background preloader

Fakta

Facebook Twitter

Asociace pro právní otázky imigrace ASIM - analytická a poradenská činnost v oblasti azylového a cizineckého práva. Zde naleznete odpovědi na některé problémy, které mohou cizince při pobytu v České republice potkat.

Asociace pro právní otázky imigrace ASIM - analytická a poradenská činnost v oblasti azylového a cizineckého práva

Seznam otázek je postupně rozšiřován a nové odpovědi přidávány. Pokud však mezi nimi odpověď na svůj problém nenajdete, obraťte se na nás prostřednictvím naší on-line poradny a svůj dotaz nám zašlete e-mailem. Formulář pro zaslání dotazu naleznete zde. Informace pro svobodné lidi. Změna klimatu a povstání v Sýrii. 96 2 Google +2 0 4 KD│ Dva dny před rezignací egyptského lídra Husního Mubaraka zveřejnila al-Džazíra článek s titulkem "Království ticha", který argumentoval, že povstání v Sýrii je nepravděpodobné.

Změna klimatu a povstání v Sýrii

Článek zmiňoval "populárního prezidenta, obávané bezpečnostní síly a náboženskou rozmanitost" coby důvody, proč Bašár al-Asad nebude čelit výzvě, navzdory chaosu a výměně vedení způsobeným už takzvaným Arabským jarem. Ani ne za měsíc bezpečnostní síly uvěznily skupinu školáků v syrském městě Diráa, nejjižnějším zemědělském centru, za malování protivládních nápisů na městské zdi. Syria's Climate-Fueled Conflict, In One Stunning Comic Strip. Klára Berg: Šest mýtů o Syřanech v České republice. Při jednání o přijetí uprchlíků ze Sýrie do České republiky jsme mohli slyšet hlavně o rizicích, souvisejících s pronikáním extremistů za hranice českého státu.

Klára Berg: Šest mýtů o Syřanech v České republice

Naopak chyběla možnost dozvědět se více o Syřanech, kteří v České republice již žijí. V rámci výzkumu pro mou diplomovou práci jsem zjišťovala, kolik u nás Syřanů žije, proč do České republiky přišli, jaké mají vzdělání nebo jaké si našli uplatnění. Fatima Rahimi: Ať uprchlíci vyrábí zbraně, před kterými utíkají! Minulý týden byla zveřejněna výroční zpráva o kontrole českého vývozu vojenského materiálu za rok 2014.

Fatima Rahimi: Ať uprchlíci vyrábí zbraně, před kterými utíkají!

V loňském roce dosáhl rekordních čísel. Z uvedených dat vyplývá, že Česká republika zvýšila vývoz těchto produktů: celkově za ně utržila 11,8 miliardy korun. Oproti předchozímu roku vzrostl zisk téměř o 3,75 miliardy korun. Přehledně: Kolik peněz a jaké služby nabízejí evropské země uprchlíkům žádajícím o azyl. Lidé jedné země - Slovníček pojmů. Emigrace Směrem ven, emigrovat = odejít odněkud.

Lidé jedné země - Slovníček pojmů

V oblasti mezinárodní migrace se emigrací myslí odchod z jedné země do jiné země. Za emigraci se označují i skupiny lidí, kteří odešli do jiné země například z jednoho důvodu, v jednom období (pobělohorská emigrace, československá válečná emigrace). Etnická identita Uvědomování si, pociťování sounáležitosti s určitou etnickou skupinou na základě společně sdílených znaků etnicity nebo rodového původu a na základě vědomí odlišnosti od jiného etnika.

Pohádky tisíce a jednoho uprchlíka, aneb data skrytá v labyrintu mýtů. Média mají ráda příběhy.

Pohádky tisíce a jednoho uprchlíka, aneb data skrytá v labyrintu mýtů

Příběhy se dobře čtou, „prodávají“ témata a umějí ilustrovat různé jevy na konkrétních lidech. Uprchlíci: Mýty a strach. 812 22 Google +6 0 2 Kdybychom neměli empatii, soucit, už bychom dávno vymřeli.

Uprchlíci: Mýty a strach

Příběh lidstva je příběhem pohybu, migrace, zrodu a přizpůsobování se. Tohle, co teď probíhá, je jen jedna relativně nevýznamná kapitola. Mýty a fakta. Deset nesmyslů, které lidé šíří o uprchlících. 1554 5 Google +4 0 7 Drtivou většinou jde o uprchlíky, ne o ekonomické migranty Když čelíte největší světové uprchlické krizi od ukončení druhé světové války, je důležité mít k dispozici fakta k střízlivé debatě o tom, jak reagovat.

Deset nesmyslů, které lidé šíří o uprchlících

Ochota přijímat imigranty: srovnání ČR a evropských zemí. Migrace do Evropy je v současnosti jedním z hlavních celospolečenských témat.

Ochota přijímat imigranty: srovnání ČR a evropských zemí

Na rozdíl od mnoha problematik, které jsou předmětem diskuzí téměř výhradně v užších akademických nebo politických kruzích, je narůstající počet imigrantů přicházejících do evropských zemí tématem diskutovaným napříč celou společností. Tato diskuse obsahuje řadu protichůdných stanovisek a rozděluje obyvatele jednotlivých evropských států, jakož i evropské země navzájem. O uprchlících - Interkulturní setkání. Eritrea. Země, z které se utíká pryč. Jan Dražan, 11.5.2013, Lidové noviny | 23.10.2013.

Eritrea. Země, z které se utíká pryč

Researchers Link Syrian Conflict to a Drought Made Worse by Climate Change. Photo Drawing one of the strongest links yet between global warming and human conflict, researchers said Monday that an extreme drought in between 2006 and 2009 was most likely due to , and that the drought was a factor in the violent uprising that began there in 2011. The drought was the worst in the country in modern times, and in a study published Monday in Proceedings of the National Academy of Sciences, the scientists laid the blame for it on a century-long trend toward warmer and drier conditions in the Eastern Mediterranean, rather than on natural climate variability. The researchers said this trend matched computer simulations of how the region responds to increases in greenhouse-gas emissions, and appeared to be due to two factors: a weakening of winds that bring moisture-laden air from the Mediterranean and hotter temperatures that cause more evaporation.

Colin P. Válku v Sýrii vyvolalo globální oteplování. V Praze se scházejí ministři zahraničí zemí Visegrádské čtyřky a Lucemburska, které momentálně předsedá EU; v úterý pak bude následovat schůzka osmadvaceti ministrů vnitra v Bruselu, den na to se tamtéž chystá speciální summit k migrační krizi. Jinými slovy se zdá, že téma debatovaných povinných kvót, podle nichž se budou muset země EU přijmout jistou část z uprchlíků, zůstává stále vysoce horké a aktuální. Deník The Financial Times ovšem prohlašuje povinné kvóty za nejspíš mrtvé. Jeho reportéři se dostali k poslední verzi návrhů řešení současné krize z dílny Evropské komise - a v tomto nejnovějším draftu prý povinné kvóty nenalezli.

Dokument nezmiňuje ani případné procentuální podíly, které by na jednotlivé země připadly. Kvóty měly podle FT mimo jiné sloužit jako precedentní řešení pro případ, že by se podobné krize jako ta současná opakovaly. Migrant crisis: How Australia compares on refugees and asylum seekers. A child sleeps in a public park in Akcakale, Turkey, where some Syrian refugees have been staying. Europe's migration crisis: how well do you know the facts?