background preloader

Bo każdy może być programistą!

Bo każdy może być programistą!

http://mistrzowiekodowania.pl/

Related:  Mistrzowie KodowaniaBlogi edukacyjneRozszerzona rzeczywistość i aplikacje na mibileadriannaskwarczynska

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 » Włącz się – bloguj razem z nami! Od 5 maja do 13 czerwca moderatorki blogów Szkoły z Klasą 2.0 będą przyznawać zieloną odznakę za II semestr „Działamy z TIK” (szkoły pierwszy raz w programie) i „Aktywnie z TIK” (szkoły kolejny raz w programie). Otrzymają ją wszyscy uczniowie i uczennice, którzy na swoich blogach zamieszczą opis działań, w których brali udział w II semestrze. Jeśli chcecie, aby na Waszym blogu znalazła się zielona odznaka już dziś przyjrzyjcie się swoim blogom i „podkręćcie” je tak, abyśmy mogły przyznać Wam zieloną odznakę. Wykorzystajcie nasze podpowiedzi, które znajdziecie w linkach powyżej.

Piraci uczą dzieci czyli jak się tworzy polskie mobilne aplikacje edukacyjne AK74 – Dziewczyny gratuluję. Po pierwsze stworzyłyście swoje pierwsze aplikacje edukacyjne, po drugie oficjalnie zapowiadacie, że chcecie się dzielić wiedzą o tym. To dość nietypowe jak na polski rynek…Agata Kozak: Dzięki. To prawda, nasza postawa jest nietypowa. Rozumiemy jednak, że dla chłopaków w tej branży fetyszem są statystyki. W pogoni za robotem ~ Oswajamy Programowanie Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Damicach (woj. małopolskie) uczestniczą w przygodzie kodowania już czwarty rok. Mali mistrzowie doskonale radzą sobie ze Scratchem, Scratchem Juniorem, programują roboty z klocków Lego, przyjaźnią się z Dashem i Dotem, urządzają wyścigi mBotów. Ich pasja programistyczna pogłębia się i wciąż poszukują nowych inspiracji i aktywności.

Jak zostać projektantem? Pierwsze zajęcia w nowej edycji poświęciliśmy na doskonalenie jednej z najważniejszych programistycznych umiejętności. O dziwo (a może wcale nie ;)) robiliśmy to zupełnie nie włączając komputerów! Korzystaliśmy na zajęciach z metody, która nazywa się design thinking (myślenie projektowe) i za pomocą której ludzie na całym świecie wymyślają i projektują rozwiązania do bardzo różnych problemów i wyzwań. Świat wokół nas » Zapraszam również do mojej drugiej witryny "Matematyka wokół nas" Witam Jeśli macie chwilkę zobaczcie prace Asi Dzisiejszy wpis jest również w atmosferze ludowej, myślę, że strona którą Wam polecam niejednemu się przyda :) Wiersz dla dzieci o mędrcach przybyli mędrcy plackiem padli złożyli dary odjechali wół miał pretensje: powinni zaraz wziąć Jezusa ukryć ratować Go przed wrogiem przed panem diabłem i Herodem

Study in Poland? No. Thank you! Ponieważ uczelniom w Polsce grozi niż demograficzny i wypadałoby zacząć konkurować o studentów, ktoś z zaawansowaną świadomością technologiczą wpadł na pomysł, że rozwiązaniem może być stworzenie aplikacji, która będzie promowała polskie uczelnie. Skoro brakuje studentów w kraju, to weźmy ich z zagranicy. Sztuka jest sztuka, a sztuk musi być dużo, bo przecież nowe budynki pobudowane, a kadra gotowa do rozświetlania studenckich głów swoją wiedzą czeka w boksach i przebiera nóżkami. Aby ten entuzjazm (lub strach przed koniecznością przekwalifikowania się i opuszczenia ciepłych posadek) zaspokoić, albo przynajmniej znaleźć środek uspokajający, w połowie lipca światło dzienne ujrzała aplikacja „Study in Poland” .

Kolorowe dyktanda graficzne - Sklep Dyktando graficzne to inteligentny sposób spędzania wolnego czasu, podczas którego dziecko uczy się koncentracji uwagi oraz orientacji przestrzennej. Jak wygląda dyktando graficzne Każde dziecko otrzymuje na początku zabawy siatkę współrzędnych przypominającą planszę do gry w "statki". Pod każdą planszą znajdują się wskazówki do rozwiązania powyższej łamigłówki. Zadaniem dziecka jest zaznaczenie wskazanych współrzędnych na siatce, połączyć je w figury geometryczne, a następnie pokolorować wskazanym kolorem. Każda nowa figura oznaczona jest na początku kodu gwiazdką.

Jak zaprojektować dobrą aplikację? My już wiemy! :) Wczoraj w Bibliotece Galerii Książki odbyły się warsztaty, na których grupa naszych Mistrzów (i nie tylko) razem z rodzicami wzięła udział w warsztatach z projektowania aplikacji mobilnej z pomocą techniki User Experience – czyli takiej, w której główny nacisk kładziemy na doświadczenia użytkownika, który ma z niej korzystać.

Matematyka wokół nas » Zapraszam również do mojej drugiej witryny "Świat wokół nas" Witam Dzisiaj zebrałam dla Was informacje dotyczące stożka, to takie nasze podsumowanie ostatniej lekcji. Zapraszam na krótką animację, która dotyczy siatki stożka Mobilne zasoby edukacyjne Desmos pozwala na narysowanie dowolnej funkcji matematycznej oraz dokonania obliczeń jej podstawowych parametrów. Posiada bogaty interfejs i wiele ułatwień dla początkujących użytkowników. Źródło: Desmos | Beautiful, Free Math Prosta metoda rozsyłania danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

Mistrzowie kodowania - Gimnazjum nr 2 w Luboniu "Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką." (Bill Gates)

Related: