background preloader

Dydaktyka

Facebook Twitter

Result Preview. TechCrunch fait désormais partie de Verizon Media. TechCrunch fait partie de Verizon Media.

TechCrunch fait désormais partie de Verizon Media

Nos partenaires et nous-mêmes stockerons et/ou utiliserons des informations concernant votre appareil, par l’intermédiaire de cookies et de technologies similaires, afin d’afficher des annonces et des contenus personnalisés, de mesurer les audiences et les contenus, d’obtenir des informations sur les audiences et à des fins de développement de produit. Données personnelles qui peuvent être utilisées Informations sur votre appareil et sur votre connexion Internet, y compris votre adresse IP Navigation et recherche lors de l’utilisation des sites Web et applications Verizon Media Position précise.

Oznaczenia geograficzne

Projekt naukowy i publikacje – jak zacząć, jak robić to dobrze i mądrze? – @medicine.italy. Projektanci zmienili szyldy lokalnych zakładów rzemieślniczych! Efekt? WOW! - Styl życia. Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji.

Projektanci zmienili szyldy lokalnych zakładów rzemieślniczych! Efekt? WOW! - Styl życia

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas i przez naszych partnerów biznesowych Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Edukacja medialna 2019 - Google Slides.

Spi.org. Niekonwencjonalne znaki towarowe. Smak, zapach, gest. Toolkit Full Fact. A Simple Way to Better Remember Things: Draw a Picture. Przedziwny sposób, w jaki sztuczna inteligencja rozumie obrazy – Crazy Nauka. Zobaczcie świat oczami Sztucznej Inteligencji.

Przedziwny sposób, w jaki sztuczna inteligencja rozumie obrazy – Crazy Nauka

Sprawdźcie, jak sztuczny “mózg” postrzega rzeczywistość.

Zagrożenia - inspiracje

Grywalizacja kato. Famed Hacker Kevin Mitnick Shows You How to Go Invisible Online. Prezentacja – Otwarte zasoby. Comments. Jak legalnie sprzedawać kursy on-line, e-booki i inne e-produkty? Przygotowanie raportu rynkowego do składu krok po kroku. Prezes Wikimedia Polska: Seminarium naukowe. Ktoś przedstawia temat. A ja słyszę mój własny tekst z Wikipedii...

Uwielbiana przez jednych, przez innych ostro krytykowana, a nawet wyśmiewana.

Prezes Wikimedia Polska: Seminarium naukowe. Ktoś przedstawia temat. A ja słyszę mój własny tekst z Wikipedii...

Wikipedia skończyła w tym tygodniu 13 lat. Jej polska wersja urodziny będzie obchodziła we wrześniu. Rozmawiamy z dr. hab. Tomaszem Ganiczem, chemikiem z Polskiej Akademii Nauk, prezesem Wikimedia Polska. Ta strona pozwoli ci się wykasować z internetu. Będziesz zdziwiony, ile śladów po sobie pozostawiłeś. Deseat.me to nowy serwis, którego celem jest umożliwienie internautom usunięcie niechcianych kont założonych w różnych serwisach.

Ta strona pozwoli ci się wykasować z internetu. Będziesz zdziwiony, ile śladów po sobie pozostawiłeś

Jak to działa? Na początku warto zaznaczyć, że część użytkowników może obawiać się korzystania z Deseat.me. Darmowe książki w internecie - co kryje domena publiczna? - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego. Lubisz czytać książki, ale ich nie kupujesz, bo uważasz, że są bardzo drogie, a w bibliotekach często tworzą się ogromne kolejki?

Darmowe książki w internecie - co kryje domena publiczna? - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego

Chciałbyś zabrać książkę lub książki ze sobą w podróż, ale są one ciężkie i zajmują dużo miejsca? Zdarza Ci się czytać kilka książek jednocześnie? Odpowiedzią na te rozterki mogą być książki w wersji elektronicznej, których – wraz z rosnąca popularnością czytników książek – pojawia się na rynku coraz więcej.

Prezentacje

20 prostych (darmowych) narzędzi do tworzenia ładnych treści. Proste, darmowe i ładne – brzmi niemal jak utopia.

20 prostych (darmowych) narzędzi do tworzenia ładnych treści

Bo jeśli narzędzie jest proste, to zazwyczaj efekt końcowy jest również… zbyt prosty. Gdy mamy coś za darmo, to wiemy, że mogłoby być ładniej, gdybyśmy do tego dopłacili. Na szczęście właściciele narzędzi on-line nie zarabiają wyłącznie na naszych abonamentach, stąd trio „proste-darmowe-ładne” jest całkiem realne. Nawet dwudziestokrotnie! Zaprzyjaźnij się z adresem URL - Blog Kei.pl. Wyobraź sobie prehistorię Internetu.

Zaprzyjaźnij się z adresem URL - Blog Kei.pl

Wchodzisz do pokoju rozświetlonego jedynie migotaniem monitora. Przygarbiony operator myszki pochyla się nad wytartą klawiaturą i z mozołem wklepuje adres ulubionej strony internetowej: 195.149.224.22. Przyznasz, że łatwiej zapamiętać domenę kocham.kei.pl niż ten skomplikowany adres IP? Podobne jest z linkami. Jak sprawdzić czy logo nie jest plagiatem? Prawnik radzi. Dziś pochylam się nad problemem, który często sygnalizują mi moi klienci.

Jak sprawdzić czy logo nie jest plagiatem? Prawnik radzi.

Zlecili grafikowi lub agencji reklamowej stworzenie firmowego logo. Pytają więc jak sprawdzić czy takie logo nie jest plagiatem? I czy ja jako prawnik mogę wydać opinię prawną, że dane logo nie narusza prawa. Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Socrative. Quizizz. 'Science-fiction to dobry początek, by myśleć o tym, co można osiągnąć' - rozmawiamy z ST Liew, szefem działu inteligentnych urządzeń w Acer. Łukasz Józefowicz: Acer wprowadził nowy termin - Beingware.

'Science-fiction to dobry początek, by myśleć o tym, co można osiągnąć' - rozmawiamy z ST Liew, szefem działu inteligentnych urządzeń w Acer

Nie do końca wiem, co chcecie przez to powiedzieć, więc gdybyś mógł wyjaśnić... ST Liew: Po prostu, ta nazwa wzięła się z naszego przekonania, że internet rzeczy (Internet of Things) powinien być internetem istnienia (Internet of Being). Internet rzeczy to połączenia pomiędzy urządzeniami, które mogą, ale nie muszą, być inteligentne, czyli samodzielnie przetwarzać zebrane informacje. Jego elementem może być czujnik, który wysyła dane do serwera, by potem trafiły do chmury, choć sam z siebie nie może z nimi nic zrobić. Uważamy, że każdy element takiego ekosystemu powinien mieć pewien poziom inteligencji. Dlaczego Google rządzi dziś światem, a Yahoo walczy o przetrwanie? Odpowiedzi na to pytanie udziela Paul Graham, były pracownik Yahoo, który trafił do technologicznego giganta w 1998 roku. Cóż to były za czasy! Amerykański gigant był wówczas uosobieniem internetowego sukcesu, a strumień pieniędzy płynący od reklamodawców zdawał się nie mieć końca: "Gdy trafiłem do Yahoo (..), czułem się jakbym był w samym centrum świata.

Ta firma miała być następną wielką rzeczą. Miała być tym, czym stało się Google" - wspomina. 15 Sites for Web Design Inspiration. Brief, czyli szczegółowa mapa projektu. Niezbędny element w realizacji działań Employer Branding. Pomaga uporządkować pomysł, określić ramy wykonania, a także przewidzieć ewentualne zagrożenia. Bez niego trudno o sukces kampanii czy nawet pojedynczego projektu wizerunkowego. Brief to pewnego rodzaju dokument, który przekazujemy współpracującej z nami agencji employerbrandingowej (lub marketingowej).

Zawiera wszystkie niezbędne informacje do realizacji zadania. 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, sprzedając w internecie. Będziesz zaskoczony. 1. Twój klient ma smartfona Nie wystarczy wersja desktopowa e-sklepu. Coraz więcej Polaków kupuje w sieci całkowicie mobilnie. Liczby nie kłamią: na początku 2015 roku mobilnie kupowało 33% kupujących w sieci i 24% internautów. Patenty na leki. Jak stworzyć ciekawą podstronę "O nas" Statystyki podkreślają, że im większe zaufanie potencjalny klient ma do sprzedającego, tym większa szansa na sfinalizowanie transakcji. Co więcej, im więcej pozytywnych rzeczy wie o Twojej firmie, tym łatwiej będzie go przekonać do zakupu. Pamiętaj, że współczesny klient oczekuje, że nawiążesz z nim kontakt. Wyborcza.pl. Wissensportal ETH-Bibliothek. Legalna Kultura - Wspólne sprawy. Najsłynniejszy obraz Hieronima Boscha udostępniony został w sieci w wersji interaktywnej.

Biblioskan. Raport z badań obsługi w miejskich bibliotekahc publicznych w Łodzi by Fundacja Fenomen - issuu. Zarządzanie przypisami bibliograficznymi z wykorzystaniem menedżerów bibliografii na przykładzie aplikacji Mendeley - Warsztaty Bibliotekarskie. Promocyjne DIY by LABiB - issuu. Biblia Jakości Ideacto – know-how agencji w zarządzaniu projektami internetowymi.

Kreatywna agencja eCommerce Ideacto udostępniła w Internecie Biblię Jakości. Analiza strategiczna sieci sklepów spożywczych w Polsce. 10 of the most creative online contact pages. Zdjęcie ofiary ZOMO w reklamie wódki. Zarzut dla pracownicy agencji. Jak przetestować stronę w kilku krokach - internetSTANDARD. ACRL IL Standards. ACRL IL Standards. Komiksowa edukacja informacyjna. Wolne grafiki, tła, palety kolorów, 10 kreatywnych narzędzi e-learning. Pl. Takich rozmów ze sztuczną inteligencją jeszcze nie widzieliśmy. Niesamowity postęp dzięki Google. Google jest jedną z firm, która inwestuje gigantyczne środki w rozwój sztucznej inteligencji. Larry Page i Siergiej Brin wielokrotnie wyrażali swój entuzjazm wobec wszystkowiedzących maszyn, które miałyby pomagać ludziom. Do mediów trafiła właśnie dokumentacja prac badawczych, jakie Google prowadzi nad sztuczną inteligencją.

Szczególnie zadziwiająco wyglądają rozmowy przeprowadzone pomiędzy ludźmi a chatbotem stworzonym przez specjalistów giganta internetu. Umowa o zachowaniu poufności jako narzędzie ochrony informacji. Click tracking jako badanie użyteczności strony www. Czcionki, kolory i szablony w najczęściej udostępnianych grafikach. The 10 commandments of user interface design. Warsztat pracy infobrokera. Informaton.pl - Dostępność stron internetowych i technologie asystujące – wszystko w jednym miejscu. How to Create the Right Emotions with Color in Web Design. Wywiad konkurencyjny w 5 krokach - Rynek Informacji. Kiedy król jest nagi. Nowoczesna Dydaktyka Akademicka. Czy ludzie klikają w bannery? 8 kolejnych stron 404, które wprawią cię w osłupienie.

Patenty, znaki towarowe

Tutoriale wyszukiwawcze. Ocena informacji. Cyfrowe zasoby kultury. E-safety.