background preloader

Dydaktyka

Facebook Twitter

04 Projektowanie interfejsów użytkownika * Joanna Wróbel. 01 Efektywne Wyszukiwanie Informacji 2020/2021 * Joanna Wróbel. Sztuka wyszukiwania w Internecie – autorski przegląd wybranych technik i narzędzi - Studia Politologiczne - Volume 54 (2019) Result Preview. TechCrunch fait désormais partie de Verizon Media. TechCrunch fait partie de Verizon Media.

TechCrunch fait désormais partie de Verizon Media

Nos partenaires et nous-mêmes stockerons et/ou utiliserons des informations concernant votre appareil, par l’intermédiaire de cookies et de technologies similaires, afin d’afficher des annonces et des contenus personnalisés, de mesurer les audiences et les contenus, d’obtenir des informations sur les audiences et à des fins de développement de produit.

Oznaczenia geograficzne

Projekt naukowy i publikacje – jak zacząć, jak robić to dobrze i mądrze? – @medicine.italy. Pisanie publikacji jest trudne, niejasne i skomplikowane.

Projekt naukowy i publikacje – jak zacząć, jak robić to dobrze i mądrze? – @medicine.italy

Mam wrażenie, że na każdym etapie wszyscy już oczekują, że coś się wie i umie, a rzadko kiedy uniwersytety dostarczają wystarczającej ilości wiedzy na ten temat. Nie każdy musi publikować i planować kariery naukowej, każdy, absolutnie każdy, powinien rozumieć jak poruszać się w świecie publikacji i przynajmniej umieć weryfikować jakość dowodów. Projektanci zmienili szyldy lokalnych zakładów rzemieślniczych! Efekt? WOW! - Styl życia. Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji.

Projektanci zmienili szyldy lokalnych zakładów rzemieślniczych! Efekt? WOW! - Styl życia

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas i przez naszych partnerów biznesowych Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Edukacja medialna 2019 - Google Slides. Spi.org. Niekonwencjonalne znaki towarowe. Smak, zapach, gest. Toolkit Full Fact. A Simple Way to Better Remember Things: Draw a Picture. Przedziwny sposób, w jaki sztuczna inteligencja rozumie obrazy – Crazy Nauka.

Zagrożenia - inspiracje

Grywalizacja kato. Famed Hacker Kevin Mitnick Shows You How to Go Invisible Online. If you’re like me, one of the first things you do in the morning is check your email.

Famed Hacker Kevin Mitnick Shows You How to Go Invisible Online

And, if you’re like me, you also wonder who else has read your email. That’s not a paranoid concern. If you use a web-based email service such as Gmail or Outlook 365, the answer is kind of obvious and frightening. Even if you delete an email the moment you read it on your computer or mobile phone, that doesn’t necessarily erase the content. There’s still a copy of it somewhere. While most of us may tolerate having our emails scanned for malware, and perhaps some of us tolerate scanning for advertising purposes, the idea of third parties reading our correspondence and acting on specific contents found within specific emails is downright disturbing. The least you can do is make it much harder for them to do so.

Prezentacja – Otwarte zasoby. Comments. Jak legalnie sprzedawać kursy on-line, e-booki i inne e-produkty? Przygotowanie raportu rynkowego do składu krok po kroku. Prezes Wikimedia Polska: Seminarium naukowe. Ktoś przedstawia temat. A ja słyszę mój własny tekst z Wikipedii... Uwielbiana przez jednych, przez innych ostro krytykowana, a nawet wyśmiewana.

Prezes Wikimedia Polska: Seminarium naukowe. Ktoś przedstawia temat. A ja słyszę mój własny tekst z Wikipedii...

Wikipedia skończyła w tym tygodniu 13 lat. Jej polska wersja urodziny będzie obchodziła we wrześniu. Rozmawiamy z dr. hab. Tomaszem Ganiczem, chemikiem z Polskiej Akademii Nauk, prezesem Wikimedia Polska. Ta strona pozwoli ci się wykasować z internetu. Będziesz zdziwiony, ile śladów po sobie pozostawiłeś. Deseat.me to nowy serwis, którego celem jest umożliwienie internautom usunięcie niechcianych kont założonych w różnych serwisach.

Ta strona pozwoli ci się wykasować z internetu. Będziesz zdziwiony, ile śladów po sobie pozostawiłeś

Jak to działa? Na początku warto zaznaczyć, że część użytkowników może obawiać się korzystania z Deseat.me. Darmowe książki w internecie - co kryje domena publiczna? - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego. Lubisz czytać książki, ale ich nie kupujesz, bo uważasz, że są bardzo drogie, a w bibliotekach często tworzą się ogromne kolejki?

Darmowe książki w internecie - co kryje domena publiczna? - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego

Chciałbyś zabrać książkę lub książki ze sobą w podróż, ale są one ciężkie i zajmują dużo miejsca? Zdarza Ci się czytać kilka książek jednocześnie? Odpowiedzią na te rozterki mogą być książki w wersji elektronicznej, których – wraz z rosnąca popularnością czytników książek – pojawia się na rynku coraz więcej.

Prezentacje

20 prostych (darmowych) narzędzi do tworzenia ładnych treści. Proste, darmowe i ładne – brzmi niemal jak utopia.

20 prostych (darmowych) narzędzi do tworzenia ładnych treści

Bo jeśli narzędzie jest proste, to zazwyczaj efekt końcowy jest również… zbyt prosty. Gdy mamy coś za darmo, to wiemy, że mogłoby być ładniej, gdybyśmy do tego dopłacili. Na szczęście właściciele narzędzi on-line nie zarabiają wyłącznie na naszych abonamentach, stąd trio „proste-darmowe-ładne” jest całkiem realne. Zaprzyjaźnij się z adresem URL - Blog Kei.pl. Wyobraź sobie prehistorię Internetu.

Zaprzyjaźnij się z adresem URL - Blog Kei.pl

Wchodzisz do pokoju rozświetlonego jedynie migotaniem monitora. Przygarbiony operator myszki pochyla się nad wytartą klawiaturą i z mozołem wklepuje adres ulubionej strony internetowej: 195.149.224.22. Jak sprawdzić czy logo nie jest plagiatem? Prawnik radzi. Dziś pochylam się nad problemem, który często sygnalizują mi moi klienci.

Jak sprawdzić czy logo nie jest plagiatem? Prawnik radzi.

Zlecili grafikowi lub agencji reklamowej stworzenie firmowego logo. Pytają więc jak sprawdzić czy takie logo nie jest plagiatem? I czy ja jako prawnik mogę wydać opinię prawną, że dane logo nie narusza prawa. Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Socrative. Quizizz. 'Science-fiction to dobry początek, by myśleć o tym, co można osiągnąć' - rozmawiamy z ST Liew, szefem działu inteligentnych urządzeń w Acer.

Łukasz Józefowicz: Acer wprowadził nowy termin - Beingware. Nie do końca wiem, co chcecie przez to powiedzieć, więc gdybyś mógł wyjaśnić... ST Liew: Po prostu, ta nazwa wzięła się z naszego przekonania, że internet rzeczy (Internet of Things) powinien być internetem istnienia (Internet of Being). Internet rzeczy to połączenia pomiędzy urządzeniami, które mogą, ale nie muszą, być inteligentne, czyli samodzielnie przetwarzać zebrane informacje. Jego elementem może być czujnik, który wysyła dane do serwera, by potem trafiły do chmury, choć sam z siebie nie może z nimi nic zrobić.

Uważamy, że każdy element takiego ekosystemu powinien mieć pewien poziom inteligencji. Dlaczego Google rządzi dziś światem, a Yahoo walczy o przetrwanie? Odpowiedzi na to pytanie udziela Paul Graham, były pracownik Yahoo, który trafił do technologicznego giganta w 1998 roku. Cóż to były za czasy! Amerykański gigant był wówczas uosobieniem internetowego sukcesu, a strumień pieniędzy płynący od reklamodawców zdawał się nie mieć końca: "Gdy trafiłem do Yahoo (..), czułem się jakbym był w samym centrum świata.

Ta firma miała być następną wielką rzeczą. Miała być tym, czym stało się Google" - wspomina. 15 Sites for Web Design Inspiration. :: By Jeff Davis :: There are websites that don’t merit a second glance; there are others whose designs will stay with you for a long time. Brief, czyli szczegółowa mapa projektu. Niezbędny element w realizacji działań Employer Branding. Pomaga uporządkować pomysł, określić ramy wykonania, a także przewidzieć ewentualne zagrożenia. Bez niego trudno o sukces kampanii czy nawet pojedynczego projektu wizerunkowego. Brief to pewnego rodzaju dokument, który przekazujemy współpracującej z nami agencji employerbrandingowej (lub marketingowej).

Zawiera wszystkie niezbędne informacje do realizacji zadania. Dotyczą one celów, idei, adresatów projektu oraz budżetu. 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, sprzedając w internecie. Będziesz zaskoczony. 1. Twój klient ma smartfona Nie wystarczy wersja desktopowa e-sklepu. Coraz więcej Polaków kupuje w sieci całkowicie mobilnie. Liczby nie kłamią: na początku 2015 roku mobilnie kupowało 33% kupujących w sieci i 24% internautów. Patenty na leki. Jak stworzyć ciekawą podstronę "O nas" Wyborcza.pl. Wissensportal ETH-Bibliothek. Legalna Kultura - Wspólne sprawy.

Biblioskan. Raport z badań obsługi w miejskich bibliotekahc publicznych w Łodzi by Fundacja Fenomen - issuu. Zarządzanie przypisami bibliograficznymi z wykorzystaniem menedżerów bibliografii na przykładzie aplikacji Mendeley - Warsztaty Bibliotekarskie. Promocyjne DIY by LABiB - issuu. Biblia Jakości Ideacto – know-how agencji w zarządzaniu projektami internetowymi. Kreatywna agencja eCommerce Ideacto udostępniła w Internecie Biblię Jakości.

Pod nazwą publikacji kryją się checklisty – know-how agencji w zarządzaniu projektami internetowymi. Analiza strategiczna sieci sklepów spożywczych w Polsce. 10 of the most creative online contact pages. A good contact page must be accessible, informative and above all creative. It can be difficult to make the mix work but these 10 examples have done just that. Featuring cats, clouds, and underground cartoons, you'll find it difficult not to contact these designers! Zdjęcie ofiary ZOMO w reklamie wódki. Zarzut dla pracownicy agencji. Jak przetestować stronę w kilku krokach - internetSTANDARD. Okazuje się, że obecne zmiany pozwalają na wiele innowacji. ACRL IL Standards. ACRL IL Standards. Komiksowa edukacja informacyjna. Wolne grafiki, tła, palety kolorów,

10 kreatywnych narzędzi e-learning. Pl. Takich rozmów ze sztuczną inteligencją jeszcze nie widzieliśmy. Niesamowity postęp dzięki Google. Google jest jedną z firm, która inwestuje gigantyczne środki w rozwój sztucznej inteligencji. Umowa o zachowaniu poufności jako narzędzie ochrony informacji. Click tracking jako badanie użyteczności strony www. Czcionki, kolory i szablony w najczęściej udostępnianych grafikach. The 10 commandments of user interface design. Warsztat pracy infobrokera. Informaton.pl - Dostępność stron internetowych i technologie asystujące – wszystko w jednym miejscu. How to Create the Right Emotions with Color in Web Design.

Wywiad konkurencyjny w 5 krokach - Rynek Informacji. Kiedy król jest nagi. Nowoczesna Dydaktyka Akademicka. Czy ludzie klikają w bannery? 8 kolejnych stron 404, które wprawią cię w osłupienie.

Patenty, znaki towarowe

Tutoriale wyszukiwawcze. Ocena informacji. Cyfrowe zasoby kultury. E-safety.