background preloader

Strony dla nauczycieli

Facebook Twitter

Aktywnie po zdrowie - Dowiedz się co jesz. My bliżej świata. Idź do spisu treści Menu główne: Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego.

My bliżej świata

Edukacja ekologiczna na wysokim poziomie - oferta ODE Źródła. Książki, pomoce edukacyjne, logopedia, dysleksja - Eduksięgarnia. P.C.R. Psychologiczne Centrum Rozwoju Lublin ul. Storczykowa 29. Psychologiczne Centrum Rozwoju to miejsce, gdzie w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem przyczyniamy się do rozwoju naszych klientów.

P.C.R. Psychologiczne Centrum Rozwoju Lublin ul. Storczykowa 29

Z satysfakcją pomagamy: odkrywać to, co w ludziach jest najlepsze wyznaczać cele i wspólnie dążymy do ich osiągania Dajemy możliwość spojrzenia w głąb siebie oraz perspektywę na pełne doświadczanie radości podczas przebywania i kontaktu z drugim człowiekiem. W celu świadczenia profesjonalnej pomocy naszym Klientom stosujemy najnowocześniejsze techniki pracy. Dążymy, by proponowane przez nas metody poszerzały potencjał naszych Klientów w zakresie doświadczenia i kompetencji na gruncie intrapersonalnym oraz interpersonalnym. Prace plastyczne 50 inspiracji - Moje Dzieci Kreatywnie. Twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka.

Prace plastyczne 50 inspiracji - Moje Dzieci Kreatywnie

Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Wspólnie z Hanią z niezwykle ciekawego i twórczego bloga Haart przygotowałam dla Was ponad 5o inspirujących pomysłów na twórczą zabawę z dzieckiem. Każde zdjęcie jest podlinkowane i po kliknięciu zaprowadzi Was do dokładnego opisu zabawy. Znajdziecie tu sporą dawkę inspiracji zarówno dla małych przedszkolaków jak i starszych dzieci w wieku szkolnym. Twórczość plastyczna w pracy z dzieckiem upośledzonym. Każdy człowiek czuje potrzebę tworzenia .

Twórczość plastyczna w pracy z dzieckiem upośledzonym

Jest mu to potrzebne, by mógł wyrazić swoje emocje. Sztuka jest więc zapisem ludzkich uczuć, zarówno tych najbardziej radosnych jak i tych, które kryją w sobie głęboką rozpacz. Obserwując rozwój człowieka zauważamy pewne etapy rozwoju twórczości plastycznej ( wg S. Szumana) okres bazgrot – wiek 1,6 do 3,0 okres schematyczny głowonogi 3,0- 4,0 głowotułowia 4,0- 5,0 schematy uproszczone 5,0 –7,0 schematy wzbogacone 7,0 – 12,0 okres typu poschematycznego 12,0-15,0 Wszystkie te etapy mają ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju człowieka. IPET Przykład JanKowalski. Model pracy z uczniem 66246.

Wszystko Jasne O PROJEKCIE - Wszystko Jasne. WSZYSTKO JASNE w okresie 2014-2016 projekt realizowany był dzięki dofinansowaniu z funduszy EOG i funduszy norweskich Celem projektu jest prowadzenie kontroli obywatelskiej nad funkcjonowaniem instytucji państwowych i samorządowych, przestrzeganiem przez nie reguł dobrego rządzenia w oparciu o kryteria legalność i celowość, monitorowanie procesu stanowienia prawa oświatowego i skutków wdrażania regulacji prawnych dotyczących ucznia niepełnosprawnego.

Wszystko Jasne O PROJEKCIE - Wszystko Jasne

Prowadzony będzie audyt społeczny edukacji i dostępu do niej ucznia niepełnosprawnego z uwzględnieniem jego specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz kontrola dostosowania polskiego prawa do zapisów Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Realizacja zadania obejmie również doradztwo obywatelskie i prawne, które pozwoli nam na zebranie informacji o aktualnym stanie realizacji prawa oświatowego w Polsce. WSZYSTKO JASNE – w okresie 2009-2013 projekt realizowany był dzięki dofinansowaniu Fundacji Batorego. Propozycje IPET-ów dla dziecka z niepełnosprawnością w edukacji przedszkolnej - Ośrodek Rozwoju Edukacji. Podstawowe pojęcia genetyki i zasady dziedziczenia. Mitochondriato wewnątrzkomórkowe narządy (tak zwane organelle), w których jest wytwarzana energia – są to siłownie energetyczne komórki.

Podstawowe pojęcia genetyki i zasady dziedziczenia

Mitochondria mają własny DNA, w którym jest zakodowana większość ich białek. W trakcie zapłodnienia mitochondria przedosta­ją się do zarodka wyłącznie z jajeczka. Dlatego DNA mitochondrialny pochodzi wyłącznie od matki i nigdy nie jest dziedziczony po ojcu. Choroby mitochodrialne występują niezmiernie rzadko – należy do nich jeden typ cukrzycy, jeden z wielu typów głuchoty, rzad­kie choroby mięśni (miopatie) oraz kilka rzadkich rodzajów padaczki. Większość chorób o podłożu genetycznym jest wypadkową wielu różnych czynników zarówno genetycznych, jak i niegenetycznych. Zespół Downa. Agresja dzieci autystycznych.

Jakie są objawy zespołu Aspergera? Zespół aspergera. Terapia dziecka autystycznego. Postawa do pracy z dzieckiem z autyzmem. Czasopismo „Szkoła Specjalna” (1924-1939, 1946- ) Katarzyna Iwańska Czasopismo „Szkoła Specjalna” (1924-1939, 1946- ) Czasopismo „Szkoła Specjalna”, stworzone przez Marię Grzegorzewską[1] w 1924 r., stanowiło konkretny wyraz jej idei, dążeń oraz przemyśleń w zakresie organizowania w Polsce specjalnej opieki wychowawczej nad dziećmi upośledzonymi.

Czasopismo „Szkoła Specjalna” (1924-1939, 1946- )

Warto wspomnieć, że przed I wojną światową na ziemiach polskich, niewiele było szkół i placówek wychowawczych zajmujących się dziećmi specjalnej troski. Nie było również miejsc, w których realizowano kształcenie nauczycieli dla potrzeb szkolnictwa specjalnego. Działalność M. W dniu 19 lipca 1924 r. na posiedzeniu Zarządu Głównego Związku Polskiego Nauczycielstwa Szkół Powszechnych została zatwierdzona uchwała Wydziału Wykonawczego, powołująca do życia Sekcję Szkolnictwa Specjalnego, której organem miała zostać „Szkoła Specjalna”. Cena jednego egzemplarza początkowo wynosiła 2,50 zł, a prenumeraty rocznej – 8 zł (zob. np. Przypisy [3] Zamiast programu, „Szkoła Specjalna” 1924, nr 1, s. 3. Szkoła Specjalna - Numery. Kontrast: Czcionka: Menu Szkoła Specjalna - Numery Rok 2015 (Tom LXXVI) Rok 2014 (Tom LXXV) Rok 2013 (Tom LXXIV) Rok 2012 (Tom LXXIII)

Szkoła Specjalna - Numery

Czasopisma polskie. Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli - Jesteśmy nowoczesnym portalem pedagogicznym, ze szczególnym uwzględnieniem pedagogiki specjalnej. Podpowiadamy, jak pracować z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. U nas znajdziecie wiele pomysłów. Forum Autyzmu. Zielone szkoły, zielona szkoła, wycieczki edukacyjne, rekreacyjne. Ciekawe strony nauczycieli. Pages Dla kreatywnych i nie tylko 9 kwietnia 2015 Ciekawe strony nauczycieli Tablica interaktywna w naszej klasie Mój blog klasowy Blog szkolny Mój tabletowy blog Zamiast kserówki Kostki na matmie Święto Kropki Tableszyt w okładce w motyle Klasoteka Logofigle Klikankowo Instrukcja obsługi języka polskiego KlikTik Narzędzia i aplikacje internetowe Blogodydaktyka Eduwarsztaty Edupublikacje Wszystko o żabach Wszystko o bocianach Webquest Zwierzęta zagrożone wyginięciem Autor: Joanna Apanasewicz.

Ciekawe strony nauczycieli

Katalogowanie. 1429787718.