background preloader

Dydaktyka

Facebook Twitter

Naukowcy i eksperci o internetowym świecie nastolatków - Wydarzenia 2017 - NASK. Famed Hacker Kevin Mitnick Shows You How to Go Invisible Online. If you’re like me, one of the first things you do in the morning is check your email.

Famed Hacker Kevin Mitnick Shows You How to Go Invisible Online

And, if you’re like me, you also wonder who else has read your email. That’s not a paranoid concern. If you use a web-based email service such as Gmail or Outlook 365, the answer is kind of obvious and frightening. Even if you delete an email the moment you read it on your computer or mobile phone, that doesn’t necessarily erase the content. There’s still a copy of it somewhere. Prezentacja – Otwarte zasoby. Comments. Jak legalnie sprzedawać kursy on-line, e-booki i inne e-produkty? Przygotowanie raportu rynkowego do składu krok po kroku.

Posłuchaj podcastu: Pseudonauka i antynauka. Prezes Wikimedia Polska: Seminarium naukowe. Ktoś przedstawia temat. A ja słyszę mój własny tekst z Wikipedii... Uwielbiana przez jednych, przez innych ostro krytykowana, a nawet wyśmiewana.

Prezes Wikimedia Polska: Seminarium naukowe. Ktoś przedstawia temat. A ja słyszę mój własny tekst z Wikipedii...

Biedni będą żyć na wysypiskach spamu – KrytykaPolityczna.pl. Fot. campaignlive.co.uk Zablokowana niedawno przez Facebooka i wypuszczona w okrojonej formie aplikacja firstcarquote brytyjskiego ubezpieczyciela Admiral Insurance miała być ostrożnym testem nowej strategii biznesowej, w której monetyzowana jest intymność.

Biedni będą żyć na wysypiskach spamu – KrytykaPolityczna.pl

Znany kulturysta Michał Karmowski znalazł nastolatka, który obrażał jego rodzinę. I ukarał go w najlepszy możliwy sposób. Prof. Andrzej Zybertowicz tłumaczy, jak internet niszczy liberalną demokrację - Plus Minus. "Plus Minus": Czy media społecznościowe i rewolucja technologiczna rzeczywiście mogą wpływać na wyniki wyborów?

Prof. Andrzej Zybertowicz tłumaczy, jak internet niszczy liberalną demokrację - Plus Minus

Andrzej Zybertowicz, socjolog: Już wpływają. Kompetencje komputerowe i informacyjne młodzieży w Polsce - raport ICILS. Raport podsumowuje wyniki Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych ICILS 2013 zrealizowanego w Polsce przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Kompetencje komputerowe i informacyjne młodzieży w Polsce - raport ICILS

W badaniu poza Polską brało udział jeszcze 19 innych krajów i systemów edukacyjnych. Badanie ICILS mierzy gotowość uczniów do życia w „cyfrowej rzeczywistości”: na ile przy pomocy komputera są w stanie wyszukać, ocenić, przekształcić i podzielić się informacjami – na przykład zebrać materiały i przygotować prezentację na podany temat. Kompetencje te są już obecnie bardzo ważne, a z czasem ich znaczenie będzie rosło, ponieważ są one bardzo istotne na rynku pracy, a po drugie są warunkiem funkcjonowania we współczesnym świecie (mogą być również rozpatrywane jako czynnik sprzyjający poczuciu wysokiej jakości życia). Broszura informacyjna ICILS 2013. Ta strona pozwoli ci się wykasować z internetu. Będziesz zdziwiony, ile śladów po sobie pozostawiłeś. Deseat.me to nowy serwis, którego celem jest umożliwienie internautom usunięcie niechcianych kont założonych w różnych serwisach.

Ta strona pozwoli ci się wykasować z internetu. Będziesz zdziwiony, ile śladów po sobie pozostawiłeś

Jak to działa? Na początku warto zaznaczyć, że część użytkowników może obawiać się korzystania z Deseat.me. By odzyskać naszą internetową prywatność, musimy bowiem najpierw w pewnym sensie ją utracić, przekazując serwisowi dostęp do naszego konta Gmail. Cyberbezpieczeństwo w 2017 roku. Najgorsze dopiero przed nami. Przewidywania specjalistów z działu FortiGuard Labs firmy Fortinet nie nastrajają optymistycznie.

Cyberbezpieczeństwo w 2017 roku. Najgorsze dopiero przed nami

Przyszły rok przyniesie bowiem zagrożenia charakteryzujące się większą autonomią działania. Złośliwe oprogramowanie będzie stale ewoluować i uczyć się na bazie wcześniejszych już udanych ataków. W pewnym sensie za sprawą wbudowanych algorytmów może zacząć przypominać w zachowaniu człowieka. Za tym pójdzie również umiejętność unikania wykrycia. materiały prasowe. Darmowe książki w internecie - co kryje domena publiczna? - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego. Lubisz czytać książki, ale ich nie kupujesz, bo uważasz, że są bardzo drogie, a w bibliotekach często tworzą się ogromne kolejki?

Darmowe książki w internecie - co kryje domena publiczna? - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego

Chciałbyś zabrać książkę lub książki ze sobą w podróż, ale są one ciężkie i zajmują dużo miejsca? Zdarza Ci się czytać kilka książek jednocześnie? Odpowiedzią na te rozterki mogą być książki w wersji elektronicznej, których – wraz z rosnąca popularnością czytników książek – pojawia się na rynku coraz więcej.

Prezentacje

20 prostych (darmowych) narzędzi do tworzenia ładnych treści. Proste, darmowe i ładne – brzmi niemal jak utopia.

20 prostych (darmowych) narzędzi do tworzenia ładnych treści

Bo jeśli narzędzie jest proste, to zazwyczaj efekt końcowy jest również… zbyt prosty. Gdy mamy coś za darmo, to wiemy, że mogłoby być ładniej, gdybyśmy do tego dopłacili. Na szczęście właściciele narzędzi on-line nie zarabiają wyłącznie na naszych abonamentach, stąd trio „proste-darmowe-ładne” jest całkiem realne. Zaprzyjaźnij się z adresem URL - Blog Kei.pl.

Wyobraź sobie prehistorię Internetu.

Zaprzyjaźnij się z adresem URL - Blog Kei.pl

Wchodzisz do pokoju rozświetlonego jedynie migotaniem monitora. Przygarbiony operator myszki pochyla się nad wytartą klawiaturą i z mozołem wklepuje adres ulubionej strony internetowej: 195.149.224.22. Przyznasz, że łatwiej zapamiętać domenę kocham.kei.pl niż ten skomplikowany adres IP? Jak sprawdzić czy logo nie jest plagiatem? Prawnik radzi. Dziś pochylam się nad problemem, który często sygnalizują mi moi klienci. Zlecili grafikowi lub agencji reklamowej stworzenie firmowego logo. Pytają więc jak sprawdzić czy takie logo nie jest plagiatem? I czy ja jako prawnik mogę wydać opinię prawną, że dane logo nie narusza prawa. Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Socrative. Simple free learning tools for students and teachers.

Quizizz. 'Science-fiction to dobry początek, by myśleć o tym, co można osiągnąć' - rozmawiamy z ST Liew, szefem działu inteligentnych urządzeń w Acer. Łukasz Józefowicz: Acer wprowadził nowy termin - Beingware. Nie do końca wiem, co chcecie przez to powiedzieć, więc gdybyś mógł wyjaśnić... ST Liew: Po prostu, ta nazwa wzięła się z naszego przekonania, że internet rzeczy (Internet of Things) powinien być internetem istnienia (Internet of Being). Internet rzeczy to połączenia pomiędzy urządzeniami, które mogą, ale nie muszą, być inteligentne, czyli samodzielnie przetwarzać zebrane informacje. Jego elementem może być czujnik, który wysyła dane do serwera, by potem trafiły do chmury, choć sam z siebie nie może z nimi nic zrobić. Uważamy, że każdy element takiego ekosystemu powinien mieć pewien poziom inteligencji. Dlaczego Google rządzi dziś światem, a Yahoo walczy o przetrwanie? Odpowiedzi na to pytanie udziela Paul Graham, były pracownik Yahoo, który trafił do technologicznego giganta w 1998 roku.

Cóż to były za czasy! Amerykański gigant był wówczas uosobieniem internetowego sukcesu, a strumień pieniędzy płynący od reklamodawców zdawał się nie mieć końca: "Gdy trafiłem do Yahoo (..), czułem się jakbym był w samym centrum świata. Ta firma miała być następną wielką rzeczą. Miała być tym, czym stało się Google" - wspomina. 15 Sites for Web Design Inspiration. :: By Jeff Davis :: Brief, czyli szczegółowa mapa projektu. Niezbędny element w realizacji działań Employer Branding.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, sprzedając w internecie. Będziesz zaskoczony. 1. Patenty na leki. Jak stworzyć ciekawą podstronę "O nas" Wyborcza.pl. Wissensportal ETH-Bibliothek. Legalna Kultura - Wspólne sprawy. Biblioskan. Raport z badań obsługi w miejskich bibliotekahc publicznych w Łodzi by Fundacja Fenomen - issuu. Zarządzanie przypisami bibliograficznymi z wykorzystaniem menedżerów bibliografii na przykładzie aplikacji Mendeley - Warsztaty Bibliotekarskie.

Promocyjne DIY by LABiB - issuu. Biblia Jakości Ideacto – know-how agencji w zarządzaniu projektami internetowymi. Kreatywna agencja eCommerce Ideacto udostępniła w Internecie Biblię Jakości. Pod nazwą publikacji kryją się checklisty – know-how agencji w zarządzaniu projektami internetowymi. Analiza strategiczna sieci sklepów spożywczych w Polsce. 10 of the most creative online contact pages.

A good contact page must be accessible, informative and above all creative. It can be difficult to make the mix work but these 10 examples have done just that. Featuring cats, clouds, and underground cartoons, you'll find it difficult not to contact these designers! Zdjęcie ofiary ZOMO w reklamie wódki. Zarzut dla pracownicy agencji. Jak przetestować stronę w kilku krokach - internetSTANDARD. ACRL IL Standards.

ACRL IL Standards. Komiksowa edukacja informacyjna. Wolne grafiki, tła, palety kolorów, 10 kreatywnych narzędzi e-learning. Pl. Takich rozmów ze sztuczną inteligencją jeszcze nie widzieliśmy. Niesamowity postęp dzięki Google. Umowa o zachowaniu poufności jako narzędzie ochrony informacji. Click tracking jako badanie użyteczności strony www. Czcionki, kolory i szablony w najczęściej udostępnianych grafikach. The 10 commandments of user interface design. Warsztat pracy infobrokera. Informaton.pl - Dostępność stron internetowych i technologie asystujące – wszystko w jednym miejscu. How to Create the Right Emotions with Color in Web Design.

Wywiad konkurencyjny w 5 krokach - Rynek Informacji. Kiedy król jest nagi. Nowoczesna Dydaktyka Akademicka. Czy ludzie klikają w bannery? 8 kolejnych stron 404, które wprawią cię w osłupienie.

Patenty, znaki towarowe

Tutoriale wyszukiwawcze. Ocena informacji.