background preloader

Informatyka

Facebook Twitter

12 Great Free Keyboarding Games to Teach Kids Typing. June 5, 2014 Over the last few weeks I received a couple of emails asking for web games to help kids learn touch typing.

12 Great Free Keyboarding Games to Teach Kids Typing

I went through my archive and did some extra researching and came up with the list below. Touch typing is typing without using the sense of sight to find the keys. A person possessing touch typing skills will know their location on the keyboard through muscle memory. It can improve any individual's typing speed and accuracy dramatically. 3. Gra robotów — Python 101 0.5 - dokumentacja. 8 niesamowitych gier do nauki tworzenia stron internetowych - Devcorner. Szybkie przybliżenie i przyciemnienie.

8 niesamowitych gier do nauki tworzenia stron internetowych - Devcorner

30 najlepszych stron do nauki technologii webowych - Devcorner. Szybkie przybliżenie i przyciemnienie.

30 najlepszych stron do nauki technologii webowych - Devcorner

30 darmowych ebooków dla Web Developerów - Devcorner. 8 niesamowitych gier do nauki tworzenia stron internetowych - Devcorner. Public:kursy:start [WIKI - Cyfrowaszkoła / Robotyka / OpenSource] Getting Started with Minecraft Pi. DressCode 2017. Twoje zadanie Uwaga: Treść poniższych zadań (z dodatkowymi przykładami) dostępna jest również w systemie do testowania i zgłaszania rozwiązań, dostępnym po rejestracji.

DressCode 2017

Jeśli chcesz wziąć udział w naszej akcji, rozwiązuj zadania właśnie tam! Twoim celem będzie narysowanie na konsoli kilku prostych obrazków. Podzieliliśmy to zadanie na kilka podzadań, aby ułatwić Ci rozwiązywanie ich krok po kroku. In your country. Linux Journey. Nauczycielski Nobel za czytanie, pisanie i zupełny brak klasówek - Juniorowo. Wiecie gdzie leży miejscowość Edgecomb?

Nauczycielski Nobel za czytanie, pisanie i zupełny brak klasówek - Juniorowo

Nikt nie wie. To głęboka amerykańska prowincja, a jednocześnie od zeszłego miesiąca również jedno z najważniejszych miejsc na światowej mapie pedagogiki. Edgecomb leży w amerykańskim stanie Maine, na wybrzeżu Atlantyku, jakieś 500 km na północ od Nowego Yorku. Tu 25 lat temu Nancie Atwell otworzyła Center for Teaching and Learning (CTL), eksperymentalną szkołę, w której złamała wszelkie zasady tradycyjnego nauczania. W marcu 2015 przyznano jej za to Global Teaching Prize – nagrodę uważaną za odpowiednik Nobla dla nauczycieli. mBot i App Inventor2.

Robot mBot 1.1 (Bluetooth) – niebieski. mBot jest robotem stworzonym do nauki programowania i wprowadzenia uczniów w świat robotów i komputerów.

Robot mBot 1.1 (Bluetooth) – niebieski

W intuicyjnym programie mBlock opartym na Scratch, można nie tylko programować roboty ale też tworzyć proste gry, animacje i inne programy. Nauka poprzez zabawę pozwala uczniom odkrywać talenty i rozwijać zdolności. Zestaw przeznaczony jest do użytku szkolnego i indywidualnego. "Jedynka" Koduje: mBot i App Inventor2. CodeSpark Academy & The Foos – Aplikacje na Androida w Google Play. Coddy: World on Algorithm Free – Aplikacje na Androida w Google Play. Boogie Bot - Learn to code. – Aplikacje na Androida w Google Play. Bit by Bit - Programming Game – Aplikacje na Androida w Google Play. Run Marco! Coding for Kids - codeSpark Academy with The Foos. SpriteBox. Learn To Code In 2017, Get Hired, And Have Fun Along The Way. Algorytmy i Struktury Danych - Podstawowe pojęcia dotyczące grafów.

Graf (ang. graph) jest strukturą danych składającą się z dwóch zbiorów: zbioru wierzchołków (ang. vertices) i zbioru krawędzi (ang. edges), co matematycznie zapisujemy w postaci uporządkowanej pary (tzn. takiej, gdzie istotna jest kolejność elementów tworzących tę parę): Rząd grafu (ang. graph order) to liczba wierzchołków w grafie.

Algorytmy i Struktury Danych - Podstawowe pojęcia dotyczące grafów

Rozmiar grafu (ang. graph size) to liczba krawędzi w grafie. Wierzchołki grafu przechowują informację, natomiast krawędzie określają sposób poruszania się po grafie: z wierzchołka u można przejść do wierzchołka v tylko wtedy, gdy istnieje ścieżka (ciąg krawędzi), która prowadzi w grafie od wierzchołka u do v. Grafem zerowym (ang. null graph) jest graf, który posiada wierzchołki, lecz nie posiada żadnych krawędzi:

Oferta zajęć MiNI Akademii Matematyki. Leonhard Euler i królewieckie mosty ~ Blog 2 Pi R. Przed świętami mogliśmy przeczytać o najpiękniejszym wzorze matematyki, podanym w XVIII wieku przez Leonharda Eulera.

Leonhard Euler i królewieckie mosty ~ Blog 2 Pi R

Nie jest to wszak jedyne osiągnięcie tego wybitnego matematyka. Jego wkład w rozwój matematyki jest tak wielki, że współczesny mu Pierre Simon de Laplace miał wyrazić się na jego temat "Czytajcie Eulera, czytajcie go – jest mistrzem nas wszystkich". Leonhard Euler dzięki stworzonym przez siebie licznym podręcznikom spopularyzował wiele konwencji zapisu matematycznego, miał olbrzymi wkład do analizy matematycznej i analizy zespolonej (włączając najpiękniejszy wzór matematyki), przyczynił się do rozwoju teorii liczb dowodząc wielu jej twierdzeń, odnosił sukcesy na polu matematyki stosowanej, fizyki, astronomii, a także logiki. Tym co jednak stawia Eulera w szeregu wielkich twórców i odkrywców jest badane przez niego zagadnienie mostów królewieckich, które zapoczątkowało rozwój teorii grafów. Czego dotyczył ten problem i dlaczego stał się tak ważny dla rozwoju matematyki? MiNI Akademia Matematyki.

Wprowadzenie do linii poleceń · Django Girls Tutorial. Za chwilę napiszesz swoją pierwszą linijkę kodu. Jesteś już podekscytowana? :) Pozwól, że przedstawimy Ci Twojego pierwszego przyjaciela: wiersz poleceń! Następujące kroki pokażą Ci, jak korzystać z tajemniczego czarnego okna, którego używają wszyscy hakerzy. How to Play Crumple & Shoot. I learned how to play Crumple and Shoot from Doris Gannon, a reading teacher I worked with in my first job, and since then I’ve passed it on to more people than I can remember.

How to Play Crumple & Shoot

It works with students from elementary school through college, and I’ve never had a group who didn’t eventually beg me to play it. Plus, it’s so easy, you could literally start playing it the minute you finish reading these instructions. The only real requirement is that your students need to be able to write easily, so it might not work as well with very young students. Zanurkuj w Pythonie - Wikibooks, biblioteka wolnych podręczników. Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Zanurkuj w Pythonie - Wikibooks, biblioteka wolnych podręczników

Python jest interpretowanym, interaktywnym językiem programowania stworzonym przez Guido van Rossuma w 1990 roku. Posiada w pełni dynamiczny system typów i automatyczne zarządzanie pamięcią, jest zatem podobny do takich języków, jak Tcl, Perl, Scheme czy Ruby. Python rozwijany jest jako projekt Open Source, zarządzany przez niedochodową Python Software Fundation. Z gałęzi 2.x najnowsza wersja stabilna to wersja 2.7.4., która ukazała się 9 kwietnia 2012 i można ją pobrać stąd, natomiast w gałęzi 3.x najnowszą wersją stabilną jest wersja 3.4.3 z 25 lutego 2015 i jest dostępna tutaj.

Python jest językiem stosunkowo prostym do nauczenia. Untitled. Wprowadzenie · Django Girls Tutorial. Untitled. Java For Beginners - Contents Page. Java Tutorial for Complete Beginners. Java tutorial for beginners with examples. This tutorial would help you learn java like a pro. Register For An Account. Your Details.

Sliders suck and should be banned from your website. Two years ago, we wrote about why we really don’t like sliders. We still don’t like sliders. Socrative. Greenfoot. This site requires JavaScript, please enable it in your browser! Kardhen. GitHub - ksorokosz/Webinarium: Webinarium C++ Mistrzowie Kodowania. How people build software. Makey Makey. Greenfoot. This tutorial will explain how to initialise the world with actors, as well as how to play and record sounds. Computer Science Unplugged. Free Sound Effects.

SoundBible.com has thousands of free sound effects for everyone. Browse our extensive sound library and pick and choose the sounds you want. Sounds are updated 3x a week or more, so be sure to bookmark this page (Ctrl+d). Freesound.org. Stack Overflow. Bits and Bricks – New Coding Levels - Bits and bricks - Campaigns LEGO.com. Free coding courses for kids. Bit by Bit - puzzle game for kids. Bit by Bit - Programming Game – Applications Android sur Google Play. Wprowadzenie do linii poleceń · Django Girls Tutorial.   Google Developers. AutoCad – idea projektowania 2d. Zgłaszając się na warsztaty akceptujesz Regulamin Na warsztatach pokażę Ci jak rozpocząć projektowanie w Autocadzie.

Opowiem, jakie są możliwości tego programu i jak je wykorzystać w codziennej pracy projektanta. Te stwierdzenia są ci bliskie: – odwlekasz rozpoczęcie nauki Autocada, bo się boisz, – program jest „za techniczny” i uważasz, że go nie ogarniesz, – brakuje Ci mobilizacji do samodzielnej nauki, – ktoś wykonuję dla ciebie rysunki w Autocadzie a ty nie umiesz ich oglądać i edytować. Jeśli tak jest, to moje warsztaty są dla Ciebie!

Czytaj dalej, aby się dowiedzieć więcej o moich warsztatach Czego się nauczysz na warsztatach: Warsztaty dla Dzieci - Akademia Duckie Deck. Materiały do nauki programowania dla dzieci. Wiele narzędzi do nauki programowania, opiera się o „puzzle”, z których w łatwy i intuicyjny sposób można złożyć aplikację. Dzięki temu dziecko może skupić się na stworzeniu aplikacji i jej logicznym ułożeniu, a nie na meandrach składni danego języka (świetna sprawa też dla początkujących dorosłych, by zrozumieć samo przekładanie poszczególnych elementów kodu na funkcjonalności). (PL) – oznacza, że interfejs (lub jego część) jest w języku polskim. Hour of code (PL) Resources - Startup Collections.

Codesters: Coding in your Classroom. Niedługo zaczynam pracę w IT! - list od Marty - Mamopracuj. Z wykształcenia jestem architektem, zaraz po studiach pracowałam w biurach projektowych zajmujących się dużymi inwestycjami. Jednak branża ta jest mało stabilna i nie sprzyjająca dla mam. Cały czas mam kontakt z tym zawodem, który zawsze był moim marzeniem i w dalszym ciągu, choć w znacznie mniejszym stopniu, realizuję się jako pani architekt. Z pewnością ukończenie studiów i możliwość pracy w tym zawodzie pomogła mi wykształcić umiejętności i cechy, które teraz będę mogła wykorzystać w pracy jako tester oprogramowania. Są to np. zdolność analitycznego myślenia, skrupulatność, dokładność.

Na rozmowie kwalifikacyjnej zapytano mnie czy interesowałyby mnie też zadania związane z UX. Kwestie projektowe zawsze spotykają się z moim entuzjazmem. Programistyczne Kompendium. Witaj w Programistycznym Kompendium! Aby pomóc Ci w rozwoju swoich umiejętności, przygotowaliśmy różnorodne materiały: Public:fd:install_iso [WIKI - Cyfrowaszkoła / Robotyka / OpenSource] Książki o testowaniu oprogramowania po polsku - lista pozycji. Monster Coding - Fun Programming for Kids. JavaScript Tutorials and Video Workshops - @eggheadio #levelup. Silent Teacher. Learn How to Code Using the Student Developer Pack - GitHub Education.

Gazebo. Learn to Code and Help Nonprofits. Tutorials for learning R. Beginner Databases - CoderDojo Kata. CoderDojo Kata. The New Sense HAT Emulator. Reward Creativity. The New Sense HAT Emulator. Beginner Databases - CoderDojo Kata. Pokoje ucieczek-jak wykorzystać skłonność do zabawy do celów pedagogicznych? - Prof. Markus Wiemker. BeCreo. Movie Maker - Video Maker -  Slideshow Maker.

Arcademics Cup. DressCode 2017. Code Commander. Train: Find n'th Digit of a Number. Konwersje int na string i string na int. Galaxy Game Jam. Odcinek 3 - instalacja oprogramowania mBlock, łączenie PC z robotem. Step up to computer science - Microsoft OneNote Online. Koduj z klasą. Kursownik. GitHub - koduj-z-klasa/python101: Materiały dla nauczycieli do szkolenia z języka Python. Każdy może zostać programistą – dlaczego programowanie jest proste? – Blog Jak zostać programistą. System binarny zagadki on Scratch.

Python 101 materiały Koduj z Klasą — Python 101 0.5 - dokumentacja. Jestem nauczycielką, ale chcę umieć programować - Kursy online z tworzenia stron WWW. Strona główna - Samouczek Programisty. GLADIABOTS by GFX47. Blockly Games. PygLatin.