background preloader

Edpuzzle

https://edpuzzle.com/

Related:  Aplikacje TIKPlatformy do zadań, quizówQuiz - Test - QuestionariDigital StorytellingItaliano - imparare la lingua

czyli nowe technologie w szkołach specjalnych: TRIVENTY- INTERAKTYWNE QUIZY Interaktywne quizy w czasie edukacji zdalnej są najczęściej poszukiwanymi narzędziami wśród nauczycieli. Nie chodzi tylko o ocenianie uczniów, które naszym zdaniem nie jest najpilniejszą sprawą, ale o kreatywne i aktywne zweryfikowanie wiedzy. Znamy kilka fantastycznych programów i aplikacji, które pozwalają na tworzenie takich interaktywnych quizów, a jednym z nich jest Triventy. Uczniowie skorzystają z krótkiego linku ( triv.in ), aby dołączyć do quizu ze swoich laptopów, tabletów lub smartfonów - nie trzeba instalować żadnej aplikacji!Dlaczego warto skorzystać z tego narzędzia. Gry na telefony wspierające naukę mapy politycznej i nie tylko – Niezbędnik geografa Przedstawiam wybrane gry, które pomogą opanować mapę polityczną świata i nie tylko. Poniższe aplikacje są bezpłatne, jeśli tylko nie będą nam przeszkadzać reklamy. Oczywiście tego typu aplikacji na różnych platformach jest o wiele więcej ale te udało mi się przetestować i wydają się ciekawe. Jeśli ktoś jeszcze zna jakąś innę aplikację wartą wspomnienia to prosze o kontakt, chętnie ją dopiszę do poniższej listy. Settera Geography (Seterra AB) dostępna na Androida i iOS.

czyli nowe technologie w szkołach specjalnych: GRA W WYSZUKIWANIE SŁÓW Zawsze jest doskonały czas na to, aby rozwijać słownictwo, doskonalić czytanie, a nawet percepcję wzrokową. Dzieci uwielbiają wykreślanki, dlatego tym razem proponujemy świetną aplikację do tego celu.Jedna z najlepszych dostępnych na rynku gier w znajdowanie słów. Do wyboru jest 7 kategorii słów. - Zwierzęta - Kraje świata - Postacie historyczne - Miasta świata - Znaki towarowe - Języki - Angielski dla dzieci Grać można na 7 poziomach trudności. - Bardzo łatwy - Łatwy - Normalny - Zaawansowany - Trudny - Ekspert - Szalony Obsługuje widok w poziomie i w pionie. Gra dostępna w wielu językach (22). - Polski , arabski , kataloński , czeski , niemiecki , grecki , angielski , hiszpański , francuski , hindi , węgierski , indonezyjski , włoski , japoński , koreański , niderlandzki , , portugalski , rosyjski , tajski , tagalski , turecki , chiński .

Azja - Gry geograficzne - Seterra Close We use cookies to ensure you get the best experience. By continuing to browse the site, you agree to our use of cookies. Nauczyciele inspirują w sieci cz.2 Sonda na fanpage’u Operonu pozwoliła wyróżnić najchętniej czytane przez Państwa blogi. Po stronach o tematyce przedmiotowej prezentujemy twórców, którzy informują o nowinkach edukacyjnych oraz tych, którzy zajmują się myśleniem wizualnym i prezentują nowatorskie metody nauczania. Kontakt z gronem pedagogicznym z całego świata Nauczyciele chętnie dzielą się w świecie belfrów swoimi innowacyjnymi pomysłami i metodami nauczania. Dla nauczycieli: Educaplay - wiele ćwiczeń, wiele możliwości Educaplay to narzędzie, z którego może skorzystać każdy nauczyciel bezpłatnie. Istnieje również wersja premium, ale opcja darmowa daje bardzo dużo możliwości. Minusem są reklamy, chociaż nie są one wyjątkowo uciążliwe. No i nie ma, niestety, wersji polskojęzycznej. Jednak kiedy tworzymy zadanie, wiele możemy zrobić na wyczucie. W Educaplay możemy stworzyć 16 rodzajów zadań.

Related: