background preloader

50 000+ Free ESL, EFL worksheets made by teachers for teachers

https://en.islcollective.com/

Related:  Ciekawe materiałyELTkmycekLesson plans, printables and other resoursesEnglish Teaching Web Resources

70 pytań o podróże na konwersacje z języka angielskiego Środek lata, wakacje w pełni, wszyscy myślą tylko o odpoczywaniu, zwiedzaniu, opalaniu, surfowaniu… a nam przychodzi o takiej porze roku prowadzić konwersacje albo po prostu (nie)zwykłe lekcje. Da się w ogóle w wakacje uniknąć pytań o podróże? Nie da się i nie ma się co buntować, bo podróże to świetny temat na konwersacje. I wygląda na to, że kolejny raz zachęcam was do rozmawiania z uczniami o tym samym… Ale tym razem daję wam do ręki narzędzie w postaci listy 70 pytań o podróże do wykorzystania na waszych zajęciach.

Konspekty Zaprezentowane konspekty lekcji zostały opracowane przez nauczycieli dyplomowanych lub zaczerpnięte z renomowanych międzynarodowych serwisów. Dodatkowo zawierają one materiały potrzebne do przygotowania lekcji. Publikacje można wykorzystać przy tworzeniu własnego konspektu. Przy wykorzystaniu ich prosimy podać Ÿródło tzn.

Gry i zabawy, które ZAWSZE sprawdzają się na moich zajęciach #2 ⋆ Head Full of Ideas …What’s missing? Tak, właśnie ta zabawa, prosta, jak budowa cepa i na tyle uniwersalna, że z powodzeniem wykorzystać można ją w każdej grupie wiekowej (no, może od 2-latków w górę, chociaż kto wie… ja młodszych nie uczyłam i coś czuję, że nigdy nie będę ;)). Do tego, What’s missing? ma jedną bardzo istotną zaletę – to zabawa, która sprawdzi się przy dosłownie KAŻDYM temacie!

Krótki film na godzinie wychowawczej, czyli tym razem o … pomocy Już poruszałam na godzinie wychowawczej sprawy uzależnienia od komputerów i komórek, jak również pisałam o życzliwości i o wierze w swoje siły. Tym razem chcę z Wami porozmawiać o pomocy innym. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach ludzie dużo i często pomagają. Blog dla nauczycieli języka angielskiego: Fly swatter, czyli po co mi packa na muchy Dzisiaj o packach na muchy, bombie, papierowej kuli i piórkach. O wszystkich tych rzeczach już pisałam na blogu w różnych postach (najwierniejsi czytelnicy znają), ale do ponownego opisania ich (tym razem w jednym poście) zachęciły mnie pytania koleżanki z pracy, która widziała mnie z tymi wszystkimi szkolnymi pomocami. "Macie muchy w klasie?"

5 dziecięcych gadżetów, które świetnie sprawdzą się na zajęciach ⋆ Head Full of Ideas Kolorowe nakrętki (np. po musach w tubkach – mają śliczne kolory!) również wykorzystać możemy na różne sposoby. Warto je zbierać :). Żetony, pionki, liczmany QUESTION CARDS - konwersacyjne karty dla każdego - Karolina Lubas - English Teacher Nowy rok szkolny już coraz bliżej i pewnie wiele z Was szuka inspiracji i pomysłów na jakieś fajne rozpoczęcie wrześniowych lekcji. Jako, że uczę w szkole językowej, zazwyczaj nie wiem, na jakie osoby w grupie trafię zarówno pod względem umiejętności, ale także charakteru. Więc pierwsze zajęcia zazwyczaj poświęcam na krótkie sprawy organizacyjne, a resztę na rozpoznanie uczniów.

Jak się Polak nie może dogadać z Anglikiem Według badań dr. Jörga Zinkena z University of Portsmouth, mówiący po angielsku Polacy są w oczach Anglików niegrzeczni, gdy używają struktur gramatycznych zapożyczonych z języka polskiego. Przez dwa lata badacz nagrywał domowe rozmowy w polskich i polsko-angielskich rodzinach, aby przeanalizować, jak komunikują się członkowie rodziny. Wprawdzie podczas odprowadzania dziecka do szkoły zarówno angielskojęzyczni, jak i polskojęzyczni rodzice używali trybu rozkazującego – włóż buty, zapnij kurtkę – ale gdy cała rodzina siedziała przy stole i jadła śniadanie, prośba o podanie mleka formułowana była inaczej.

Related: