background preloader

Pelna moc mozliwosci : Jacek Walkiewicz at TEDxWSB

Pelna moc mozliwosci : Jacek Walkiewicz at TEDxWSB

http://www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4

Related:  Smart talksINSPIRATION_LIFEciekawe

Jak się tatuować, żeby tego nie żałować Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas Prześlij nam Poradniki (nie)poważne Jak się tatuować, żeby tego nie żałować Foka | Wt 30-04-2013 05:06 | 237 636x | 1002 Vogule Poland: Zrobienie sobie tatuażu to decyzja na całe życie, o ile nie jest to "tatuaż" z gumy do żucia. Pismo szkolne – wcale nie takie pożyteczne – Juniorowo Mój dziewięcioletni syn zmienił niedawno charakter pisma. W pierwszej, w drugiej a nawet jeszcze w trzeciej klasie pisał (lub przynajmniej starał się pisać) pismem szkolnym, czyli takim, w którym litery łączą się ze sobą, a którego nauczała jego „pani”. Tymczasem już pod koniec trzeciej klasy charakter pisma Stasia zaczął się zmieniać.

Nie pozwól życiu zrobić z siebie dorosłego, którym nie chciałeś być Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas Prześlij nam Rysunki i komiksy Nie pozwól życiu zrobić z siebie dorosłego, którym nie chciałeś być Kroopek | Wt 14-05-2013 04:30 Dowódca Chris Hadfield od dziecka marzył o byciu astronautą i podróży w kosmos. Tablet i telewizja dla dziecka? Nowe wytyczne! Autyzm, zespół Aspergera, opóźniony rozwój mowy, ADHD czy może za dużo telewizji? Szybkie fakty: 90% dzieci poniżej drugiego roku życia ogląda jakiś rodzaj mediów elektronicznychDzieci do 2 roku życia oglądają średnio 1-2 godziny telewizji dziennie.Jedna trzecia dzieci ma telewizor w sypialni w wieku 3 lat.39% rodziców małych dzieci potwierdza, że telewizor jest w ich domach włączony, przez co najmniej 6 godzin dziennie!Coraz więcej szkół wprowadza zakaz korzystania ze smartfonów na przerwach, ponieważ dzieci i młodzież komunikuje się ze sobą na przerwach przez komunikatory... siedząc obok siebie! Na początek o tym jak działa ekran na dziecko? Czy wiedziałeś, że częstotliwość odświeżania monitora 120 kHz oznacza, że wiązka odświeżania przebiega przez ekran 120 000 razy na sekundę?

Z miłości przejechał rowerem 5730 km; Mieczysław Parczyński, rowerzysta, podróżnik, rajd, Jadzia, rowerowy, żona, tomy, Biblioteka Gdańska PAN Gdańsk, Gdynia, Sopot fot. Grzegorz Mehring Pan Mieczysław nie dość, że pokonał na rowerze 216 tys. kilometrów, to jeszcze opisał swoje podróże po Polsce w 14 opasłych albumach-kronikach. Na mapie Polski wyrysował "Jadzia" - imię zmarłej żony, po czym wsiadł na rower i ruszył w wyznaczoną trasę. Pan Mieczysław Parczyński z Gdańska miał wtedy 65 lat.

Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki – BUKA – Akademia Rozwoju Wyobraźni autor: Danuta Wawiłow czytają: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Edyta Jungowska muzyka (kompozycja, aranżacja, realizacja): Maciej Mulawa projekt graficzny i ilustracje: Joanna Gwis CD + książeczka z ilustracjami i miejscem na własne rysunki czas trwania: 49:45 wiek: 3+ Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki to najpiękniejsze wiersze Danuty Wawiłow w genialnych interpretacjach mistrzów polskiej sceny - Jerzego i Macieja Stuhrów oraz Edyty Jungowskiej. Wędrówce w świat baśni towarzyszy wyjątkowa muzyka, która ilustruje nastrój wierszy i wspaniale podąża za aktorskimi interpretacjami. Kompozytor przedstawia dzieciom różnorodne style muzyczne począwszy od impresjonizmu (Trójkątna Bajka), poprzez ragtime (Babcia i Pudel), lekkie formy klasyczne (Kajtek Bez Majtek), blues (Daktyle), aż po muzykę elektro-akustyczną (Wiatr) i etniczną (Księżycowy Wierszyk). Nagroda główna w VI edycji konkursu "Świat Przyjazny Dziecku", KOPD 2008

Męski know-how: 15 nietypowych zastosowań WD-40 W 1953 roku pracownicy firmy Rocket Chemical Company stawali na głowie, aby stworzyć środek, który jednocześnie chronić będzie urządzenia mechaniczne przed korozją, ale także i usunie z nich wodę i wilgoć. Dopiero po kilkudziesięciu podejściach udało się skomponować idealną recepturę. Wynalazek nazwano „Wypieranie wody – podejście 40”, w skrócie WD-40. WD-40 nigdy nie trafił do biura patentowego! Z reguły pierwszą rzeczą, którą robią wynalazcy po stworzeniu czegoś przełomowego jest wizyta w biurze patentowym i próba ochrony idealnego produktu przed bezczelnymi plagiatorami. Kompetencje metodyka e-learning - E-learning - notatki projektanta Jak zdefiniować kompetencje metodyka e-learning? Co powinien wiedzieć metodyk i projektant e-learning? Jakimi tematami warto się zainteresować? Jakie umiejętności rozwijać? Bardzo często słyszę te pytania.

Related: