background preloader

FAIR TRAIN

Facebook Twitter

Gunpowder plot - escape room A2+/B1. Escape room Gunpowder plot powstał z myślą o uczniach starszych klas szkoły podstawowej i młodszych szkoły średniej.

Gunpowder plot - escape room A2+/B1

Poziom językowy zadań to A2+/B1. Zależało nam na połączeniu lekcji kulturowej z wartościową lekcją językową i opakowaniu tego materiału w atrakcyjną formę escape roomu. Mamy nadzieję, że nam się to udało. Składa się z 7 zadań, jest trochę słownictwa, gramatyki i rozumienia tekstu, ale przede wszystkim jest to mini lekcja historii dla uczniów. Opis zadań: Photo by Mona Mijthab, July 2011. Working Hours - Labour Behind the LabelLabour Behind the Label. ONZ: koniec pracy dzieci na polach z bawełną w Uzbekistanie.

Według informacji ONZ władze Uzbekistanu zaprzestały zatrudniania dzieci przy zbiorach bawełny.

ONZ: koniec pracy dzieci na polach z bawełną w Uzbekistanie

Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) (International Labour Organization, ILO)przeprowadzili rozmowy z ok. 3a tys. osób, zajmujących się zbiorem bawełny, przedstawicielami lokalnych władz, pedagogami oraz lekarzami. Przeprowadzono także ponad 1 tys. wywiadów telefonicznych. Udało się ustalić, że, jak czytamy na stronach ONZ, „położono kres przymusowej pracy na polach bawełny uczniów, studentów, nauczycieli oraz pracowników medycznych.

Uzbekistan kończy z przymusową produkcją bawełny – Kresy24.pl – Wschodnia Gazeta Codzienna. The Fair Trail: Fair Trade Cotton Documentary. What is Fairtrade Cotton? Why Support It? India's Cotton Farmers Fight for Their Lives and Land - The New Fashion Initiative. This article is adapted from a thesis project, as part of Anurag Jain’s Strategic Design and Management curriculum.

India's Cotton Farmers Fight for Their Lives and Land - The New Fashion Initiative

You can read the complete project here. Wyborcza.pl. Horrors of Cotton Production in Uzbekistan. File:Cotton handle peeling (Buka district, Tashkent region, Uzbekistan)-01.jpg. Kupuj odpowiedzialnie. Kto z nas po wyskoczeniu z kąpieli nie lubi owinąć się w puszysty i pachnący ręcznik?

Kupuj odpowiedzialnie

A potem zasnąć przytulony do miękkiej atłasowej pościeli? Przeczytajcie ten artykuł i dowiedzcie się więcej o roślinie, dzięki której możemy cieszyć się tymi małymi przyjemnościami na co dzień. Ale uprzedzamy – historia ta nie będzie wcale taka beztroska. Trochę historii. The life cycle of a t-shirt - Angel Chang. Generator labiryntów. Maze Generator: Bardzo prosty generator labiryntów.

Generator labiryntów

Można utworzyć losowy labirynt klikając "Generuj" lub utworzyć własny. Jak to zrobić? Wybierz styl, wysokość i szerokość oraz wejście do labiryntu. Jeżeli chcesz wydrukować go, dostaniesz gotowy labirynt do pobrania i drukowania w formie pliku PDF. Suchen: worker cotton. Izba bawełny. W czerwcu 2013r. na stronie internetowej opiniotwórczej niemieckiej gazety – www.welt.de ukazała się publikacja podpisana przez Philippa Wagnitza, eksperta WWF pod oskarżycielskim tytułem „Spragniona Bawełna”.

Izba bawełny

Cały artykuł jest przykładem manipulacji faktami, formułowania fałszywych oskarżeń na podstawie nieprawdziwych danych oraz dezinformacji – pytanie jedynie, czy jest to tylko ignoracja, czy już zła wola. Cały artykuł, a w szczególności nieuzasadnione i nastawione na budowanie negatywnych emocji zwroty typu „spragniona bawełna”, „światowy boom osusza rzeki i jeziora!”

Die Fair Wear Formula. Planeta Ziemia ponosi koszt tanich ubrań. W rzeczywistości ubrania mogą być również barwione ekologicznie. Według Światowego Banku Handlowego, do 20% przemysłowych zanieczyszczeń wody w Chinach pochodzi z barwienia tekstyliów.

Planeta Ziemia ponosi koszt tanich ubrań. W rzeczywistości ubrania mogą być również barwione ekologicznie

Zgodnie z wynikiem badań w wodzie znajduje się około 72 toksycznych substancji chemicznych, z których 30 nie może być w ogóle usuniętych z wody. Chiny i Indie należą do dwóch najważniejszych gigantów tekstylnych na świecie. Kilka filmów o przemyśle tekstylnym, po których inaczej spojrzysz na ciuchy - nanowosmieci.pl. Po obejrzeniu tych filmów o przemyśle tekstylnym w Azji, czym prędzej pobiegniesz do szafy sprawdzać, skąd pochodzą Twoje ubrania.

Kilka filmów o przemyśle tekstylnym, po których inaczej spojrzysz na ciuchy - nanowosmieci.pl

A podczas kolejnych zakupów będziesz zwracać uwagę na metki. Bawełna organiczna. Ekologiczna bawełna. Ubrania z eko bawełny. Przy konwencjonalnej uprawie bawełny w skali świata zużywa się około 25 proc. chemicznych środków owadobójczych i ponad 10 proc. pestycydów.

Bawełna organiczna. Ekologiczna bawełna. Ubrania z eko bawełny

Środki te szkodzą środowisku naturalnemu oraz pracownikom plantacji. Ekologiczne tkaniny i ich certyfikaty. O co w tym wszystkim chodzi? - Cottonganic. Problemy odzieży – zrównoważona produkcja, recycling i przyszłość. KappAhl - Make if feel right episode 4 - Sustainable Cotton. EKOLOGICZNE UBRANIA? KTÓRE TKANINY SĄ A KTÓRE NIE SĄ EKO? Accenture Czy ekologia jest w modzie Raport 2020. Przemysł odzieżowy, zaraz po petrochemii, to drugi największy truciciel na świecie. „Przemysł odzieżowy zajmuje drugie miejsce w rankingu branż najbardziej zanieczyszczających środowisko.

Przemysł odzieżowy, zaraz po petrochemii, to drugi największy truciciel na świecie

Przed nim są tylko koncerny naftowe.”- powiedziała, ku zaskoczeniu manhatańskiej publiczności, zdobywczyni nagrody za promowanie i wdrażanie ekologicznych postaw. „To jest naprawdę brudny i paskudny biznes.” – dodała. Ekologiczna moda. Wiarygodne certyfikaty i marki przyjazne środowisku - Simplicite. Czym jest ekologiczna moda? Gdzie mogę kupić ekologiczne ubrania? Skąd mogę mieć pewność, że producent nie oszukuje? Dlaczego te eko ubrania są takie „udziwnione”? Wszystkie odpowiedzi poniżej. Izba bawełny. Producenci bawełny. Strona główna > Fairtrade® > Produkty i producenci z Południa > Bawełna > Producenci bawełny. Marnowanie żywności to problem etyczny, środowiskowy i ekonomiczny.

Marnowanie żywności to problem etyczny, środowiskowy i ekonomiczny, który osiągnął skalę globalną. Jedzenie, które niszczy klimat i środowisko. I to jak! - Green Projects. Nie wiem, czy macie świadomość, ale istnieje takie jedzenie, które nie dość że niszczy środowisko, to jeszcze przyczynia się do zmian klimatu. I to na dość dużą skalę. Tytuł jest trochę kilkbajtowy, ale w sumie tak to się teraz robi w internetach, żeby namówić czytelnika do wejścia na stronę. Ale nie będę Was trzymać w niepewności i od razu powiem o jakie jedzenie chodzi. Otóż chodzi o… zmarnowane jedzenie. Podejrzewam, że wszyscy mamy mniejszą lub większą świadomość dlaczego jedzenie w naszych domach się marnuje. Ograniczam Się - 10 mitów na temat plastiku - Ograniczam Się.

Głód na świecie - mapa. Życie warte kilka dolarów. Rekordowe marnowanie żywności w czasie pandemii. W USA zabito 10 mln kurczaków. Skutkiem wzrost emisji CO2. Witryna Wiejska - Prawa i obowiązki ucznia w aktach prawnych. Nie ma jednego aktu prawnego regulującego wszystkie prawa i obowiązki ucznia. Kwestie te regulują zarówno normy prawa międzynarodowego, jak i krajowego, w tym konwencje, Konstytucja RP, ustawy i rozporządzenia oraz statuty poszczególnych placówek edukacyjnych.

Poniżej kompendium aktów prawnych regulujących prawa i obowiązki uczniów w polskich szkołach. Prawa ucznia. Nie, zakupy wcale nie są tańsze od psychoterapii. Oto dlaczego. 5 animowanych filmów promujących równość i prawa człowieka w Birmie · Global Voices po polsku. Scena z animacji dotyczącej łamania praw człowieka w Birmie Grupa z Birmy używa animowanych filmików, żeby promować prawa człowieka, równość i sprawiedliwość w kraju.

Equality Myanmar stworzyło te multimedialne zasoby dla celów swoich programów rzecznictwa i edukacji o prawach człowieka, żeby wspierać ludzi i pobudzać zmiany w społeczeństwie. - Suche. Archiv - Institut international des droits de l'enfant. 2018 „Klimawandel“ SCENARIUSZ Nasze miejsce w swiecie i nasze prawa Nasz Swiat Twoj Glos. Scenariusze na potrzeby oms. MAŁY CZŁOWIEK DUŻA SPRAWA, MAŁY CZŁOWIEK MA SWE PRAWA! scenariusz zajęć – Przedszkolankowo. Szkoła Podstawowa w Opinogórze Górnej. Szkoła Podstawowa w Opinogórze Górnej. Prawa dziecka - Samodzielni. Prawa dziecka - jakie prawa mają dzieci? - Mjakmama.pl. 2018-11-20 10:07 Katarzyna Hubicz Prawa dziecka przysługują każdemu dziecku niezależnie od wieku, płci, koloru skóry czy miejsca zamieszkania.

Czym są prawa dziecka, kiedy zostały uchwalone i jakie akty prawne dotyczące praw dziecka obowiązują obecnie? Prawa dziecka to jedna z kategorii zaliczanych do szerokiej grupy praw człowieka, które przysługują każdemu z nas tylko dlatego, że jesteśmy ludźmi. Do praw człowieka zaliczane jest m.in. prawo do życia, wolności, edukacji – są one powszechne, a więc takie same dla wszystkich, przyrodzone, czyli istnieją niezależnie od woli władzy, i niezbywalne – czyli nikt nie może ich ludziom odebrać. Podobnie jest z prawami dziecka: przysługują one każdemu dziecku bez wyjątku i powinny być respektowane przez każdego dorosłego.

Historia praw dziecka Idea praw dziecka nie jest nowa, ale też jej korzenie nie sięgają zbyt daleko. Pierwsze stowarzyszenia broniące praw dziecka Najważniejsze akty prawne. Kindermissionswerk "Die Sternsinger" Prawa i obowiązki dziecka. Dzień Dziecka - nie dla dzieci! Nierówności społeczne - instrukcja obsługi - fakty.interia.pl. Wyborcza.pl. Filmoteka Szkolna. W ŚWIECIE CISZY - cały film. Nierówności. Everyone is equal. No one is more equal. Czy polska szkoła reprodukuje nierówności społeczne? Nierówna pozycja kobiet i mężczyzn na rynku pracy zaczyna się już na etapie rekrutacji - PRNews.pl. Dlaczego kobietom płaci się mniej? Mózgi pracodawców nie różnią się od mózgów reszty społeczeństwa. Są pełne stereotypów i leniwe - Praca i Kariera - praca, kariera, prawo pracy, praca za granicą, rekrutacja - GazetaPrawna.pl -

Obserwator Finansowy: ekonomia, debata, Polska, świat. Nie dla każdego? e-Globalna. Dołącz do kampanii “Każde dziecko. W każdym miejscu. W szkole” #WeSeeEqual to jedna z najlepszych akcji na Dzień Kobiet. Zobaczcie sami - Glamour.pl. PepsiCo kobiety na roli kampania na temat nierówności szans kobiet w rolnictwie. Ministerstwa w nierównej walce z nierównościami - Sieć Obywatelska Watchdog. Czy polska szkoła reprodukuje nierówności społeczne?

Prestiżowy grant dla Róży Rutkowskiej i MakeGrowLab. Jej materiał SCOBY zastępuje plastik - Noizz. Szanuj żywność publikacja na warsztaty. Szanuj żywność publikacja na warsztaty. Jaki wpływ na świat wokół mnie ma marnowanie żywności? - znamysieodkuchni.pl. MARNOTRAWSTWO ŻYWNOŚCI.