background preloader

Narzędzia i aplikacje internetowe

Narzędzia i aplikacje internetowe

http://narzedziaetwinning.blogspot.com/

Related:  Blogi edukacyjneDla nauczycieliTIK NOWYKomputerowo - internetowo

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 » Włącz się – bloguj razem z nami! Od 5 maja do 13 czerwca moderatorki blogów Szkoły z Klasą 2.0 będą przyznawać zieloną odznakę za II semestr „Działamy z TIK” (szkoły pierwszy raz w programie) i „Aktywnie z TIK” (szkoły kolejny raz w programie). Otrzymają ją wszyscy uczniowie i uczennice, którzy na swoich blogach zamieszczą opis działań, w których brali udział w II semestrze. Jeśli chcecie, aby na Waszym blogu znalazła się zielona odznaka już dziś przyjrzyjcie się swoim blogom i „podkręćcie” je tak, abyśmy mogły przyznać Wam zieloną odznakę. Wykorzystajcie nasze podpowiedzi, które znajdziecie w linkach powyżej.

Język angielski - ciekawe strony Strony prezentowane poniżej zawierają mnóstwo pomysłów i materiałów do wykorzystania w nauczaniu języka angielskiego dzieci. Angles365 - tutaj znajdziecie mnóstwo gier, ćwiczeń i zadań interaktywnych. Świetnie nadają się do wykorzystania w pracy z tablicą interaktywną. Zosia i Kevin - interaktywny kurs języka angielskiego dla dzieci. Po zarejestrowaniu mamy pełny dostęp do serwisu. Jak działa tablet z Androidem? Jak go skonfigurować i używać? Część 1: pierwsze uruchomienie Wielokrotnie radziliśmy wam, jaki tablet wybrać. Pisaliśmy na co zwracać uwagę, przedstawialiśmy konkretne propozycje. Zakładamy, że czytając te słowa należycie już do grona początkujących tabletManiaKów i właśnie szykujecie się do uruchomienia Waszego pierwszego tabletu. Pomożemy Wam krok, po kroku skonfigurować system i omówmy najważniejsze aplikacje, a w kolejnych odsłonach maniaKalnego poradnika podpowiemy, jak rozwiązać bardziej skomplikowane problemy, w tym również te związane z brakiem flasha i konfiguracją darmowego internetu z Aero2.

Schematy koloru Reguła AnalogowyMonochrom.TriadaDopełniającyZłożonyOdcienieWłasny Ustaw jako bazowyUstaw jako bazowyBazowyUstaw jako bazowyUstaw jako bazowy Name Świat wokół nas » Zapraszam również do mojej drugiej witryny "Matematyka wokół nas" Witam Jeśli macie chwilkę zobaczcie prace Asi Dzisiejszy wpis jest również w atmosferze ludowej, myślę, że strona którą Wam polecam niejednemu się przyda :) Wiersz dla dzieci o mędrcach przybyli mędrcy plackiem padli złożyli dary odjechali wół miał pretensje: powinni zaraz wziąć Jezusa ukryć ratować Go przed wrogiem przed panem diabłem i Herodem Kanon Muzykoteki Szkolnej: 130 utworów, które warto znać! Czy zawsze trzeba zaczynać od Bacha? Niekoniecznie. Ważne by zacząć i czerpać radość ze słuchania. Jak stworzyć interaktywną publikację w 5 krokach Chcieliście kiedyś stworzyć interaktywny magazyn lub broszurkę, w której zagnieżdżone będą filmy? Dawno już myślałam o przygotowaniu takiej publikacji, jednak do tej pory nie znalazłam narzędzia, które by mi na to pozwoliło, było darmowe i jeszcze na dodatek proste w obsłudze. Aż do niedawna, kiedy to odkryłam, że Issuu oferuje taką możliwość. Jak to zrobić?

Digital Champions 2016 - konkurs Celem konkursu jest upowszechnianie cyfrowej edukacji w szkołach, oraz kształtowanie cyfrowych kompetencji nauczycieli. Do udziału zapraszamy: uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Weź udział, dołącz do Digital Champions Polska i wygraj cenne nagrody! Konkurs organizujemy w 3 kategoriach: praca konkursowa polega na przedstawieniu pomysłu na lekcje przyszłości z wykorzystaniem technologii edukacyjnych w której chcielibyście uczestniczyć praca konkursowa polega na przedstawieniu sprawdzonego w praktyce pomysłu na zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii edukacyjnych

7 sposobów, aby biust po ciąży i karmieniu znowu był piękny! W temacie biustu i jego pielęgnacji połączonej z prawidłowym „podtrzymywaniem” swoje już przeszłam. Wiem też, że sporo pracy jeszcze przede mną w celu ogarnięcia moich piersi po karmieniu piersią. Niedawno dostałam wiadomość od Moni, która napisała tak: „Przeczytałam ostatnio u Ciebie o operacjach powiększających piersi. Wiem na bank, że nigdy się na to nie zdobędę. Nie tylko ze względów finansowych, ale miałabym jakąś blokadę przed operacją i bólem samym w sobie.Co mam robić? Matematyka wokół nas » Zapraszam również do mojej drugiej witryny "Świat wokół nas" Witam Dzisiaj zebrałam dla Was informacje dotyczące stożka, to takie nasze podsumowanie ostatniej lekcji. Zapraszam na krótką animację, która dotyczy siatki stożka

Gry dla dzieci. Język angielski, francuski, niemiecki i polski - YUMMY.pl Oto wkraczacie do niezwykłego świata YUMMY! Nasze gry dla dzieci i młodzieży uczą języków obcych wykorzystując wiedzę specjalistów oraz nowoczesne technologie interaktywne. Najefektywniejszą metodą przyswajania języków obcych jest nauka poprzez zabawę. Dlatego nasze gry to nie tylko źródło rozrywki, ale i okazja do poćwiczenia angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego. Gry dedykowane są konkretnym grupom wiekowym, aby efektywnie rozwijać wyobraźnię i umiejętności lingwistyczne.

Klasa od Google Rewolucja w komunikacji i współpracy, która kilka lat temu rozpoczęła się za sprawą poczty Gmail firmy Google, a później kolejnych narzędzi pakietu Google, powinna wreszcie dotrzeć i zakorzenić się mocniej w szkołach. Polskie szkoły mają już możliwość korzystania z pakietu specjalnie dla nich zaprojektowanego: Google Classroom. Oprogramowanie oferowane za darmo szkołom przez Google jest tak naprawdę wspaniałą platformą edukacyjną, którą można wykorzystać na wiele sposobów. W aplikacji tej nauczyciele mogą tworzyć wirtualne klasy i mają możliwość elektronicznie zadawać, zbierać i oceniać prace, a wszystko to opiera się o zintegrowane narzędzia Google – dokumenty, dysk i pocztę Gmail.

Jak podlinkować prezentację Power Point? » Świat wokół nas Ostatnio moja uczennica miała problem z podlinkowaniem prezentacji Power Point, dlatego też postanowiłam wykonać instrukcję, mam nadzieję, że jest czytelna. Być może ktoś z Was zna inny sposób podlinkowania, być może przyda się ta instrukcja też innym blogerom Wiem, że instrukcję podlinkowania prezentacji pokazała również na blogu Szkoła z klasą 2.0 Pani Magda Otwórz Kokpit i wybierz Media, a następnie kliknij na Dodaj nowe.

Related:  Blogi biblioteczneKorzystam na co dzień