background preloader

All Things Topics - Home

https://www.allthingstopics.com/

Related:  materiały do lekcjikamilinaELTbudigaLesson plans, printables and other resourses

Pomocne materiały przy budowaniu koncepcji projektu oraz wypełnianiu wniosku o dofinansowanie projektu w sektorze Edukacja szkolna Akcja 2 (KA229) Projekty Współpracy Szkół, realizowane w ramach Programu Erasmus+, dają szkołom możliwość wszechstronnego rozwoju. Mobilności edukacyjne uczniów i nauczycieli stwarzają okazję do rozwoju kompetencji kluczowych, społecznych, językowych a także do doskonalenia zawodowego kadry. Udział w projekcie to szansa dla szkoły na umiędzynarodowienie działalności i nawiązanie bliskiej współpracy ze szkołami z zagranicy. Wszystkie szkoły, w których planach rozwojowych jest ujęty także europejski wymiar kształcenia, zapraszamy do udziału w projektach Współpracy Szkół. Termin złożenia wniosków o dofinansowanie mija 21 marca 2019 roku. Poniżej przedstawiamy materiały pomocne przy budowaniu koncepcji projektu oraz wypełnianiu wniosku o dofinansowanie projektu:

Skuteczne ćwiczenia na wyciszenie uczniów na lekcjach języka angielskiego w kl. I-III. - The Teacher Doświadczenie pokazało mi, że z roku na rok coraz więcej uczniów klas I-III ma problem z wyciszeniem się na lekcji języka angielskiego. Bardzo często zanim pierwszaki zapamiętają zasady: „Nie rozmawiamy i nie krzyczymy na lekcji”, „Jak jedna osoba mówi, to reszta słucha” czy „ Pracujemy w ciszy” , mija większa część pierwszego semestru. Jednakże i starsi uczniowie mają problem w wyciszeniem się po dzwonku. Aby cała lekcja nie poszła w zapomnienie, a uczniowie wynieśli z niej, jak najwięcej, opracowałam metody, które ułatwiają mi pracę w klasach młodszych na lekcjach językowych. Zanim zaczęłam stosować wspomniane metody, uczniowie mieli problem z wyciszeniem się zaraz po dzwonku, przy zmianie aktywności, gry lub zabawy oraz podczas zadań grupowych. „Chinese whispers” – Uczniowie siadają w kręgu na dywanie.

Konspekty Zaprezentowane konspekty lekcji zostały opracowane przez nauczycieli dyplomowanych lub zaczerpnięte z renomowanych międzynarodowych serwisów. Dodatkowo zawierają one materiały potrzebne do przygotowania lekcji. Publikacje można wykorzystać przy tworzeniu własnego konspektu. Przy wykorzystaniu ich prosimy podać Ÿródło tzn.

Gry i zabawy z Wiktoriańskiego domu do współczesnej klasy - KAROLINA KĘPSKA - TRENER NAUCZYCIELI Idą Święta, czas radosny, rodzinny. Idealny to czas na wspomnienia naszych babć, dziadków, przypomnienie sobie co się kiedyś jadało, w co się bawiło, jak spędzało się Święta. Sama dawno już nie mam dziadków, ale uwielbiam słuchać, kiedy babcia mojego męża opowiada o Lwowie, lub o czasach tuż po wojnie. Niektóre historie są absolutnie przerażające, a inne wesołe, każda ma swój charakter i jest niezwykle ciekawa. ​

20 sposobów na wykorzystanie flashcards (kart obrazkowych) W dzisiejszym poście chciałabym opisać 20 sposobów na wykorzystanie flashcards Z pewnością wiekszość zabaw jest Wam już znanych Zapraszam także na inne blogi takie jak: Sposoby na użycie flashcards Miganie obrazka – pokazujemy dzieciom szybko flashcards i chowamy. Zadaniem dzieci jest odgadniecie co widziały na obrazku.Magic envelope.

Blog dla nauczycieli języka angielskiego: Fly swatter, czyli po co mi packa na muchy Dzisiaj o packach na muchy, bombie, papierowej kuli i piórkach. O wszystkich tych rzeczach już pisałam na blogu w różnych postach (najwierniejsi czytelnicy znają), ale do ponownego opisania ich (tym razem w jednym poście) zachęciły mnie pytania koleżanki z pracy, która widziała mnie z tymi wszystkimi szkolnymi pomocami. "Macie muchy w klasie?"

Karta pracy: Warsaw - the Spirit of Hope (język angielski, poziom B1+-B2) Warszawa… piękna stolica historii o bardzo burzliwej historii! Tym razem zapraszam do połączenia znanego z nieznanym – podczas lekcji z tą kartą pracy uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję na utrwalenie i rozszerzenie swojej wiedzy nt. Warszawy i jej historii 40 gier i zabaw jezykowych. Kochani, ponieważ dostaje od Was sporo wiadomości z zapytaniem o scenariusze zajeć oraz gry i zabawy do wykorzystania podczas zajec językowych w przedszkolu, postanowiłam zebrać wszystko w jedną całość. Niestety nie mogę udostępniać Wam wszystkich moich scenariuszy, ponieważ w ich przygotowanie wkładam bardzo dużo pracy. Jednak będę starała się co jakiś czas udostępniać jakieś ciekawsze plany zajeć. Niektóre możecie znaleźć już na moim blogu: Body parts: Farm Animals:

Related: