background preloader

COVID Pages

Facebook Twitter

- Österreichische Agentur für Ernährungssicherheit. Proč Prymulovi záleží na desetinách? Ověřte si, jaký je to průšvih - iDNES.cz. Počet nakažených roste a prakticky každý všední den dosahuje nových rekordů.

Proč Prymulovi záleží na desetinách? Ověřte si, jaký je to průšvih - iDNES.cz

Situace je ale ve skutečnosti zřejmě ještě horší, než je vidět z každodenního přírůstku počtu nakažených. Pro odborníky je znepokojivý především jejich vytrvalý nárůst a velký podíl pozitivních testů. Naznačují, že to nejhorší nás ještě čeká. A proto je potřeba podívat se na mnohokrát skloňované a neintuitivní „číslo R“. Na každé desetince záleží, rozdíly jsou obrovské Když ministr Prymula oznamoval zavádění tvrdých opatření od 9. října, zmínil ve zdůvodnění konkrétně jedno číslo – reprodukční číslo známé jako R. To nezní příliš hrozivě. Odhady reprodukčního čísla R podle ÚZIS pro období září a říjen 2020 z prezentace MZ představené 9.10. Nejprve trochu dat. Měli bychom připomenout, že hodnota je přibližná. Ovšem, byť jde o údaj „neostrý“, i tento malý růst je znepokojivý.

Jak asi víte, nákaza se z podstaty věci šíří exponenciálně. Jak často se všechna čísla zdvojnásobí? Ty, které nevidíme Zdroj: MZ ČR. Kapacita nemocnic - Hlídač státu. 338,000 Missing Deaths: Tracking the True Toll of the Coronavirus Outbreak. Peru 28,000 monthly deaths Jan.

338,000 Missing Deaths: Tracking the True Toll of the Coronavirus Outbreak

Dec. Mapa: Jak nákaza postupuje Českem - Seznam Zprávy. Denní a kumulativní počet nových případů není jediný ukazatel vývoje situace.

Mapa: Jak nákaza postupuje Českem - Seznam Zprávy

Grafy níž ukazují situaci z dlouhodobého hlediska na klouzavém průměru. Klouzavý průměr Klouzavý, sedmidenní průměr ukazuje vývoj pozitivních případů v čase, kdy každý den je vypočítán z průměru předchozích sedmi dní. Takový graf zohledňuje, že se objevují dny, které statisticky vybočují. Hodnoty jsou tak například u sedmidenního průměru ve srovnání s denními přírůstky víc vyrovnané.

Měsíční klouzavý průměr pak ukazuje situace z dlouhodobého hlediska, kdy různé rekordní počty v jednotlivých dnech hrají jen minimální roli. Počet aktivních případů (neboli aktuálně nemocných) se vypočítává z pozitivně testovaných, od kterých se odečítají oběti a uzdravení. Koronadata - Digitální Česko a NAKIT. Coronavirus Pandemic Data Explorer. Coronavirus chart: see how your country compares. #DISINFOVÍRUS - Digital Infospace Security Initiative. Program kritizovaný europoslancom Milanom Uhríkom nie je určený na sťahovanie migrantov do Európy, ale pre uvoľnenie humanitárnej situácie v gréckych táboroch.

#DISINFOVÍRUS - Digital Infospace Security Initiative

Pred nákazou ochraňuje nielen migrantov, ale aj gréckych občanov, a to znižovaním koncentrácie ľudí v potenciálnych ohniskách nákazy. Do programu sú vyberané predovšetkým ohrozené skupiny (deti, starí, chorí) - z nich bude neskôr len časť presunutá do iných štátov EÚ, ktoré sa už predtým dobrovoľne prihlásili k ich prijatiu. V súčasnosti je na presun pripravených 1600 maloletých bez sprievodu, v budúcnosti by malo ísť o ďalších 2000 prípadov - nie o desaťtisíce či státisíce.

Ďalšou úlohou je vrátiť migrantov späť do ich domoviny, na ktorú EÚ v rámci daného programu vyčlenila 10 miliónov. V polovici marca EÚ odsúhlasila príspevok do výšky 2000€ na osobu za účelom podpory návratu a reintegrácie ekonomických migrantov v ich domovských štátoch. COVID19 pandemie v ČR. The History of Pandemics, by Death Toll.

Pan·dem·ic /panˈdemik/ (of a disease) prevalent over a whole country or the world.

The History of Pandemics, by Death Toll

As humans have spread across the world, so have infectious diseases. Even in this modern era, outbreaks are nearly constant, though not every outbreak reaches pandemic level as COVID-19 has. Today’s visualization outlines some of history’s most deadly pandemics, from the Antonine Plague to the current COVID-19 event. A Timeline of Historical Pandemics Disease and illnesses have plagued humanity since the earliest days, our mortal flaw. Widespread trade created new opportunities for human and animal interactions that sped up such epidemics.

The more civilized humans became – with larger cities, more exotic trade routes, and increased contact with different populations of people, animals, and ecosystems – the more likely pandemics would occur. Here are some of the major pandemics that have occurred over time: COVID-19 – Přehledy pohybu komunity. Each Community Mobility Report is broken down by location and displays the change in visits to places like grocery stores and parks. Learn more about the data. We’re working to add more countries, regions and languages in the coming weeks. This is an early release and reports will be updated regularly. The Community Mobility Reports were developed to be helpful while adhering to our stringent privacy protocols and protecting people’s privacy. No personally identifiable information, such as an individual’s location, contacts or movement, will be made available at any point.

Insights in these reports are created with aggregated, anonymized sets of data from users who have turned on the Location History setting, which is off by default. We also use the same world-class anonymization technology used in our products every day to keep your activity data private and secure. Visit Google's Privacy Policy to learn more about how we keep your data private, safe and secure. Mitigation Calculator. Epidemiologická kalkulačka. Aktuální informace o COVID-19 – Oficiální informační portál Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Nový koronavirus. WHO Coronavirus Disease (COVID-19) Dashboard. CleverMaps. Pandemie covidu-19. Tento článek reaguje na aktuální nebo nedávné události.

Pandemie covidu-19

Informace zde uvedené se vzhledem k neustálému vývoji mohou průběžně měnit. Je třeba je se zvýšenou péčí aktualizovat a doplňovat. Coronavirus Update (Live): 36,591,174 Cases and 1,063,529 Deaths from COVID-19 Virus Pandemic - Worldometer. Onemocnění aktuálně od MZČR.