasy i w sumie to jestem o nich spokojna. Na tym etapie jeszcze sporo pracy przed nimi, ale znam ich potencjał i umiejętności - dadzą sobie radę. Jednak mój stres sprawił, że postanowiłam stworzyć serię materiałów pomocnych w przygotowaniach do egzaminu już teraz - chyba żeby uspokoić samą siebie ;) Na pierwszy ogień poszły funkcje językowe. Bazując na liście funkcji językowych z Repetytorium ósmoklasisty Macmillana (bo tylko takie na razie posiadam) stworzyłam 45 kart do speakingu.

Na każdej karcie znajdują się dwie części: u góry opis sytuacji w języku polskim, a pod kreską dzielącą kartę na pół - przykładowe reakcje w języku angielskim, których można użyć w danej sytuacji. A teraz najważniejsze - jak pracować z kartami: 1. 2. Tak przygotowane karty wrzucamy do jakiegoś pudełka, koszyczka, woreczka - co tam macie. 3. 4. 5. 6. Make your own Spot It clone. URL Provided content.

Make your own Spot It clone

The spot it game you are viewing is populated via options provided in the URL. This is not content provided by this site and we take no responsibility for what is contained. This option is made available for sharing spot it games with others without saving data on the website itself. Make your own Spot it game with your own words or images. All the card logic taken from a blog post from Radigan Engineering. Worksheets, English, Grammar, Daily Life, Rainbow of Education, Explan. One-to-one: Throw and play - adjectives. Hello there!

one-to-one: Throw and play - adjectives.

Dzisiaj przybywam do Was z wpisem na temat przymiotników. Znajomość przymiotników jest bardzo ważna, ponieważ daje uczniom możliwość zbudowania ładnych i rozbudowanych zdań. Stworzyłam grę, w której potrzebna będzie jedynie kostka do gry i opcjonalnie mazak do tablicy suchościeralnej lub długopis. Gra przeznaczona jest dla uczniów ze szkoły podstawowej. Zawiera 30 kart i ponad 170 różnych przymiotników. Wracając do gry - poniżej znajdziecie opcje jej wykorzystania na zajęciach. Listen, Watch and Speak English. Free materials for ESL/EFL teachers (and students). : Shinedown "Simple Man" (ESL LESSON)

Around We Go! – autorska gra A1/A2/B1 – Expressis Verbis – Szkolenia dla nauczycieli. Obiecałam Wam planszówkę.

Around We Go! – autorska gra A1/A2/B1 – Expressis Verbis – Szkolenia dla nauczycieli

Small Talkowa gra okazała się być wielkim przedsięwzięciem, nie do zrobienia przeze mnie w Canvie. Co oznacza, że najprawdopodobniej zaowocuje to stworzeniem prawdziwej planszówki, takiej z krwi i kości. I can’t wait! Będzie jedno spełnione marzenie Ale wróćmy na ziemię. Around We Go byłam w stanie przerobić i mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu zastąpi to co obiecałam. Board Game Makers and Templates. Slack. Conversation Questions for the ESL/EFL Classroom. If this is your first time here, then read the Teacher's Guide to Using These PagesIf you can think of a good question for any list, please send it to us.

2 karta pracy. Woodlands Resources - Woodlands Junior School. Worksheet 1 do lekcji 11 12. 11 12. Dod. komputery. ESL Activities: Top 9 Sites - ESL Activities: Saving YOU Time, Guaranteed. ESL Activities and Games in Abundance!

ESL Activities: Top 9 Sites - ESL Activities: Saving YOU Time, Guaranteed

If you’re looking for ESL activities, you’ve come to the right place! There are a ton of ESL activities and ESL games for just about any skill, level or age group of students. However, if you can’t quite find what you’re looking for on this site, there are a few other ones that can check out. In this post I’ll share my top 9 sites where I go to find ESL activities. English Freak: HALLOWEEN DOMINO (PRINTABLE) Kolejna Halloweenowa gra to domino.

English Freak: HALLOWEEN DOMINO (PRINTABLE)

Gdy je rozetniemy może również posłużyć jako karty do gry memory lub na dopasowywanie obrazka do słówka. W poprzednich wpisach znajdziecie GRĘ PLANSZOWĄ I KARTY OBRAZKOWE (a board game and flashcards) oraz DOBBLE. Halloween domino Jeśli ktoś dokumentuje proces wycinania lub zajęcia, to zachęcam do wysyłania zdjęć - zostaną one opublikowane na fanpage'u lub można opublikować je poprzez opcję "posty gości". Londonopoly: Duszki, dynie i cukierki, czyli 21 gier i zabaw na Halloween ! ;)

Mamy październik i pewnie część z Was przygotowuje dzieciakom zajęcia na temat Halloween.

Londonopoly: Duszki, dynie i cukierki, czyli 21 gier i zabaw na Halloween ! ;)

Jeżeli jeszcze nie zaczęliście szukać Halloweenowych inspiracji, Londonopoly przychodzi Wam z pomocą! W dzisiejszym wpisie znajdziecie masę darmowych materiałów do druku i pomysłów na zabawy. Pomysły przy tablicy. Ze wszystkich świąt krajów anglojęzycznych Halloween jest tym najbardziej uwielbianym przez dzieci.

Pomysły przy tablicy

Większość dzieciaków marzy o kostiumach rodem z Rodziny Adamsów oraz o nocnym zbieraniu cukierków. Warto wykorzystać to zainteresowanie i przybliżyć uczniom tradycje związane z tym świętem. Zaczynamy piosenkami Super Simple Songs (oczywiście w młodszych grupach). Moją ulubioną piosenką z tego zestawu jest Five Creepy Spiders. Warto skorzysać z krótkich filmików, które wprowadzą dzieciaki w najważniejsze tradycje związane z tym świętem. Halloween rules! Szczególnie taki GOTOWY DO DRUKU ;) Lekcja Halloweenowa to u mnie zawsze wydarzenie Przedstawię Wam SAMOGRAJE, które były po prostu PETARDĄ w zeszłym roku + nowe rzeczy, które myślę, że również będą po prostu PEREŁKAMI wśród setek materiałów.

Halloween rules! Szczególnie taki GOTOWY DO DRUKU ;)

Sprawdź co ogłosiłam HICIOREM HALLOWEEN 2016! Dzięki Get Engspired znajdziesz nawet pomysły kulinarne na ten dzień. Konwersacje - inspiracje -

Klasa językowa 1

Klasa językowa 2. Ciekawe materiały. ET Market Gosia's workshop. Business English.