background preloader

Animacja kultury (Technologie cyfrowe)

Facebook Twitter

Krionika - sposób na nieśmiertelność? - Nowe technologie w INTERIA.PL. Prof. Leszek PACHOLSKI: Strategiczne błędy blokują polską naukę. Prof.

Prof. Leszek PACHOLSKI: Strategiczne błędy blokują polską naukę

Leszek PACHOLSKI Profesor nauk matematycznych, logik, informatyk. W latach 2005–2008 rektor Uniwersytetu Wrocławskiego. Dla Ciebie Wszystko (2014) Cały Film. Środowiska Programistyczne - PROGRAMOWANIE - Carolo93 - Chomikuj.pl, Strona 2. Programowanie strukturalne i obiektowe. W tej lekcji poznasz instalowanie i konfigurowanie kompilatora języka C/C++, uruchamianie środowiska C/C++, edycja, modyfikacja, kompilacja i wykonanie zadanego programu, wykrywanie i analizowanie błędów w programach Instalowanie i konfigurowanie kompilatora języka C/C++ Będziemy pracować w środowisku Borland C++Builder 6 Personal.

Programowanie strukturalne i obiektowe

Po zainstalowaniu i rejestracji na stronie Borlanda, środowisko gotowe jest do pracy. Uruchamianie środowiska C/C++, edycja, modyfikacja, kompilacja i wykonanie zadanego programu. Koło informatyczne: Borland C++ Builder 6 Personal. Uruchom pakiet Borland C++ Builder 6 Personal.

Koło informatyczne: Borland C++ Builder 6 Personal

Na ekranie monitora zobaczysz następujący obraz: Okno u góry zawiera menu, przyciski szybkiego uruchamiania różnych opcji oraz tzw. palety komponentów, czyli elementów do tworzenia okienek dialogowych. Pod spodem widnieją trzy okna: ■ Cinema 4D R14 + update - Grafika 3D - Catersiczka. Drukarki 3D - Test 10 modeli w cenach od 1700 do 8400 złotych. Zdjęcia, listy albo deklaracje podatkowe - zwykle te rzeczy wychodzą z domowej drukarki.

Drukarki 3D - Test 10 modeli w cenach od 1700 do 8400 złotych

Obecnie jednak pojęcie drukarki nabrało zupełnie nowego znaczenia, bo drukarki 3D umożliwiają wytwarzanie dowolnych obiektów trójwymiarowych, jak zabawki, etui na telefony albo choinkowe dekoracje. Urządzenia te rozgrzewają tak zwany filament, a dysza w ruchomej głowicy drukującej układa cienkie warstwy materiału, tworząc wybraną formę. Dotychczas drukarki 3D były urządzeniami egzotycznymi ze względu na słabą dostępność, wysoką cenę i skomplikowaną obsługę. Teraz coraz więcej producentów wprowadza na rynek swoje modele tych urządzeń dla użytkowników domowych. Nadszedł więc czas na pierwszy test porównawczy drukarek 3D. Życie podłączone do internetu, czyli inteligentny świat 2015 - Biznes.pl.

31 gru 14 10:24 Tech­no­lo­gia lep­sze­go czło­wie­ka Słowo „in­te­li­gent­ny” za spra­wą cy­fro­wej re­wo­lu­cji zy­ska­ło nowe zna­cze­nie.

Życie podłączone do internetu, czyli inteligentny świat 2015 - Biznes.pl

Coraz czę­ściej uży­wa­my go w od­nie­sie­niu do miast czy do bu­dow­nic­twa, mając na myśli nie tyle miej­sca „na­szpi­ko­wa­nie” tech­no­lo­gią, sen­so­ra­mi czy pod­łą­czo­ne w każ­dym ele­men­cie do In­ter­ne­tu, co ich zdol­ność do roz­wią­zy­wa­nia wielu ro­dza­ju pro­ble­mów: spo­łecz­nych, eko­no­micz­nych i eko­lo­gicz­nych. Explore. Znów świetny projekt w polskiej sieci! Chcesz nadrobić zaległości z klasyki? Pod żadnym pozorem nie zaczynaj od Bacha. Przeszło 130 kompozycji opisanych przez ekspertów: muzykologów i dziennikarzy muzycznych.

Znów świetny projekt w polskiej sieci! Chcesz nadrobić zaległości z klasyki? Pod żadnym pozorem nie zaczynaj od Bacha

Bo najważniejsze jest, żeby zacząć. A jak już zacząć, to najlepiej jeszcze czerpać z tego przyjemność. - Prezentujemy przewodnik po najważniejszych utworach muzyki europejskiej od średniowiecza aż po współczesność - przekonują autorzy inicjatywy. - Ponad tysiąc lat tradycji tzw. muzyki poważnej, to niezliczona ilość kompozytorów i ich dzieł, my wybieramy te najważniejsze i wyjaśniamy, dlaczego warto je znać. Całość dostępna jest pod adresem: muzykotekaszkolna.pl/kanon >> Utworów można więc i posłuchać, i przeczytać ich krótką charakterystykę, która pomoże np. odróżnić średniowieczną pieśń rycerską od współczesnej arii, barokowe concerto grosso od romantycznej symfonii, a także sonatę Mozarta od suity Bacha.

7 tys. Polaków w Second Life - internetSTANDARD. Zdecydowanie najwięcej użytkowników SL pochodzi ze Stanów Zjednoczonych- ponad 156 tys. rezydentów stanowi ok. 30% wszystkich mieszkańców wirtualnego świata.

7 tys. Polaków w Second Life - internetSTANDARD

W pierwszej piątce najaktywniejszych narodowości w SL znalazły się jeszcze Niemcy, Brazylia, Japonia oraz Wielka Brytania. We wrześniu aktywnych Polaków w Second Life, czyli takich którzy conajmniej raz się zalogowali w wirtualnym świecie, było dokładnie 6756 osób. To niewiele, chociaż na tle innych zachodnioeuropejskich krajów to i tak niezły wynik. Mimo stosunkowo niewielkiej liczby polskich graczy, swoje wirtualne siedziby otwierają kolejne polskie instytucje i firmy.

Composer's view of postmodern and new media arts. Sylwester Wiedeń - Tani Sylwester 2014/2015 Sylwester. Co roku Wiedeń przygotowuje wielką muzyczno-rozrywkową zabawę na wolnym powietrzu.

Sylwester Wiedeń - Tani Sylwester 2014/2015 Sylwester

W centrum zabytkowym miasta napoje oraz przekąski będą serwowane z sylwestrowych straganów ustawionych wzdłuż sylwestrowo-noworocznej alei. Jak co roku na wiedeńskich placach będzie można tańczyć już od południa 31 grudnia przy najnowszych przebojach. Bielsko-Biała +0 zł Częstochowa +50 zł Katowice +0 zł Kraków +30 zł Opole +0 zł Piotrków Tryb. +70 zł Rzeszów +100 zł Warszawa +100 zł Wrocław +0 zł Łódź +90 zł Tylko u nas - możliwość bezpłatnej zmiany wyboru oferty w przypadku zdecydowania się na inną, która pojawi się w naszym serwisie. W celu rezerwacji prosimy przy wybranym terminie turnusu kliknąć przycisk "rezerwuj". Do wypełnienia formularza wystarczą dane jednej osoby, która podpisze umowę.

Najtańszy Sylwester w Pradze. Tani Sylwester Praga 2015 - Tani Sylwester 2014/2015 Sylwester. Magiczna Praga :-) Na tę jedyną noc w roku zapraszamy na Vaclavskie Nemesti, gdzie co roku tysiące ludzi z całego Świata świętuje nadejście Nowego Roku.

Najtańszy Sylwester w Pradze. Tani Sylwester Praga 2015 - Tani Sylwester 2014/2015 Sylwester

Miasto przygotowuje w tym okresie z tej okazji szereg atrakcji, a uliczni sklepikarze tradycyjne proponują czeskie potrawy i napoje. Częstochowa +70 zł Katowice +20 zł Kraków +40 zł Opole +20 zł Piotrków Tryb. +40 zł Poznań +70 zł Rzeszów +120 zł Warszawa +120 zł Wrocław +0 zł Łódź +110 zł Tylko u nas - możliwość bezpłatnej zmiany wyboru oferty w przypadku zdecydowania się na inną, która pojawi się w naszym serwisie.

W celu rezerwacji prosimy przy wybranym terminie turnusu kliknąć przycisk "rezerwuj". Do wypełnienia formularza wystarczą dane jednej osoby, która podpisze umowę. Digital Humanities Resources (tools, reports, centers, conferences, research) About the Journal. KURS DZIENNIKARSTWA DANYCH #1: Czym są dane? - DataBlog.pl - infografika, mapa, wykres. Kurs dla maniaków 3D: Luxology Modo 501/601. Rzeczywistość rozszerzona i jej zastosowanie w edukacji. Coraz częściej do szeroko pojętej edukacji wkracza rzeczywistość rozszerzona, która stanowi przyszłość wirtualnego kształcenia.

Rzeczywistość rozszerzona i jej zastosowanie w edukacji

Rzeczywistość rozszerzona to obszar informatyki zajmujący się łączeniem świata realnego z elementami wirtualnymi, wygenerowanymi przy użyciu grafiki komputerowej1. Główny potencjał edukacji opartej na rozszerzonej rzeczywistości tkwi w metodzie AR - nakładaniu informacji generowanych komputerowo na rzeczywiste obiekty oraz pracy na wirtualnych obiektach w rzeczywistym otoczeniu. Pozwala to na edukację nieomal „namacalną”, spektakularną oraz oddziałującą na wszystkie zmysły, które uczestniczą w procesie uczenia się. Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć z zakresu rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality, AR)2 oraz jej zastosowań w edukacji: zarówno w obszarze nauczania teoretycznego, jak i zdobywania praktycznych umiejętności. Rzeczywistość rozszerzona i jej charakterystyka. Top Stories : Feature Stories - Rzeczywistość rozszerzona: Ożywianie historii i przyszłości.

Osady i kamień w łazience. Jak je usunąć? - Dom - WP.PL. Kamień zalegający w toalecie, zabrudzone płytki czy ścianki prysznica to nie tylko problem estetyczny, ale i sanitarny. Na kamieniu osadzają się bakterie. Bardzo zaniedbane i nieodkamieniane urządzenia mogą się psuć. Na rynku dostępnych jest szereg gotowych proszków, past i płynów, które mają za zadanie poradzić sobie z problemem kamienia i osadów z mydła.

Tyle, że większość z nich zawiera w składzie silne kwasy, w tym chlorowodorowy, sprytnie zakamuflowane dodatkami zapachowymi i innymi substancjami. Makieta Lublina. Makieta Lublina z lat 30. XX wieku. Animowana Historia Polski - Tomasz Bagiński. Katedra (The Cathedral) by Tomasz Bagiński. Linie czasu. Visual Storytelling Awards 2014. Closed for entries. Winners will be announced in late November 2014 Show Us Your Story This is an international call to discover the best visual storytellers today — from all corners of the world!

We are searching for photography in Documentary, Personal Stories, Photojournalism, Fictional Narratives, and any other photography that tells a story. Applying Visual Storytelling to Website Designs. Visual storytelling. User Interface, UX & Web Design Blog. Log In. Formaty książek, jakie łyka Kindle. Jeśli chcemy czytać książki na naszym Kindle, to oczywiście muszą być w takim formacie, który Kindle zrozumie. Krótki, praktyczny przewodnik po formatach. Aktualizacja z 9.12.2012: parę drobnych poprawek. AZW – domyślny format książek kupowanych w Kindle Store. Są to najczęściej pliki MOBI (patrz niżej), zabezpieczone DRM, co oznacza, że książkę przeczytamy tylko na tym czytniku, który został wcześniej połączony z naszym kontem w Amazon.com.

Pod jedno konto możemy podłączyć kilka czytników i tak jedną kupioną książkę czytać całą rodziną. Pliki kupione w Amazonie są automatycznie synchronizowane między urządzeniami, na których je czytamy. MOBI, PRC – format Mobipocket – jest to format książek na Kindle, które sami możemy tworzyć, lub które kupimy w księgarniach innych niż Amazon, także polskich – Virtualo, Woblink, Publio itd. Fundacja "Instytut Kultury Cyfrowej" Darmowy kurs dziennikarstwa danych już 19 maja 2014 - DataBlog.pl - infografika, mapa, wykres. Narzędzia do tworzenia infografik. Oto lista narzędzi pomocnych przy tworzeniu infografik. W sumie poznasz ich prawie 50. W części pierwszej zajmujemy się szukaniem tematu i researchem. „Człowiek to zwierzę używające narzędzi. Bez nich jest niczym. Z nimi jest wszystkim” – Thomas Carlyle. Tworzenie infografik w zwykłym edytorze, bez znajomości nowoczesnych rozwiązań, nie jest już wystarczające.

W internecie dostępnych jest mnóstwo narzędzi, które zoptymalizują każdy etap powstawania infografik – szukanie tematu, pozyskiwanie danych, tworzenie projektu, promowanie infografiki, etc. Gdzie szukać danych? W pierwszej części tego poradnika poznałeś programy i aplikacje, które pomagają w znalezieniu ciekawego tematu. Dzisiaj dowiesz się, z jakich stron korzystać, by pozyskać interesujące Cię dane. Zobacz pierwszą część tego poradnika i dowiedz się, z jakich stron i programów warto korzystać, by znaleźć ciekawy temat: Gdzie szukać tematu i jak przeprowadzać research?

Dane są po prostu wszędzie. 100 przydatnych narzędzi w e-learningu #3. 100 przydatnych narzędzi w e-learningu #3. Articulate Studio - doskonałe narzędzia do e-learningu. Jak czytać e-książki w formacie EPUB w Firefoxie? Blijven wetenschappers bestaan?  Szukaj w Google. GIMP w praktyce - Formaty plików - krótko o tym jak zapisywać grafikę. Rośnijcie z DataBlogiem - DataBlog.pl - infografika, mapa, wykres. Ciekawa Historia Internetu - cały film dokumentalny - lektor PL.

Academica – cyfrowa wypożyczalnia Biblioteki Narodowej. Kilka dni temu na zaproszenie Biblioteki Narodowej miałem przyjemność uczestniczyć w testach systemu Academica. Projekt jest wypożyczalnią cyfrową, której celem jest udostępnianie zbiorów Biblioteki Narodowej. Od razu śpieszę z wyjaśnieniami, że nie chodzi tu o kolejny system wypożyczalni międzybibliotecznej, za pomocą, którego możemy wypożyczać fizyczne egzemplarze książki z Biblioteki Narodowej przez sieć i odebrać w bibliotece na przykład w Lublinie. Adobe Photoshop CC 2014.2. Programy - Grafika - Tworzenie i edycja animacji - Download. Monika Kuczyniecka o pracy animatora. Kultura od kuchni - Plan filmowy. Kultura od kuchni - Cyfryzacja. Kultura od kuchni - Animacja. Phototrails. W Moskwie uśmiechają się na 0.53 - Nowy Dziennik - Polish Daily News - wydarzenia, informacje, wiadomości. Rozmowa profesorem Lvem Manovichem z Uniwersytetu Nowojorskiego, autorem książki „Język nowych mediów” The Exceptional and the Everyday: 144 hours in Kiev: Visualizations.

We start with a visualization of all 13,208 images shared by 6,165 Instagram users in central part of Kiev during February 17-22, 2014. Dąbrowski, Grabarczuk, Prawnicy wśród wikipedystów, 2014.pdf. Przyjazny dysk internetowy. Przyjazny dysk internetowy. Przyjazny dysk internetowy. Adobe InDesign CC Portable - Programy techniczne - Ursus-polar. Przyjazny dysk internetowy. ♦Adobe After Effects CC 12.2.0.52 [64 Bit][Eng] + Aktywator Hasło 321 - ■ PROGRAMY ♦ DO OBRÓBKI ZDJĘĆ ♦FOTOGRAFIKA ♦ - Chicior2000. Przyjazny dysk internetowy.

Programy adobe cs6 i Maxon R13 - tomytomy1. Przyjazny dysk internetowy. Odyssey.js – twórz dynamiczne wizualizacje historyczne. Europeana Remix: interaktywny film historyczny. Historia i Media. Nowa odsłona #wolne #zasoby prezentuje się ciekawie :) Anadyomene' Secret Rec. by pure-audio.org - MP3 FLAC. Ruch wolnej kultury. Immersion: a people-centric view of your email life. Przyjazny dysk internetowy. ★ Adobe InDesign CC - Adobe - Chomik759. Tutorial FL Studio Part 1 (Lektor PL) Fl studio 11 poradnik. Music Maker 18 - Jak tworzyć profesjonalną muzykę. Narzędzia i programy do tworzenia infografiki. Animacja społeczno- kulturalna. E.org.pl/publikacje/dla.pdf.