background preloader

Nikate

Facebook Twitter

Blog o perfumach, blogi perfumiarskie - ELLE.pl. Blogi o perfumach to nadal egzotyka w sieci.

Blog o perfumach, blogi perfumiarskie - ELLE.pl

Udało nam się jednak znaleźć kilka perełek. Blogi o perfumach na tle blogów o modzie wydają się być niszą. Polskie można policzyć na palcach jednej ręki a i wśród zagranicznych jakościowe tytuły to prawdziwe znalezisko. Temat jest za to wart poszukiwań, bo blogerzy perfumeryjni to pasjonaci o naprawdę rozległej wiedzy merytorycznej. O perfumach opowiadają jak o dziełach sztuki, ale to nie flakony są dla nich najbardziej istotne, a esencja zawarta wewnątrz. Jednym z nich jest Marcin Budzyk, student Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej, autor bloga Nez de Luxe (wcześniej "Niemuzyczna pięciolinia"), który jako znawca dziedziny pomógł nam w poszukiwaniach najlepszych blogów perfumiarskich w sieci.

Marcin pisze o swojej pasji: Tworzenie zapachów to sztuka. Blog o perfumach, blogi perfumiarskie - ELLE.pl. Andy Warhol Photography Archive. From 1976 until his death in 1987, Andy Warhol (U.S.A., 1928-1987) was never without his camera.

Andy Warhol Photography Archive

He snapped photos at discos, dinner parties, flea markets, and wrestling matches. Friends, boyfriends, business associates, socialites, celebrities, and passersby all captured Warhol's attention. Competitive Website Analysis - Find Your Competitive Edge - Alexa.com. How much warmer is your city? DOKUMENTY JAKO ŹRÓDŁA INFORMACJI - PDF Darmowe pobieranie. Pojęcie informacji naukowej:

DOKUMENTY JAKO ŹRÓDŁA INFORMACJI - PDF Darmowe pobieranie

Radzenie sobie ze stresem - siła i odporność lidera. Jak szukać – Informatorium. Katalog audiobooków Opublikowano w dniu 4 Gru2018 W Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu dostępne są 7402 audiobooki.

Jak szukać – Informatorium

Z tej liczby aż 6925 książek mówionych znajduje się w Ośrodku Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych na ul. Szczytnej 13. Instytucje dobroczynne Celestyny Działyńskiej, Korespondencja, projekty, Statuty Tow. Dobroczynności nad dziećmi, Instytut Panien w Poznaniu, Zakład Uwięzionych w Kościanie etc. - Platforma Cyfrowa Biblioteki Kórnickiej. Opis Sygnatura: BK 07504 Kopie: BPCim. 3184CD 147aMf 7543 Tytuł: korespondencjaInstytucje dobroczynne Celestyny Działyńskiej, Korespondencja, projekty, Statuty Tow.

Instytucje dobroczynne Celestyny Działyńskiej, Korespondencja, projekty, Statuty Tow. Dobroczynności nad dziećmi, Instytut Panien w Poznaniu, Zakład Uwięzionych w Kościanie etc. - Platforma Cyfrowa Biblioteki Kórnickiej

Dobroczynności nad dziećmi, Instytut Panien w Poznaniu, Zakład Uwięzionych w Kościanie etc. Instytucje dobroczynne Celestyny Działyńskiej, Korespondencja, projekty, Statuty Tow. Dobroczynności nad dziećmi, Instytut Panien w Poznaniu, Zakład Uwięzionych w Kościanie etc. - Podgląd zasobu - Platforma Cyfrowa Biblioteki Kórnickiej. Centurm Cyfrowe otwarta nauka www. Netykieta. 15 zasad postępowania w sieci  - Blog - Fundacja Orange. Celem netykiety jest stworzenie dobrych ram dla działania społeczności internetowej oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom w sieci.

Netykieta. 15 zasad postępowania w sieci  - Blog - Fundacja Orange

Poznaj piętnaście zasad, według których powinien postępować każdy internauta. Netykieta to zasady zachowania, które odpowiadają na pytanie: jak zachowywać się w internecie? Reguły zmieniają się tutaj z roku na rok, tak jak zmienia się internet. Zasady właściwego zachowania w sieci wywodzą się z netykiet, które obowiązywały na grupach dyskusyjnych, forach czy kanałach IRC. O ile kanały IRC znają dziś tylko nieliczni, o tyle większość korzysta z serwisów społecznościowych. z2014 2 05. Top 100 articles – 2020. Sektor 3.0. Przepyszny chłodnik litewski z botwinki - Jakub Kuroń.

Zasoby edukacyjne

CINIBA - Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa. Standaryzacja kosztów w bibliotekach publicznych. J. Wołosz - Efektywna biblioteka publiczna w społeczeństwie informacyjnym. Obecnie, gdy analizujemy skutki zmian w bibliotekarstwie publicznym po 1989 r., takich jak m.in. likwidacja 1464 placówek bibliotecznych, połączenie ok. 1000 z domami kultury i innymi instytucjami, likwidacja punktów bibliotecznych, spadek zakupu nowych książek z ok. 18 wol. na 100 mieszkańców przed kilkunastu laty do 5,4 wol. na 100 mieszkańców w 2002 r., osłabienie więzi w ramach sieci wskutek osłabienia jej węzłów w postaci zmniejszonej liczby bibliotek wojewódzkich (po reformie administracyjnej) i niemrawo tworzonych bibliotek powiatowych, różnicowanie się modeli funkcjonalnych i organizacyjnych bibliotek wojewódzkich i powiatowych połączone z pogarszaniem się warunków opieki nad bibliotekami na obszarach poszczególnych województw i powiatów - a tę litanię niekorzystnych zjawisk można wydłużać - otóż w takiej sytuacji sens mówienia o przyszłości bibliotek publicznych może budzić uzasadnione wątpliwości.

J. Wołosz - Efektywna biblioteka publiczna w społeczeństwie informacyjnym

Przedłużamy nabór na trenerów i trenerki kompetencji cyfrowych - Centrum Cyfrowe. Poradnik kliknij sprawdz zrozum. Nieoczywiste źródła informacji naukowej  - Rynek Informacji. Nieoczywiste źródła informacji naukowej Informacja naukowa kojarzy się przede wszystkim z biblioteką i Google Scholar.

Nieoczywiste źródła informacji naukowej  - Rynek Informacji

Większość z was na pewno korzysta z wyszukiwarki naukowej Google na co dzień i to od niej zaczyna swój research do bibliografii czy jakiejś publikacji naukowej. Do biblioteki ruszacie w ostateczności, choć najczęściej nie obejdzie się bez jej zasobów i baz danych, które udostępnia. Gdzie jeszcze można szukać naukowych publikacji czy danych? Fake newsy w czasach epidemii. Jak sobie z nimi radzić? Za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale również telewizji, radia czy portali informacyjnych, dociera do nas ogromna liczba wiadomości na temat koronawirusa, w tym niestety również fałszywych.

Fake newsy w czasach epidemii. Jak sobie z nimi radzić?

Temat niewątpliwie stał się pożywką dla twórców fake newsów. Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak poważne i negatywne konsekwencje może mieć dla społeczeństwa rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji. W poniższym artykule przypomnimy, jak nie dać się nabrać na fałszywe informacje i z jakich źródeł najlepiej korzystać. Przedstawimy zbiór zasad dotyczących reagowania na fałszywe informacje w mediach społecznościowych, a także omówimy kwestie psychologiczne związane z tym tematem. Nieoczywiste źródła wiedzy w sieci. Menu Nieoczywiste źródła wiedzy w sieci Edukacja, Kompetencje przyszłości.

Nieoczywiste źródła wiedzy w sieci

About Writing: A Guide. Archiwum prasowe – Archiwum PAN Oddział w Poznaniu. PAN Archiwum w Warszawie Oddział w Poznaniu gromadzi również artykuły i informacje prasowe z lokalnych poznańskich gazet i czasopism, dotyczące nauki, historii i kultury w Poznaniu i w Wielkopolsce. Dokumentacja ta prowadzona jest od 1958 roku. Pierwotnie gromadzono i ewidencjonowano tylko nekrologi Nasze archiwum prasowe zmarłych pracowników poznańskich wyższych uczelni i muzeów. Z czasem zbiór ten poszerzano o artykuły dotyczące nauki, naukowców oraz placówek naukowych w Poznaniu i Wielkopolsce.

Wyodrębniono hasła: historia Poznania i Wielkopolski, ważne wydarzenia kulturalne i naukowe (kongresy, zjazdy, sympozja), wybitne historyczne i współczesne osoby zasłużone dla miasta i regionu. E-book: 17 narzędzi do zarządzania informacją w firmie - Infobrokerska. Zarządzanie informacją w czasach ogromnej obfitości dostępnych danych staje się koniecznością. Jeśli przytłacza Cię ilość informacji, sprawdź listę rekomendowanych przez nas narzędzi m.in. do: współdzielenia zasobów informacyjnych w zespole,zarządzania obiegiem dokumentów w firmie,zarządzania projektami i listami zadań do wykonania,efektywnej współpracy z klientem,wyszukiwania informacji potrzebnych w biznesie,publikowania treści w mediach społecznościowych,monitorowania informacji marketingowych,zarządzania informacjami m.in. o klientach.

Paintings - Kajetan Karczewski. Purdue University - Indiana's Land Grant University. Wystawy Sztuki Kobiet - Wystawa. Olga BoznańskaZofia StankiewiczównaMichalina KrzyżanowskaZofia StryjeńskaJanina Reichertówna (Reichert)Magdalena GrossLuna DrexlerowaJulia SomlkównaKuleszyna (talerze dekoracyjne)Tuławiecka (obrus dekoracyjny)Kossakowska (batiki)Czarkowska ( majoliki)Raczyńska (abażury) *Lista niepełna, za: M. Ryszczyńska, Wystawa Pracy Kobiet, w: Powszechna Wystawa Krajowa tom 4, red. S. Time Zone Converter – Time Difference Calculator.

Kultowe ciastka Amerykany - Issabelall. „Opłaca się robić dobre rzeczy”. Wydawnictwa w niszy – Xięgarnia. iOS 14 - najlepsze widżety. Pogoda, wyszukiwarka, notatki i inne. Druga sprawa to oczywiście widżety z aplikacji, których na co dzień używacie – jeśli Wasza aplikacja kalendarza czy e-maila oferuje widżet, to zapewne skorzystacie właśnie z niego. Poniżej polecane widżety to przede wszystkim uniwersalne rozwiązania, po które może sięgnąć każdy, by nieco urozmaicić lub lepiej zorganizować sobie ekran główny w iOS 14 za pomocą widżetów. Spotify dodało widżet na iOS 14. Równie bezużyteczny co cała reszta.

Webinary i szkolenia online

Regionalizm w bibliotece - dodatek do Poradnika Bibliotekarza by Poradnik Bibliotekarza. A. Tyws - Efektywność bibliotek w modelu międzyorganizacyjnym. 1.Wstęp Społeczna recepcja usług bibliotecznych znaczona jest ostatnio zjawiskami oryginalnymi i pozornie niewytłumaczalnymi. Biblioteka Narodowa - naczelna książnica państwa - stała się, jak pokazują statystyki, swego rodzaju instytucją międzyuczelnianą obsługującą głównie środowiska studenckie i naukowe. Z drugiej strony Biblioteka Główna Uniwersytetu Warszawskiego, przeniesiona do supernowoczesnego zespołu obiektów, nafaszerowana nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, jest ulubienicą użytkowników o pozauniwersyteckim rodowodzie.

Może zaskakiwać fakt, że nowe spojrzenie na bibliotekę i jej usługi prezentują czytelnicy. To oni coraz swobodniej przechodzą ponad chińskimi murami podziałów branżowych, obalają formalne bariery dostępu do książek i informacji, lekceważą tradycyjne szyldy i etykiety. Tradycja i nowoczesnosc w bibliotece naukowej XXI wieku 2012. Nowoczesne biblioteki: jakie zmiany zaszły na świecie w bibliotekach publicznych? Co zawdzięczamy technologii? - National Geographic.

Lekcje biblioteczne - przydatne źródła i materiały

Prawo - źródła informacji. Might a Vegan Diet Be Healthy, or Even Healthier? - Animal (De)liberation: Should the Consumption of Animal Products Be Banned? - NCBI Bookshelf. Home - OSINT Base. Coffee. Piotr Fliciński Wspolczesny slownik frazeologiczny author's version. Repozytorium Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (AMUR): Współczesny słownik frazeologiczny. ZASOBY – cisiiskuteczni.pl. Konferencje. The Library 100. Biblioteki cyfrowe. Raport: jedynie 42 proc. Polaków zadowolonych z życia seksualnego. Ze swego życia seksualnego zadowolonych jest zaledwie 42 proc. Polaków - wynika z raportu „Seksualność Polaków 2017” upublicznionego w środę w Warszawie przez prof. Fact-checking ; portals. Żono, wracam do domu, czyli Odys z Ciężkowic (Waldemar Bawołek, „Bimetal”) – Aktualnik. Sporo w ostatnich miesiącach Waldemara Bawołka, zarówno na rynku wydawniczym, jak i w prasie literackiej, a przede wszystkim – w dyskusjach krytyków i recenzentów, sięgających często poza media branżowe.

Tematyczne zestawienia bibliograficzne - Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej. Zestawienia tematyczne. Ksiazka2006. 4 fazy kompetencji - świadoma, a może nieświadoma kompetencja? Kompetencje to zestaw umiejętności, doświadczeń i wiedzy. Coronavirus Pandemic Data Explorer. Aktualności - Gdy dom jest całym światem: życie Polaków podczas izolacji. Wnętrza VOX. Weryfikacja informacji SPI 1. Rzetelnie o koronawirusie. Jak weryfikować informacje medyczne - Rynek Informacji. Land Copernicus search.

Ciekawe rozwiązania innych bibliotek publicznych na czas pandemii

Bazy różnych źródeł informacji. Darmowe książki w internecie - co kryje domena publiczna? - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego. Lubisz czytać książki, ale ich nie kupujesz, bo uważasz, że są bardzo drogie, a w bibliotekach często tworzą się ogromne kolejki? Chciałbyś zabrać książkę lub książki ze sobą w podróż, ale są one ciężkie i zajmują dużo miejsca? Zdarza Ci się czytać kilka książek jednocześnie? Odpowiedzią na te rozterki mogą być książki w wersji elektronicznej, których – wraz z rosnąca popularnością czytników książek – pojawia się na rynku coraz więcej. Czytniki są lekkie, bardzo poręczne i mogą pomieścić tysiące tytułów, które zawsze możesz mieć pod ręką i dowolnie wybierać lekturę, na którą akurat masz ochotę.

Ta strona pozwoli ci się wykasować z internetu. Będziesz zdziwiony, ile śladów po sobie pozostawiłeś. Deseat.me to nowy serwis, którego celem jest umożliwienie internautom usunięcie niechcianych kont założonych w różnych serwisach. 20 prostych (darmowych) narzędzi do tworzenia ładnych treści. Proste, darmowe i ładne – brzmi niemal jak utopia. Bo jeśli narzędzie jest proste, to zazwyczaj efekt końcowy jest również… zbyt prosty. Warsztat pracy infobrokera. OJ UW - Wyniki wyszukiwania. Ze strony Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji (Warsztat pracy brokera informacji)

Babka wielkanocna - piaskowa. Regionalne Obserwatorium Kultury. Nieoczywiste źródła wiedzy w sieci / Kamil Śliwowski. Archiwa: Wyszukiwarki - Rynek Informacji. Drabek Polskie pismiennictwo z zakresu bibliotekoznawstwa. Specjalista informacji w natarciu – kompetencje i obowiązki zawodów informacyjnych - Rynek Informacji. Szpunar magdalena kultura algorytmow. Rynek Informacji - portal o biznesie, marketingu i danych.

Bańka informacyjna - świat poza Google - blog biznesowy - Infobrokerska. Czym jest bańka informacyjna, czyli ograniczony dostęp do nieograniczonych informacji - Doradca w Biznesie. Marcin Wojnarski, dr, matematyk, założyciel Paperity. Ocena jakości czasopism z wykorzystaniem parametrów bibliometrycznych w bazie Scopus - Informacja Naukowa. CMS w bibliotekach. Children's Book and Media Review. Browse by affiliation "Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej : Instytut Studiów Informacyjnych" Przewodnik po elektronicznych zasobach. Audience in the center: Let's talk about audience development... - Corners.

(1) Wybrane zagadnienia prawa autorskiego. Google Scholar – narzędzie do importu danych bibliograficznych?