background preloader

Interesantas lietas

Facebook Twitter

1930. gadu Latvijas mūzikas industrijas veiksmes stāsts – rūpnīca «Bellaccord Electro» / Raksts / LSM.lv. No kā tikai 20. gadsimtā cilvēki nav klausījušies mūziku – skaņu plates, magnetafona lentes, vēlāk audiokasetes, bet 1980. gadu beigās likās, ka neko labāku par kompaktiskiem jau nu tiešām neizgudros.

1930. gadu Latvijas mūzikas industrijas veiksmes stāsts – rūpnīca «Bellaccord Electro» / Raksts / LSM.lv

Tomēr laikā, kad mūzikas atskaņošana kļuvusi lielākoties digitāla, cilvēki atkal atgriežas pie kaut kā īsta un taustāma – patīkami čerkstošajām skaņu platēm. Izrādās, agrāk plates Latvijā ne tikai klausījās, bet arī – ražoja! Francijā likums aizsargā lauku trokšņus un aromātus / Raksts / LSM.lv. Gaiļa dziedāšana, govju maušana, traktora troksnis – Francijā lauku skaņas un aromāti tagad aizsargāti ar likumu un atzīti par daļu no nacionālā mantojuma.

Francijā likums aizsargā lauku trokšņus un aromātus / Raksts / LSM.lv

Lieta aktualizēta, jo Francijas laukos vietējiem un pilsētas atpūtniekiem dažkārt radušās domstarpības par to, kādai jābūt lauku videi. Pirms kāda laika tiesā uz apsūdzēto sola pat nonāca kāds gailis savas dziedāšanas dēļ. Francijas lauku skaņas un trokšņi, smaržas un smakas tagad oficiāli atzītas par daļu no nācijas kopīgā mantojuma un, var teikt, nu aizsargātas ar likumu. Francijas Senāts apstiprinājis attiecīgu likumu pēc vairākiem konfliktiem starp lauku iedzīvotājiem un atpūtniekiem no pilsētas. Alternative Math. The Expert (Short Comedy Sketch) A Millennial Job Interview. TESTS: Izpildi un uzzini, kura grāmata ir sarakstīta par tavu dzīvi! 1 Kā tu reaģētu uz aizskarošu joku?

TESTS: Izpildi un uzzini, kura grāmata ir sarakstīta par tavu dzīvi!

2. Pateiktu kaut ko dzēlīgu pretī. Video atmiņu stāsti / Dvēseļu Putenis. Welcome. The Colorful Stories of 5 Obsolete Art Pigments. Aptauja: cik populārs ir tavs viedoklis dažādos jautājumos? 16 komentāri Izpildi aptauju un noskaidro, vai tavs viedoklis sakrīt ar sabiedrības domām!

Aptauja: cik populārs ir tavs viedoklis dažādos jautājumos?

1 Ko tu izvēlies? 1. Tēju 2. LEO.org - Ihr Sprachangebot im Web. Video atmiņu stāsti / Dvēseļu Putenis. The Expert (Short Comedy Sketch) Alternative Math. Ziepju burbuļu recepte. Omas planšete. Amonašvili: humānā pedagoģija. Viņš savās lekcijās ir uzsvēris patriotisma lielo lomu audzināšanas procesā.

Amonašvili: humānā pedagoģija

"Es nerunāšu par patriotismu, bet gan par nacionālo garu. Ja globalizācija iznīcinās manu gruzīna garu, kultūru, vēsturi, tradīcijas, savdabīgumu, man nav vajadzīga globalizācija. Es jums patīku tādēļ, ka man ir savs izskats, man ir savi talanti, es zinu savas tradīcijas, bet nezinu jūsu tradīcijas.