background preloader

Kmycek

Facebook Twitter

Bliżej Przedszkola i Moja Płytoteka - sposób na ciekawe zajęcia - Froniowo. Z Bliżej Przedszkola powrót do przedszkola będzie o wiele przyjemniejszy.

Bliżej Przedszkola i Moja Płytoteka - sposób na ciekawe zajęcia - Froniowo

Wielu rodziców obawia się jak dziecko zareaguje po tak długiej przerwie. Trzeba zaufać nauczycielom, którym bardzo zależy na tym, aby dzieci jak najlepiej czuły się w przedszkolu. Wydawnictwo wyszło na przeciw oczekiwaniom i stworzyło serwis streamingowy. Uatrakcyjni każde zajęcia. Moja Płytoteka jest zarówno dla nauczycieli, ale abonament mogą też wykupić rodzice. Co zawiera Moja Płytoteka z Bliżej Przedszkola? Bliżej Przedszkola to wydawnictwo, które jest dobrze znane każdemu nauczycielowi przedszkola. A dzięki serwisowi streamingowemu macie: dostęp do ponad 1600 utworówpropozycje zabaw dla dziecipodkłady muzyczne. Edu-Grafika pomoce dydaktyczne, karty pracy i ćwiczenia - przedszkole. Przedszkole Nr 126 Warszawa - Ursynów. Karty pracy dla przedszkolaków - Accueil. Przedszkolejankowice. Drodzy Rodzice, Tęsknimy za naszymi przedszkolakami ale sytuacja w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, nie pozwala nam na bezpośredni z nimi kontakt.

przedszkolejankowice

Chcielibyśmy zaproponować prowadzenie zajęć i zabaw w domu z naszą pomocą. Na naszej stronie internetowej nauczyciele będą (na bieżąco) zamieszczać propozycje ciekawych zajęć /zadań wychowawczo- dydaktycznych, kart pracy/ zgodnie z podstawą programową, które można wykorzystać na co dzień. Nauczyciele specjaliści w zakładce „Zdalne nauczanie – nauczyciele specjaliści” będą umieszczać wskazówki oraz zadania do pracy z dziećmi. Mamy nadzieję, że taka forma współpracy dostarczy pomysłów i pozwoli w ciekawy sposób spędzić ten trudny czas. Prosimy także pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność.

Zachęcamy serdecznie do skorzystania z naszych propozycji. Pozdrawiamy nasze przedszkolaki! Dyrektor mgr Wiesława Mięsok P.S. Rodzicu pamiętaj! Karty pracy: zwierzęta i życie na wsi dla przedszkolaków i uczniów do druku. Gry dla dzieci - Edukacyjne zabawy dla dzieci - Buliba.pl. Propozycje zabaw i aktywności.xlsx - Google Sheets. Primary Resources - KS2, KS1, Early Years (EYFS) KS3, KS4, Twinkl. Na wsi - prezentacja, audio i karty obrazkowe - Pani Monia. Kwiecień to dobry czas na to, by porozmawiać o tym co słychać na wsi.

Na wsi - prezentacja, audio i karty obrazkowe - Pani Monia

W dzisiejszych czasach tematy dotyczące życia na wsi są dla dziecka często niemniej ciekawe od tematów związanych z afrykańską sawanną. Na swój sposób dla dziecka żyjącego z dala od wsi – to całkiem egzotyczne! Z drugiej jednak strony, to co na wsi – choć dla niektórych odległe – wciąż jest dziecku bliskie. Każde z nich korzysta z dóbr, które pochodzą z rolniczej i hodowlanej działalności. Na wsi – prezentacja Starałam się stworzyć taką prezentację, z której dziecko skorzysta bez wsparcia osoby dorosłej. Przechodząc ze slajdu na slajd przedszkolak dowiaduję się na przykład co nieco o: zwierzętach żyjących na wiejskim podwórku;wiejskiej zabudowie;maszynach, które znajdują się w gospodarstwie rolnym.

Ma także okazje: podjąć próbę rozpoznawania zwierząt po ich odgłosach;dowiedzieć się o niektórych formach wykorzystywania zwierząt przez człowieka;poznać małe ciekawostki dotyczące wiejskiego życia. Ale takiej starej! Save. Groupe public Kreatywne Nauczycielki Przedszkola. SERIA E-BOOKÓW: “WSPOMAGACZE-POMAGACZE WIELKANOCNE” English ESL worksheets, activities for distance learning and physical classrooms (x84693) LearnEnglish Kids. LearningApps - interactive and multimedia learning blocks. Groupe public Głowa Pełna Pomysłów - grupa dla anglistów pracujących z dziećmi. Groupe public Kreatywne Nauczycielki Przedszkola.

Gry i zabawy, które ZAWSZE sprawdzają się na moich zajęciach #2 ⋆ Head Full of Ideas. …What’s missing?

Gry i zabawy, które ZAWSZE sprawdzają się na moich zajęciach #2 ⋆ Head Full of Ideas

Tak, właśnie ta zabawa, prosta, jak budowa cepa i na tyle uniwersalna, że z powodzeniem wykorzystać można ją w każdej grupie wiekowej (no, może od 2-latków w górę, chociaż kto wie… ja młodszych nie uczyłam i coś czuję, że nigdy nie będę ;)). Do tego, What’s missing? Ma jedną bardzo istotną zaletę – to zabawa, która sprawdzi się przy dosłownie KAŻDYM temacie! Gdyby jakimś cudem zdarzyło się, że jeszcze o niej nie słyszałaś/-eś, poniżej możesz zapoznać się z zasadami. Natomiast jeżeli jesteś już starym wyjadaczem, który zasady What’s missing? Do zabawy przydadzą się: Tę zabawę możecie nazwać właściwie dowolnie, ja raczej nie mówię podczas zajęć “Let’s play What’s missing?

Jak się bawić? 1. 2. 3. 4. Jak urozmaicić zabawę? 1. W tej zabawie równie dobrze sprawdzą się realia, jak i flashcards. Moi najmłodsi uczniowie uwielbiają, kiedy już po odganięciu czego brakuje, pozwalam wybranemu dziecku wziąć chustę, w którą zawinięty jest dany przedmiot. 4. Angielski z Mają - Accueil. 5 dziecięcych gadżetów, które świetnie sprawdzą się na zajęciach ⋆ Head Full of Ideas. Kolorowe nakrętki (np. po musach w tubkach – mają śliczne kolory!)

5 dziecięcych gadżetów, które świetnie sprawdzą się na zajęciach ⋆ Head Full of Ideas

Również wykorzystać możemy na różne sposoby. Warto je zbierać :). Żetony, pionki, liczmany Ponieważ nakrętek dość łatwo zebrać dużo, można wykorzystywać je jako żetony do gry w BINGO, pionki w różnego rodzaju grach, czy przy nauce liczenia, jako liczmany, które dzieci będą przeliczać, dodawać, odejmować itd. Losowanie par, drużyn Ponieważ występują w różnych kolorach, w mniejszych grupach możesz za ich pomocą dobierać dzieci w pary, a w większych – drużyny :). Kolorowe zadania Każdemu kolorowi możecie wspólnie z uczniami przyporządkować jakieś zadanie, następnie wrzuć wszystkie nakrętki do woreczka/torby, którą uczniowie będą podawali sobie siedząc w kole z rąk do rąk. Kolorowe słówka Każdemu z kolorów można przyporządkować też jakieś słówko, wybrane z repertuaru tych w danym momencie przerabianych. Rytmy Co jeszcze przychodzi Wam do głowy?