Sharp Thinking

Facebook Twitter

A Guide to Looking Smart on the Internet: How to Find and Evaluate Online Information. We frequently talk about scientific issues because they are important to us.

A Guide to Looking Smart on the Internet: How to Find and Evaluate Online Information

Each day we encounter hundreds of news articles and blog posts talking about science. For many of us, scientists cannot seem to make up their minds and everything is controversial. If we take a look at any one of the polarized issues in public science debates such as vaccines, GMOs, or climate change, two sides both present an abundance of scientific literature.

God

Paul Bloom: The origins of pleasure. Skeptics Stack Exchange. Rbutr - Rebuttals, Debunkings and Counter Arguments to misinformation on the internet - Think Again. Sources. פרוייקט ונוס. Phil Plait at TAM 8: Don't Be A Dick. Science. Logic. Tim Minchin's Storm the Animated Movie. Christopher DiCarlo - "How to Become a Really Good Pain in the Ass" - TAM 2012. Sam Harris delivers like a comedian. Harris vs annoying Theist. Must see! Sam Harris: The Fireplace Delusion. Phil Plait at TAM 8: Don't Be A Dick. ‫לונדון קירשנבאום פרופ' יקיר אהרונוב נובל פיזיקה פיסיקה‬‎ The Unbelievers - Coming 2013. Edge.org. Be careful what you wish for: Dr. Roey Tzezana at TEDxKibbutzimCollegeofEducation. Daniel Dennett: Intuition Pumps and Other Tools for Thinking.

Teaching the Science of Decision-Making. Welcome to Less Wrong. HWzone - חדשות - אנרגיה אין-סופית? הקופסא השחורה של אנדריאה רוסי. ממציא איטלקי טוען שהוא בנה מכונה שיכולה לספק כוח לעולם כולו.

HWzone - חדשות - אנרגיה אין-סופית? הקופסא השחורה של אנדריאה רוסי

האם התשובה לבעיות האנרגיה של האנושות עשויה להיות כל כך פשוטה? ב-14 בינואר 2011, הדגים אנדריאה רוסי, ממציא איטלקי בן 61 הדגמה מרהיבה. במחסן בבולוניה, הוא הדליק מכשיר מוזר שנראה כמו רגל של טלה עטופה ברדיד אלומיניום. הוא קרא לה ה"E-Cat", קיצור למאיץ אנרגיה. המכשיר הכיל קמצוץ אבקת ניקל, נשיפה של גז מימן, וקורטוב של מאיץ סודי. קהל של 40 עיתונאים ומדענים שנבחר באופן פרטני צפה ב-E-Cat של רוסי מעלה אדי קיטור במשך שעה. למרות האיסור, לאחר שלושה שבועות הציג סלאני מצגת על "הקופסה השחורה" של רוסי, כפי שהוא כינה אותה, במושב מיוחד של הכנס הבין-לאומי ה-16 בנושא היתוך קר. אם זה נכון, ההמצאה של רוסי תיצור מהפכה - מקור האנרגיה חסר הגבולות שפיזיקאים מחפשים משחר העידן הגרעיני. מדענים שבויים בקסמה של ההבטחה ליצור כוח היתוך מסחרי כבר יותר מחמישים שנה. מדענים ברחבי העולם מיהרו לשחזר את הניסו שלהם.

אף על פי כן, קהילה של כמה מאות חוקרים ממשיכה לעבוד על מקור האנרגיה שפליישמן ופונס טענו שהם גילו ב-1989. אבל עד מהרה רוסי התחיל לעורר חשדות. "בהחלט! " WAKE UP! We are all ONE - Change YOURSELF to change the World. Modern science is now beginning to confirm what spirituality, philosophy, sages, ancient teachings and psychedelics have been saying for millennia: the entire Universe is One and what we think of as "reality" is just an illusion; the only real thing in the Universe is Consciousness.

WAKE UP! We are all ONE - Change YOURSELF to change the World

Sean Carroll Refutes Supernatural Beliefs. Toward the First Revolution in the Mind Sciences. Wheaton's Law. About Wheaton’s Law is an internet axiom which states “don’t be a dick.”

Wheaton's Law

It was originally used in the context of sportsmanship in online gaming but its scope was eventually expanded to apply to life in general. Origin. ג'ארד דיאמונד: מדוע תרבויות מתמוטטות. Woland.ph.biu.ac.il/uploaded/176.pdf. Psychology of Intelligence Analysis. Rupert Sheldrake - The Science Delusion BANNED TED TALK. The Neuroanatomical Transformation of the Teenage Brain: Jill Bolte Taylor at TEDxYouth@Indianapolis. אפקט פורר. אפקט פורר (באנגלית: Forer effect; על שם הפסיכולוג ברטרם פורר) הוא הטיה קוגניטיבית המכונה גם אפקט ברנום (על שם הקרקסאי פי.

אפקט פורר

טי. ברנום שעסק רבות בפיצוח ובחשיפה של אפקט זה). על פי הטיה זו, אדם נוטה להעניק דירוג נכוֹנוּת גבוה לתיאור חיובי, המתייחס כביכול אליו באופן ספציפי, גם אם בפועל התיאור כללי ומעורפל דיו כדי להיות ישים למגוון רחב של אנשים. אפקט פורר מסייע בהסברת נטייתם של אנשים רבים לקבל את נכונותם של תחומים פסבדו-מדעיים, כמו אסטרולוגיה, גרפולוגיה או ניבוי עתידות. ניסוי פורר[עריכת קוד מקור | עריכה] פורר ערך בשנת 1948 ניסוי במסגרת קורס מבוא לפסיכולוגיה, שבו השתמש בתיאור אישיות מעורפל שהופיע בטור אסטרולוגי בעיתון כלשהו. במסגרת הניסוי, ערך פורר מבחן אישיות לתלמידי קורס המבוא, התעלם מתשובותיהם, ונתן לכל אחד מהתלמידים את ההערכה שלעיל. התוצאות המובהקות של הניסוי יכולות להסביר, לפחות באופן חלקי, מדוע אנשים רבים סבורים כי פסבדו-מדעים כמו אסטרולוגיה, ביוריתמוס, כירומנטיקה, גרפולוגיה ודומיהם מספקים להם תיאור אישיות מדויק.

Scholar Citations. Sam Harris - Death and the Present Moment. Douglas Adams: Parrots the Universe and Everything. משחקים. Dunning–Kruger effect. The Philosophy of Liberty. Philip Zimbardo: Why ordinary people do evil ... or do good. 8 תעלומות שהמדע לא יכול להסביר - חדשות אפוק טיימס מסתרי המדע. 1.

8 תעלומות שהמדע לא יכול להסביר - חדשות אפוק טיימס מסתרי המדע

מהם חיים? צילום: Epoch Times ארווין שרדינגר, מאבות תורת הקוונטים, שאל לפני שישים שנה: "החיים מהם"? עד היום מדענים לא יודעים לומר מה ההבדל היסודי בין חיים לבין דומם. בעצם השאלה הבסיסית יותר היא איך מגדירים חיים וגם על כך לא יודעים לתת תשובה ברורה. ד"ר בנטון קלרק מנאס"א טוען של "חי" יש קוד גנטי אותו הוא מעביר לצאצאיו. הקושי לתת הגדרה ברורה נובע לדעתה של פרופ' קרול קלילנד מאוניברסיטת קולורדו, מכך שאנו מתמקדים רק בתפיסות שכבר יש לנו ואיננו יכולים לצאת מעבר להבנה המוכרת לנו של היקום. 2. צילום: Photos.com רבים מאלו ששרדו מוות קליני מדווחים על חוויות דומות מאוד ברגעי המוות. כדי להסביר את התופעה מנקודת המבט המדעית הועלו לאורך השנים מגוון השערות. ההסבר הפרה-פסיכולוגי המקובל רואה בהתנסויות האלו הדגמה לכך שהמודעות האנושית מסוגלת לתפקד גם ללא תלות במוח.

Authors@Google: James Randi. The Great Courses® - Audio & Video Lectures from The World’s Best Professors. "פוצצו את בית ההסתדרות" מאת עדו מכירים את המערכון של אפרים קישון על בית ההסתדרות?

"פוצצו את בית ההסתדרות"

במערכון מתעורר המספר השכם בבוקר למשמע דפיקות רמות על הדלת, "פוצצו את בית ההסתדרות בלילה" מודיע לו השכן הנרגש ,"מה אתה עוד ישן? " המספר הנדהם מסיט את הווילון ורואה מעבר לכביש את בית ההסתדרות עומד על תילו ומכאן מתחיל למעשה המערכון , בעוד המספר מנסה לשכנע את השכן העקשן להביט מעבר לחלון ולראות את הבניין עומד מתבצר השכן בעמדתו שכן הוא שמע את הבשורה מקונשטטר והרי לקונשטטר יש רדיו חדיש שקולט אפילו את הונג קונג אז איך אפשר בכלל להתווכח אתו? או שמא אתה קורא לקונשטטר שקרן בלי בכלל להכיר אותו אדוני?

ולמה בדיוק להסתכל אם שמעתי את הידיעה ממקור מוסמך! כמערכון זה יכול להיות מצחיק, חוסר האונים והתסכול של המספר מול השכן, האבסורד של מי שיש לו 'מקור מוסמך' בשם קונשטטר שמשום מה משכנע אותו יותר ממראה עיניים. כזו היא ההרגשה העולה בי בכל פעם שאני נתקל בדמותו של הדתי הספקן. אבל הוא מוכן להאמין שסיפור אדם וחווה קרה באמת. ומה הוא כותב על המדע? אוי איזה ייאוש. ובכן רבותי הדתיים: אי אפשר להיות ספקן ובעל מחשבה חופשית רק לכיוון אחד. אוקטובר 2011. The Language of the Divine Matrix Part 1/2. Simon Singh presents at TEDxCAM on Libel Law reform. Michael Shermer: The pattern behind self-deception.

Dan Gilbert asks, Why are we happy? Open-mindedness. Kumare - Official Trailer HD (Vikram Gandhi) The burden of proof. Mr. Tompkins. Ludwig von Mises Institute : The Austrian School Is Advancing Liberty. FreedomWorks Live, FreedomWorks Live freedomworks on USTREAM. Politics. VS Ramachandran on your mind. The Manpollo Project. TheraminTrees. Borax Crystal Star - Sick Science! #069. ‫10 - השיטה המדעית מוסברת בפשטות‬‎ DeeperWeb Search - The Essential Search Engine Addon and Plugin.

Eric Kandel: Unconscious Decision Making. ‫לחץ חברתי Peer pressure Социальное давление‬‎

Knowledge

Sharp Drop Zone. Philosophy. NLP. Conspiracies. על ספקנות, ביקורתיות ומעורבות ציבורית בנושאים כלכליים. את הנאום המעניין ביותר בוועידת הנשיא האחרונה נשא דווקא יוג'ין קנדל, יו"ר המועצה לכלכלה.

על ספקנות, ביקורתיות ומעורבות ציבורית בנושאים כלכליים

אלו הדברים שאמר, כפי שצוטטו בכתבה באתר כלכליסט: "האיום הגדול ביותר על המשק הישראלי הוא שאנחנו ירדנו לתחתית המדרגה ברמת הדיון שלנו בנושאים כלכליים. הפסקנו להאמין שהצד שלא מסכים איתנו מייצג עמדה לגיטימית. אנחנו לא מקשיבים אנחנו רק תוקפים. המטרה מקדשת את האמצעים… זה לא משנה מה אתה אומר, העיקר שיהיה מה להגיד בעיתון או באתר או במדיה החברתית. את התגובה הסטנדרטית לכך ניתן למצוא בדברים שכתבה אריאנה מלמד: "זה יוג'ין קנדל. מאז המחאה החברתית המאבק בפופוליזם הוא אחד הנושאים המרכזיים בבלוג הזה, אך במקביל לכך אני גם תומך נלהב בחינוך כלכלי ובהגברת המודעות הכלכלית בקרב הציבור הרחב.

ספקנות וביקורתיות הספקנות והביקורתיות הן מאוד באופנה כיום. הבעיה המרכזית עם האידיאלים הללו היא הסתירה ביניהם לבין האופן שבו אנשים יכולים לפעול בעולם האמיתי. כיצד אנחנו בוחרים למי להאמין כאשר קיימות אפשרויות סותרות? המקדונלדס של עולם הכלכלה הדברים שכתבתי נכונים גם לעולם הכלכלה. הכיוונים הקיצוניים, מימין ומשמאל, הם המקדונלדס של עולם הכלכלה.