background preloader

Wolne Lektury Internet library

Wolne Lektury Internet library

http://wolnelektury.pl/

Related:  ODWRÓCONA LEKCJACyfrowe zasoby kulturyStrony dla uczniów i nauczycieliSOME MIX TO FIX 2

Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Blended learning - edukacja hybrydowa - Część I Na przelomie 2013 i 2014 roku na Courserze (www.coursera.org) można było wziąć udział w wykładzie pod tytułem "High Quality Blended Learning". Kurs zrobił furorę i od razu zaczęliśmy myśleć jak udostępnić go w języku polskim. Problem się rozwiązał, gdy filmy pojawiły się na KhanAcademy, www.khanacademy.org jako "Partner content". Dzisiaj możemy więc przedstawić Państwu oryginalne filmy wideo, dokładnie te same, które oglądaliśmy w zimie, opatrzone polskimi napisami. Kolekcja Cyfrowa Muzeum Okręgowego w Lesznie Byk(Rysunek, animalistyka) Stanisław Prauss , ok. 1937 r. C.F. Scholaris - Scholaris to portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami. Portal ma na celu wsparcie nauczycieli w przygotowaniu ciekawych, często interaktywnych zajęć poprzez dostarczenie im gotowych i sprawdzonych materiałów edukacyjnych. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Wyszukiwarka Creative Commons 9paź, 12 Jeśli szukamy zasobów na licencjach Creative Commons, darmowych do wykorzystania w edukacji lub Twoim projekcie to wyszukiwarka Creative Commons jest najlepszym miejscem. Pozwala z jednego miejsca przeglądać zasoby z kilkunastu serwisów, z których niektóre jak YouTube nie oferują własnych wygodnych wyszukiwarek. Za pomocą search.creativecommons.org możemy przeszukiwać: wideo z YouTube,Wikimedia Commons (grafiki i multimedia)google (strony www i grafika),flickr (zdjęcia),Europeana (zasoby bibliotek cyfrowych z Europy),OpenClipArt (grafika wektorowa)Jamendo (muzyka)SoundCloud (muzyka)

Lekcja odwrócona z perspektywy nauczyciela historii Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2015 00:00 Bartek Janicki Polski Portal Edukacyjny Brak polecanych zasobów. Mitoza Mitoza to proces odpowiedzialny za namnażanie się komórek. Edukacja hybrydowa, czyli blended learning (1) Szczegóły Opublikowano: niedziela, 27, lipiec 2014 00:00 Marcin Polak Jakiej szkoły, jakiego uczenia się potrzebują dzisiejsi uczniowie, albo szerzej – osoby uczące się? Nad tym pytaniem głowi się wielu badaczy. Więcej niż gadżeciarstwo, czyli jakie będą muzea przyszłości - opowiada nam Zuzanna Stańska z Moiseum Muzea zapewne większości z nas kojarzą się ze specjalnymi kapciami, specyficznym zapachem, patyną, kurzem i nieprzyjemnymi strażnikami. Cóż, są ludzie, którzy chcą zmienić postrzeganie tych instytucji i zaprzęgają do tego nowe technologie. Poznajcie Zuzannę Stańską. Moiseum to startup, który za cel obrał sobie pomoc w cyfryzacji muzeów. Poprzez szeroko rozumiany consulting, developowanie aplikacji mobilnych i współorganizowanie wielu różnych projektów, w tym cyklu spotkań Metamuzeum, ekipa pod wodzą Zuzanny Stańskiej konsekwentnie zmienia instytucje kultury.

Google Arts & Culture Wczytuję Odkrywaj historie i zbiory z całego świata 'The Tower of Babel' by Pieter Bruegel the Elder Museum Boijmans Van Beuningen Cyfrowa Szkoła > Poradnik > Poradnik narzędziowy - Często w naszych projektach wykorzystujemy aplikacje i narzędzia internetowe dostępne za darmo w sieci - piszą na swoim bogu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Spytaj się, z jakich rozwiązań korzystają Twoi uczniowie i przedstaw im wybrane przez nas propozycje narzędzi - pogrupowaliśmy je w zależności od sposobu ich wykorzystania. A jeśli znasz inne ciekawe propozycje, prześlij je do nas, a dodamy je do katalogu (na każdej stronie znajduje się formularz zgłoszenia narzędzia TIK - możesz go wypełnić). WAŻNE: aby móc wykorzystać niektóre z opisanych narzędzi wymagana jest rejestracja. Zaznaczaliśmy tą informację przy każdym opisie, bo często jest ona równoznaczna z akceptacją regulaminu - w nim zaś może znajdować się np. zapis: Użytkownikiem konta może zostać osoba pełnoletnia.

Related:  ebooksOpen AccessOERviolettamajekBiblioteki online