background preloader

FirstPalette.com

FirstPalette.com

http://www.firstpalette.com/

Related:  PysselsidorBLOGI

Kids Crafts - Inspiration for Children of all Ages Bunting is a quick and fun way to decorate the house or classroom for any occasion. It also... It is amazing what fun can be had and what can be created from a few basic ingredients. Nauczanie angielskiego dzieci - praca i pasja.: września 2015 Dzisiaj materiały,które można wykorzystać na lekcjach o tematyce wakacyjnej oraz o zdrowym odżywianiu. Na stronie tescoliving znalazłam ciekawe inspiracje na lekcję o zdrowych przekąskach w szkole. Karty pracy "What's for lunch" możecie ściągnąć TU i TU2 . Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe obrazki i część z nich stwierdziła,że pudełko na lunch bardziej przypomina walizkę i stąd wziął się pomysł na kolejną lekcję:)

Classroom instructions Witajcie po dłuższej przerwie! Wrzesień okazał się być dla mnie bardzo pracowitym miesiącem. Materiały, którymi dziś chciałabym się z Wami podzielić, przygotowałam na początku września, ale zanim się obejrzałam wrzesień dobiegł końca :( . Teraz, kiedy już ustaliłam swój grafik pracy na nowy rok szkolny i ogarnęłam wszystko organizacyjnie, mam nadzieję bywać tu dużo częściej… :) Totalnie Angielski Bazgrolnik: PREPOSITIONS GAME: WHERE'S STEPHEN? Jestem wielką fanką gier, które można przeprowadzić mając jedynie kartkę papieru, coś do pisania i trochę inwencji twórczej, dlatego gra zaproponowana przez Kaję z bloga Londonopolybardzo przypadła mi do gustu.Czytając post Kaji, pomyślałam sobie, że fajnie byłoby mieć do gry specjalne karty, a nawet nieco rozszerzyć rozgrywkę (np. o nowych 'zaginionych' bohaterów), tak by łatwiej było ją przeprowadzić przy większej ilości uczniów. W ten sposób powstały materiały, które sama mam nadzieję wykorzystać już w poniedziałek :-) Zanim jednak przejdziemy do samych materiałów, zajmijmy się przez chwilę zasadami zabawy. NA CZYM POLEGA GRA: (wersja z przygotowanymi kartami) ❤ 'Where's Stephen?'

Peek-a-boo English Od wczoraj i ja mam swoją wymarzoną grę „Colour Match” Orchard Toys :). Więcej o grze i pomysłach, jak z nią pracować, znajdziecie u Marysi z Head Full of Ideas, w tym poście. Ja skupiłam się na przygotowaniu materiałów, które mogłabym użyć do wprowadzenia lub przećwiczenia słownictwa pojawiającego się w grze. W przyszłym roku na pewno będę często z niej korzystać, więc od razu przygotowałam sporą porcję materiałów. Przygotowałam więc:

czyli warto czytać dzieciom po angielsku Wszystkie dzieci wiedzą, że nieodłącznym rekwizytem Królowej jest korona, pytanie tylko czy mają świadomość, iż ma ona także… parę majtek na każdą okazję? Jeśli nie, mogą się tego dowiedzieć z dowcipnej i troszkę niegrzecznej książki THE QUEEN’S KNICKERS, która z godnym podziwu szacunkiem i dobrym smakiem prezentuje ten element królewskiej garderoby. Za pomocą zabawnych ilustracji przedstawione są między innymi królewskie majtki odpowiednie do założenia na śluby, wizyty zagraniczne, przyjęcia, jak i majtki na wycieczki szkolne, do jazdy konnej oraz te, noszone na codzień.

keep calm and carry on teaching: O mnie / kontakt Mam na imię Ania i od 2000r. uczę innych angielskiego. W szkole państwowej pracuję od kwietnia 2008 roku. Jestem nauczycielem kontraktowym, w trakcie zdobywania stopnia n-la mianowanego. Nauka angielskiego - Teaching - Learning English Program eTwinning – Europejska społeczność szkolna eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Kto może wziąć udział w Programie eTwinning?

keep calm and carry on teaching: pomysły na lekcje Opowiem Wam dziś, co zrobiliśmy tego roku w związku z Dniem Języków, który wypadał w zeszły piatek. Nie dałam rady wcześniej tego opisać, bo mam urwanie głowy w pracy, w domu i na moich dwóch symultanicznych kursach online (byłam niespełna rozumu, gdy się na nie w sierpniu zapisywałam, ale z perspektywy wakacji wydawało się, że przecież na wszystko znajdę czas). Tak więc mój pomysł możecie wykorzystać dopiero za rok, ale właściwie jego elementy możecie zaaranżować też na lekcji albo w czasie tygodnia europejskiego. : Brown Bear, Brown Bear, What Do You See? Mówi się, że "kiedyś musi być ten pierwszy raz". Mój właśnie nadszedł jeśli chodzi o pierwszy wpis na moim nowym blogu. Musze przyznać, że okazało się to nie lada wyzwaniem! Ostatecznie dałam radę i oto jest. Długo zastanawiałam się nad nazwą i jak to często bywa szukałam daleko a pomysł był bardzo blisko :) Jest to moje przezwisko, z czasów liceum, które wymyślił mój kuzyno-wujek! Ale po co mi ten blog?

Londonopoly: Londonopoly tour #2 - dawka inspiracji na kolejny miesiąc :) Brakuje Wam inspiracji na kolejny miesiąc zajęć ? Zapraszam na wycieczkę po ciekawych linkach, które wyszperałam w internecie w lutym. No to jedziemy ! :) Game of emotions - gra do wydrukowania z bohaterami "W głowie się nie mieści" do ćwiczenia nazw emocji i kolorów

NeuroLearning through NeuroTeaching. Kreatywne uczenie się i nauczanie języka obcego. : FLIP-FLAP fiszki czyli kolejna odsłona fiszek Niedawno w Facebookowej grupie dla nauczycieli angielskiego, jedna z pań zamieściła swój świetny projekt dotyczący FLIP FLAP BOOKLETS z czasownikami nieregularnymi, a inna pani z kolei zaprojektowała takie pomoce dydaktyczne przedstawiając zawody i ich polskie tłumaczenia. Przypomniałam sobie wtedy, że przecież mam coś podobnego w formie "FLIP-FLAP fiszek" i jest ich chyba ze 100, jeśli nie więcej, i że robiłam je kilka lat temu, co zajęło mi sporo czasu.

English Freak: The Trashcan Review Game Inspiracją do tego wpisu była gra Trashketball - My Favorite Review Game. Mimo, że gra pierwotnie dotyczy matematyki z łatwością możemy ją dostosować na potrzeby języka angielskiego. Idealna dla ruchliwych uczniów uwielbiających sport, rywalizację oraz element niepewności ;) Wykonywanie ćwiczeń dla samego uzupełnienia kartki bywa frustrujące i nudne, gdy mamy konkretny cel, zadanie nabiera sensu. Możemy ją wykorzystać do przeróżnych zagadnień: słownictwo, gramatyka, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem, mówienie, pisanie.

Pomysły przy tablicy Dzisiaj chciałam podzielić się zabawą „Kabum”. Uwielbiają ją dzieci w każdym wieku. Jej wykonanie jest bardzo proste a sama gra zajmuje bardzo mało miejsca. Nazwa zabawy pochodzi z bajki „Pingwiny z Madagaskaru”, w której jeden z pingwinów – Rico – często chce coś wysadzić, wyjmuje laskę dynamitu i mówi „Kabum”. Przygotowanie gry Do gry potrzebne będą wyrazy z wybranego przez nas kręgu tematycznego zapisane na karteczkach.

Related: