background preloader

Тексти

Facebook Twitter

Оптичні атмосферні явища у світогляді мешканців Західного Полісся. Оптичні атмосферні явища у світогляді мешканців Західного Полісся Чибирак Світлана У статті охарактеризовано знання та вірування поліщуків про оптичні атмосферні явища.

Оптичні атмосферні явища у світогляді мешканців Західного Полісся

Проаналізовано думки мешканців Західного Полісся про їх виникнення, а також до яких наслідків приведе їх поява. Указано на поступову втрату цих знань поліщуками. Ключові слова: Західне Полісся, світогляд, астрономія, оптичні атмосферні явища, веселка, гало, міраж. Постановка наукової проблеми та її знання Астрономічні знання та космогонічні уявлення українців тісно переплетені між собою. Аналіз досліджень цієї проблеми атмосферний оптичний повітряний уявлення Дослідження проблем астрономічних та космогонічних уявлень і народних знань українців розпочались у ХІХ ст. і залишаються актуальними й досі. У контексті народних знань поліщуків питання астрономії, зокрема й атмосферних оптичних явищ, розглядала відомий український етнограф - З.

Низку праць стосовно української народної астрономії опублікувала українська дослідниця Н. 16 природних явищ, у реальність яких важко повірити - ВСВІТІ. Райдуга білого кольору, бірюзовий лід, кольорові піски і гори – це не казковий сюжет, а природні явища нашої планети.

16 природних явищ, у реальність яких важко повірити - ВСВІТІ

Ми зібрали 16 чудес світу, які більше схожі на вигадки режисерів фентезі. А наприкінці вас чекає питання з підступом, який підготувала сама природа. Основні атмосферні процеси. Сублімація (лат. sublimatio від sublimo - підіймаю, підношу) - 1) Перехід речовини з кристалічного стану безпосередньо в пару, минаючи рідку фазу; узгін.

Основні атмосферні процеси

Це перехід молекул води в газоподібний стан безпосередньо з поверхні льоду (нафталін, сухий лід, сушка білизни взимку), обходячи стан рідини. 2) Перехід водяної пари в атмосфері безпосередньо в тверду фазу (лід, сніг). При такому зворотному процесі утворюється іній на предметах земної поверхні безпосередньо з водяної пари, а також утворення кристалів в атмосфері. 7 унікальних феноменів природи. Чим менше первісіні люди знали про науку й устрій світу, тим більшою кількістю міфів обростали явища, яким сьогодні вчені дають цілком логічні пояснення.

7 унікальних феноменів природи

Хотілося б, звичайно, вірити в дива природи, але в цьому випадку все реально та прозаїчно. 1. Сонячні стовпи Це явище може побачити будь-яка людина, де б вона не перебувала. Атмосферні явища. Атмосферні явища. Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Атмосферні явища

Атмосфе́рні явища — видимий прояв складних фізико-хімічних процесів, що відбуваються в повітряній оболонці Землі — атмосфері. Класифікація[ред. | ред. код] Групи атмосферних явищ: § 21. Небезпечні атмосферні явища та прогноз погоди. Оцінювання рівня екологічної небезпеки міського середовища, спричиненої техногенною трансформацією атмосферних опадів – тема научной статьи по энергетике и рациональному природопользованию читайте бесплатно текст научно-исследовательской работы в электрон. ISSN 1994-7836 (print) ISSN 2519-2477 (online) УДК 504.5:551.577.13 Article info Received 03.04.2017 р.

Оцінювання рівня екологічної небезпеки міського середовища, спричиненої техногенною трансформацією атмосферних опадів – тема научной статьи по энергетике и рациональному природопользованию читайте бесплатно текст научно-исследовательской работы в электрон

Г. М. Герецун, А Ю. Чернiвецький факультет Нацюнального техшчного ушверситету "Хартвський полтехшчний шститут, м. Дослвджено, що вимиваючись iз атмосфери забруднювальш речовини призводять до виникнення техногенно-трансформованих опадiв, якi самi по собi починають вiдiгравати роль чинника еколопчноТ небезпеки. Клю^ое^ слова: екологiчна небезпека; опади; хiмiчний склад; кислотнiсть. Вступ. Метою роботи е встановлення особливостей формування еколопчно! Методи дослщження. 15 дивовижних явищ природи. Будучи дітьми, всі ми дивуємось синьому небу, білим хмарам і яскравим зіркам.

15 дивовижних явищ природи

З віком у багатьох це проходить, і ми перестаємо помічати природу. Перегляньте цей список незвичайних природних явищ, який неодмінно змусить вас в котрий раз здивуватись складній організації нашого світу, і явищ природи зокрема. Подивитись фотографії неймовірних явищ природи ви можете завітавши до дитячого порталу «Пустунчик». Тут ви знайдете все необхідне для розвитку, навчання та відпочинку вашої дитини: цікаві факти про все на світі, практичні поради та майстер-класи, різноманітні ідеї, які допоможуть організувати дозвілля дитини захоплююче та з користю. Ecologymanual. Крім повітря, земна атмосфера представлена різноманітними явищами.

ecologymanual

Атмосферні явища – видимий прояв складних фізико-хімічних процесів у повітряній оболонці Землі. Багато з атмосферних явищ мають визначний екологічний вплив, а їх трактують як важливі екологічні фактори. Їх можна поділити на 5 категорій: вітер, гідрометеори, літометеори, електричні та оптичні явища. Вітер Нерівномірне прогрівання повітря від земної поверхні та його розширення призводить до створення різниці тисків в різних ділянках повітряних мас. Екологічне значення вітру Завдяки вітрам повітря постійно перемішується.

Атмосферні явища. Атмосфе́рні явища — видимий прояв складних фізико-хімічних процесів, що відбуваються в повітряній оболонці Землі — атмосфері.

Атмосферні явища

Класифікація Групи атмосферних явищ: КГБ: Атмосфернi явища / Життєдiяльностi / Шкiльнi вправи / Украïнська лiтература / Читать онлайн. До атмосферних явищ належати: туман, ожеледь, паморозь, заметiль, гроза, град, суховiй, пиловi бурi та iн.

КГБ: Атмосфернi явища / Життєдiяльностi / Шкiльнi вправи / Украïнська лiтература / Читать онлайн

Туман — це скупчення зважених дрiбних крапель води або кристалiв льоду в приземному шарi атмосфери з насиченого водяними парами повiтря при його охолодженнi. У туманах горизонтальна видимiсть зменшується до 100 м i менше. У залежностi вiд горизонтальноï дальностi видимостi розрiзняють сильний туман (видимiсть до 50 м), помiрний туман (видимiсть менш 500 м) i слабкий туман (видимiсть вiд 500 до 1000 м).

Атмосферні явища. Неймовірні природні явища нашої планети. Наш світ здається нам звичним, вивченим вздовж і впоперек, відкритим і давно зрозумілим. Людина рветься в далекий космос, але іноді природа і на нашій планеті задає нам цікаві загадки. Дива небесні й земні явища, про які ми чули неодноразово, але навіть маючи в наявності весь могутній арсенал сучасної науки, деякі з загадок природи людство не в змозі пояснити. Представляємо природні явища, про які ви могли навіть щось чути, але ніколи не стискалися з ними: