background preloader

Matematyka

Facebook Twitter

Przydatne materiały

2020 – magdauczy. Ahoj!

2020 – magdauczy

Dzisiaj przychodzę do was z workiem pomysłów na świętowanie nowego roku w naszych pracowniach matematycznych. Zanim jednak otworzę ten worek, przyjrzyjmy się jakie matematyczne święta czekają nas w tym roku. Zadania posegregowane działami - Oblicz.com.pl. Matura z matematyki. EDU Mamy - I❤️MATEMATYKA Małe kichnięcie może mieć wielki... EDU Mamy - I❤️MATEMATYKA Małe kichnięcie może mieć wielki... Postać kanoniczna funkcji kwadratowej.... - Matematyka z GeoGebrą. Annotate PDF Online - Draw, Note & Markup Together. ✂︎ HOME. Dzien ziemi- prezenacja by Jola Wojtysiak on Genial.ly. Dzień Ziemi22 kwietnia,Dzień Ziemi powstał w Stanach Zjednoczonych, ale do 1990 roku stał się uznawany na całym świecie dniem.

dzien ziemi- prezenacja by Jola Wojtysiak on Genial.ly

,Dzień Ziemi na celu przypomnienie, że należy dbać o czystość naszej planety. ,Ekologia jest nauką o porządku i nieporządku w przyrodzie i o tym jak ten porzadek i nieporządek wpływa na człowieka i środowisko w którym żyje. ,Ekologia w dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego oznacza naukę o domu. Środowisko to przecież nasz dom – miejsce, w którym żyjemy. ,Nauką, która zajmuje się badaniem przyrody jest ekologia,Osoby, które nazywają swój styl życia ekologicznym dbają o nasz dom, czyli środowisko.

Sprawdź, jak działa przyroda! Nowy semestr to nowe pomysły.

Sprawdź, jak działa przyroda!

Tym razem Fundacja WWF Polska przekonuje, że nasze domy, szkoły i przedszkola mogą być prawdziwymi laboratoriami. Okazuje się, że wszystko, co potrzebne do odkrywania mechanizmów przyrodniczych mamy najczęściej pod ręką. MATEMATYKA W PODSTAWÓWCE. Święta Wielkiej Nocy tuż tuż.

MATEMATYKA W PODSTAWÓWCE

Może połączymy matematykę z Wielkanocą? Mam dla Was trzy propozycje, wybierzcie według uznania i wytwory swojej pracy prześlijcie do mnie mailem w formie fotki. PROPOZYCJA 1 – wyszywanka lub rysowanka MATEMATYCZNE JAJO Polecenie rysowanka: wydrukuj szablon (poniżej), naszykuj linijkę i kolorowe kredki, pisaki. Postępuj według instrukcji w prezentacji (poniżej). Figury przestrzenne by Małgorzata Abramowicz on Genial.ly.

7,2.

Figury przestrzenne by Małgorzata Abramowicz on Genial.ly

Ile widzisz ostrosłupów? ,3,5,4,Start,QUIZ,Figury przestrzenne,kuli,7. Piłka do siatkówki ma kształt bryły matematycznej. Podaj jakiej,walca,Congratulations! Exploring Surface Area with 3D Pop-Up Nets. CINEMATMA - About. Sposób na nieskończoną czekoladę? Lernado - Darmowe lekcje matematyki dla liceum i technikum. Ułamki dzieisętne2 by Nadzieja on Genial.ly. Super tablica do pracy w czasie nauki zdalnej, szczególnie MATEMATYKI. Polypad – Virtual Manipulatives. Gridzzly.com - Make your own grid paper. Odwrócona lekcja w praktyce. Nowy rok pod znakiem ciągłych zmian?

Odwrócona lekcja w praktyce

MATEMATYKA SZKOŁA PODSTAWOWA + zadania online Matematyka dla dzieci MATEMATYCZNE ZOO. Printable Manipulatives. SUDOKU #4 EASY. Sudoku - jak rozwiązywać. "Piękno polega na harmonii między częściami i między nimi a całością" Albreht Dürer Złoty podział znany był już w starożytności i przypisywano mu wyjątkowe walory estetyczne. Zasada złotego podziału polega na tym, że dowolna całość do części większej ma s. Gridzzly.com - Make your own grid paper. Kinga i Matematyka - Ćwiczenie wyobraźni. Edustrefa. Połączenie obliczania pól figur płaskich oraz rozwikłanie zagadki detektywistycznej to wybuchowa mieszanka, która zagwarantuje ogrom emocji i dobrej zabawy.

Edustrefa

MATEMATYKA. Mathe im Advent 2018. Scenariusze dla klas IV-VIII - Matematyka - Scenariusze Lekcji. Home - FCL. Apps - Quiver 3D Augmented Reality coloring apps. Matematyka Innego Wymiaru. Zbiorzadan miedzyprzedmiotowych. Eksperymentowanie matematyka. Bibliografia matematyka lekcja odwrócona. Tematy lekcji. T116, Odczarowac matematyke. Podstawa programowa – Matematyka – Szkoła podstawowa IV-VIII. Matematyka jest nauką, która dostarcza narzędzi do poznawania środowiska i opisu zjawisk, dotyczących różnych aspektów działalności człowieka.

Podstawa programowa – Matematyka – Szkoła podstawowa IV-VIII

Funkcjonowanie w konkretnych sytuacjach życiowych, rozwiązywanie typowych i nietypowych problemów, którym trzeba stawić czoła w różnych etapach życia, staje się łatwiejsze dzięki umiejętnościom kształconym przez matematykę. Podejmowanie właściwych decyzji, organizacja własnych działań czy precyzyjne porozumiewanie się często są niemożliwe bez umiejętności matematycznych. Znaczenie matematyki dla indywidualnego rozwoju jest nie do przecenienia. Nauczanie matematyki w szkole powinno być dostosowane do konkretnego etapu rozwojowego i możliwości intelektualnych uczniów. Na I etapie edukacyjnym nauczanie matematyki powinno być organizowane w taki sposób, by uczniowie koncentrowali się na odniesieniach do znanej sobie rzeczywistości, a stosowane pojęcia i metody powinny być powiązane z obiektami, występującymi w znanym środowisku. Obrazki logiczne. Stowarzyszenie "Rozwiń się" Edukacja, Kultura, Sport. SpołEd - kurs tworzenia OZE. Przemycić matematykę – dosłownie i w przenośni.

SpołEd - kurs tworzenia OZE

Napisane przez nas scenariusze mają pokazać dzieciom, rodzicom, nauczycielom różnych przedmiotów, pracownikom ośrodków kultury i świetlic oraz wszystkim, którzy trafią na te materiały, że matematyka jest wszędzie. Pracując w szkole, widzimy jak czasami ciężko przekonać uczniów, że matematyka naprawdę jest ciekawa i może okazać się przystępna. My – zespół młodych nauczycieli matematyki, pasjonatów tego przedmiotu, chcemy dotrzeć nie tylko do uczniów, ale zainspirować osoby prowadzące zajęcia.

This is visual proof that the exterior angles of the side of a polygon always add up to 360 degrees. Kartezjański układ współrzędnych... - Matematyka z GeoGebrą. Matematyka z GeoGebrą - Układ współrzędnych. MATEMATYKA W PODSTAWÓWCE. Egzamin ósmoklasisty - Matematyka - Egzamin ósmoklasisty. W tym dziale znajdziesz materiały edukacyjne, które pomogą Ci się przygotować do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty - Matematyka - Egzamin ósmoklasisty

Arkusze Poniżej znajdują się arkusze egzaminacyjne z matematyki. Każdy arkusz możesz rozwiązać online, możesz także przejrzeć pełne rozwiązania krok po kroku, albo też możesz pobrać arkusz w formie PDF i rozwiązać go po wydrukowaniu. Z racji tego, iż egzamin ósmoklasisty jest czymś nowym i takich arkuszy nie ma jeszcze zbyt wiele, to zachęcam Cię do zapoznania się także z arkuszami pochodzącymi z egzaminu gimnazjalnego (wbrew pozorom egzamin gimnazjalny nie różni się zbytnio od egzaminu ósmoklasisty). Zbiory zadań W tym miejscu znajdziesz zbiory zadań z poszczególnych dziedzin matematyki, które zgodnie z wytycznymi CKE wchodzą w zakres tematyczny egzaminu ósmoklasisty. Każde zadanie posiada obszerne rozwiązanie krok po kroku, dzięki czemu będziesz w stanie nie tylko sprawdzić poprawność swoich obliczeń, ale także nauczyć się rozwiązywania danego typu zadań.

Jak w 3 minuty nauczyć się tabliczki mnożenia? Krystyna Węgrzyn. Pi-stacja matematyka. Własności trójkątów. #Udowodnij. Jak zdać maturę z matematyki - Publications. Z matematyką do Europy - Publications. Magdauczy - Publications. Nauczyciele matematyki - Publications. Matematyka - Publications. Groupe public Wizualna matematyka. Edu Sketchnoting PI - myślenie wizualne - Home. Matematyka u Sienkiewicza - Publications. Zadaję z sensem - Publications. Centrum Szkoleń Edukacyjnych Digitalni Bartosz Chyś - Formation - Poznań - 2 avis - 106 photos. Bajdocja - Publications. Pi-stacja matematyka - Formation - Varsovie. Groupe public Matematyka jest OK. Groupe public Matematycy - Łączy nas matematyka. Dlaczego warto uczyć się matematyki? by Dorota Kawka on Prezi.

PI: etwinning, math, math , pi. Matematyczny escape room by Bartosz Chyś on Genial.ly. Trygonometria na co dzień by Marzena Adamska on Prezi. Inteligentny umysł by Bartosz Chyś on Genial.ly. Twinspace. Infografika zrozumiec matematyke. Magdauczy – o nauczaniu matematyki z przymrużeniem oka. ZaTIKowani nauczyciele. Udane wakacje wzor. TIKowy Belfer. Gra – Procenty – matematyka na zaułku. Fenomenalna!!! Proszę Pani czy możemy sobie skserować i pograć w domu? Ja dogram tą partię z kolegą po lekcji. Ta lekcja bardzo mi się podobała 🙂 🙂 🙂 To wszystko komentarze uczniów po lekcji, na której ćwiczyli zamianę ułamków na procenty.

Zasady są proste: rzucamy dwa razy kostką lub dwoma na raz i sumujemy oczka. Strategie są różne, jak to w grach. Grę można pobrać tutaj: Żródło: Pinterest Dodaj do ulubionych: Polubienie Wczytywanie... Jestem nauczycielem matematyki w warszawskiej podstawówce. Matematyka: Ile waży cegła? Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się także z innym Twoim punktem widzenia w podanym rozwiązaniu zadania. Jednak, aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce. Blog wymaga wiele czasu pracy, godzin pracy, których nie widać i jako jego autor chcę się na nim dobrze czuć. Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z bloga www.matematyczny-swiat.pl. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu. 1. O mnie – Matlekcja.

Dlaczego właśnie teraz, po wielu latach pracy jako nauczyciel matematyki, zaczynam pisać blog? Kiedy na jakieś lekcji czujesz, że porwałaś uczniów i popłynęli z tobą w krainę matematyki, to koniecznie chcesz się tym podzielić. A ile mogą słuchać Ciebie koleżanki w pokoju nauczycielskim, rodzina, przyjaciele…. A Ty koniecznie chcesz, tak jak w tej piosence „czasami człowiek musi, inaczej się udusi…” Zaczynam pisać, bo kilka osób na Facebook, pod zdjęciem z mojej lekcji zapytało, Jola, gdzie można o twoich lekcjach poczytać. Zadania tekstowe – genial.ly – matematyka na zaułku. Dzisiaj chciałam pokazać wykorzystanie genial.ly do lekcji powtórzeniowej z procentów w klasie 6. Genial.ly zastąpiło mi chwilowo thinglink (o którym pisałam w poprzednich postach) do zadań tekstowych. Wrażenia podobne, aczkolwiek w genial.ly działa szybciej i ma interaktywne elementy 🙂 Matma Po Godzinach » Potęgi. Powtórka z teorii Treści i związane z nimi wzory z działu Potęgi o wykładniku naturalnym i całkowitym: 1.

Pojęcie potęgi: Potęgą liczby a∈R o wykładniku n∈N,a>1 nazywamy iloczyn n jednakowych czynników równych a i oznaczmy an. Kodujemy kolorowo – offline’owo – Nowoczesne Nauczanie. Właśnie rozpoczął się „Codeweek 2017”. Od 7 do 15 października w całej Polsce mają miejsca rożnego rodzaju aktywności związane z nauką programowania.

Jak wiecie programować można w różny sposób i jedną z umiejętności rozwijanych bardzo mocno jest umiejętność tworzenia obrazów według wcześniej przygotowanych plansz. Zabawę te spopularyzowali Mistrzowie Kodowania, pokazując na przeróżnych konferencjach i warsztatach w jaki sposób można kodować za pomocą dyktand graficznych. TIKowy Belfer: Geometria nam niestraszna...