background preloader

Broker informacji

Facebook Twitter

Infobrokering w praktyce: zasady i metody wyszukiwania informacji w I… AntyWeb. Jak pozyskac rzetelna bezplatna informacje z Internetu. Infobrokering w cyfrowym obiegu informacji naukowej. CIA: The World Factbook. The Office of Public Affairs (OPA) is the single point of contact for all inquiries about the Central Intelligence Agency (CIA).

CIA: The World Factbook

We read every letter, fax, or e-mail we receive, and we will convey your comments to CIA officials outside OPA as appropriate. However, with limited staff and resources, we simply cannot respond to all who write to us. Contact Information Submit questions or comments online. World Health Organization. Jak pozyskac rzetelna bezplatna informacje z Internetu. Infobrokering w cyfrowym obiegu informacji naukowej.

Skuteczne wyszukiwanie informacji. Infobroker - zawód przyszłości. Działalność brokerów informacji przybiera różne formy.

Infobroker - zawód przyszłości

Znajdują się wśród nich zarówno indywidualni konsultanci jak i wieloosobowe firmy. Część infobrokerów specjalizuje się w jednej lub dwóch dziedzinach, część działa na wielu polach. Jednak najważniejszą cechą tego zawodu jest praca na własny rachunek. Infobrokerzy są niezależni, nie pracują na etacie w żadnej firmie, sami sobie tworzą miejsca pracy. Dzięki temu nie są związani z żadną konkretną firmą i mogą pracować dla wielu klientów, małych i dużych firm. Po pierwsze należy się zastanowić dla jakiej docelowej grupy odbiorców zamierzamy świadczyć nasze usługi. Istotnym elementem planowania samodzielnej działalności jest też wybór formy prawnej, w ramach której zamierzamy prowadzić własną firmę. Infobroker, infobrokering, wyszukiwanie informacji - Infotion.pl. Warsztat pracy infobrokera. Specjalista informacji w natarciu – kompetencje i obowiązki zawodów informacyjnych - Rynek Informacji.

Kim jest specjalista informacji?

Specjalista informacji w natarciu – kompetencje i obowiązki zawodów informacyjnych - Rynek Informacji

Czym się zajmuje i jakich kompetencji wymaga od niego pracodawca? Jaka jest przyszłość zawodów informacyjnych? – czytaj w artykule, a dowiesz się też, czym zajmuje się w pracy napastnik Giblartaru, Jeremy Lopez. We wrześniu bramkę piłkarskiej reprezentacji Polski, jak doniosła „Gazeta Wyborcza”, będzie szturmował napastnik Gibraltaru, z zawodu menedżer informacji, Jeremy Lopez. Kształcenie brokerów informacji w Polsce / Education information brokers in Poland. Karolina Kustra Kształcenie brokerów informacji w Polsce Wstęp Charakterystyka zawodu.

Kształcenie brokerów informacji w Polsce / Education information brokers in Poland

13-walczak.pdf. 10 zawodów przyszłości. Pisałem kilka godzin temu o zestawieniu dobrze płatnych profesji, okazuje się (nie po raz pierwszy), że w IT nieźle płacą.

10 zawodów przyszłości

I będą płacić, bo ta branża rozwija się bardzo dynamicznie, z każdym rokiem powinna odgrywać coraz większą rolę w naszym życiu i w gospodarce. Przy tej okazji zacząłem się zastanawiać nad zawodami, które dzisiaj mogą wydawać się czymś dziwnym, niespotykanym i oderwanym od rzeczywistości, ale za jakiś czas przestaną szokować. Jest tego trochę. Poniżej lista profesji, które mogą się pojawiać w serwisach z ogłoszeniami o pracę za kilka-kilkanaście lat. Część znajdziemy tam pewnie już dzisiaj, lecz chodzi mi o znacznie większą skalę, etap, na którym takie propozycje nie będą dziwić, staną się równie oczywiste jak stolarz, kierowca i nauczyciel.

PB 2013/2: Obowiązki i kompetencje przedstawicieli zawodów informacyjnych. Perspektywa pracodawcy - Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Ogólnopolski portal bibliotekarski. Instytut Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa.

PB 2013/2: Obowiązki i kompetencje przedstawicieli zawodów informacyjnych. Perspektywa pracodawcy - Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Ogólnopolski portal bibliotekarski

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach e-mail: Adam.Jachimczyk@ujk.edu.pl Artykuł pochodzi z Przeglądu Bibliotecznego nr 9/2013 Adam Jachimczyk jest adiunktem w Instytucie Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jego zainteresowania naukowe obejmują zastosowanie technologii informatycznej w działalności informacyjnej. Najważniejsze publikacje: Polskie spisy bibliograficzne na World Wide Web. SŁOWA KLUCZOWE: Zawody informacyjne. ABSTRAKT: Teza/cel artykułu – Zaktualizowana klasyfikacja zawodów i specjalności opublikowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w 2010 r. wymienia nowe zawody związane z przetwarzaniem informacji: analityka informacji i raportów medialnych, analityka ruchu na stronach internetowych, brokera informacji, menedżera zawartości serwisów internetowych, specjalistę zarządzania informacją. Informacja biznesowa, naukowa i infobrokering. INFOBROKERING I PRAWO: Czy infobrokering istnieje?

Jak mówi radzieckie porzekadło, na każdego i na wszystko co istnieje, znajdzie się paragraf.

INFOBROKERING I PRAWO: Czy infobrokering istnieje?

A czy jest "paragraf" na infobrokering? Czy infobrokering w ogóle...istnieje?! W Polsce infobrokering jest nowym zjawiskiem ekonomicznym. Tak nowym, że gdy ktoś pyta "hmm...a co to jest, ten infobrokering? ", to nie chce zagaić rozmowy. Wiemy już, że infobrokering w rzeczywistości wirtualnej i pozanetowej istnieje (oferowane są bowiem spotkania z infobrokerem w realu). Przyznam się, że byłam przekonana, że nie istnieje żaden przepis, odnoszący się wprost do infobrokeringu.

Sprawdziłam też czy jeżeli infobroker chce zarejestrować działalność gospodarczą to czy ma w czym z PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności) wybierać. Krajowy-standard-kompetencji-zawodowych_-kompetencje-a-zadania_-mapa-011.jpg (JPEG Image, 1351 × 880 pixels) - Scaled (75%) INFOBROKERING I PRAWO: "Koń jaki jest, każdy widzi", czyli Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych: broker informacji (researcher) Zrobię coś bardzo polskiego.

INFOBROKERING I PRAWO: "Koń jaki jest, każdy widzi", czyli Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych: broker informacji (researcher)

Otóż zamiast chwalić innych, że dokonali czegoś jako pierwsi, a to coś jest w dodatku przydatne, zacznę od tego, co mi się w tym nie podoba. Czyli klasyk. Jakiś czas temu pisałam o projekcie ,,Rozwijanie zbioru krajowych standardów kompetencji zawodowych wymaganych przez pracodawców", organizowanym pod nadzorem i z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jak można przeczytać na stronie projektu, jego głównym celem było "przygotowanie nowych zasobów informacji zawodoznawczej", m.in. poprzez opracowanie 300 opisów standardów kompetencji zawodowych.

Wśród nich znalazła się profesja "Broker innowacji (researcher)". Szczerze mówiąc, próba dotarcia do opisu kompetencji infobrokera jest testem czy szukający aby na pewno odpowiednie kompetencje, niezbędne researcherowi posiada.