background preloader

Pelna moc mozliwosci : Jacek Walkiewicz at TEDxWSB

Pelna moc mozliwosci : Jacek Walkiewicz at TEDxWSB
Related:  ROZWOJOWO

Portal o coachingu Budowanie Ja - Blog Jarosława Kordzińskiego - Blogi - Kursy Internetowe Operon Człowiek może odnieść sukces jedynie wtedy, gdy w pełni wykorzysta swoje mocne strony, nie kiedy zwalcza słabości. /Buckingham Marcus/ Zaczniemy nietypowo- od filmu. Musicie go po prostu zobaczyć, bo jak tego nie zrobicie, trudniej Wam będzie zrozumieć, o co chodzi w tym wpisie. Każdy z nas ma jakieś „problemy”. Olga Kozierowska, w sympatycznej i bardzo zorientowanej na praktyczne rozwiązania książce „Sukces pisany szminką”, napisała: „A gdyby tak zacząć nie od krytyki tego, co jest, ale od wyobrażenia sobie, co można by zrobić, żeby było lepie? Ważne, żeby szukając siebie w sobie, myśleć o tym co dla nas najważniejsze. Warto pracować nad rozwojem swojego Ja. I na koniec przesłanie muzyczne.

Kiedy możliwa jest Zmiana? Od struktury sesji do energii zmiany w Coachingu. | Inspired Lidia D. Czarkowska, Bożena Wujec, Coaching Review 1/2011 (3), str. 53-74 ABSTRAKT: Autorki w tym artykule dokonały porównawczego przeglądu modeli sesji coachingowych opartych na modelu GROW oraz zaproponowały własny, autorski plan sesji coachingowej użyteczny w pracy z klientem. Model ten uwzględnia ważne czynniki, które są konieczne do dokonania faktycznej zmiany w sytuacji wyjściowej klienta oraz do osiągnięcia zamierzonych przez niego rezultatów. Słowa klucze: model zmiany, proces zmiany, modele sesji coachingowych, struktura sesji coachingowej Coaching to więcej niż metoda, to cała metodologia rozwoju potencjału człowieka, która wzbogaca się tak dynamicznie na całym świecie, że śledzenie na bieżąco ciągle pojawiających się nowych podejść i wyłaniających się ciekawych perspektyw mogło by być zadaniem dla całego sztabu ludzi. Niemal codziennie powstają firmy świadczące usługi w zakresie coachingu i to firmy specjalizujące się w coraz to nowych obszarach ludzkiej aktywności. Model GROW

Rozpoznanie i analiza potrzeb szkoleniowych organizacji Uwarunkowania natury społecznej i ekonomicznej, jakie stwarza społeczeństwo informacyjne, wymuszają na organizacjach oraz ich pracownikach permanentne podnoszenie kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych. Zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności zawodowych staje się jednym z podstawowych czynników wspomagających dostosowanie się do zasad panujących w danej organizacji oraz funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy. Zarówno organizacje, jak i poszczególni pracownicy, planując swój rozwój zawodowy, w coraz większym stopniu dostrzegają potrzebę organizowania szkoleń i treningów, które umożliwiłyby zaspokojenie potrzeb pojawiających się w tym zakresie. Zatem badanie potrzeb szkoleniowych staje się jednym z kluczowych elementów wpływających na rozwój polityki szkoleniowej nowoczesnych organizacji. Badanie potrzeb szkoleniowych Badanie potrzeb szkoleniowych prowadzone jest w celu, aby: Metodologia badania potrzeb szkoleniowych Podsumowanie Bibliografia T. Netografia:

Ucz się, jak się uczyć - Uniwersytet SWPS Szczegóły 30 stycznia 2018 Jakie techniki stosować, żeby szybko czytać i więcej pamiętać? Jak rozwijać kreatywność i innowacyjność? O metodzie mapowania myśli (Mind Mapping) opowiada jej twórca Tony Buzan podczas wykładu na Uniwersytecie SWPS. Mapowanie myśli (Mind Mapping) to szczególny rodzaj notowania, który ma zwiększać efektywność pracy i zapamiętywania oraz aktywować intuicję, dzięki wykorzystaniu synergicznej współpracy obu półkul mózgowych. Twórcy metody twierdzą, że podczas sporządzania notatek w sposób tradycyjny, aktywna jest jedynie lewa półkula mózgu, odpowiedzialna za myślenie logiczne, linearność, analizę, słowa i liczby. Zamiast tradycyjnych notatek w metodzie tej wykorzystywane są arkusze, na których rysowane są mapy skojarzeń. Metoda zyskała dużą popularność w edukacji i biznesie. Prelegent Tony Buzan – twórca koncepcji map myśli (Mind Maps), myślenia promienistego (Radiant Thinking), umiejętności posługiwania się umysłem (Mental Literacy).

10 ways to encourage students to take responsibility for their learning… 1. Don’t make all the decisions Allow choice. Encourage students to make decisions about how they learn best. Create opportunities for them to pursue their own interests and practise skills in a variety of ways. Cater for different learning styles. 2. Ask open-ended questions, with plenty of possible answers which lead to further questions. 3. Minimise standing out front and talking at them. 4. Talk about your own learning. 5. Get your students to write down what they learned, whether they enjoyed a particular learning experience, what helped their learning, what hindered their learning and what might help them next time. 6. Record student thinking and track development over time. 7. Help students to define goals for their learning. 8. If you know exactly where the lesson is leading and what you want the kids to think, then you‘re controlling the learning. 9. Make sure you and your students know the reason for every learning experience. 10. I know there are lots more ways. Like this:

Motywacja Motywacja jak narkotyk Czy oglądałeś kiedyś film motywacyjny na Youtube? Taki, który w przekonywujący sposób miał dać Ci do zrozumienia, że nie ma żadnych ograniczeń i że możesz wszystko? A może nawet byłeś na szkoleniu motywacyjnym? Wróć myślami do tamtego momentu i przypomnij sobie, jak się wtedy czułeś: Co zawdzięczasz tej energii, którą udało Ci się w sobie obudzić? Bądź ze sobą szczery. Z całą pewnością z takiego energetycznego doładowania mamy jakieś korzyści. Sam kiedyś wierzyłem w to, że motywację trzeba wciąż pobudzać. Gdy narkotyk przestawał działać, pojawiał się mentalny kac. Dzisiaj już nie potrzebuję w żaden sposób pobudzać mojej chęci do działania. W tym artykule spojrzymy na zjawisko motywacji w trochę szerszy sposób i dokopiemy się do jej źródeł. Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest motywacja. Różne twarze motywacji Motywacja jest wewnętrznym, psychofizycznym stanem gotowości do podjęcia się określonego działania. Ten stan gotowości dotyczy każdego naszego działania. 1. 2. 3.

Related: