background preloader

Blogi&Vlogi

Facebook Twitter

8 prostych sposobów na to jak poprawić efektywność nauki angielskiego - Polish Your English. Nie jestem dyplomowanym nauczycielem, ale angielskiego uczę się od kiedy pamiętam.

8 prostych sposobów na to jak poprawić efektywność nauki angielskiego - Polish Your English

Na swojej drodze do biegłości językowej popełniłem wiele błędów jak również na własnej skórze (czy tam języku ) przetestowałem metody nauki, które faktycznie mają sens. Powiem ci więcej, obserwowałem również osoby, które w teorii znały język lepiej niż ja, a gdy konfrontowaliśmy ze sobą swoje umiejętności wydawały się szukać czegoś wzrokiem po ziemi dużo częściej niż wypowiadały z siebie słowa. Chciałbym podzielić się z Tobą moimi spostrzeżeniami na temat efektywnej nauki języka angielskiego. 12 British sayings that Americans don't understand. We're chuffed to bits about the launch of Business Insider UK.

12 British sayings that Americans don't understand

41 People On The Most Misused Words In The English Language. 1.

41 People On The Most Misused Words In The English Language

“Travesty.” “Travesty” should be near the top of the list. Many people think that it is a synonym of “tragedy,” and it’s not. Londonopoly: Londonopoly tour #5 - dawka inspiracji na kolejny miesiąc :) Brakuje Wam inspiracji na kolejny miesiąc zajęć ?

Londonopoly: Londonopoly tour #5 - dawka inspiracji na kolejny miesiąc :)

Zapraszam na wycieczkę po ciekawych linkach, które wyszperałam w internecie w maju.No to jedziemy ! :) allthingstopics - zdecydowany hit tego miesiąca, setki materiałów na lekcje, wystarczy wybrać temat i gotowe :) Materiały na mówienie, gry, wykreślanki, krzyżówki i co tylko chcecie :) Cambridge English - fajne gry online dla dzieci, te z małpką najbardziej spodobały się moim uczniom :) Number Cards - karty ze śmiesznymi stworkami i numerami oraz pomysły na wykorzystanie ich na lekcji.

Short Stories - krótkie filmiki dla dzieci z zadaniami do druku. Lindsay Does Languages - Blogging, vlogging, and teaching all things language. Fluent Language Blog, Podcast & Language Tuition. Mów Do Mnie! Nowoczesnenauczanie. Khan Academy, to serwis zawierający ponad 4100 filmów edukacyjnych z różnych dziedziń, m.in. matematyki, biologii, chemii, fizyki, historii, finansów czy informatyki.

nowoczesnenauczanie

Ponadto znajdziemy tam interaktywne ćwiczenia do wybranych zagadnień. Blog dla nauczycieli języka angielskiego: Explain yourself, czyli ćwiczymy mówienie w czasie przeszłym. Dzisiaj przedstawiam moją wersję gry Explain Yourself.

Blog dla nauczycieli języka angielskiego: Explain yourself, czyli ćwiczymy mówienie w czasie przeszłym

Używam jej jako warm-up (ćwiczenia w parach/ grupach/ lub dla indywidualnych Uczniów), a także przy okazji ćwiczenia czasów przeszłych. Pictureka na lekcji języka obcego – panikasiablog. Witajcie, słyszeliście kiedykolwiek o grze o nazwie Pictureka?

Pictureka na lekcji języka obcego – panikasiablog

Jest to gra towarzyska, która wymaga bardzo sprawnego oka, albowiem jej celem jest odnalezienie konkretnych obrazków z danej kategorii na planszach wypełnionych po brzegi bazgrołkami. Plansze są dwustronne i podczas gry zmieniają miejsce i stronę więc trzeba być bardzo uważnym. Gra wyrównuje szanse pomiędzy dorosłymi a dziećmi, bo liczy się w niej tylko sprawne oko. Ja posiadam tę grę w wersji angielskiej, więc kilka wyjściowych kategorii mam już w języku docelowym używanym podczas zajęć (kategorie takie jak: Things with wings, Ugly things, Winter things, Things you can eat, Smelly things), ale tak naprawdę, gra daje nieograniczone możliwości do stworzenia swoich kategorii więc wystarczy plansza do gry polskiej a nawet Pictureka stworzona metodą DIY.

Dodaj do ulubionych: Gry bez prądu - Multimedia w edukacji czyli Ewa i Ala oswajają nowe technologie - DZIENNIK/DIARY. Edudemic - Education Technology Tips For Students And Teachers. Business English: Writing – jak to ugryźć? O ile przygotowanie ciekawej lekcji biznesowej nie jest skomplikowane, o tyle lekcje pisania są dla uczniów nudne a dla nauczycieli problematyczne.

Business English: Writing – jak to ugryźć?

To lekcja pisania, więc uczniowie powinni pisać. Z drugiej strony, jeśli każemy pisać, to część odpłynie gdzieś daleko, w sali będzie cisza albo tylko nauczyciel będzie mówił przez cały czas. Wszyscy się zanudzą, bo albo bezmyślnie będą kopiować z tablicy czy slajdów, albo będą zmuszeni do nagłej kreatywności, bardzo często, jak to często w firmach bywa, o dziwnych porach, takich jak np. Daria Domaga%C5%82a Joanna %C5%81ucka PASE 2016. Angielski dla dzieci, blog dla nauczycieli: Make your own flashcards (tutorial) PART I. Teacher Training Videos - 5 news sites for learning English. TIP #1: LISTEN [6 Tips for Speaking Natural English] - Speak English With Vanessa. Do you speak like a native speaker?

TIP #1: LISTEN [6 Tips for Speaking Natural English] - Speak English With Vanessa

Or do you speak like a textbook? Why Listening Will Help You Speak Naturally If mainly reading and writing for years didn’t help you speak naturally, it’s time to focus on other methods. Listening is important because our brains are built to learn language by listening. When you were a child, you listened to your parents. Your brain automatically learned what was natural and unnatural in your native language. But you’re not a child now, right? Will listening still work? Yes, BUT… We are adults, not kids. So, you have two super powers that kids don’t have: Earth Day Idioms & English Expressions + video. This blog post is an updated article from a few years ago.

Earth Day Idioms & English Expressions + video

I’ve added a 5 minute English video, and a new idiom for your learning pleasure! The post is inspired by Earth Day, which is right tomorrow, Friday April 22! FUNGLISH: Riddles - game. Lubicie zagadki? Wykorzystujecie je na zajęciach? Mi zdarza się to dość często, ale dopiero teraz przygotowałam dla swoich uczniów karty z zagadkami, które zamierzam zaraz wydrukować, zalaminować i wykorzystać zaraz po Świętach.

Karty można wykorzystać w grupie jak i na zajęciach indywidualnych. Zadaniem uczniów jest rozwiązanie zagadki poprzez dopasowanie obrazka do opisu. Nik's Learning Technology Blog. Jak założyć szkołę językową? Część 1. Sprawy formalne. Wpadłeś na pomysł założenia szkoły językowej lub nosisz się z tym zamiarem od dawna, ale nie wiesz jak to zrobić? W poniższym artykule znajdziesz kroki, które pomogą Ci załatwić sprawy formalne, natomiast w części drugiej wskazówki, na co powinieneś zwrócić uwagę na początku swojej działalności, by ruszyć z tak zwanego kopyta.

Pomysł już prawie masz Pewnie zapytasz dlaczego prawie?