background preloader

Атмосферні явища, кліматичні умови

Facebook Twitter

Геохімічний цикл карбону (у Гігатонах).

Склад повітря та його властивості

Циркуляція атмосфери. Вуглекислий газ, двоокис карбону (СО2) Вуглекислий газ атмосфери займає центральне місце у Земному кругообігу вуглецю.

Вуглекислий газ, двоокис карбону (СО2)

Незважаючи на те, що в атмосфері міститься лише 0,046% загальної кількості вуглецю на Землі, ця частина є найбільш динамічною. Зокрема, саме процеси поглинання атмосферного вуглецю (переважно СО2) океанічними екосистемами призвели до утворення потужних відкладів вапняків та доломітів. Засвоювання вуглекислого газу рослинністю призвело до накопичення покладів торфу, бурого та кам’яного вугілля. Нафта та природний газ також мають біогенне походження і фактично є концентратом атмосферного вуглецю. Саме атмосферний вуглекислий газ є основним джерелом вуглецю для біохімічних процесів в біосфері. Презентация на тему: "Електричні явища в атмосфері. Полярне сяйво, блискавки, їх види" Атмосферный фронт.

Атмосферні явища. Зверева С.

Атмосферні явища

В мире солнечного света.- Л.: Гидрометеоиздат, 1988.- 156 с.: ил. [ст 26.23 З-43] Про світлові явища в атмосфері - райдугу, великі й малі кола навколо Сонця і Місяця тощо. Мезенцев В. Воздушные призраки /Рис. К.Арцеулова, Л.Яницкого.- М; Л.: Детгиз, 1953.- 78 с.: ил. Мезенцев В. Мизун Ю. Атмосферні явища. Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Атмосферні явища

Атмосфе́рні явища — видимий прояв складних фізико-хімічних процесів, що відбуваються в повітряній оболонці Землі — атмосфері. Атмосферні явища. Клімат України. Кліматичні умови Атмосферні явища.

Атмосферні явища. Клімат України

Град Гроза Ожеледь Пилові бурі Хуртовина Туман. Український Гідрометцентр. Прогноз погоди. "МЕТЕОПОСТ" - погода в Україні. Занимательная метеорология. Кемеровский ЦГМС - филиал ФГБУ «Западно-Сибирское УГМС». Весела Абетка. Читанка Леонід Бобровников НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР ПОГОДИ. Леонід Бобровников НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР ПОГОДИ Мало знайдеться серед нас людей, хто не хотів би знати, яка погода буде завтра..

Весела Абетка. Читанка Леонід Бобровников НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР ПОГОДИ

Однаково необхідно це рибалкам і мисливцям, садоводам і грибникам, тваринникам і землеробам, льотчикам, шоферам і просто відпочиваючим. Електричні явища. Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Електричні явища

Електричні явища — це звичні та незвичні події, які можна спостерігати, які висвітлюють принципи фізики в електриці і пояснюються ними. Електричні явища — дещо довільний поділ електромагнітних явищ. Деякі приклади є. Оптичне явище. Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Оптичне явище

Здоров'я вам Оптичні явища в природі[ред. | ред. код] Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам. До атмосферних явищ належати: туман, ожеледь, паморозь, заметіль, гроза, град, суховій, пилові бурі та ін.

Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Туман – це скупчення зважених дрібних крапель води або кристалів льоду в приземному шарі атмосфери з насиченого водяними парами повітря при його охолодженні. У туманах горизонтальна видимість зменшується до 100 м і менше. Атмосферні явища. Крім повітря, земна атмосфера представлена різноманітними явищами.

Атмосферні явища

Атмосферні явища – видимий прояв складних фізико-хімічних процесів у повітряній оболонці Землі. Багато з атмосферних явищ мають визначний екологічний вплив, а їх трактують як важливі екологічні фактори. Їх можна поділити на 5 категорій: вітер, гідрометеори, літометеори, електричні та оптичні явища. Вітер. Маленький читайлик. 26 Липня, 2013 від nbu4kids Привіт, друже!

Маленький читайлик

Ось ми і знову разом. Як ти проводиш канікули? Що потрібно знати про блискавку. Блискавка – вічне джерело підзарядки електричного поля Землі. На початку XX століття за допомогою атмосферних зондів було виміряно електричне поле Землі. Його напруженість біля поверхні виявилася рівною приблизно 100 В/м, що відповідає сумарному заряду планети близько 400 000 Кулон.

Переносником зарядів в атмосфері Землі служать іони, концентрація яких збільшується з висотою і досягає свого максимуму на висоті 50 км, де під дією космічного випромінювання утворився електропровідний шар – іоносфера. Тому електричне поле Землі – це поле сферичного конденсатора з прикладеною напругою близько 400 кВ. Untitled. Блискавка. Атмосферні явища. § 21. Небезпечні атмосферні явища та прогноз погоди. § 21. Погода та атмосферні явища. До змісту Атмосфера и мир атмосферных явлений матеріали про будову атмосфери Землі, загрозливі явища погоди, повітряні маси, причуди погоди тощо. - для дітей середнього шкільного віку - ресурс російською мовою Всемирная метеорологическая организация джерело інформації системи ООН з питань стану й поведінки атмосфери Землі, її взаємодії з океанами, клімату, який вона створює, і підсумкового розподілу водних ресурсів. - для дітей старшого шкільного віку.

Метеорология и климатология. Атмосфера и температурный режим. Характеристики атмосферы. Синоптическая метеорология. Образование климата. Классификация типов климата. World Meteorological Organization. 20 цікавих загадок про літні явища природи. Наш сайт Mamabook зібрав пізнавальну добірку загадок для дошкільнят та учнів молодших класів. Це також корисні матеріали для НУШ. Завдяки загадкам діти знайомляться з особливостями сезонної погоди, про зміни у природі влітку та дізнаються, що таке явища природи. Загадки про веселку (райдугу) *** Тільки дощик прошумів За лужком, за лісом, Хтось у небі рушничок Вишитий повісив. Хто вгадає з діточок, Що воно за рушничок? Явища природи, в які складно повірити. Наша планета завжди знає, чим здивувати своїх мешканців: там феєрверк покаже, там закрутить у вирі блискучих рибок, а іншим разом набудує такі бастіони, що здається, ніби тут колись грали велетні.

Грязьові грози Брудна гроза – це погодне явище, яке характеризується утворенням блискавки в хмарі попелу, що піднімається з жерла вулкана під час виверження. Найбільш відомі з останніх вулканічних блискавок спостерігалися при виверженнях вулканів Редаут (США, 2009 рік), Мерапі (Індонезія, 2010 рік), Ейяфьядлайекюдль (Ісландія, 2010 рік), Сіммое (Японія, 2011 рік), Сакурадзіма (Японія, 2015 рік), Кальбуко (Чилі, 2015 рік).