background preloader

BLOGI

Facebook Twitter

POMYSŁY NA LEKCJE

Zapraszam na lukrecje – Przepisy na kreatywne lekcje. Pomysły przy tablicy. Zamiast kserówki. Edukacyjne gry i zabawy dla dzieci. Sposób na utrwalenie słownictwa związanego z garderobą w grupach przedszkolnych :) Totschooling - Toddler and Preschool Educational Printable Activities. English Freak: The Trashcan Review Game. Inspiracją do tego wpisu była gra Trashketball - My Favorite Review Game.

English Freak: The Trashcan Review Game

Mimo, że gra pierwotnie dotyczy matematyki z łatwością możemy ją dostosować na potrzeby języka angielskiego. Idealna dla ruchliwych uczniów uwielbiających sport, rywalizację oraz element niepewności ;) Wykonywanie ćwiczeń dla samego uzupełnienia kartki bywa frustrujące i nudne, gdy mamy konkretny cel, zadanie nabiera sensu. Możemy ją wykorzystać do przeróżnych zagadnień: słownictwo, gramatyka, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem, mówienie, pisanie. Totalnie Angielski Bazgrolnik. NeuroLearning through NeuroTeaching. Kreatywne uczenie się i nauczanie języka obcego. : FLIP-FLAP fiszki czyli kolejna odsłona fiszek.

Niedawno w Facebookowej grupie dla nauczycieli angielskiego, jedna z pań zamieściła swój świetny projekt dotyczący FLIP FLAP BOOKLETS z czasownikami nieregularnymi, a inna pani z kolei zaprojektowała takie pomoce dydaktyczne przedstawiając zawody i ich polskie tłumaczenia.

NeuroLearning through NeuroTeaching. Kreatywne uczenie się i nauczanie języka obcego. : FLIP-FLAP fiszki czyli kolejna odsłona fiszek

Przypomniałam sobie wtedy, że przecież mam coś podobnego w formie "FLIP-FLAP fiszek" i jest ich chyba ze 100, jeśli nie więcej, i że robiłam je kilka lat temu, co zajęło mi sporo czasu. Londonopoly: Londonopoly tour #2 - dawka inspiracji na kolejny miesiąc :) Brakuje Wam inspiracji na kolejny miesiąc zajęć ?

Londonopoly: Londonopoly tour #2 - dawka inspiracji na kolejny miesiąc :)

Zapraszam na wycieczkę po ciekawych linkach, które wyszperałam w internecie w lutym. : Brown Bear, Brown Bear, What Do You See? Mówi się, że "kiedyś musi być ten pierwszy raz".

: Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?

Mój właśnie nadszedł jeśli chodzi o pierwszy wpis na moim nowym blogu. Musze przyznać, że okazało się to nie lada wyzwaniem! Ostatecznie dałam radę i oto jest. Długo zastanawiałam się nad nazwą i jak to często bywa szukałam daleko a pomysł był bardzo blisko :) Jest to moje przezwisko, z czasów liceum, które wymyślił mój kuzyno-wujek! Totalnie Angielski Bazgrolnik: PREPOSITIONS GAME: WHERE'S STEPHEN? Jestem wielką fanką gier, które można przeprowadzić mając jedynie kartkę papieru, coś do pisania i trochę inwencji twórczej, dlatego gra zaproponowana przez Kaję z bloga Londonopolybardzo przypadła mi do gustu.Czytając post Kaji, pomyślałam sobie, że fajnie byłoby mieć do gry specjalne karty, a nawet nieco rozszerzyć rozgrywkę (np. o nowych 'zaginionych' bohaterów), tak by łatwiej było ją przeprowadzić przy większej ilości uczniów.

Totalnie Angielski Bazgrolnik: PREPOSITIONS GAME: WHERE'S STEPHEN?

W ten sposób powstały materiały, które sama mam nadzieję wykorzystać już w poniedziałek :-) Zanim jednak przejdziemy do samych materiałów, zajmijmy się przez chwilę zasadami zabawy. Classroom instructions. Witajcie po dłuższej przerwie!

Classroom instructions

Wrzesień okazał się być dla mnie bardzo pracowitym miesiącem. Fun Craft Ideas. Free worksheets and free printables for holidays and seaons. Cute Free Printable Calendar for Circle Time with Kids. If you are looking for a free calendar for your classroom or home then I have one for you!

Cute Free Printable Calendar for Circle Time with Kids

It comes with a calendar template and all the pieces needed (months, days of the week, years, seasons, days, and holidays) to assemble a cute and colorful calendar to enjoy all school year! For those of you who have a good eye- you will see that number 21 on my calendar was supposed to be pink to continue the color pattern. I have updated it for you so your calendar will be perfect! We are starting our first homeschool year and so I have been busy making printables and activities for us to do in the morning together after breakfast--like circle time--but we form more of a triangle :). A Little Pinch of Perfect. Hangielski. Nauczanie angielskiego dzieci - praca i pasja.: września 2015. Pencil and Bookmark. Unleashed English. Peek-a-boo English. Od wczoraj i ja mam swoją wymarzoną grę „Colour Match” Orchard Toys :).

Peek-a-boo English

Więcej o grze i pomysłach, jak z nią pracować, znajdziecie u Marysi z Head Full of Ideas, w tym poście. Ja skupiłam się na przygotowaniu materiałów, które mogłabym użyć do wprowadzenia lub przećwiczenia słownictwa pojawiającego się w grze. Czyli warto czytać dzieciom po angielsku. Wszystkie dzieci wiedzą, że nieodłącznym rekwizytem Królowej jest korona, pytanie tylko czy mają świadomość, iż ma ona także… parę majtek na każdą okazję?

czyli warto czytać dzieciom po angielsku

Nauczanie angielskiego dzieci - praca i pasja. Keep calm and carry on teaching: O mnie / kontakt. Mam na imię Ania i od 2000r. uczę innych angielskiego.

keep calm and carry on teaching: O mnie / kontakt

W szkole państwowej pracuję od kwietnia 2008 roku. Jestem nauczycielem kontraktowym, w trakcie zdobywania stopnia n-la mianowanego. Angielski dla dzieci, blog nauczycielski. Mother Goose Time - Tematy 2014/2015. The Measured Mom - Education resources for parents and teachers. Nauka angielskiego - Teaching - Learning English. Program eTwinning – Europejska społeczność szkolna eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Kto może wziąć udział w Programie eTwinning? Nauczyciele wszystkich przedmiotów, uczniowie wraz z opiekunem, dyrektorzy szkół, bibliotekarze i inni pracownicy szkoły;Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (przedział wiekowy uczniów 3-19 lat). Blog dla nauczycieli języka angielskiego. Keep calm and carry on teaching: pomysły na lekcje. Opowiem Wam dziś, co zrobiliśmy tego roku w związku z Dniem Języków, który wypadał w zeszły piatek. Nie dałam rady wcześniej tego opisać, bo mam urwanie głowy w pracy, w domu i na moich dwóch symultanicznych kursach online (byłam niespełna rozumu, gdy się na nie w sierpniu zapisywałam, ale z perspektywy wakacji wydawało się, że przecież na wszystko znajdę czas).