background preloader

Strona główna - NINATEKA

Strona główna - NINATEKA

http://ninateka.pl/

Related:  ODWRÓCONA LEKCJACyfrowe zasoby kulturyStrony dla uczniów i nauczycielipanika90

Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Na przelomie 2013 i 2014 roku na Courserze (www.coursera.org) można było wziąć udział w wykładzie pod tytułem "High Quality Blended Learning". Kurs zrobił furorę i od razu zaczęliśmy myśleć jak udostępnić go w języku polskim. Prof. Turski: Wartości człowieka nie mierzy się w dyplomach. Kwestia wykształcenia ulegnie zmianie W dzisiejszych czasach lepiej jest być humanistą czy umysłem ścisłym? Nie wiem. Problem z odpowiedzią na to pytanie leży w podziale dziedzin naukowych, którego po prostu ja nie uznaję. Cyfrowa Biblioteka Polskiej Piosenki - pieśni powstania styczniowego Z okazji 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, prezentujemy wybrane pieśni związane z tym okresem. Utwory oraz wszelkie informacje na ich temat zostały opracowane w Cyfrowej Bibliotece Polskiej Piosenki oraz w Śpiewniku Polaka. Poniższe zestawienie zawiera repertuar, w którym znalazły się pieśni skomponowane zarówno podczas styczniowych walk o niepodległość jak i innych zrywów narodowych, czy wydarzeń historycznych. Pomimo jednak różnego czasu powstania wszystkie utwory odzwierciedlają niepodległościowe dążenia Polaków, a tym samym upamiętniają oraz ukazują ówczesne nastroje społeczne.

polska ilustracja dla dzieci: Nowość - Cyrk na kółkach czyli język polski na wesoło Ta niezwykła książka to istna kopalnia łamigłówek dla dzieci: błądzenie w labiryntach, łączenie punktów, tropienie różnic, rozwiązywanie krzyżówek, kolorowanie ukrytych obrazków… Nie chodzi tu jednak tylko o rozrywkę lub nawet ćwiczenie logicznego myślenia. Każda strona tej publikacji uczy języka polskiego, w ciekawy sposób pokazując zastosowanie popularnych związków frazeologicznych – takich jak choćby wilczy apetyt, gruszki na wierzbie czy co w trawie piszczy. A dzięki wyjątkowej strukturze bloku rysunkowego i grubym wydzieranym kartkom w cyrk na kółkach może bawić się naraz cała rodzina. Tytuł: Cyrk na kółkach czyli język polski na wesoło Tekst: Monika HałuchaIlustracje: Anita GrabośKategoria:dla dzieci od lat 5Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Lekcja odwrócona z perspektywy nauczyciela historii Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2015 00:00 Bartek Janicki Dlaczego zdecydowałem się odwrócić lekcje? Podczas moich lekcji wielokrotnie zaobserwowałem, że niektórym uczniom trudno jest utrzymać skoncentrowaną uwagę na przebiegu całych zajęć. Blogi o tematyce społecznej i podróżniczej na Planete+ - www.planeteplus.pl Wędrówka szósta, czyli zakapiory - legenda Bieszczadów Bieszczady przyciągają artystyczne dusze, które razem z Aniołami Bieszczadzkimi upiększają tutaj każdy dzień. Zdzisław Pękalski mieszka w Hoczwi. e-Doświadczenia w fizyce I. Informacja Multimedialne programy komputerowe w wersji testowej dla szkół ponadgimnazjalnych, zwane dalej „e-doświadczeniami”, zostały wyprodukowane przez Politechnikę Gdańską (zwaną dalej Producentem) przy wsparciu Young Digital Planet S.A. (zwaną dalej Partnerem), w ramach realizacji Projektu o nazwie ,,e-Doświadczenia w fizyce", współfinansowanego w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, konkurs zamknięty nr 4/POKL/2009 na projekty innowacyjne PO KL. Produkcja e-doświadczeń jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Producentowi i Partnerowi przysługują autorskie prawa majątkowe do e-doświadczeń, wynikające z przepisów polskiej ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r.

Edukacja hybrydowa, czyli blended learning (1) Szczegóły Opublikowano: niedziela, 27, lipiec 2014 00:00 Marcin Polak Więcej niż gadżeciarstwo, czyli jakie będą muzea przyszłości - opowiada nam Zuzanna Stańska z Moiseum Muzea zapewne większości z nas kojarzą się ze specjalnymi kapciami, specyficznym zapachem, patyną, kurzem i nieprzyjemnymi strażnikami. Cóż, są ludzie, którzy chcą zmienić postrzeganie tych instytucji i zaprzęgają do tego nowe technologie. Poznajcie Zuzannę Stańską.

Google Arts & Culture Wczytuję Odkrywaj historie i zbiory z całego świata 'The Tower of Babel' by Pieter Bruegel the Elder Museum Boijmans Van Beuningen Codzienne podsumowaniepiątek, 27 stycznia Tematy dnia

Related: