background preloader

Informatyka

Facebook Twitter

Bits and Bricks – New Coding Levels - Bits and bricks - Campaigns LEGO.com. Free coding courses for kids. Bit by Bit - puzzle game for kids. Bit by Bit - Programming Game – Applications Android sur Google Play. Wprowadzenie do linii poleceń · Django Girls Tutorial.   Google Developers. Welcome to Google's Python Class -- this is a free class for people with a little bit of programming experience who want to learn Python.

  Google Developers

The class includes written materials, lecture videos, and lots of code exercises to practice Python coding. These materials are used within Google to introduce Python to people who have just a little programming experience. The first exercises work on basic Python concepts like strings and lists, building up to the later exercises which are full programs dealing with text files, processes, and http connections. The class is geared for people who have a little bit of programming experience in some language, enough to know what a "variable" or "if statement" is. Beyond that, you do not need to be an expert programmer to use this material.

This material was created by Nick Parlante working in the engEDU group at Google. AutoCad – idea projektowania 2d. Zgłaszając się na warsztaty akceptujesz Regulamin Na warsztatach pokażę Ci jak rozpocząć projektowanie w Autocadzie.

AutoCad – idea projektowania 2d

Opowiem, jakie są możliwości tego programu i jak je wykorzystać w codziennej pracy projektanta. Te stwierdzenia są ci bliskie: – odwlekasz rozpoczęcie nauki Autocada, bo się boisz, – program jest „za techniczny” i uważasz, że go nie ogarniesz, – brakuje Ci mobilizacji do samodzielnej nauki, – ktoś wykonuję dla ciebie rysunki w Autocadzie a ty nie umiesz ich oglądać i edytować. Jeśli tak jest, to moje warsztaty są dla Ciebie! Warsztaty dla Dzieci - Akademia Duckie Deck. Materiały do nauki programowania dla dzieci. Wiele narzędzi do nauki programowania, opiera się o „puzzle”, z których w łatwy i intuicyjny sposób można złożyć aplikację.

Materiały do nauki programowania dla dzieci

Dzięki temu dziecko może skupić się na stworzeniu aplikacji i jej logicznym ułożeniu, a nie na meandrach składni danego języka (świetna sprawa też dla początkujących dorosłych, by zrozumieć samo przekładanie poszczególnych elementów kodu na funkcjonalności). (PL) – oznacza, że interfejs (lub jego część) jest w języku polskim. Hour of code (PL) Godzina dla programowania to międzynarodowa akcja, która zachęca do spróbowania swoich sił z kodem. Co roku z tej okazji pojawiają się specjalne kursy, które przeprowadzają przez podstawy programowania. Resources - Startup Collections. Codesters: Coding in your Classroom. Niedługo zaczynam pracę w IT! - list od Marty - Mamopracuj. Z wykształcenia jestem architektem, zaraz po studiach pracowałam w biurach projektowych zajmujących się dużymi inwestycjami.

Niedługo zaczynam pracę w IT! - list od Marty - Mamopracuj

Jednak branża ta jest mało stabilna i nie sprzyjająca dla mam. Cały czas mam kontakt z tym zawodem, który zawsze był moim marzeniem i w dalszym ciągu, choć w znacznie mniejszym stopniu, realizuję się jako pani architekt. Z pewnością ukończenie studiów i możliwość pracy w tym zawodzie pomogła mi wykształcić umiejętności i cechy, które teraz będę mogła wykorzystać w pracy jako tester oprogramowania. Są to np. zdolność analitycznego myślenia, skrupulatność, dokładność. Na rozmowie kwalifikacyjnej zapytano mnie czy interesowałyby mnie też zadania związane z UX.

Kwestie projektowe zawsze spotykają się z moim entuzjazmem. Swoje pierwsze kroki stawiałam w startupie, gdzie kompletowano załogę. Po pewnym czasie zaczęłam rozważać nowe możliwości mając już kontakt z IT. Programistyczne Kompendium. Witaj w Programistycznym Kompendium!

Programistyczne Kompendium

Aby pomóc Ci w rozwoju swoich umiejętności, przygotowaliśmy różnorodne materiały: Public:fd:install_iso [WIKI - Cyfrowaszkoła / Robotyka / OpenSource] Przygotowanie PenDrive z systemem Przede wszystkim konieczny jest plik ISO z obrazem systemu: ( rozmiar - ok. 2 GB) oraz PenDrive wielkości min. 4 GB.

public:fd:install_iso [WIKI - Cyfrowaszkoła / Robotyka / OpenSource]

UWAGA ! W trakcie procesu zapisu ISO wszelkie dane, które są zapisane na PenDrive będą kasowane, więc radzę przygotować czystego PenDrive'a. Książki o testowaniu oprogramowania po polsku - lista pozycji. Zastanawia mnie fakt jak wielu poznałem testerów, którzy nie przeczytali jeszcze ani jednej książki o testowaniu oprogramowania.

Książki o testowaniu oprogramowania po polsku - lista pozycji

Część z nich ma dobrych kilka lat doświadczenia na karku. Nie twierdzę oczywiście, że nie czytając książek o testowaniu nie można stać się dobrym testerem (odrębnym tematem jest równoczesny brak znajomości i widoczny brak chęci znania jakiegokolwiek bloga). Czy też, że czytając książki nagle staniemy się lepszym testerem. Jestem jednak zdania, że nie czytając zamykamy sobie furtkę do prostego i przyjemnego odkrywania kolejnych pokładów wiedzy na temat testowania. Zarówno w perspektywie naszej świadomości jak i zasobów wiedzy, które możemy posiąść. Co rozumiem poprzez zamykanie się na nową wiedzę? Monster Coding - Fun Programming for Kids. JavaScript Tutorials and Video Workshops - @eggheadio #levelup. Silent Teacher. Learn How to Code Using the Student Developer Pack - GitHub Education.

Gazebo. Learn to Code and Help Nonprofits. Tutorials for learning R. There are tons of resources to help you learn the different aspects of R, and as a beginner this can be overwhelming.

Tutorials for learning R

It’s also a dynamic language and rapidly changing, so it’s important to keep up with the latest tools and technologies. That’s why R-bloggers and DataCamp have worked together to bring you a learning path for R. Each section points you to relevant resources and tools to get you started and keep you engaged to continue learning. It’s a mix of materials ranging from documentation, online courses, books, and more. Just like R, this learning path is a dynamic resource.

Beginner Databases - CoderDojo Kata. CoderDojo Kata. The New Sense HAT Emulator. New from Trinket and the Raspberry Pi Foundation: Explore Your World with Sensors and Python.

The New Sense HAT Emulator

Reward Creativity. The New Sense HAT Emulator. Beginner Databases - CoderDojo Kata. Pokoje ucieczek-jak wykorzystać skłonność do zabawy do celów pedagogicznych? - Prof. Markus Wiemker. BeCreo. Movie Maker - Video Maker -  Slideshow Maker.

Arcademics Cup. NO PURCHASE NECESSARY to enter or win the Arcademics Cup ("Contest") Participating in this Contest constitutes your acceptance of these Official Rules.

Arcademics Cup

CONTEST DATES: The Contest will begin at 8:00 AM on Thursday, February 2nd, 2017. The Contest will end at 11:59 PM on Friday, February 3rd, 2017. Times are listed in the Eastern Standard Time Zone. DressCode 2017. Zadania będą pojawiać się co kilka tygodnii i będą zróżnicowane pod względem poziomu trudności – od prostych, które pomogą Wam opanować podstawy, po bardziej złożone, wymagające Waszej inwencji, ale dające też dużo więcej satysfakcji :-). Treść zadań możecie zobaczyć w zakładce 'Zadania', ale najlepiej od razu zarejestrować się w naszym systemie - uzyskacie wtedy dostęp do systemu pomagającego Wam w pisaniu rozwiązań i pozwalającego na ich wysyłanie.

Przygotowaliśmy dla Was forum na którym możecie zadawać pytania odnośnie zadań i materiałów edukacyjnych. Finał akcji planujemy na początek czerwca 2017. Treści zadań będziemy publikować na tej stronie, a dodatkowo przez cały rok szkolny będziemy odpowiadać na wszystkie Wasze pytania na naszym forum. Rozwiązania będziecie mogli przesyłać za pomocą systemu, do którego link dostaniecie po rejestracji. Code Commander. Train: Find n'th Digit of a Number. Konwersje int na string i string na int.

Wiele osób pyta się jak przekonwertować w C/C++ Int na String i odwrotnie; na naszym forum takie wątki pojawiają się średnio co dwa tygodnie a ich autorzy tłumaczą się nieraz, że "nie znaleźli w Google". Postanowiłem wyjść temu na przeciw i przedstawić sposoby wykonania tegoż mając nadzieję, że tekst zostanie dobrze wypozycjonowany w wyszukiwarkach. 1 int na string 1.1 [C++] ostringstream 1.2 [C/C++] itoa 1.3 [C/C++] sprintf 1.4 Własna funkcja 1.5 Standard C++11 1.6 Biblioteka Boost2 string na int 2.7 [C++] istringstream 2.8 [C/C++] atoi 2.9 [C/C++] sscanf 2.10 [C/C++] strtol 2.11 Standard C++11 2.12 Własna funkcja 2.13 Biblioteka Boost [C++] ostringstream Nagłówek: sstream.

Galaxy Game Jam. Jak wziąć udział? Zdecyduj, czy chcesz pracować samodzielnie czy w zespole. Jeśli chcesz wziąć udział wraz z kolegami, prosimy o poinformowanie swojego nauczyciela. Prześledź "pierwsze kroki i reguły" i rozpocznij tworzenie projektu Pocket Code. Jak się nauczyć kodowania? Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w programowaniu, nie bój się, to jest łatwiejsze niż myślisz! Odcinek 3 - instalacja oprogramowania mBlock, łączenie PC z robotem. Step up to computer science - Microsoft OneNote Online. Koduj z klasą. Kursownik.

GitHub - koduj-z-klasa/python101: Materiały dla nauczycieli do szkolenia z języka Python. Każdy może zostać programistą – dlaczego programowanie jest proste? – Blog Jak zostać programistą. Jest kilka powodów, dla których stworzyłem bloga „Jak Zostać Programistą?”. Jedynym z nich jest moje silne przekonanie, że każdy niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, dotychczasowego doświadczenia może zostać programistą. W moim pierwszym wpisie „Zjedz słonia po kawałku – czyli jak zostać programistą?” Napisałem, że moim celem nie jest nauczenie Cię trudnej sztuki programowania, ale pokazanie Ci, że programowanie jest łatwe, a znalezienie pracy w branży IT jest możliwe.

W tym wpisie w całości skupię się na tej tezie i spróbuję Ci wyjaśnić dlaczego tak uważam. Zaczynamy! Czego nie robią programiści? Zanim wyjaśnię Ci czym jest programowanie, spróbuję wskazać czynności, które, wydawać by się mogło, należą do obowiązków programisty, ale w większości przypadków do nich nie należą. System binarny zagadki on Scratch. Instructions 1.

Uruchom grę zieloną flagę. Zapowiedz, że postarasz się zapamiętać ułożenie klocków. Stań tyłem do ekranu.2. Python 101 materiały Koduj z Klasą — Python 101 0.5 - dokumentacja. Jestem nauczycielką, ale chcę umieć programować - Jako hobby rysujemy, fotografujemy i piszemy piosenki. Dlaczego więc nie możemy hobbystycznie programować? Fot. Kursownik. Kursy online z tworzenia stron WWW. Strona główna - Samouczek Programisty. GLADIABOTS by GFX47. Blockly Games. PygLatin. Bento - Python tutorials, documentation, and walkthroughs. Python for Kids. Kurs Java i Android. Java EE jest zbiorem kilkudziesięciu specyfikacji zdefiniowanych przez zespół ekspertów, które tworzą ekosystem do tworzenia aplikacji biznesowych (najczęściej webowych) z wykorzystaniem języka Java. Poniższe artykuły pozwolą Ci zrozumieć podstawy tworzenia aplikacji z wykorzystaniem podstawowych jej elementów jak serwlety i strony JSP oraz jak uruchomić je na serwerze Tomcat.

Czym jest Java EE Historia i wersje JEE (Java for Enterprise Edition) jest platformą do tworzenia aplikacji biznesowych agregującą zestaw specyfikacji dla języka Java, które w założeniu mają upraszczać rozwiązywanie złożonych i powtarzalnych problemów związanych z wytwarzaniem oprogramowania. JEE - wprowadzenie do Javy Enterprise Edition. Na początek chciałbym zaznaczyć, że tematyka którą będę prowadził, jest znacznie bardziej wymagająca i trudniejsza od tych, które mogliście poznać na poprzednich kursach. Niemniej jednak, proszę się nie zrażać :). Po napisaniu pierwszej aplikacji serwerowej będzie tylko łatwiej i przyjemniej. W wprowadzeniu postaram się wam wytłumaczyć czym jest Java EEApache TomcatServlet Na koniec skonfigurujemy sobie Eclipsa dla Javy EE, zainstalujemy serwer Tomcat 7 oraz stworzymy prosty Servlet wyświetlającą napis "Hello World" w przeglądarce internetowej, aby móc przejść do bardziej skomplikowanych rzeczy. 1.

Run Marco! Blockly Games. Code Sprinters - Teacher Leader Network. Learn to code. Logowanie na koncie. Wpisz adres e-mail konta, którego chcesz użyć do zalogowania. Mamy problem ze znalezieniem Twojego konta. Którego typu konta chcesz używać? Zaloguj się do {0} Jakiego typu konta chcesz użyć do zalogowania? Upewnij się, że wpisujesz hasło konta służbowego. Identyfikator użytkownika powinien wyglądać jak adres e-mail, na przykład someone@contoso.com lub someone@contoso.onmicrosoft.com.

Upewnij się, że Twój adres e-mail został wpisany prawidłowo. Wprowadź hasło. Aby zalogować się, najpierw wprowadź identyfikator użytkownika. Sprawdź wpisany adres e-mail. Wprowadź inny adres e-mail lub załóż nowe konto Microsoft. Możliwe, że nie wylogowano Cię ze wszystkich aplikacji. Spróbuj ponownie za kilka minut. OkapiNG : Strona logowania. Open Roberta: Willkommen. Welcome - Microsoft in Education. 365 Education. Learn to code the way professional programmers do.

Skąd brać darmowe zdjęcia na bloga? - Online Marketing Blog. Strona główna - Strona internetowa patyczakitableciaki! SpriteBox. Practice coding with fun programming challenges - CodinGame. Welcome to Python.org. API LABS - usługi programistyczne.

Scenariusze-lekcji. Sign in to your Microsoft account. Jak obrobić film z webinarem tutorial. Wiki Mistrzowie Kodowania. Home. GLADIABOTS by GFX47. Learn Java. Fantastic Beasts. Instalacja Qt Creator'a i pierwszy program. Kurs Qt – część 1 – sygnały, sloty i własne widgety - The Dead Programmer. BBC Learning English - 6 Minute English / Old tech. Brackets - A modern, open source code editor that understands web design. The Micro:bit Foundation is a global non-profit organisation making invention with technology fun for everyone! Login - Register at ToonDoo - World's fastest way to create cartoons! Powtoon. Zadania z roku 2015 - Konkurs Bóbr. Statements and Comments: Learning JavaScript Using Coding with Chrome, Lesson 1.

Księgarnia internetowa informatyczna Helion.pl - wydawnictwo informatyczne, książki, kursy. Coding with Chrome Intro Video. Zbuduj robota. Nauka programowania, kodowania - zacznij kurs online za darmo. Open Roberta: Welcome. Python 101 materiały Koduj z Klasą — Python 101 0.5 - dokumentacja. Podstawy Pythona. Mali programiści. Java ee kurs free. JEE - wprowadzenie do Javy Enterprise Edition.