background preloader

Game-based blended learning & classroom response system

https://getkahoot.com/

Related:  ODWRÓCONA LEKCJAwolatpiwowarUżyteczne programy aplikacjeRóżnościTIK NOWY

Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Na przelomie 2013 i 2014 roku na Courserze (www.coursera.org) można było wziąć udział w wykładzie pod tytułem "High Quality Blended Learning". Kurs zrobił furorę i od razu zaczęliśmy myśleć jak udostępnić go w języku polskim. Problem się rozwiązał, gdy filmy pojawiły się na KhanAcademy, www.khanacademy.org jako "Partner content". Dzisiaj możemy więc przedstawić Państwu oryginalne filmy wideo, dokładnie te same, które oglądaliśmy w zimie, opatrzone polskimi napisami. Superbelfrzy polecają – Superbelfrzy RP Koniec roku jest zawsze okresem podsumowań. W przypadku nauczycieli koniec roku jest zawsze w czerwcu, gdy kończą się zajęcia z uczniami. Owszem, zaraz ktoś powie, że rok szkolny kończy się dopiero w sierpniu, ale tak naprawdę wszyscy czekają na koniec zajęć i na ostatni dzwonek w czerwcu. Podsumowania ?? Jakie podsumowania czekają nauczycieli w tym roku?

Lekcja odwrócona z perspektywy nauczyciela historii Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2015 00:00 Bartek Janicki Skąd brać darmowe i legalne zdjęcia? – Superbelfrzy RP Czy zdarza się Wam uczestniczyć w konferencjach edukacyjnych, w których nawet niektórzy prelegenci w swoich prezentacjach używają zdjęć pobranych z sieci, bez oznaczenia źródła i autora, a nawet, o zgrozo, po prostu łamiąc prawa autorskie? A przecież nauczyciel, a tym bardziej prelegent, powinien być wzorem do naśladowania – czy dla uczniów, czy dla uczestników konferencji. Często zdarza się też, że nasi uczniowie pracują nad prezentacją, do której potrzebne są im zdjęcia, np. swojej miejscowości. Oczywiście najlepiej wykorzystać zdjęcia zrobione samodzielnie, ale niekiedy po prostu nie ma na to czasu. Z drugiej strony aktywni nauczyciele, zgłaszający prace uczniowskie do międzyszkolnych konkursów, także mają niekiedy problem z tym, że uczniowie nie przestrzegają w nich praw autorskich. Często nie wynika to ze złej woli, ale po prostu z braku informacji i wiedzy o tym, że w internecie można znaleźć zdjęcia, których wykorzystanie jest całkowicie legalne i darmowe.

Edukacja hybrydowa, czyli blended learning (1) Szczegóły Opublikowano: niedziela, 27, lipiec 2014 00:00 Marcin Polak Jakiej szkoły, jakiego uczenia się potrzebują dzisiejsi uczniowie, albo szerzej – osoby uczące się? Nad tym pytaniem głowi się wielu badaczy. AplikacjeTIK Program www.learningapps.org do tworzenia ćwiczeń interaktywnych do wykorzystania na każdym przedmiocie. Do wyboru: krzyżówki, mapy myśli, puzzle, memory, wykreślanka, dopasowanki słowne, gry, milionerzy, quizy i wiele wiele innych. W programie jest możliwość tworzenia własnych aplikacji od podstaw lub przekształcania i dostosowywania przykładowych aplikacji do swoich potrzeb. Zachęcam uczniów i nauczycieli do korzystania z tego narzędzia. Poniżej zamieściłam kilka przykładowych aplikacji, które wykonałam w LearningApps. Na tej stronie będą zamieszczane aplikacje edukacyjne tworzone przez uczniów i nauczycieli nasze szkoły.

Cyfrowa Szkoła > Poradnik > Poradnik narzędziowy - Często w naszych projektach wykorzystujemy aplikacje i narzędzia internetowe dostępne za darmo w sieci - piszą na swoim bogu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Spytaj się, z jakich rozwiązań korzystają Twoi uczniowie i przedstaw im wybrane przez nas propozycje narzędzi - pogrupowaliśmy je w zależności od sposobu ich wykorzystania. A jeśli znasz inne ciekawe propozycje, prześlij je do nas, a dodamy je do katalogu (na każdej stronie znajduje się formularz zgłoszenia narzędzia TIK - możesz go wypełnić). WAŻNE: aby móc wykorzystać niektóre z opisanych narzędzi wymagana jest rejestracja. Zaznaczaliśmy tą informację przy każdym opisie, bo często jest ona równoznaczna z akceptacją regulaminu - w nim zaś może znajdować się np. zapis: Użytkownikiem konta może zostać osoba pełnoletnia.

Materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, wolne podręczniki Baza dobrych praktyk - zbiór dobrych praktyk i sprawdzonych pomysłów z języka polskiego, historii, matematyki, biologii, chemii, fizyki,i geografii i wiedzy o społeczeń Culture.pl – strona, na której można znaleźć wiele ciekawych,nieznanych informacji o twórcach i dziełach literackich, malarskich, filmowych, architektonicznych, muzycznych, fotograficznych i Edukacja medialna – portal zawiera scenariusze, ćwiczenia i materiały do prowadzenia zajęć z edukacji medialnej w szkołach, domach kultury i bibliotekach; gromadzi ponad 150 lekcji dla klas IV – VI szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół Edukator.pl – baza wiedzy zawierająca teksty niektórych dramatów, opowiadań, powieści, wierszy, prezentacje multimedialne z wielu przedmiotów, zbiór narzędzi TIK

Related: