background preloader

Pełna moc możliwości: Jacek Walkiewicz at TEDxWSB

Pełna moc możliwości: Jacek Walkiewicz at TEDxWSB
Related:  ROZWOJOWO

24 najlepsze nowo otwarte budynki świata Poprzednio prezentowaliśmy wieżowce przyszłości, tym razem budynki, które już istnieją. Oto wybrane spośród nagrodzonych w konkursie serwisu Architizer. Uwzględniono głównie najnowsze konstrukcje, a w każdej z kategorii przyznano po dwie nagrody - jedną od jury w składzie przedstawicieli 300 firm z branży budowlanej, drugą od publiczności z ponad 100 krajów świata. #1. To kolorowe wnętrze to fragment siedziby RedBulla w Nowym Jorku. #2. To boisko "zawieszone" na piętrze - część franciszkańskiej szkoły Lasalle w Hiszpanii. #3. Zaprojektowana przez Paula de Ruitera Villa Kogelhof mieści się w Holandii. #4. Tłumacząc dosłownie, projekt nazywa się "chata na sankach". #5. W tej kategorii nagrodzono restaurację McDonald's i stację benzynową z Gruzji. #6. Tym razem sędziowie i publiczność byli zgodni, przyznając tytuł najlepszej restauracji japońskiej L'angolino. #7. TREVOX 223 zbudowano w Meksyku. #8. Serca publiczności podbił zbudowany z płyty pilśniowej "kościół autostradowy" z Niemiec. #9. #10.

Portal o coachingu Lublin: Osiedle Podniebne Ogrody w Lublinie: Trawniki na dachu - 5 marca 2014 Projekt pod nazwą Podniebne Ogrody realizuje lubelska firma 3D Deweloper. Przy ul. Domeyki powstaną dwa sąsiadujące budynki. – Rozpoczęliśmy prace przy fundamentach dla obu budynków – wyjaśnia Andrzej Giezek, z 3D Deweloper. – W dalszej kolejności rozpoczniemy wznoszenie budynku B. Ich powierzchnia mieści się w przedziale od 22 do 67 mkw. – Właściciele tych mieszkań będą mogli korzystać z ogrodów na dachu – zapowiada Giezek. – Każdy z ogrodów będzie równy powierzchni mieszkania. Pod ziemią powstaną garaże, miejsca parkingowe i komórki lokatorskie. Ceny w nowej inwestycji są wyjątkowo zróżnicowane. Jeśli ktoś chce mieć własny kawałek zieleni na dachu musi się liczyć z wydatkiem na poziomie 4950 zł za mkw. – Jest duże zainteresowanie. Mieszkania kwalifikujące się do programu MDM sprzedaje nie tylko 3D Deweloper. * Propozycję mieszczącą się w limitach MDM przygotowała także firma TBV.

Budowanie Ja - Blog Jarosława Kordzińskiego - Blogi - Kursy Internetowe Operon Człowiek może odnieść sukces jedynie wtedy, gdy w pełni wykorzysta swoje mocne strony, nie kiedy zwalcza słabości. /Buckingham Marcus/ Zaczniemy nietypowo- od filmu. Musicie go po prostu zobaczyć, bo jak tego nie zrobicie, trudniej Wam będzie zrozumieć, o co chodzi w tym wpisie. Film przedstawia jeden z występów podczas amerykańskiej wersji programu „Mam talent” Każdy z nas ma jakieś „problemy”. Olga Kozierowska, w sympatycznej i bardzo zorientowanej na praktyczne rozwiązania książce „Sukces pisany szminką”, napisała: „A gdyby tak zacząć nie od krytyki tego, co jest, ale od wyobrażenia sobie, co można by zrobić, żeby było lepie? Ważne, żeby szukając siebie w sobie, myśleć o tym co dla nas najważniejsze. Warto pracować nad rozwojem swojego Ja. I na koniec przesłanie muzyczne.

Active Design: Shaping the Sidewalk Experience - New York City Department of City Planning The Department of City Planning has produced the two-part publication Active Design: Shaping the Sidewalk Experience and its supplement, Shaping the Sidewalk Experience: Tools and Resources as a study focused on the critical public space network –sidewalks. The documents present the work not from the perspective of those who drive past sidewalks or of those who construct them, but of those who actually use them. It is the point of view of the pedestrian—the person inhabiting and experiencing the sidewalk—that has been prioritized. Sidewalk spaces typically fall within the legal jurisdiction of transportation agencies, and are discussed primarily in terms of their ground plane. When they are good, sidewalks are interconnected, interesting, and inviting.

Kiedy możliwa jest Zmiana? Od struktury sesji do energii zmiany w Coachingu. | Inspired Lidia D. Czarkowska, Bożena Wujec, Coaching Review 1/2011 (3), str. 53-74 ABSTRAKT: Autorki w tym artykule dokonały porównawczego przeglądu modeli sesji coachingowych opartych na modelu GROW oraz zaproponowały własny, autorski plan sesji coachingowej użyteczny w pracy z klientem. Model ten uwzględnia ważne czynniki, które są konieczne do dokonania faktycznej zmiany w sytuacji wyjściowej klienta oraz do osiągnięcia zamierzonych przez niego rezultatów. Słowa klucze: model zmiany, proces zmiany, modele sesji coachingowych, struktura sesji coachingowej Coaching to więcej niż metoda, to cała metodologia rozwoju potencjału człowieka, która wzbogaca się tak dynamicznie na całym świecie, że śledzenie na bieżąco ciągle pojawiających się nowych podejść i wyłaniających się ciekawych perspektyw mogło by być zadaniem dla całego sztabu ludzi. Niemal codziennie powstają firmy świadczące usługi w zakresie coachingu i to firmy specjalizujące się w coraz to nowych obszarach ludzkiej aktywności. Model GROW

Co znajduje się w środku tego kamienia? Odpowiedź może cię zaskoczyć Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas Prześlij nam Architektoniczne niesamowitości Co znajduje się w środku tego kamienia? Kroopek | Pt 28-03-2014 04:54 | 122 424x | 733 Architekci z Ensamble Studio chcieli stworzyć niewielką letniskową chatkę w Hiszpanii. Zacznijmy jednak od początku. Kiedy wszystko stwardniało, tak powstały obiekt przecięto na pół... W środku zadbano o wszystkie niezbędne do wypoczynku elementy... Następnie do akcji wkroczyła Paulina... krowa. Zajęło jej to prawie rok Końcowy efekt zrobił piorunujące wrażenie... ...i na nowo zdefiniował pojęcie domku letniskowego... Drukuj Opracowanie: KroopekTagi: architekci krowa siano domek letniskowy chatka Podoba mi się! Masz uwagi do artykułu - znalazłeś błąd, literówki, źródło? Oglądany: 122424x | Komentarzy: 32 | Okejek: 733 osób 32 komentarzy Najlepszy komentarz Zgłoś hunter667 - Superbojownik | 30 dni temu | Bunkier letniskowy.... Nie nadaje się Za_malo_kotow_w_necie - bojownik | 29 dni temu | Stóg siana zalany betonem? Ale efekt.

Rozpoznanie i analiza potrzeb szkoleniowych organizacji Uwarunkowania natury społecznej i ekonomicznej, jakie stwarza społeczeństwo informacyjne, wymuszają na organizacjach oraz ich pracownikach permanentne podnoszenie kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych. Zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności zawodowych staje się jednym z podstawowych czynników wspomagających dostosowanie się do zasad panujących w danej organizacji oraz funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy. Zarówno organizacje, jak i poszczególni pracownicy, planując swój rozwój zawodowy, w coraz większym stopniu dostrzegają potrzebę organizowania szkoleń i treningów, które umożliwiłyby zaspokojenie potrzeb pojawiających się w tym zakresie. Zatem badanie potrzeb szkoleniowych staje się jednym z kluczowych elementów wpływających na rozwój polityki szkoleniowej nowoczesnych organizacji. Badanie potrzeb szkoleniowych Badanie potrzeb szkoleniowych prowadzone jest w celu, aby: Metodologia badania potrzeb szkoleniowych Podsumowanie Bibliografia T. Netografia:

Related: